Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Edel είπε

Σε ποιο παιχνίδι έβγαλες φουλ τοξικότητα;  πες αντίο στο λογαριασμό και στα παιχνίδια που είχες στη βιβλιοθήκη και όχι εγκατεστημένα στη κονσόλα. Κι αυτά που χεις εγκατεστημενα μη στα διαγράψεις γιατί τα χασες κι αυτά. Και να πάρεις τηλέφωνο δε θα αλλάξει τίποτα. Θα σου πουν έχει γίνει από τα κεντρικά και δε γυρνάει ποτέ πίσω. 

Ένας παθών.... 

Δεν παίζω online. Ελάχιστα παιχνίδια έπαιξα στο προ και σίγουρα όχι τοξικά.

11 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

 

Δες εδώ -> PlayStation 4 ban - WS-37368-7 - What it means μήπως και σε βοηθήσει. Αν το ban έπεσε γιατί έγινε chargeback στον λογαριασμό ενώ δεν έχεις κάνει κάποια παρόμοια διαδικασία, θα σου έλεγα να κοιτάξεις στην κάρτα που αγοράζεις παιχνίδια ή ps plus για να δεις αν έχει γίνει κάποια ακύρωση πληρωμής από μόνη της. Πριν 2-3 χρόνια που έπαιζα TERA ήθελα να κάνω μια αγορά 10€. Πλήρωσα μέσω κάρτας και μου τράβηξε τα λεφτά κανονικότατα. Την επόμενη ημέρα είδα να μπαίνουν 10€ στον λογαριασμό μου αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα για να δω από ποιόν είναι. Τα credits όμως στο παιχνίδι είχαν μπει και καταναλωθεί κανονικότατα. Για κάποιον λόγο η τράπεζα αρνήθηκε την πληρωμή και επέστρεψε πίσω τα λεφτά, η gameforge με την σειρά της μου έριξε μόνιμο Ban. Εν τέλει το θέμα λύθηκε με αρκετά tickets και τραπεζική κατάθεση τα λεφτά που "έλειπαν" από την εταιρεία. 

Κοίταξα τη κάρτα μου αλλά δεν έγινε τιποτα. Έχω καιρό που έχω κάνει τη πληρωμή. Πάνε σχεδόν 9 μήνες.

 

Τώρα δηλαδή έχασα τα παιχνίδια της βιβλιοθήκης και τη δυνατότητα να παίζω online με αυτό το λογαριασμό. Όπως και όσα trophy είχε σωστά?

Επίσης υπάρχει πιθανότητα να είναι παράνομο αυτό που έκανα στο pro? Να φτιάξω και άλλο λογαριασμό ο οποίος δεν έχει ps plus αλλά παίζει με εμένα αγώνες? Ρωτάω γιατί άμα ξανά φτιάξω λογαριασμό μην φάω το ίδιο ban αν είναι αυτός ο λόγος. 

Κάτι άλλο που ίσως πρέπει να προσέξω γιατί πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Είχα να παίξω online πάνω από μήνα. Τέλος πάντων υπάρχει παρόλαυτα κάποιο email ή τηλέφωνο για να μιλήσω μαζί του?

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Επεξ/σία από wazzaa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, wazzaa είπε

Δεν παίζω online. Ελάχιστα παιχνίδια έπαιξα στο προ και σίγουρα όχι τοξικά.

Κοίταξα τη κάρτα μου αλλά δεν έγινε τιποτα. Έχω καιρό που έχω κάνει τη πληρωμή. Πάνε σχεδόν 9 μήνες.

 

Τώρα δηλαδή έχασα τα παιχνίδια της βιβλιοθήκης και τη δυνατότητα να παίζω online με αυτό το λογαριασμό. Όπως και όσα trophy είχε σωστά?

Επίσης υπάρχει πιθανότητα να είναι παράνομο αυτό που έκανα στο pro? Να φτιάξω και άλλο λογαριασμό ο οποίος δεν έχει ps plus αλλά παίζει με εμένα αγώνες? Ρωτάω γιατί άμα ξανά φτιάξω λογαριασμό μην φάω το ίδιο ban αν είναι αυτός ο λόγος. 

Κάτι άλλο που ίσως πρέπει να προσέξω γιατί πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Είχα να παίξω online πάνω από μήνα. Τέλος πάντων

Ευχαριστώ.

 

Ελπίζω να  μην έχεις Ps plus και να έδωσες τα στοιχεία για να πάρεις τα παιχνίδια από το Ps plus collection κανοντας login στο PS5....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Ελπίζω να  μην έχεις Ps plus και να έδωσες τα στοιχεία για να πάρεις τα παιχνίδια από το Ps plus collection κανοντας login στο PS5....

Δεν έχω πάρει ps5 ούτε έχω κάνει αυτό που λες γιατί δεν το γνώριζα, να σου είμαι ειλικρινής. Παρόλαυτα γνωρίζει κάποιος τηλέφωνο για να πάρω αύριο στην εξυπηρέτηση? Γιατί δε βρίσκω κανένα εγώ που να "χρησιμοποιείται"

 

 

Επεξ/σία από wazzaa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω γιατί έπεσαν πολλά ban τις τελευταίες μέρες για αυτή τη περίπτωση, δηλάδη εσυ έχεις PS4, δίνεις τα στοιχεία σου για login σε PS5  ενός "φίλου", αυτός παίρνει τα παιχνίδια του Ps plus collection για εσένα και τρώτε ban και οι δύο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά διαφήμιζε κάποτε η Σόνυ ότι αν έχεις ps plus σε έναν λογαριασμό στη κονσόλα τότε μπορούν να το χαρούν και οι άλλοι λογαριασμοί εκεί. Από την εταιρεία απάντησαν σχετικά με τον λόγο που έπεσε το μπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

26 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Γενικά διαφήμιζε κάποτε η Σόνυ ότι αν έχεις ps plus σε έναν λογαριασμό στη κονσόλα τότε μπορούν να το χαρούν και οι άλλοι λογαριασμοί εκεί. Από την εταιρεία απάντησαν σχετικά με τον λόγο που έπεσε το μπαν;

Τα ban πέσανε γιατί κάποιοι κάτοχοι PS5 το εκμεταλεύτηκαν αυτό για να βγάλουν χρήματα, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν σου ανήκει ένα  PS5 και ένα PS4, αλλά υπήρξαν περιπτώσεις που σε μία κονσόλα  PS5 έγιναν 10δες διαφορετικά  login  με σκοπό να πάρουν οι ps plus συνδρομητές τα παιχνίδια για το PS4 τους, οι ''εξυπνοι" κάτοχοι   PS5,  έκαναν το παραπάνω με το αζημίωτο φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το χειριστήριο μου κάνει αυτό το drift(πάει δηλαδή μόνιμα πάνω μόλις το κάνω προς τα κάτω.) Είδα 2 βιντεάκια από yt και μπορώ να πω ότι για λίγες ώρες η μέρες φτιάχνει. Αλλά πάντα το ξανακάνει. Υπάρχει κάποια μόνιμη λύση; 

Επίσης για βάση φόρτισης για τα χειριστήρια αυτές οι φθηνές στα 7-10€ κάνουν δουλειά; Η πρέπει να πάω στην γνήσια; 

Επεξ/σία από flyk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, wazzaa είπε

Δεν παίζω online. Ελάχιστα παιχνίδια έπαιξα στο προ και σίγουρα όχι τοξικά.

Κοίταξα τη κάρτα μου αλλά δεν έγινε τιποτα. Έχω καιρό που έχω κάνει τη πληρωμή. Πάνε σχεδόν 9 μήνες.

 

Τώρα δηλαδή έχασα τα παιχνίδια της βιβλιοθήκης και τη δυνατότητα να παίζω online με αυτό το λογαριασμό. Όπως και όσα trophy είχε σωστά?

Επίσης υπάρχει πιθανότητα να είναι παράνομο αυτό που έκανα στο pro? Να φτιάξω και άλλο λογαριασμό ο οποίος δεν έχει ps plus αλλά παίζει με εμένα αγώνες? Ρωτάω γιατί άμα ξανά φτιάξω λογαριασμό μην φάω το ίδιο ban αν είναι αυτός ο λόγος. 

Κάτι άλλο που ίσως πρέπει να προσέξω γιατί πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Είχα να παίξω online πάνω από μήνα. Τέλος πάντων υπάρχει παρόλαυτα κάποιο email ή τηλέφωνο για να μιλήσω μαζί του?

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Και γιατί έφαγες περμα μπαν χωρίς ούτε καν προειδοποίηση ? τι έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, wazzaa είπε

Δεν έχω πάρει ps5 ούτε έχω κάνει αυτό που λες γιατί δεν το γνώριζα, να σου είμαι ειλικρινής. Παρόλαυτα γνωρίζει κάποιος τηλέφωνο για να πάρω αύριο στην εξυπηρέτηση? Γιατί δε βρίσκω κανένα εγώ που να "χρησιμοποιείται"

 

 

1)Μήπως προσπάθησες πολλές φορές να αγοράσεις κάτι από το PS Store και δεν γινόταν;

2)Μήπως είχες το ίδιο email και σε άλλες υπηρεσίες;

3)Μπορεί να σου παραβίασαν τον λογαριασμό.Είχες ενεργοποιήσει την επαλήθευση 2 βημάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

1)Μήπως προσπάθησες πολλές φορές να αγοράσεις κάτι από το PS Store και δεν γινόταν;

2)Μήπως είχες το ίδιο email και σε άλλες υπηρεσίες;

3)Μπορεί να σου παραβίασαν τον λογαριασμό.Είχες ενεργοποιήσει την επαλήθευση 2 βημάτων;

1)  όχι. Δεν έχω αγοράσει κάτι εδώ και πολύ καιρό. 

2) Όταν λες σε άλλες υπηρεσίες? Γιατί αυτό χρησιμοποιώ για πολλά πράγματα. 

3) Το έχω. Με μύνημα στο κινητό η επαλήθευση. 

7 ώρες πριν, Edel είπε

Και γιατί έφαγες περμα μπαν χωρίς ούτε καν προειδοποίηση ? τι έκανες?

Δεν υπάρχει περίπτωση για αυτό που είπα? Με άλλο λογαριασμό που παίζαμε μαζί pro? Έχει καμία λογική αυτό? Δε ξέρω τι άλλο μπορεί να έκανα, για αυτό μου κάνει εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2020 στις 7:36 ΠΜ, wazzaa είπε

1)  όχι. Δεν έχω αγοράσει κάτι εδώ και πολύ καιρό. 

2) Όταν λες σε άλλες υπηρεσίες? Γιατί αυτό χρησιμοποιώ για πολλά πράγματα. 

3) Το έχω. Με μύνημα στο κινητό η επαλήθευση. 

Δεν υπάρχει περίπτωση για αυτό που είπα? Με άλλο λογαριασμό που παίζαμε μαζί pro? Έχει καμία λογική αυτό? Δε ξέρω τι άλλο μπορεί να έκανα, για αυτό μου κάνει εντύπωση. 

2)Εννοώ να έχεις βάλει το ίδιο email πχ σε κάποια άλλη υπηρεσία που δεν είναι νόμιμη η μη αξιόπιστη που να παραβιάζεται.Πχ μπορεί το Spotify να είναι ασφαλές ενώ κάποια άλλη υπηρεσία όχι.Κακώς έχεις το email σε διάφορα.

Εχεις επαλήθευση 2 βημάτων στο email;Μπορείς να μπείς σε αυτό το email;

Αν απλά έπαιζες Pro η οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι στην ίδια κονσόλα και με άλλους λογαριασμούς δεν υπάρχει πρόβλημα.

1 περίπτωση που μπορεί να φας ban, είναι αν έχεις δώσει τον λογαριασμό σου σε άλλον και ενώ να είναι ο 1 συνδεδεμένος με την κονσόλα να είναι συνδεδεμένη στο internet, να μπεί ο άλλος απο άλλη κονσόλα με τον ίδιο λογαριασμό, αυτό μπορεί να θεωρηθεί παραβίαση.Αν ο 2ος μπεί (log in),  τότε "πετάει" έξω (log out) τον 1ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2020 στις 8:42 ΜΜ, AntiCambeR είπε

2)Εννοώ να έχεις βάλει το ίδιο email πχ σε κάποια άλλη υπηρεσία που δεν είναι νόμιμη η μη αξιόπιστη που να παραβιάζεται.Πχ μπορεί το Spotify να είναι ασφαλές ενώ κάποια άλλη υπηρεσία όχι.Κακώς έχεις το email σε διάφορα.

Αυτο δεν ισχυει. Στην χειροτερη θα διαγραφει το email σου (πχ να βαλεις το email σε καποιο σαιτ 18+, ενω στους ορους να το απαγορευουν αυτο), αλλα θα μπορεις να συνδεθεις κανονικα με αυτον τον λογαριασμο στα υπολοιπα site/υπηρεσιες στα οποια εχεις συνδεθει με αυτο το email.

Σιγα μην καναμε νεο email για καθε 2-3 site που θα καναμε εγγραφη. 

Στις 2/12/2020 στις 8:57 ΜΜ, gdal73 είπε

Το λέω γιατί έπεσαν πολλά ban τις τελευταίες μέρες για αυτή τη περίπτωση, δηλάδη εσυ έχεις PS4, δίνεις τα στοιχεία σου για login σε PS5  ενός "φίλου", αυτός παίρνει τα παιχνίδια του Ps plus collection για εσένα και τρώτε ban και οι δύο...

 

Στις 2/12/2020 στις 9:10 ΜΜ, Chrisgs είπε

Γενικά διαφήμιζε κάποτε η Σόνυ ότι αν έχεις ps plus σε έναν λογαριασμό στη κονσόλα τότε μπορούν να το χαρούν και οι άλλοι λογαριασμοί εκεί. Από την εταιρεία απάντησαν σχετικά με τον λόγο που έπεσε το μπαν;

Μονιμο ban εφαγε ο κατοχος του ps5, οι υπολοιποι εφαγαν για 2 μηνες. (το διαβασα το συγκεκριμενο αρθρο). Αλλα γενικα το να δωσετε τον λογαριασμο στο να συνδεθειτε σε ps5 φιλου, δεν θα υπαρχει θεμα. Εδω μιλαμε για αρκετους λογαριασμους σε μια κονσολα ps5

@wazzaa Για δες εδω.

Εισαι σιγουρος οτι δεν εγινε τπτ παρομοιο με το paypal/τραπεζα. Σιγουρεψε οτι δεν ειχες καποια επιστροφη χρηματων, γτ απο οτι φαινεται το ban code ειναι συγκεκριμενο για αυτον τον λογο. Επικοινωνησε με chat ή δεν ξερω τι τροπους εχει για το support, μηπως καταφερεις το ιδιο με τους κωδικους wallet

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν άσχετος και επειδη με έχει πρήξει ο γιος μου για κονσόλα τι διαφορά έχει το Pro από το απλό;

Μου είπε φίλος ότι επειδή έχω 4k τηλεόραση να του βρω το Pro

Το 4k θα το έχει και στα παιχνίδια η είναι μόνο για ταινίες;

Για ταινίες έχω μηχάνημα που παίζει 4k hdr zidoo X10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Βοηθήστε με και εμενα, μπαμπάς εδώ.

Fortnite και vbucks από πού αγοράζονται;; βγαίνει προσφορές κάπου;;

εχουμε το Fortnite σε υπολογιστή όχι σε ps4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...