Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, nick_androu είπε

Παιδια καλησπερα! Χρειαζομαι ΑΜΕΣΑ να βρω πως επικοινωνω με το service της sony. χαλασε η κονσολα του ps4, πηρα σε κωτσοβολο για την εγγυηση η οποια ΛΗΓΕΙ σε 15 μερες, και μου εδωσαν ενα τηλ να καλεσω 2111980703 . Η κληση προωθειται με το που παιρνω. Βρηκα κ ενα mail της sony στην ελλαδα, στελνω mail και μου λεει η αποστολη εγινε failed γτ δεν χρησιμοποιειται πια. Γνωριζει καποιος πως επικοινωνω μαζι τους??? πλζ σος!

https://cometron.gr/
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο store μόνο εγώ δε βλέπω τιμές; (από PC) 

Δε μπορώ να βγάλω άκρη με τις αλλαγές που έκαναν

EDIT: Δε δούλευε σε chrome... δοκιμασα σε firefox και όλα οκ... οπότε μου έκοψε να κάνω logout/login και δουλεψε και στο chrome

Επεξ/σία από gregdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 12/12/2020 at 13:35, nick_androu said:

Παιδια καλησπερα! Χρειαζομαι ΑΜΕΣΑ να βρω πως επικοινωνω με το service της sony. χαλασε η κονσολα του ps4, πηρα σε κωτσοβολο για την εγγυηση η οποια ΛΗΓΕΙ σε 15 μερες, και μου εδωσαν ενα τηλ να καλεσω 2111980703 . Η κληση προωθειται με το που παιρνω. Βρηκα κ ενα mail της sony στην ελλαδα, στελνω mail και μου λεει η αποστολη εγινε failed γτ δεν χρησιμοποιειται πια. Γνωριζει καποιος πως επικοινωνω μαζι τους??? πλζ σος!

Θα επικοινωνήσεις με τον πωλητή από τον οποίο έκανες την αγορά, δεν θες να πας ο ίδιος στο επίσημο service. Θα μιλήσεις με το κατάστημα και θα τους αφήσεις να βρουν αυτοί άκροι με το σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yellowdeer34 είπε

Έχει κανείς να προτείνει προσφορές από το store κυρίως για single-player και κατά προτίμηση με μεγάλης διάρκειας campaign?

cyberpunk 😈

Οποιο απο τα ac origin/odyssey (νομιζω και τα 2 σε προσφορα)

Death stranding

GoW (μετριο σε διαρκεια σε σχεση με τα πανω, αρκετα καλο, ειδικα αμα εχεις παιξει τα προηγουμενα)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Αγόρασα πρόσφατα ένα ps4 slim.

Έχω τοποθετημένο το ps4 στο γραφείο μου, δίπλα από ένα καλοριφέρ. Έτσι όπως είναι η διαρρύθμιση με την τηλεόραση και τα σχετικά εκεί βόλεψε.

Το καλοριφέρ έχει μια απόσταση ~10+εκ. από το ps και δουλεύει σε 'φυσιολογικές' θερμοκρασίες (δεν το καίω όλη μέρα ούτε γίνεται φούρνος το δωμάτιο).

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποια αρνητική επίπτωση η θερμότητα που παράγει στην κονσόλα; Δεν έχω παρατηρήσει ίχνος overheating ή άλλων τεχνικών προβλημάτων, αλλά βρήκα σε forums που έψαξα κάποιον να λέει ότι είχε το xbox δίπλα σε ένα καλοριφέρ και μπήκε ατμός(?) στο εσωτερικό σύστημα και κάτι τέτοια..

Μια 2η ερώτηση που θέλω να κάνω (είμαι κάπως σχολαστικός με τα πράγματά μου, πολλώ δε μάλλον όταν πρόκειται για ηλεκτρονικές συσκευές) είχα περάσει 2-3 φορές με την ηλεκτρική σκούπα τα fans του ps4 για να μαζέψω την σκόνη (αν και δεν είχε, ολοκαίνουριο είναι αλλά τεσπα). Διάβασα επίσης κάπου ότι η ηλεκτρική σκούπα (αν δεν είναι ειδική ή με αρκετά μικρή ισχύ=>όχι μεγάλη-του σπιτιού) μπορεί να δημιουργήσει στατικό ηλεκτρισμό και να βλάψει το σύστημα, να γυρίσει το ανεμιστηράκι κ.ο.κ.

Ε δεν έπαθε κάτι, όλα καλά, αλλά να μην το προσπαθήσω ξανά έτσι? Η Sony αν δεν κάνω λάθος προτείνει να γίνεται ο καθαρισμός με vacuum cleaner αλλά συγκεκριμένων προφιαγραφών. Εσείς πώς καθαρίζετε το ps4 χωρίς να χρειαστεί να το ανοίξετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγνώμη για το μέγεθος του κειμένου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να μην το έχεις δίπλα στο καλοριφέρ, είναι που είναι μοντέλο "ζημιαρικο"(blod).

Όσο αφορά τον καθαρισμό, το να καθαρίσεις τον ανεμιστήρα, δεν έγινε και τίποτα, και δεν παθαίνει τίποτα, ότι κάνεις εκτός ρεύματος.

Ο σωστός καθαρισμός εφόσον λήξει η εγγύηση, την ανοίγεις ολοκληρωτικά και αλλάζεις την πάστα που δεν υπάρχει πάνω στην APU,η περισσότερη είναι χυμένη περιμετρικά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις κανα "γνωστο" σε καμια αλυσιδα καταστηματων να μας πει αν παιξει προσφορα σημερα ps4 + game = 199ευρω οπως γινεται καθε χρονο τετοια μερα εδω και 3 χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Ξέρει κανείς αν δίνουν pro last generation 72×× που ειναι πιο αθόρυβα; 

Φίλε και εγώ το 7216b έχω, αγορά από γερμανό πριν ένα χρόνο. Αλλά να ξέρεις ότι είναι αθόρυβο στα απλά παιχνίδια.

Όταν θα παίζεις παιχνίδια που υποστηρίζουν HDR ακούγεται πολύ. (πχ God Of War, The Last of Us part II, GoT, Horizon)

Αν βέβαια έχεις και τηλεόραση που το υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα.

Θέλω μια βοήθεια για ενα παιχνίδι PS4.

Υπάρχουν παιχνίδια που να είναι π.χ σαν την ταινία Ghost in the shell;

Ξέρετε σε πόλεις όπως την Ιαπωνία με βροχή κλπ τέτοια φάση που να αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, psaros είπε

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα.

Θέλω μια βοήθεια για ενα παιχνίδι PS4.

Υπάρχουν παιχνίδια που να είναι π.χ σαν την ταινία Ghost in the shell;

Ξέρετε σε πόλεις όπως την Ιαπωνία με βροχή κλπ τέτοια φάση που να αξίζει;

Άμα θες πόλη στην Ιαπωνία πας απευθείας στα Yakuza

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, psaros είπε

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα.

Θέλω μια βοήθεια για ενα παιχνίδι PS4.

Υπάρχουν παιχνίδια που να είναι π.χ σαν την ταινία Ghost in the shell;

Ξέρετε σε πόλεις όπως την Ιαπωνία με βροχή κλπ τέτοια φάση που να αξίζει;

Τι φαση εννοεις; Το κομματι των μεκα (ρομποτ), το αστυνομικο (ερευνα φαση) η απλα να ειναι ανιμε το σχεδιο του παιχνιδιου.

Σημερα μπορεις να βρεις ενα παλιο παιχνιδι για ΠΙΣΙ / ΠΣ2 το ΟΝΙ. Ειχε εμπνευστει απευθειας απο την ταινια / μανγκα.

(17) Ghost in the Shell Trailer HD (Anime 1995) - YouTube

(17) Ghost in the Shell Original Soundtrack - YouTube

Oni - Rockstar Games

Oni (video game) - Wikipedia

Download Oni (Windows) - My Abandonware

Worthplaying | PC Review: Oni

spacer.png

Φυσικα υπαρχει και 

Ghost in the Shell (video game) - Wikipedia

(17) Ghost in the Shell Stand Alone Complex - PS2 Game Trailer HD - YouTube

spacer.png

(17) Ghost in the Shell: Stand Alone Complex PSP Walkthrough # 20 [Ending] - YouTube

https://store.playstation.com/en-us/product/UV0012-NPVA37820_CN-0000000000074661

Amazon.com: Ghost In The Shell - PlayStation: Unknown: Video Games

(17) Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Game Sample 1/3 - PSP - YouTube

Στα κανει ολα λιανα ανωθεν και παραθετω

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (commonly abbreviated to GitS:SAC) is a video game based on the popular anime of the same name by Production I.G., which in turn was based on the original "Ghost in the Shell" manga by Masamune Shirow. There is a little confusion surrounding the "games", as this game was released outside for both PS2 and PSP under the same name, but they are different games by different developers. The PS2 game is a third-person shooter/espionage title developed by Cavia (who developed Drakengard, NieR, etc., and was one of their better games) and the PSP game is a first-person shooter developed by G-Artists (who developed Philosoma, PoPoLoCrois, etc.). The PS2 game takes place some time between SAC and SAC: 2nd GIG, whereas the PSP game is a sequel of sorts to the PS2 game, not a port. The PSP game is... well... not that great... I'd say it's so-so. To be fair, the game is an early PSP game, being first released in 2005 in Japan. However, the combat is very sluggish with a somewhat inconsistent framerate, the graphics outside of the character models is fairly bland (and the character animations are very limited), the game has pretty frequent loading, and the controls are rather cumbersome where you have many different commands and features to utilize, not all of which are explained in detail (controls similarly to many other FPS on PSP, but targeting and such is not as good, but you can at least change your control scheme a good degree). The game is also quite story-driven, as it should be, but if you like your shooters to have more action, then you'll want to skip this one. The game makes up for these shortcomings somewhat with an interesting plot, four main characters that you can play with (Major Kusunagi, Batou, Saito, and Togusa), a variety of weapons and upgrades you can obtain for your characters, and the ability to use and customize four different kinds of Tachikoma to come assist you on missions, who are usually a big help. What's cooler is that you can hop inside them to use their weapons, give them commands, and utilize their abilities such as Optical Camouflage and greater jumping skills. You can also hack into certain targets to get important info or key data to progress. The game features a decent, largely techno/industrial soundtrack. The basic plot takes place in A.D. 2030 of May, where the members of Section 9 try to solve an intriguing mystery behind an unprovoked terrorist attack, where said terrorists are trying to prevent the release of a newly declassified top-secret report codenamed H-88. You'll go on a variety of missions gathering clues that bring you closer to sloving the mystery and thus the game's conclusion (though be forewarned that the story is a bit cryptic and has loose-ends, though this is the general nature of the series as a whole, making individuals think). The game really doesn't do much you haven't seen before and there are games that do it better, but it's serviceable for fans of the franchise, though little else. Because of the lengthy story scenes and general nature of the game, we've provided three samples of the game in action which go over two missions. We've only edited the loading in two spots in these three videos, both of which are in the first part (before and after the introduction). We kept the majority in to show you how the game moves and operates in realtime. The movement shown is also the game's actual framerate. Enjoy.

και αυτο δες...

Shin Megami Tensei Liberation Dx2 - Ghost in the Shell: SAC 2045 Collaboration Trailer - IGN

Πρεπει να πεις τι ψαχνεις. Εγω για μεκα θα κοιτουσα αλλο αντι αλλου για ανιμε...Αλλα για το πακετο που σου αρεσει θα πρεπει να ψαχτεις προς τα πισω χρονικα. Στα γραφω ολα αυτα γιατι εχω και το σχετικο κολλημα, εχοντας δει την ταινια οταν ειχε βγει σινεμα και ημουν τοτε Ιαπωνια, οπου ο κοσμος ειχε μεινει σιωπηλος απο θαυμασμο στην προβολη θυμαμαι, και κοιτουσαν εμενα το γκαιτζιν που χαχανιζα απο την χαρα μου μοναχος μου διπλα στην Μαρικο... 

 

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...