Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Σε 4 ps4 πάντως που έκανα διαδικασία καθαρισμού,το συγκεκριμένο φις είτε από μητρική, είτε από τροφοδοτικό, μου έβγαλε το λάδι για να βγει..(για να μην εκφραστω διαφορετικά 😋)

Δεν είναι καθόλου εύκολο, είναι ιδιότροπο το φις του.

Πίστεψέ με, έχω λύσει 100αδες κονσόλες, αλλά αυτό το πράγμα δεν....(είναι και ο φόβος της ζημιάς)

ΥΓ μην ψαρωνετε από το βίντεο και γενικά από disassembly, έχουν βγει 1-2 φορές και στο βίντεο δείχνει ότι βγαίνει αέρας...

Χίλιες φορές το τροφοδοτικό του ps3, δεν μπορούσαν να το κάνουν έτσι το φις και στο ps4 απλά σε πιο μικρή κλίμακα;

Tweezers ή μυτοτσίμπιδο χρησιμοποίησες για να το βγάλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Χίλιες φορές το τροφοδοτικό του ps3, δεν μπορούσαν να το κάνουν έτσι το φις και στο ps4 απλά σε πιο μικρή κλίμακα;

Tweezers ή μυτοτσίμπιδο χρησιμοποίησες για να το βγάλεις;

Καλά ναι, καμμία σχέση το φις του ps3.

Στο 4 δεν σου δίνει την δυνατότητα να το πιάσεις με το χέρι η με κάποιο εργαλείο. το πλαστικό είναι αρκετά μαλακό και διαλύεται εύκολα και έχεις τον κίνδυνο να κόψεις τα καλώδια.

Εγώ προσωπικά με πάρα πολύ λεπτό tweezer κατάφερα να περάσω την μύτη εσωτερικά ανάμεσα σε φις και φωλιά και σιγά σιγά τραβηχτο προς τα έξω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mikele13- Αρχηγε μου καλησπερα και καλη χρονια.

Αφου κατοικεις εδω,μπορεις να μου πεις αν μπορω και πως μπορω να περασω firmware σε fat που δεν δουλευει το BR του;

Δυστυχως δεν εχουμε το δικο του daughter board.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, StamTheMan είπε

@mikele13- Αρχηγε μου καλησπερα και καλη χρονια.

Αφου κατοικεις εδω,μπορεις να μου πεις αν μπορω και πως μπορω να περασω firmware σε fat που δεν δουλευει το BR του;

Δυστυχως δεν εχουμε το δικο του daughter board.

Καλησπέρα.

Στείλε μου μήνυμα για λεπτομέρειες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποίους ανοίξανε το ps4pro (7116B εχω) το οποίο απο dayone σε κάποια απαιτητικα games κάνει σαν f16 όταν απογειώνεται, είδατε κάποια διαφορά που να αξίζει τον κόπο σε αλλαγή πάστας? Γιατί σκόνη το δικό μου δεν έχει μαζέψει πολυ και ο θόρυβος υπάρχει εξαρχής. Γιατί αν είναι να μην αλλάξει θα το αφήσω ακόμα κάνα χρόνο κ μετά το ανοιγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vamvakoulas είπε

Για οποίους ανοίξανε το ps4pro (7116B εχω) το οποίο απο dayone σε κάποια απαιτητικα games κάνει σαν f16 όταν απογειώνεται, είδατε κάποια διαφορά που να αξίζει τον κόπο σε αλλαγή πάστας? Γιατί σκόνη το δικό μου δεν έχει μαζέψει πολυ και ο θόρυβος υπάρχει εξαρχής. Γιατί αν είναι να μην αλλάξει θα το αφήσω ακόμα κάνα χρόνο κ μετά το ανοιγω

Ναι, έχει διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, lysopaine είπε

για τους τυχερούς που έχουν plaisio κοντά τους ff7 remake στα 10 ευρώ https://www.plaisio.gr/gaming-zone/titloi-paixnidion/square-enix-final-fantasy-vii-remake-ps4_3265730 

Να σε καλά φίλε! Τσάμπα το έχουν! 

Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να κάνει παραγγελια να πας να το παρεις .... 

Πρέπει να πας εκεί και αν έχει μείνει κανένα. 

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/titloi-paixnidion/sony-the-last-guardian-playstation-4_2614502

10€ το έχουν παιδια 

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/titloi-paixnidion/square-enix-final-fantasy-vii-remake-ps4_3265730

Επεξ/σία από Tatofski64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, lysopaine said:

για τους τυχερούς που έχουν plaisio κοντά τους ff7 remake στα 10 ευρώ https://www.plaisio.gr/gaming-zone/titloi-paixnidion/square-enix-final-fantasy-vii-remake-ps4_3265730 

Ω να σου, άντε να τρέχω τώρα στο Mall για να αγοράσω ακόμα ένα game που δεν θα παίξω άμεσα. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Malthador είπε

Εάν έχω δύο accounts μπορώ να μεταφέρω τα (local) saves από τον έναν στον άλλον;

Ότι έχω διαβάσει online, είναι ότι είναι κλειδωμένα στο account και δεν γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Malthador είπε

Εάν έχω δύο accounts μπορώ να μεταφέρω τα (local) saves από τον έναν στον άλλον;

Υπάρχουν κάποια προγράμματα που κάνουν re-sign τα ID/κλειδιά ώστε να μεταφέρεις το save και σε άλλα account, μόνο έτσι δυστυχώς.

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου οπότε δεν έχω ιδέα πού μπορεί να το βρεις αν και κάτι μου λέει ότι δεν θα είναι τσάμπα (όπως είχαμε το powersave της Datel στο 3ds).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Mr_Terror said:

Απο χτες το έχω δει, αλλά δεν σε αφήνει να κάνεις προσθήκη στο καλάθι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...