Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/1/2021 στις 2:11 ΠΜ, vamvakoulas είπε

Οπως λεει παραπανω ο φιλος τα save δεν επηρεαζονται και δεν εχουν καμια σχεση απολυτως με την διαγραφη του game. Μαλιστα αν σβησεις καποιο και πας στα settings θα δεις και το save του παιχνιδιου που εσβησες απλα δεν θα εχει icon και θα ειναι ενας σκετος φακελος (πιθανως αν τον ανοιξεις να εχει καποια icons μεσα με save status).

Οποτε αν εσυ κανεις ξανα εγκατασταση, το save σου θα λειτουργει κανονικα, και η μονη προυποθεση ειναι - αναφερθηκε και παραπανω νομιζω - το game να εχει το ιδιο ακριβως title id δλδ cusaxxxxx. Προσοχη, οχι μονο region γιατι μπορει να ειναι eur αλλα να υπαρχουν 2-3 διαφορετικα title id΄s για το eur του συγκεκριμενου game, οποτε για να εισαι σιγουρος και να μην ψαχνεις για region codes (αν θυμαμαι καλα ειναι R1,R2 κλπ) θα κοιτατε το title id και τιποτα αλλο.

Update : Κατέβασα το digital και με το που μπήκα είχε το save μου κανονικά. Όλα τέλεια! 💯 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Update : Κατέβασα το digital και με το που μπήκα είχε το save μου κανονικά. Όλα τέλεια! 💯 

Αν οι 2 εκδόσεις του ίδιου παιχνιδιού είναι διαφορετικές,(CUSA) δεν συμβαδίζει το save.Μου έχει τύχει στο Ελληνικό Uncharted και ας ήταν οι 2 εκδόσεις ίδιου region.

Επίσης σε περίπτωση οι 2 εκδόσεις είναι διαφορετικού region, πχ Ελληνική με Αμερικάνικη, τότε πάλι δεν συμβαδίζουν τα saves.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ναι σωστός. Ξέρουμε αν παίζουν κωδικοί για ENEBA για αγορά καρτών φόρτισης χρημάτων η plus που μειώνουν την τιμή στο checkout? Ενδιαφέρομαι εγώ και δύο φίλοι να προχωρήσουμε σε αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheoAlex50 είπε

Καλησπέρα. Ναι σωστός. Ξέρουμε αν παίζουν κωδικοί για ENEBA για αγορά καρτών φόρτισης χρημάτων η plus που μειώνουν την τιμή στο checkout? Ενδιαφέρομαι εγώ και δύο φίλοι να προχωρήσουμε σε αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα. 

ειναι ενα addon στο chrome που χρησιμοποιώ honey coupon κάπως έτσι κ δοκιμαζει κουπονια σε τετοια σιτε για έκπτωση. στο ενεμπα πάντα βρίσκει κάποιο κ μειώνετε κατα 1 -1.5 ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, sndev είπε

ειναι ενα addon στο chrome που χρησιμοποιώ honey coupon κάπως έτσι κ δοκιμαζει κουπονια σε τετοια σιτε για έκπτωση. στο ενεμπα πάντα βρίσκει κάποιο κ μειώνετε κατα 1 -1.5 ε

Είμαι αυτόν τον καιρό δυστυχώς αποκλειστικά μόνο μέσω κινητού. Υπάρχει κανένα workaround? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το two step verification ; Να μην του έρχεται σε μήνυμα στο τηλέφωνο του ο κωδικός;

Μου το κάνει 2 ημέρες τώρα όσες φορές και εάν έχω πατήσει να μου έρθει.

Αναγκαστικα και έβαλα authenticator.

Και επίσης εάν μπορείτε να μου πείτε , σε όσους έρχεται , εάν το μήνυμα από την Sony είναι από πενταψηφιο αριθμό ή από άλλο κινητο.

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, St@th1sm είπε

Καλησπέρα , έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το two step verification ; Να μην του έρχεται σε μήνυμα στο τηλέφωνο του ο κωδικός;

Μου το κάνει 2 ημέρες τώρα όσες φορές και εάν έχω πατήσει να μου έρθει.

Αναγκαστικα και έβαλα authenticator.

Και επίσης εάν μπορείτε να μου πείτε , σε όσους έρχεται , εάν το μήνυμα από την Sony είναι από πενταψηφιο αριθμό ή από άλλο κινητο.

Σας ευχαριστώ

Δεν είναι πενταφήφιος αριθμός, σαν κινητό μοιάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σας φανεί χαζή η ερώτηση αλλά θα την κάνω όπως και να 'χει γιατί θέλω γνώμες. Από τους παρακάτω τίτλους ποιον θα αγοράζατε αν είχατε τελειώσει τους εξής με τη συγκεκριμένη σειρά - RDR, Spider-man, Assassin's Creed Odyssey.

  • Resident Evil 2
  • Resident Evil 3
  • Ghost of Tsushima
  • Death Stranding
  • Last of Us 2

Κάποια στιγμή θα αγοραστούν όλοι αλλά σκέφτομαι με ποια σειρά, πχ επειδή το Assassin's θα ολοκληρωθεί σύντομα (το fate of Atlantis επεισόδιο 3 έμεινε) δε νομίζω ότι θα έπαιρνα το Death Stranding αμέσως μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dkmaster είπε

Μπορεί να σας φανεί χαζή η ερώτηση αλλά θα την κάνω όπως και να 'χει γιατί θέλω γνώμες. Από τους παρακάτω τίτλους ποιον θα αγοράζατε αν είχατε τελειώσει τους εξής με τη συγκεκριμένη σειρά - RDR, Spider-man, Assassin's Creed Odyssey.

  • Resident Evil 2
  • Resident Evil 3
  • Ghost of Tsushima
  • Death Stranding
  • Last of Us 2

Κάποια στιγμή θα αγοραστούν όλοι αλλά σκέφτομαι με ποια σειρά, πχ επειδή το Assassin's θα ολοκληρωθεί σύντομα (το fate of Atlantis επεισόδιο 3 έμεινε) δε νομίζω ότι θα έπαιρνα το Death Stranding αμέσως μετά.

Last of Us 2, Resident Evil 2,3, Ghost of Tsushima,Death Stranding

Και αυτο με γνωμονα οτι εχεις παιξει ηδη παιχνιδια open world οπως προειπε και ο αλεξ..

Αν δεν εχεις προβλημα με αυτο θα ξεκιναγα με το Ghost of Tsushima και μετα τα υπολοιπα που ειπα και τελευταιο το Death Stranding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, dkmaster είπε

Μπορεί να σας φανεί χαζή η ερώτηση αλλά θα την κάνω όπως και να 'χει γιατί θέλω γνώμες. Από τους παρακάτω τίτλους ποιον θα αγοράζατε αν είχατε τελειώσει τους εξής με τη συγκεκριμένη σειρά - RDR, Spider-man, Assassin's Creed Odyssey.

  • Resident Evil 2
  • Resident Evil 3
  • Ghost of Tsushima
  • Death Stranding
  • Last of Us 2

Κάποια στιγμή θα αγοραστούν όλοι αλλά σκέφτομαι με ποια σειρά, πχ επειδή το Assassin's θα ολοκληρωθεί σύντομα (το fate of Atlantis επεισόδιο 3 έμεινε) δε νομίζω ότι θα έπαιρνα το Death Stranding αμέσως μετά.

Eγω φιλε θα σου προτεινα το Ghost of Thushima, αφου βλεπω προτιμας  open world, αλλιως το TLOU 2.

Δεν το εχεις αναφερει αλλα αξιζει και το horizon zero dawn.

Επεξ/σία από harisv
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dkmaster είπε

Μπορεί να σας φανεί χαζή η ερώτηση αλλά θα την κάνω όπως και να 'χει γιατί θέλω γνώμες. Από τους παρακάτω τίτλους ποιον θα αγοράζατε αν είχατε τελειώσει τους εξής με τη συγκεκριμένη σειρά - RDR, Spider-man, Assassin's Creed Odyssey.

  • Resident Evil 2
  • Resident Evil 3
  • Ghost of Tsushima
  • Death Stranding
  • Last of Us 2

Κάποια στιγμή θα αγοραστούν όλοι αλλά σκέφτομαι με ποια σειρά, πχ επειδή το Assassin's θα ολοκληρωθεί σύντομα (το fate of Atlantis επεισόδιο 3 έμεινε) δε νομίζω ότι θα έπαιρνα το Death Stranding αμέσως μετά.

Το Death Stranding ειναι το καλύτερο παιχνίδι του ps4. Εξωπραγματική παιχνιδική εμπειρία. Με αυτό θα ξεκίναγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...