Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Λοιπόν, κατάφερα και επισκεύασα το δεξί μοχλό.  Έβαλα ένα ανταλλακτικό που είχα παραγγείλει πριν πολύ καιρό. Δεν μου αρέσει που δεν κεντράρει ο μοχλός όμως, χωρίς να τον γυρνάω σε κάποια κατεύθυνση.

 

ds4.jpg

Και δεν πρόκειται να κεντράρει, έτσι κάνει. Επειδή έχω αλλάξει και εγώ μοχλούς πάντα θα φαίνεται ένα μικρό drift στο πρόγραμμα αλλά δεν θα έχει θέμα στα παιχνίδια. Μόνο στο fortnite έμαθα ότι υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Grim Ripper είπε

Και δεν πρόκειται να κεντράρει, έτσι κάνει. Επειδή έχω αλλάξει και εγώ μοχλούς πάντα θα φαίνεται ένα μικρό drift στο πρόγραμμα αλλά δεν θα έχει θέμα στα παιχνίδια. Μόνο στο fortnite έμαθα ότι υπάρχει θέμα.

Οπότε πρακτικά δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με drift. Αναρωτιέμαι όμως για το πόσο ανθεκτικοί είναι οι αναλογικοί του Κινεζοbay. Σου επέστρεψαν επισκευασμένο controller για να το επισκευάσεις πάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Απλά για την ιστορία, όσοι έχουν κονσόλες Xbox, έχει αντίστοιχα θέματα drift στους μοχλούς του? 

Xbox, Sony και Nintendo έχουν τους ίδιους προμηθευτές για τα analog sticks, από ότι είχα διαβάσει, είχε γίνει ένα teardown από την ifixit αλλά δεν μπορώ να βρω τα ονόματα των προμηθευτών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, theoritikos είπε

Οπότε πρακτικά δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με drift. Αναρωτιέμαι όμως για το πόσο ανθεκτικοί είναι οι αναλογικοί του Κινεζοbay. Σου επέστρεψαν επισκευασμένο controller για να το επισκευάσεις πάλι?

Ευτυχώς για την ώρα όχι ακόμη, πάντως σου προτείνω καλύτερα να αλλάζεις μόνο τα ποτενσιόμετρα στους μοχλούς, εγώ πλέον αυτό κάνω μόνο.

Ήταν συμβουλή από φίλο που δουλεύει σε μαγαζί επισκευών, συνήθως ολόκληροι οι μοχλοί δεν είναι τόσο καλοί σε σχέση με τους OEM (τους αυθεντικούς δηλαδή) οπότε χαλάνε πιο εύκολα. Τώρα αν ο μοχλός κολλάει σε μια πλευρά δεν έχεις πολλά να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Δεν έχει λογική όμως, 115 εκατομμύρια ps4 πουλήθηκαν και ψάχνουμε με το σταγονόμετρο χειριστήριο, δεν κρεμάς έτσι τόσους πελάτες, κάτι άλλο θα παίζει.

Οντως δεν εχει λογικη να σταματησει τοσο νωρις η υποστηριξη για το ps4. Kονσολες μπορει να σταματησουν να παραγουν, χειριστηρια οχι, για την επομενη διετια τουλαχιστον.

Υποθετω πως οσους "πορους" εχουν, τους χρησιμοποιουν για να παραγουν και να διαθεσουν ps5 και dualsense στην αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 hours ago, music_lover said:

Δεν έχει λογική όμως, 115 εκατομμύρια ps4 πουλήθηκαν και ψάχνουμε με το σταγονόμετρο χειριστήριο, δεν κρεμάς έτσι τόσους πελάτες, κάτι άλλο θα παίζει.

Το ίδιο πρόβλημα έχω με τα Xbox One gamepads. Ήθελα να τσιμπήσω ένα για να το συνδέω με το κινητό για remote play κλπ, ε λέω βγήκαν οι νέες κονσόλες, θα βρω κανά X1S gamepad με κανά 25ευρω μεταχειρισμένο.

Ούτε καν.

Τα πουλάνε καινούρια για κάτι 90άρια και κάτι 100άρια, απλά τραγικό. Δεν ξέρω πως την έχουν δει έτσι με τα gamepads.

Ερώτηση: το DualSense δουλεύει σε PS4;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Ευτυχώς για την ώρα όχι ακόμη, πάντως σου προτείνω καλύτερα να αλλάζεις μόνο τα ποτενσιόμετρα στους μοχλούς, εγώ πλέον αυτό κάνω μόνο.

Ήταν συμβουλή από φίλο που δουλεύει σε μαγαζί επισκευών, συνήθως ολόκληροι οι μοχλοί δεν είναι τόσο καλοί σε σχέση με τους OEM (τους αυθεντικούς δηλαδή) οπότε χαλάνε πιο εύκολα. Τώρα αν ο μοχλός κολλάει σε μια πλευρά δεν έχεις πολλά να κάνεις.

Δοκίμασα να αλλάξω μόνο το ποτενσιόμετρο στον άξονα που είχε πρόβλημα. Δούλεψε για λίγο καιρό, αλλά στην πορεία χάλασε και ο μοχλός . Και υποτίθεται ότι αυτό το controller έχει επισκευαστεί μια φορά από την cometron, που είχε πρόβλημα στον ίδιο μοχλό, στον ίδιο άξονα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, Tatofski64 said:

Δυστυχώς όχι, δεν τα κάνανε συμβατά. 

Περίεργο, το DS4 έπαιζε σε PS3.

Τραγικό πάντως, εάν έχει κάποιος PS4 και θέλει να δώσει τα λεφτά του στην Sony για να πάρει gamepad, επειδή του χάλασε ή επειδή θέλει spare, δεν μπορεί πρακτικά.

Κρίμα, έψηνα ένα DualSense για PC και PS4, αλλά λίγο χλωμό πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα  3rd party controllers που υπάρχουν στο εμπόριο , πιο να προτιμήσω? Βρίσκω κάτι onyx , αλλά δεν βλέπω ενθαρρυντικά σχόλια.

Επίσης, για official controllers κάτι πήρε το μάτι μου σε  φυσικό κατάστημα Vodafone. Αν έχετε κάποιο κοντά σας ρίξτε μια ματιά . Το site δεν έχει προς πώληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία βοήθεια όποιος ξέρει.

Fortnite

Γιατί ο ένας γιος δεν μπορεί να κάνει gift to battle pass στον άλλον;;

Λογαριασμός ενεργοποιημένος το 2FA

Και είναι πολύ καιρός πάνω από 6μηνο ενεργοποιημένος

Το παιχνίδι είναι σε sto ίδιο pc με άλλο account

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 20/5/2021 στις 11:49 ΠΜ, theoritikos είπε

Από τα  3rd party controllers που υπάρχουν στο εμπόριο , πιο να προτιμήσω? Βρίσκω κάτι onyx , αλλά δεν βλέπω ενθαρρυντικά σχόλια.

Επίσης, για official controllers κάτι πήρε το μάτι μου σε  φυσικό κατάστημα Vodafone. Αν έχετε κάποιο κοντά σας ρίξτε μια ματιά . Το site δεν έχει προς πώληση

Δεν το παρακολουθησα ολο αυτο που συζητατε, παντως εχει οfficial dualshock το Public στο Συνταγμα :)

(Ελπιζω να μη λετε κατι αλλο και ειπα το ακυρο :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...