Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, WestMan_swiftsport είπε

Καλησπέρα! Μόλις έβαλα Vodafone 100 άρα και το download speed στο ps4 είναι 87.9 με καλώδιο ethernet. Το dns δεν θυμάμαι αν το έχω αλλάξει. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο άλλο dns μπας και ανέβει η ταχύτητα κι άλλο; 

Δεν πρόκειται να ανέβει παραπάνω όσο και να ασχοληθείς.

Μια χαρά είσαι με 88mbps.

Πάντα μα πάντα το ps4 τρώει bandwidth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Δεν πρόκειται να ανέβει παραπάνω όσο και να ασχοληθείς.

Μια χαρά είσαι με 88mbps.

Πάντα μα πάντα το ps4 τρώει bandwidth.

Ευχαριστώ πολύ!! Το αφήνω έτσι και όλα κομπλέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Σήμερα άνοιξε μόνο του το PS4, σας έχει τύχει ποτέ;Πως γίνεται αυτό;

Ηθελε να μου κάνει υπενθύμιση να παίξω; 😅

Φάντασμα ήθελε να παίξει εχει τύχει και σε μένα και του είπα να μην το ξανακάνει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Σήμερα άνοιξε μόνο του το PS4, σας έχει τύχει ποτέ;Πως γίνεται αυτό;

Ηθελε να μου κάνει υπενθύμιση να παίξω; 😅

Τωρα εξηγουνται πολλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2021 στις 11:12 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Σήμερα άνοιξε μόνο του το PS4, σας έχει τύχει ποτέ;Πως γίνεται αυτό;

Ηθελε να μου κάνει υπενθύμιση να παίξω; 😅

Ίσως κάτι έγινε με το ρεύμα εκείνη την στιγμή, ή κάτι συμβαίνει με το power button

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, theoritikos είπε

Ίσως κάτι έγινε με το ρεύμα εκείνη την στιγμή, ή κάτι συμβαίνει με το power button

Το power button το έχω πατήσει ελάχιστες φορές και η τελευταία πρίν πολύ καιρό.

Ισως υπήρξε κάποια πτώση τάσης.Το έχω σε πολύπριζο ασφαλείας που προστατεύει μόνο απο υπέρταση.

Αν ήταν PS5 θα αγχωνόμουν, τώρα όχι.Και η TV παλιά είναι, Sony 42" FHD του 2013, άψογη έως τώρα.

Θα του κάνω rapid test. 😄

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Εχεις μήπως γάτα και πατησε επάνω στο controller και ανοιξε το PS4?

Οχι, σκύλο έχω.Το PS4 είναι μέσα σε έπιπλο και αερίζεται τριγύρω, επίσης το έχω δώσει για καθαρισμό και αλλαγή πάστας, από τότε δεν έχει πολλές ώρες λειτουργίας.

Το χειριστήριο ήταν δίπλα στην κονσόλα, αυτό δεν άναψε.Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί 6 χρόνια ποτέ δεν το έχω δει αυτό.Νομίζω 1-2 φορές είχε κολλήσει παλιά και χρειάστηκε restart κρατώντας πατημένο το power button.Παιδικές ασθένειες του PS4, ακόμα και το τελευταίο update μπορεί να φταίει.

Το coil whine με ενοχλεί λίγο, το κάνει ίσως τα τελευταία 2-3 χρόνια αλλά όχι πάντα.

Εντωμεταξύ, εχω παραχωρήσει το PS4 Pro στον αδερφό μου και παίζει μόνο Overwatch. 😆

Δεν τα αλλάζουμε του είπα γιατί εγώ παίζω και κάποια campaigns;

Η ακόμα και κάποια online όπως πχ το Warframe το παίζει σε καλύτερα frames το Pro και δεν ζορίζεται.

Εχω βαρεθεί τα reset, back up, download κλπ.Είχα πρίν και το PS4 Fat και το πούλησα γιατί έκανε σαν αεροπλάνο, δεν σωνόταν ούτε με καθαρισμό και πάστα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mples είπε

Το plus τον τελευταίο καιρό βάζει όλο βλακείες sony πρόσεξε γιατί μάλλον θα πάω για xbox και όχι ps5 !!!

Για το 4, γιατι στο 5 έχει δώσει αρκετα καλά game. Και ειδικά το Hell let loose ειναι παρα πολυ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να μην ανανεώσω την plus συνδρομή μου αν η sony συνεχίσει να βάζει τόσο αδιάφορους τίτλους στο 4. Θα το κρατούσα για τα cloud saves, αλλά είναι πολλά τα χρήματα απλά και μόνο για αυτή την δυνατότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mples είπε

Για το 4 ,το 5 έτσι και αλλιώς είναι ανύπαρκτο ακόμα όποτε  μιλάω για το 4 και  λέω ότι αρκετα Σόνυ αρκετά  μάλλον με βλεπω η επόμενη κονσόλα να είναι xbox 

Έχεις δει τι παιχνίδια δίνει το αντίστοιχο PS+ στο Xbox (δλδ το Gold κι όχι το Game Pass/Game Pass Ultimate με το οποίο συγκρίνουν, λανθασμένα, κάποιοι το Plus); Εκεί να δεις κατάντια, εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο! Είναι η μέρα με την νύχτα. 😀

Εγώ, πλέον, το Plus το έχω μόνο για το MP, αφού δεν υπάρχει δωρεάν ενναλακτική. Τα cloud saves καλό feature αλλά έχω στικάκι για αυτήν την δουλειά. Όσον αφορά τα παιχνίδια, τα περισσότερα απλά τα προσθέτω στην συλλογή, αλλά όλο και κάποιο θα βρεθεί που θα το παίξω και θα μείνω ευχαριστημένος (π.χ. το The Witness που είναι παιχνιδάρα ή το Concrete Genie).

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Έχεις δει τι παιχνίδια δίνει το αντίστοιχο PS+ στο Xbox (δλδ το Gold κι όχι το Game Pass/Game Pass Ultimate με το οποίο συγκρίνουν, λανθασμένα, κάποιοι το Plus); Εκεί να δεις κατάντια, εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο! Είναι η μέρα με την νύχτα. 😀

Εγώ, πλέον, το Plus το έχω μόνο για το MP, αφού δεν υπάρχει δωρεάν ενναλακτική. Τα cloud saves καλό feature αλλά έχω στικάκι για αυτήν την δουλειά. Όσον αφορά τα παιχνίδια, τα περισσότερα απλά τα προσθέτω στην συλλογή, αλλά όλο και κάποιο θα βρεθεί που θα το παίξω και θα μείνω ευχαριστημένος (π.χ. το The Witness που είναι παιχνιδάρα ή το Concrete Genie).

Μια χαρά παιχνίδια δινει η μικρομαλακη. Δίνει ακόμα και για το 360 , πράγμα που η σονυ σταμάτησε για το 3 και το βιτα ενω παράλληλα αυξησε και την τιμή του πλας . Όσοι θέλετε τα παιχνίδια του μήνα,κλαουντ και δεν καιγεστε τόσο στο μουλτυ απλά βάλτε μηνιαία συνδρομή προς το τέλος του μήνα όπου θα έχουν διαρρεύσει τα παιχνίδια του επόμενου αν σας αρέσουν,  αλλιώς προσπεράστε.  Εγώ πλέον αυτο κάνω και νομίζω ότι βγαίνω κερδισμένος χωρίς να σκάω 60 ή να περιμένω και καλά την προσφορά των 45 και μετα να γκρινιάζω για τα ιντις ή τα σιμς ή τα 3Α παιχνίδια που μπορεί να έχω ήδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2021 στις 1:43 ΠΜ, Eddy_Gordo είπε

Μια χαρά παιχνίδια δινει η μικρομαλακη. Δίνει ακόμα και για το 360 , πράγμα που η σονυ σταμάτησε για το 3 και το βιτα ενω παράλληλα αυξησε και την τιμή του πλας . Όσοι θέλετε τα παιχνίδια του μήνα,κλαουντ και δεν καιγεστε τόσο στο μουλτυ απλά βάλτε μηνιαία συνδρομή προς το τέλος του μήνα όπου θα έχουν διαρρεύσει τα παιχνίδια του επόμενου αν σας αρέσουν,  αλλιώς προσπεράστε.  Εγώ πλέον αυτο κάνω και νομίζω ότι βγαίνω κερδισμένος χωρίς να σκάω 60 ή να περιμένω και καλά την προσφορά των 45 και μετα να γκρινιάζω για τα ιντις ή τα σιμς ή τα 3Α παιχνίδια που μπορεί να έχω ήδη. 

Αρα μπορεις να βαλεις στην βιβλιοθηκη σου, τα παιχνιδια και των δυο μηνων ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...