Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μου ήρθε αυτό στο Gmail.Ομως το email που έχω στο PSN account, δηλαδή και στο PS4 είναι hotmail.Μπήκα στο hotmail που έχω βάλει στο PSN και δεν δεχόταν τον κωδικό, οπότε τον άλλαξα, ευτυχώς είχα βάλει ως εναλλακτικό τρόπο επαναφοράς άλλο email.Μπήκα στο PSN email και όλα καλά, δεν υπάρχει κάτι περίεργο, έβαλα και το κινητό μου ως επιπλέον μέθοδο ασφαλείας.

Γιατί όμως η Sony έστειλε στο Gmail που δεν το έχω καταχωρήσει στον λογαριασμό και δεν έστειλε στο hotmail του λογαριασμού η στο άλλο email επαναφοράς;Μήπως επειδή έχω κάνει πληρωμές μέσω Paypal στο οποίο έχω καταχωρήσει το Gmail;Ομως νομίζω πως απο όταν έχω δηλώσει στο Paypal το Gmail, δεν έχω κάνει κάποια άλλη αγορά.Το άλλαξα γιατί είχα άλλο email καταχωρημένο και το είχαν παραβιάσει.

Τι εννοεί πως έχω να κάνω login πάνω απο 1 χρόνο στο community;Και γιατί τόσα χρόνια δεν μου έστειλαν αυτό το email;

Μήπως εννοείς πως έχω να κάνω log in στο account μου πάνω απο 1 χρόνο;

Το email που έστειλαν, βγάζει σε US:

https://us.community.sony.com/s/?language=en_US

Screenshot_20211023-010441.png

Screenshot_20211023-010517.png

Αυτό φαίνεται να είναι σε κάποιο γενικό Sony λογαριασμό και όχι για το PlayStation απ' όσο μπορώ να καταλάβω.

Συνήθως τα email του PS έχουν σαν ονομασία "PlayStation". Δες και από πιο mail σου έστειλαν.

PlayStation • [email protected]

Δοκίμασε να κάνεις login με το gmail ή μάλλον αλλαγή του password (forget my password) και μπες στο συγκεκριμένο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μου ήρθε αυτό στο Gmail.Ομως το email που έχω στο PSN account, δηλαδή και στο PS4 είναι hotmail.Μπήκα στο hotmail που έχω βάλει στο PSN και δεν δεχόταν τον κωδικό, οπότε τον άλλαξα, ευτυχώς είχα βάλει ως εναλλακτικό τρόπο επαναφοράς άλλο email.Μπήκα στο PSN email και όλα καλά, δεν υπάρχει κάτι περίεργο, έβαλα και το κινητό μου ως επιπλέον μέθοδο ασφαλείας.

Γιατί όμως η Sony έστειλε στο Gmail που δεν το έχω καταχωρήσει στον λογαριασμό και δεν έστειλε στο hotmail του λογαριασμού η στο άλλο email επαναφοράς;Μήπως επειδή έχω κάνει πληρωμές μέσω Paypal στο οποίο έχω καταχωρήσει το Gmail;Ομως νομίζω πως απο όταν έχω δηλώσει στο Paypal το Gmail, δεν έχω κάνει κάποια άλλη αγορά.Το άλλαξα γιατί είχα άλλο email καταχωρημένο και το είχαν παραβιάσει.

Τι εννοεί πως έχω να κάνω login πάνω απο 1 χρόνο στο community;Και γιατί τόσα χρόνια δεν μου έστειλαν αυτό το email;

Μήπως εννοείς πως έχω να κάνω log in στο account μου πάνω απο 1 χρόνο;

Το email που έστειλαν, βγάζει σε US:

https://us.community.sony.com/s/?language=en_US

Screenshot_20211023-010441.png

Screenshot_20211023-010517.png

Δεν ειναι απο τo Playstation. Απο κανενα hacker ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Αυτό φαίνεται να είναι σε κάποιο γενικό Sony λογαριασμό και όχι για το PlayStation απ' όσο μπορώ να καταλάβω.

Συνήθως τα email του PS έχουν σαν ονομασία "PlayStation". Δες και από πιο mail σου έστειλαν.

PlayStation • [email protected]

Δοκίμασε να κάνεις login με το gmail ή μάλλον αλλαγή του password (forget my password) και μπες στο συγκεκριμένο λογαριασμό.

 

2 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Δεν ειναι απο τo Playstation. Απο κανενα hacker ειναι

Γράφει πως έχει σταλεί απο [email protected] και απο κάτω πως έχει τυπική κρυπτογράφηση TLS.

Δεν το έβαλα στο screenshot γιατί εκεί φαίνεται το Gmail μου.

Το Gmail μου δεν έχει καμία σχέση με την Sony, μόνο στο PayPal το έχω ως primary email.Ούτε είμαι γραμμένος σε Sony community. 

Το PSN hotmail συσχετίζεται με κάποια άλλη υπηρεσία, μόνο με το Spotify μέσω του PS4 (Link account), ίσως και με κάποιο account πχ της Ubisoft η της Square η της Activision, αν και σε αυτά έχω  βάλει διαφορετικά username+password και όχι το PSN email, σίγουρα όχι το Gmail.

Αν θυμάμαι σωστά, για να κάνω login στο site της Sony βάζω το PSN email+password.Εκτός αν έχω βάλει ως 2ο το Gmail στο PSN account.

Σε όλα έχω 2 step verification μέσω mobile sms.

Δεν υπάρχει κάποια ειδοποίηση για παραβίαση του PSN email, η του hotmail που το έχω ως επαναφορά λογαριασμού, ούτε στο Gmail.Θα κοιτάξω παλαιότερα emails.Ούτε μου έχει έρθει στο κινητό sms για verification για log in που αυτό σημαίνει πως κάποιος προσπάθησε να μπεί σε κάποιο email.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ps4 slim από το καλοκαίρι και δεν μπορώ να κατανοήσω κάποια πράγματα σχετικά με το παιχνίδι 2 παιχτών. Για την ακρίβεια σε ένα παιχνίδι (conan exiles) που παίζουμε μας δίνει την επιλογή στο μενού  online play και offline play,αφού επιλέξω το δεύτερο ρωτάει  co op η single player, αφού επιλέξω το co op δεν κάνει απλά τίποτα για να συνδεθεί δεύτερο χειριστήριο. Η ερώτηση είναι χρειάζεται δεύτερη κονσόλα για να παιχτεί διπλό? Αν ναι χρειάζεται και δεύτερο δισκάκι? Και επίσης πρέπει και οι δύο κονσόλες να έχουν online συνδρομή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LAZ_HLI είπε

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ps4 slim από το καλοκαίρι και δεν μπορώ να κατανοήσω κάποια πράγματα σχετικά με το παιχνίδι 2 παιχτών. Για την ακρίβεια σε ένα παιχνίδι (conan exiles) που παίζουμε μας δίνει την επιλογή στο μενού  online play και offline play,αφού επιλέξω το δεύτερο ρωτάει  co op η single player, αφού επιλέξω το co op δεν κάνει απλά τίποτα για να συνδεθεί δεύτερο χειριστήριο. Η ερώτηση είναι χρειάζεται δεύτερη κονσόλα για να παιχτεί διπλό? Αν ναι χρειάζεται και δεύτερο δισκάκι? Και επίσης πρέπει και οι δύο κονσόλες να έχουν online συνδρομή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τι ακριβώς θες να σου βγάλει; Λογικά όταν πατήσεις για co-op θα πατήσεις να συνδέσεις το 2ο χειριστήριο, συγκεκριμένα είτε θα επιλέξεις να παίξει σαν κάποιος user που ήδη υπάρχει στην κονσόλα ή σαν guest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν κάνει τίποτα απ αυτά,δεν μπορεί να συνδεθεί, γιαυτό μου κάνει εντύπωση και μένα. Δεν μπόρεσα ούτε με τις πληροφορίες του παιχνιδιού να βγάλω ακρη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Armoral είπε

Τρελές τιμές στο PS store για Halloween.

https://store.playstation.com/en-gr/category/1081ee34-bea1-442b-a545-58183cdc63af/1

Δυστυχώς δε βλεπω κατι αξιοσημείωτο ☹️

Προτείνεις κάποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

Δυστυχώς δε βλεπω κατι αξιοσημείωτο ☹️

Προτείνεις κάποιο;

Resident evil,  έχει ένα collection κιόλας, The Walking Dead (δυνατό), Wolfenstein, Doom, Xcom 2, Call of Duty Black Ops, Diablo II Resurrected.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Armoral είπε

Resident evil,  έχει ένα collection κιόλας, The Walking Dead (δυνατό), Wolfenstein, Doom, Xcom 2, Call of Duty Black Ops, Diablo II Resurrected.

Βρε οι τιμές τους είναι παρόμοιες αν οχι πιο χαμηλές σε δισκάκι γιαυτο λεω δε βλεπω τπτ ενδιαφέρον αλλα ρώτησα μηπως κάποιο μου ξεφυγε κ ηταν ευκαιρία όντως. Αυτο το Τρελές τιμές που πες με ενθουσίασε αρχικά. 

Btw αν εξαιρέσεις το re village τα αλλα τα εχω παίξει  στην ωρα τούς 😕 κ όντος αξίζουν  αλλα οχι σε αυτες τις πλασματικες τιμες που ονομάζουν προσφορές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα,

Όσοι ειχατε βάλει την τελευταία έκδοση 9.00 αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα;

Δουλεύουν οι κονσόλες ή σας εβγαλαν θέματα;

Είμαι ακομα στην 8.52.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, xapiass είπε

Παιδιά καλησπέρα,

Όσοι ειχατε βάλει την τελευταία έκδοση 9.00 αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα;

Δουλεύουν οι κονσόλες ή σας εβγαλαν θέματα;

Είμαι ακομα στην 8.52.

Σαν τι πρόβλημα???

Μία χαρά δουλεύει τουλάχιστον το Pro το δικό μου από τότε που βγήκε η 9.00

Στο εξωτερικό κάτι είχε πιάσει το μάτι μου σε κάποια forums αλλά δεν έδωσα σημασία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Σαν τι πρόβλημα???

Μία χαρά δουλεύει τουλάχιστον το Pro το δικό μου από τότε που βγήκε η 9.00

Στο εξωτερικό κάτι είχε πιάσει το μάτι μου σε κάποια forums αλλά δεν έδωσα σημασία....

Και εγώ σε κατι forums ειχα διαβάσει για bricks.

Θα το βάλω κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xapiass είπε

Και εγώ σε κατι forums ειχα διαβάσει για bricks.

Θα το βάλω κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα.

Ευχαριστώ πολύ.

Παρατραβηγμενο το βλέπω να μπρικαρει κονσόλα από official λογισμικό της Sony.

Τόσα χρόνια από εποχής ps3 που κάθε λίγο και λιγάκι κάναμε αναβάθμιση,δεν έχει τύχει ποτέ στραβή.

Πιστεύω αυτοί που το έπαθαν,να υπήρξαν και άλλες συγκυρίες,πχ.διακοπη ρεύματος, χαλασμένος δίσκος κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...