Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mikele13- είπε

Παρατραβηγμενο το βλέπω να μπρικαρει κονσόλα από official λογισμικό της Sony.

Τόσα χρόνια από εποχής ps3 που κάθε λίγο και λιγάκι κάναμε αναβάθμιση,δεν έχει τύχει ποτέ στραβή.

Πιστεύω αυτοί που το έπαθαν,να υπήρξαν και άλλες συγκυρίες,πχ.διακοπη ρεύματος, χαλασμένος δίσκος κλπ.

Ναι και εγω αυτο πιστεύω.

Τόσα χρόνια κάνω τις ενημερώσεις και δεν εβγαλε θέμα ποτέ.

Μόλις το βάλω και το δουλέψω θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλους. Νέος στον υπέροχο κόσμο του Ps4. Έχω 3 γνήσια παιχνίδια σε δίσκους. Υπάρχει τρόπος να τα εγκαταστήσω στον σκληρό δίσκο και να μην χρειάζεται να βάζω τον δίσκο κάθε φορά που παίζω άλλο παιχνίδι;; Κάτι έχω βρει αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, anikologr είπε

Καλησπέρα σε όλους. Νέος στον υπέροχο κόσμο του Ps4. Έχω 3 γνήσια παιχνίδια σε δίσκους. Υπάρχει τρόπος να τα εγκαταστήσω στον σκληρό δίσκο και να μην χρειάζεται να βάζω τον δίσκο κάθε φορά που παίζω άλλο παιχνίδι;; Κάτι έχω βρει αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του;; 

Δεν γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Ο ανηψιος θελει να του παρω το mindcraft. Επειδη βλεπω πολλες εκδοσεις, ποια πρεπει να του παρω?

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, VasKag είπε

Καλησπερα. Ο ανηψιος θελει να του παρω το mindcraft. Επειδη βλεπω πολλες εκδοσεις, ποια πρεπει να του παρω?

Ρώτα τον ίδιο ποια μπορεί να θέλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αν αγοράσω το Frantics disk έχει σημασία να είναι στα Ελληνικά? Ακόμα και στα αγγλικά να είναι δεν θα πρέπει να παίξει στα Ελληνικά κανονικά? Έχει αυτές τις επολιγές στο Skroutz https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?keyphrase=frantics όποιο και να αγοράσω κομπλέ δεν θα είμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gmenex είπε

Καλησπέρα

Αν αγοράσω το Frantics disk έχει σημασία να είναι στα Ελληνικά? Ακόμα και στα αγγλικά να είναι δεν θα πρέπει να παίξει στα Ελληνικά κανονικά? Έχει αυτές τις επολιγές στο Skroutz https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?keyphrase=frantics όποιο και να αγοράσω κομπλέ δεν θα είμαι?

Οχι. Πρέπει να είναι η ελληνική έκδοση για να έχει ελληνικά. Παράδειγμα αν πάρει το God of war απο το αμερικάνικο store έχει μόνο αγγλικά, αν το πάρεις απο το ελληνικό θα έχει αγγλικά και ελληνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είσαι σίγουρος? Το ίδιο είχε γίνει και με το Η γνώση είναι δύναμη που αγόρασα από το store δεν είχε καμία επιλογή και δούλεψε κανονικά Ελληνικά(ενώ ακόμα και τώρα στις γλώσσες ππυ έχει σαν επιλογές δεν βγάζει καθόλου τα Ελληνικά). Νομίζω Έχει σημασία η χώρα και η γλώσσα του Playstation και του Playstore.

Επεξ/σία από gmenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gmenex είπε

Είσαι σίγουρος? Το ίδιο είχε γίνει και με το Η γνώση είναι δύναμη που αγόρασα από το store δεν είχε καμία επιλογή και δούλεψε κανονικά Ελληνικά(ενώ ακόμα και τώρα στις γλώσσες ππυ έχει σαν επιλογές δεν βγάζει καθόλου τα Ελληνικά). Νομίζω Έχει σημασία η χώρα και η γλώσσα του Playstation και του Playstore.

Τι region είναι το store που αγόρασες ψηφιακά το "Η γνώση είναι δύναμη";

Αν (λέμε τώρα) το αγόραζες από το Αμερικάνικο δεν θα είχες ελληνικά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω το frantics αγορασμένο από το store. Για να παίξει με ελληνικά πρέπει να αλλάξω τη γλώσσα στο play. Αλλιώς παίζει στα Αγγλικά. (με ενοχλεί αφάνταστα το ελληνικό menu και να βλέπω trophie μεταφρασμένα). Δε σου δίνει επιλογή όπως στο: Η Γνώση είναι Δύναμη. 

Επεξ/σία από Archantwn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ενώ η συνδρομή μου λήγει σε 7 μέρες δεν με αφήνει να βάλω στην βιβλιοθήκη κάτι δωρεάν παιχνίδια. Πρέπει να την ανανεώσω πρώτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Τι region είναι το store που αγόρασες ψηφιακά το "Η γνώση είναι δύναμη";

Αν (λέμε τώρα) το αγόραζες από το Αμερικάνικο δεν θα είχες ελληνικά μέσα.

Αγορασμένο από Ευρώπη λογικά Ελληνικό store αλλά όπως είπα πουθενά δεν λέει ότι θα έχει Ελληνικά όπως και στο Frantics.

5 ώρες πριν, Archantwn είπε

Εγώ έχω το frantics αγορασμένο από το store. Για να παίξει με ελληνικά πρέπει να αλλάξω τη γλώσσα στο play. Αλλιώς παίζει στα Αγγλικά. (με ενοχλεί αφάνταστα το ελληνικό menu και να βλέπω trophie μεταφρασμένα). Δε σου δίνει επιλογή όπως στο: Η Γνώση είναι Δύναμη. 

Οπότε σίγουρα θα παίξει αν το αγοράσω από το store.(Ελληνικά το έχω μόνιμα) Τι παίζει όμως με το DISK που ανέφερα? θα έχει διαφορά ποιο θα πάρω ή θα μου δόσει επιλογή να αλλάξω στα Ελληνικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε  παρακαλώ να προτείνετε βάση φορτισης των χειριστηρίων? Με μια γρηγορη τσιγκουνοαναζητηση βλεπω 10 κριτικες για την spartan. Αξιζει λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Υπάρχει τρόπος να παίξει το DualSense σε PS4, χωρίς remote play;

Έστω με καλώδιο, ακόμα και αν χρειάζεται adapter, έχει βρει κανείς τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...