Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ξέρει κανείς από που μπορώ να βρω το παιχνίδι Demon Slayer - Kimetsu no yaiba για PS4; Το κοίταξα skroutz, best price και δεν βρίσκω. Έχει ξεπουλήσει παντού παρόλο που είναι ακόμη καινούριο. Τι φάση παίζει;

Θα πάρει την ίδια μοίρα με το να είναι σπάνιο παιχνίδι όπως το Attack on Titan 2 Final Battle;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Καλησπέρα.

Ξέρει κανείς από που μπορώ να βρω το παιχνίδι Demon Slayer - Kimetsu no yaiba για PS4; Το κοίταξα skroutz, best price και δεν βρίσκω. Έχει ξεπουλήσει παντού παρόλο που είναι ακόμη καινούριο. Τι φάση παίζει;

Θα πάρει την ίδια μοίρα με το να είναι σπάνιο παιχνίδι όπως το Attack on Titan 2 Final Battle;

Μπορείς να τα αγοράσεις digital οπου υπάρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Μπορείς να τα αγοράσεις digital οπου υπάρχουν

Θα το αγόραζα αν ήθελα σε ψηφιακή μορφή αλλά από τη στιγμή όμως που ρώτησα άλλο, δεν βοηθάει η απάντηση αυτή αλλά παρ'όλα αυτά ευχαριστώ.

Και εκτός αυτού, δεν αξίζει η αγορά όταν είναι ακριβή η τιμή  σε ψηφιακό οπότε προτιμότερο είναι το physical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2022 στις 4:23 ΜΜ, L-Griever είπε

Καλησπέρα.

Ξέρει κανείς από που μπορώ να βρω το παιχνίδι Demon Slayer - Kimetsu no yaiba για PS4; Το κοίταξα skroutz, best price και δεν βρίσκω. Έχει ξεπουλήσει παντού παρόλο που είναι ακόμη καινούριο. Τι φάση παίζει;

Θα πάρει την ίδια μοίρα με το να είναι σπάνιο παιχνίδι όπως το Attack on Titan 2 Final Battle;

Δυστυχώς αυτά τα παιχνίδια ξεπουλάνε γρήγορα. Τα φέρνουν σε λίγα κομμάτια , οπότε πρέπει να τα αγοράσεις όσο είναι 'φρέσκα' . Το ίδιο γίνεται και με αρκετά Jrpg. Το Υs 8 πχ που το έψαχνα πάρα πολύ καιρό, αναγκάστηκα τελικά να το αγοράσω digital. Είχε βγει σε προσφορά για ένα μικρό διάστημα στο store, σε σχετικά καλή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, theoritikos είπε

Δυστυχώς αυτά τα παιχνίδια ξεπουλάνε γρήγορα. Τα φέρνουν σε λίγα κομμάτια , οπότε πρέπει να τα αγοράσεις όσο είναι 'φρέσκα' . Το ίδιο γίνεται και με αρκετά Jrpg. Το Υs 8 πχ που το έψαχνα πάρα πολύ καιρό, αναγκάστηκα τελικά να το αγοράσω digital. Είχε βγει σε προσφορά για ένα μικρό διάστημα στο store, σε σχετικά καλή τιμή

Κατάλαβα.. Έχω βάλει μια παραγγελία στο amazon.. βέβαια γράφει προσωρινά εξαντλημένο... θα περιμένω 1-2 εβδομάδες και αν δεν, θα το πάρω από play asia. Όσο για το YS 8 το είχα πάρει από NIS EU.. Είναι πολύ φθηνή η τιμή του απλά τώρα δεν ξέρω τώρα πόσο θα κάνει όταν έρθει εδώ.. Αν το θέλεις ακόμα σε physical πάρτο από κει.

Όσο για το Demon Slayer δεν περίμενα να εξαντληθεί τόσο γρήγορα.. και το περίεργο είναι ότι μόνο για PS5 υπάρχει περισσότερο.. Μακάρι να γίνει διαθέσιμο ξανά... Τώρα βλέπω ότι και το Crash 4 γίνεται σπάνιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω το Ghost of Tsushima από ελληνικό κατάστημα και το βασικό account μου είναι αμερικάνικο. Θέλω να αγοράσω το Director's Cut upgrade. Αν μπω στο store του μαγαζιού από το account μου δεν με αφήνει να το αγοράσω. Έχω τα εξής options, αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δύο θα δουλέψει:

1. Να το αγοράσω από το ελληνικό store με το ελληνικό account μου (πράγμα που θέλω να αποφύγω). Αν το κάνω, θα μπορώ να παίζω τα DLC κανονικά στο αμερικάνικο account μου;

2. Να αγοράσω ξερό το αμερικάνικο Director's Cut upgrade από άλλη συσκευή (από PC για παράδειγμα). Αν το κάνω αυτό θα μπορώ να παίζω κανονικά ή θα δημιουργηθεί εμπλοκή και πάλι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχω το Ghost of Tsushima από ελληνικό κατάστημα και το βασικό account μου είναι αμερικάνικο. Θέλω να αγοράσω το Director's Cut upgrade. Αν μπω στο store του μαγαζιού από το account μου δεν με αφήνει να το αγοράσω. Έχω τα εξής options, αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δύο θα δουλέψει:

1. Να το αγοράσω από το ελληνικό store με το ελληνικό account μου (πράγμα που θέλω να αποφύγω). Αν το κάνω, θα μπορώ να παίζω τα DLC κανονικά στο αμερικάνικο account μου;

2. Να αγοράσω ξερό το αμερικάνικο Director's Cut upgrade από άλλη συσκευή (από PC για παράδειγμα). Αν το κάνω αυτό θα μπορώ να παίζω κανονικά ή θα δημιουργηθεί εμπλοκή και πάλι;

 

Το πιθανότερο είναι ότι χρειάζεται να κάνεις το πρώτο πράγμα. Δυστυχώς ακόμη τα DLC είναι region locked (τα περισσότερα θα έλεγα) οπότε θες να είναι ίδιο region το game και το dlc.

Ακόμη δεν έχω παίξει το dlc του Prince of Persia (ps3) που έχω πάρει εδώ και δεκαετία επειδή το game είναι από Αμερική (import ήταν σε κατάστημα εδώ...) και το account μου είναι ελληνικό. 😛

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Έχω το Ghost of Tsushima από ελληνικό κατάστημα και το βασικό account μου είναι αμερικάνικο. Θέλω να αγοράσω το Director's Cut upgrade. Αν μπω στο store του μαγαζιού από το account μου δεν με αφήνει να το αγοράσω. Έχω τα εξής options, αλλά δεν ξέρω ποιο από τα δύο θα δουλέψει:

1. Να το αγοράσω από το ελληνικό store με το ελληνικό account μου (πράγμα που θέλω να αποφύγω). Αν το κάνω, θα μπορώ να παίζω τα DLC κανονικά στο αμερικάνικο account μου;

2. Να αγοράσω ξερό το αμερικάνικο Director's Cut upgrade από άλλη συσκευή (από PC για παράδειγμα). Αν το κάνω αυτό θα μπορώ να παίζω κανονικά ή θα δημιουργηθεί εμπλοκή και πάλι;

 

Αν δεν σε αφήνει να αγοράσεις το DLC (επειδή το χαρακτηρίζουν ως upgrade) από το store της κονσόλας, σχεδόν απίθανο να σε αφήσει να το πάρεις από το web store. Οπότε η δεύτερη επιλογή δεν θα δουλέψει. Γενικά, τα DLC μπορούν να αγοραστούν αυτόνομα. Απλά, όπως είπε ο @Grim Ripper, είναι region locked (σε αντίθεση με τα physical παιχνίδια που είναι region free, ίσως και τα digital σε μορφή κλειδιού) και πρέπει να ματσάρουν το region του παιχνιδιού.

Η πρώτη επιλογή μια χαρά θα δουλέψει, αρκεί να ορίσεις το ελληνικό account ως primary.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέχω χρόνια από τις κονσόλες και θέλω τα φώτα σας. Ενδιαφέρομαι για ps4 και αναρωτιέμαι αξίζει πλέον σαν κονσόλα και αν ναι το απλό η το pro? Και αν πάω σε αγορά καλύτερα καινούργιο η μεταχειρισμένο? Έχουν φόβο τα μεταχειρισμένα πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Panoslam said:

Απέχω χρόνια από τις κονσόλες και θέλω τα φώτα σας. Ενδιαφέρομαι για ps4 και αναρωτιέμαι αξίζει πλέον σαν κονσόλα και αν ναι το απλό η το pro? Και αν πάω σε αγορά καλύτερα καινούργιο η μεταχειρισμένο? Έχουν φόβο τα μεταχειρισμένα πρέπει να προσέξω κάτι?

 

μια χαρα κονσολα ειναι με εκατονταδες τιτλους που κυκλοφορουν ,καλυτερα βεβαια να πηγαινες στο 5 αλλαειναι δυσευρετο,αν εχεις καλη τηλεοραση παρε το pro εγω θα σου συστηνα καινουργιο για να μην εχεις εκπληξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, Panoslam said:

Απέχω χρόνια από τις κονσόλες και θέλω τα φώτα σας. Ενδιαφέρομαι για ps4 και αναρωτιέμαι αξίζει πλέον σαν κονσόλα και αν ναι το απλό η το pro? Και αν πάω σε αγορά καλύτερα καινούργιο η μεταχειρισμένο? Έχουν φόβο τα μεταχειρισμένα πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Εννοείται ότι αξίζει η αγορά ps4 έτσι όπως είναι τα πράγματα αυτή την στιγμή, και η Sony έχει ανακοινώσει ότι και φέτος θα βγάζει κομμάτια εν ελλείψει ps5...

Παιχνίδια υπάρχουν άπειρα.

Όσο αφορά απλό η Pro,το Pro αξίζει αν έχεις 4κ καλή τηλεόραση,αν όχι παίρνεις το απλό.

Για μένα κοίτα στις αγγελίες από πωλητές με αρκετές αξιολογήσεις, όχι καινούργια γιατί θα χάσεις χρήματα αρκετά όταν και εάν αποφασίσεις να την πουλήσεις αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Panoslam said:

Απέχω χρόνια από τις κονσόλες και θέλω τα φώτα σας. Ενδιαφέρομαι για ps4 και αναρωτιέμαι αξίζει πλέον σαν κονσόλα και αν ναι το απλό η το pro? Και αν πάω σε αγορά καλύτερα καινούργιο η μεταχειρισμένο? Έχουν φόβο τα μεταχειρισμένα πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Από άποψη περιεχομένου, σίγουρα αξίζει. Υπάρχουν εκατοντάδες αξιόλογα παιχνίδια (exclusive και μη) να ασχοληθείς για κάμποσα χρόνια. Εκτός αν ξεπετάς καμιά δεκαριά παιχνίδια την εβδομάδα! 😂

Από οικονομικής άποψης… δεν ξέρω. Υπάρχει και το PS5, άλλωστε (με BC υποστήριξη). Καινούριο PS4 απλό βλέπω παίζει στα 309€, νομίζω είναι too much. Αντίστοιχα για το PS4 Pro (που δεν παράγεται πλέον). Προσωπικά, αν ντε και καλά πήγαινα σε προηγούμενη γενιά, θα κοίταγα προς την μεταχειρισμένη αγορά. Για αρχή, θα άφηνα εκτός το OG PS4 και το πρώτο PS4 Pro (CUH-7000).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickosR999 είπε

Καλησπέρα παιδία, ερώτηση

Ο Skai tv δουλεύει στη κονσόλα σας? Σε εμένα μου γράφει ''Sorry, there appears to be a problem connecting

Εχει σταματήσει να δουλεύει πανω απο 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...