Προς το περιεχόμενο

Γιατί το Fortnite είναι το σημαντικότερο παιχνίδι της γενιάς του;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, gg i carry είπε

Μηνες τωρα ελεγα σε παρομοια Post ειδικα fortnite vs pubg οτι το πρωτο θα κανει παταγο 

Ετσι και εκανε

Πλεον δεν προκειται να το φτασει κανενα αλλο battle royale γτ οι τυποι στην epic κανουν απιθανη δουλεια + ακουνε το community οποτε θα το φανε στην μαπα πολλα χρονια οι τυχον haters xD

Τα 2 νεα br που θα βγουν  κακο θα κανουν μονο στο Pubg που παιζει να το πεταξουν ακομα πιο χαμηλα χΔ

Καλως η κακως θα ειναι το κορυφαιο games των επομενων χρονων 

Το pubg  εχει περισσότερους παίχτες .. τι λες; και ειναι και επι πληρωμή φαντάσου να ήταν τζάμπα. 

Επίσης απασχολεί και περισσότερο κόσμο (πχ εδώ μετρήσεις απο τον κόσμο που μαζεύουν) 

 

s3xlljtgp8201.png

 

και στην κατηγορία του ακόμη δεύτερο ειναι...

 

Ξαναλέω όμως πως αυτό δεν σημαίνει ενδεχομένως ότι δεν ειναι διασκεδαστικό παιχνίδι ή ότι δεν αξίζει να το παίξει κανείς... 

Επεξ/σία από TopicStrarter
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Γιατί το τρίκυκλο ειναι το σημαντικότερο όχημα της γενιάς του; γιατί δεν ειναι... 

Δεν σε χάλασε το τρίκυκλο. Πλιτς όλα μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TopicStrarter είπε

Το pubg  εχει περισσότερους παίχτες .. τι λες; και ειναι και επι πληρωμή φαντάσου να ήταν τζάμπα. 

Επίσης απασχολεί και περισσότερο κόσμο (πχ εδώ μετρήσεις απο τον κόσμο που μαζεύουν) 

s3xlljtgp8201.png

και στην κατηγορία του ακόμη δεύτερο ειναι...

Ξαναλέω όμως πως αυτό δεν σημαίνει ενδεχομένως ότι δεν ειναι διασκεδαστικό παιχνίδι ή ότι δεν αξίζει να το παίξει κανείς... 

λογικο γτ εχεις μεινει στο 2017 εσυ :D

πανε περασαν τα παλια μεγαλεια του πιο bugarismenou gamee ever xD

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Το pubg  εχει περισσότερους παίχτες .. τι λες; και ειναι και επι πληρωμή φαντάσου να ήταν τζάμπα. 

Επίσης απασχολεί και περισσότερο κόσμο (πχ εδώ μετρήσεις απο τον κόσμο που μαζεύουν) 

s3xlljtgp8201.png

και στην κατηγορία του ακόμη δεύτερο ειναι...

Ξαναλέω όμως πως αυτό δεν σημαίνει ενδεχομένως ότι δεν ειναι διασκεδαστικό παιχνίδι ή ότι δεν αξίζει να το παίξει κανείς... 

το βλεπεις οτι η εικονα λεει νοεμβρης/οκτωβρης ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

το βλεπεις οτι η εικονα λεει νοεμβρης/οκτωβρης ε;

θα ειχε Buggarei το pc του και δεν θα το εδειχνε γτ πριν θα παιζε pubg δειξε ανοχη χΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεωρώ απλοϊκό. Βλακώδες. Ανούσιο. Επαναλαμβανόμενο. Σκέτη καταστροφή για το gaming. Μια μόδα που θα περάσει. Ένα χαζό online mode για δεκαπεντάχρονα. 

  • Like 11
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Δεν ειναι το πρώτο δωρεάν παιχνίδι. 

Δεν είναι το πρώτο 3D παιχνίδι

Δεν ειναι το πρώτο παιχνίδι τύπου battle royal.

Δεν ειναι το πρώτο παιχνίδι που χτίζεις και πολεμάς με άλλους,

Δεν είναι το μεγαλύτερο παιχνίδι σε πωλήσεις/player-base

Δεν ειναι το μεγαλύτερο παιχνίδι σε τζίρο. 

Δεν ειναι το μεγαλύτερο παιχνίδι σε ανάπτυξη 

Δεν είναι το πρώτο indie παιχνίδι που να έκανε μεγάλη εμπορική επιτυχία. 

Και ειμαι σίγουρος αν κάτσω να σκεφτώ (γιατί αυτά βγήκαν μπαμ μπαμ) θα βρώ και άλλα πράγματα στα οποία δεν ειναι πρώτο άρα γιατι να καθόμαστε να σχολιάσουμε γιατί ειναι το σημαντικότερο παιχνίδι;;;

Επειδή κάποιος σήκωσε ένα άρθρο με τίτλο "γιατί το fortnite ειναι το σημαντικότερο παιχνίδι της γενιάς του;" αφού ΔΕΝ είναι. 

Είναι διασκεδαστικό; ίσως... δεν το έπαιξα... ούτε λέω να μην το παίξει κάποιος αλλά όχι και σημαντικότερο παιχνίδι της γενιάς του λες και ειναι το νέο Half Life λολ δηλαδή.. να ξέρουμε και τι λέμε... 

Το ποστ σου πρέπει να μπει σαν παράδειγμα στη λέξη "παρερμηνεία" ! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκριτικά ακούγοντας διαφορες εκμπομπές εδώ, το fortnite το προτιμούν έφηβοι. το pubg έχει μεγαλύτερης ηλικίας κοινό που συνήθως παίζει πιο competitive και με περισότερο βάθος. 

το ενα το παίζει ο 11χρονος γιος μου με τους φίλους του, το αλλο εγώ με τους δικούς μου. 

περί ορέξεως κολοκυθόπητα λέω εγώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το Fortnite δεν θα το θυμάται κανείς σε 20-30 χρόνια, δεν θα γραφτεί τίποτα για αυτό σε βιβλία που θα μέινουν για αιώνες (μιλάμε τώρα αν δεν καταστραφεί ο πολιτισμός σε 100-200 χρόνια). Δεν θα είναι καν μια παράγραφος, οικονομική επιτυχία δεν σημαίνει τίποτα, κανένας δεν αποκαλεί το Fifty Shades of Grey το σημαντικότερο βιβλίο της δεκαετίας.

Αυτό σε ανταπόκριση στον τίτλο του άρθρου, δεν λέω ότι το Fortnite έιναι χάλια παιχνίδι, απλά λέω ότι δεν είναι σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω το point του αρθρογράφου ως προς το οικονομικό μοντέλο αλλά είναι σαν να εξυμνουμε το Χίτλερ για εξέχουσα ηγετική συμπεριφορά. Και στις δύο περιπτώσεις είναι πετυχημενη αλλά οφελουνται μόνο λίγοι. Και ναι μπορεί πλέον να μην έχουμε dlc με επιπλέον κόστος ΑΛΛΑ έχουμε το πανηγύριτζιδικο εκτρομα battlefield V WWII realism.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ένα free game που έχει πλάκα

είναι ένα παιχνίδι όπου η τοστέρια που έχουμε στην κουζίνα με σύνδεση στο internet το σηκώνει

Στην αρχή γελούσα όταν το έβλεπα αλλά πλέον το λατρεύω

Ειδικά όταν μπαίνουμε τετράδα με τα φιλαράκια μου γίνεται χαμός

Δεν με νοιάζει τι γραφικά έχει δεν με νοιάζει τι παίζω

Είναι τσάμπα και προς το παρόν έχω πάθει την πλάκα μου μαζί του

Y.Γ.

Τον Νοέμβριο του 2019 θα βγεί το νέο CoD MW

Μέχρι τότε θα βγάζουμε γούστα με την αξίνα και το λεωφορείο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ntouris3 είπε

Το ποστ σου πρέπει να μπει σαν παράδειγμα στη λέξη "παρερμηνεία" ! 

Τιλτάρει τώρα ο τύπος. Ψάχνει κάτι άκυρο να ποστάρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

(κυρίως επειδή ειναι τζαμπέ κλώνος του pubg εγώ έτσι το έμαθα ας πούμε ως ένα battle royal alternative...) 

θα προσθέσω εγω κατι πολυ σωστό απο τον τυπο, που επιλεξατε χαρακτηρηστηκα να αγνοησετε γιατι αυτη ακριβώς εινα η ουσια.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

Δεν ειναι το πρώτο δωρεάν παιχνίδι. 

Δεν είναι το πρώτο 3D παιχνίδι

Δεν ειναι το πρώτο παιχνίδι τύπου battle royal.

Δεν ειναι το πρώτο παιχνίδι που χτίζεις και πολεμάς με άλλους,

Δεν είναι το μεγαλύτερο παιχνίδι σε πωλήσεις/player-base

Δεν ειναι το μεγαλύτερο παιχνίδι σε τζίρο. 

Δεν ειναι το μεγαλύτερο παιχνίδι σε ανάπτυξη 

Δεν είναι το πρώτο indie παιχνίδι που να έκανε μεγάλη εμπορική επιτυχία. 

Και ειμαι σίγουρος αν κάτσω να σκεφτώ (γιατί αυτά βγήκαν μπαμ μπαμ) θα βρώ και άλλα πράγματα στα οποία δεν ειναι πρώτο άρα γιατι να καθόμαστε να σχολιάσουμε γιατί ειναι το σημαντικότερο παιχνίδι;;;

Επειδή κάποιος σήκωσε ένα άρθρο με τίτλο "γιατί το fortnite ειναι το σημαντικότερο παιχνίδι της γενιάς του;" αφού ΔΕΝ είναι. 

Είναι διασκεδαστικό; ίσως... δεν το έπαιξα... ούτε λέω να μην το παίξει κάποιος αλλά όχι και σημαντικότερο παιχνίδι της γενιάς του λες και ειναι το νέο Half Life λολ δηλαδή.. να ξέρουμε και τι λέμε... 

 

Δεν έχω παιξει το Fortnite αλλά αν καταλαβαίνω καλά, ο λογος που ειναι το σημαντικοτερο παιχνιδι ειναι γιατι το gaming πηγαινε σε μια λογική "δωσε 60 ευρω να αγοράσεις μισό παιχνιδι και θα σου δωσουμε το αλλο μισο με lootboxes και paid DLC" και πέτυχε χωρίς να εχει τιποτα απο αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...