Προς το περιεχόμενο

Οι παιδικές- εφηβικές μας συλλογές


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, stormrain είπε

Tης Upper Deck? Που τις πουλουσαν σε φακελακια και σου εσκαγαν random?

Τωρα που το θυμησες, μαζευα τετοιες με Xmen, δεινοπαθησα να τις μαζεψω ολες και τις εχω ακομα! Μαζι με κατι αλλες συλλογες καρτων της Marvel!! Kαμμενος geek 🤤

Ναι αυτές ήταν! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωγηινοι, τερατομαχοι, GI Joe, panini stickers και δεν θυμαμαι τι αλλο που μπορει να κυκλοφορουσε εκεινη την εποχη.

Κλασικα εικονογραφημενα επισης ειχαν ενδιαφερον. Ηταν μια σειρα απο κλασικα λογοτεχνικα εργα σε εκδοσεις κομιξ. Τα πιο πολλα καλης ποιοτητας δουλεια (απ'οσο θυμαμαι δηλαδη).

Τιποτα φυσικα δεν εχει επιβιωσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζευα χαρτακια με ποδοσφαιρο κλασικα, power rangers και μια εποχη ειχε βγει και με ηρωες της marvel.

Eπισης μαζευα "παιχνιδια" με τζι α τζο και τρανσφορμερς, καρτες γιουγκιο πολυ αργοτερα και gaming περιοδικα game pro και games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2018 στις 10:26 ΜΜ, lek88 είπε

Είναι οι Βόλοι 

A βλέπω το συνεχίζεις d015.gif

7 ώρες πριν, lek88 είπε

Πω πω το είχα ξεχάσει εντελώς!!! Είχα κ εγώ τέτοιο  

Βλέποντας όλα αυτά που έχεις μαζέψει θέλω να μου πεις με το χέρι στην καρδιά.. Υπάρχει κάτι που ΔΕΝ μάζευες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

A βλέπω το συνεχίζεις d015.gif

Βλέποντας όλα αυτά που έχεις μαζέψει θέλω να μου πεις με το χέρι στην καρδιά.. Υπάρχει κάτι που ΔΕΝ μάζευες;

Υπαρχει! 

Τα πράγματα μου! Τα σκορπαγα από δω κ από κει μικρή! 😂 

Περίεργοι είστε όμως!! 😂

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

Καλά σε είχε πει ο άλλος αχαΐρευτη!

d015.gif

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα που το θυμήθηκες βρε σατανά??? Μάλλον με ήξερε τότε! 

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, lek88 είπε

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα που το θυμήθηκες βρε σατανά??? 

Ξεχνιούνται αυτά? (μερικές φορές απορώ και γω με το άτομό μου :P ) Μα τόσες θέσεις κενές στο λεωφορείο και συ πήγες και έκατσες στη θέση του ανθρώπου?? 😭

Ον τόπι. Μπουγελόφατσες μόνο ρε \m/

Επεξ/σία από TriLoBiTe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κονσόλες και παιχνίδια, κάρτες Magic The Gathering και Pokemon, καμποσα περιοδικά της De Agostini, κάτι λίγο από Action Man και πολλά περιοδικά Disney, GamePro, Games, Computer Games Magazine. 

Προφανώς τα έχω όλα, προφανώς δεν πέταξε ποτέ κάτι η μάνα μου και πάντα μου κάνει εντύπωση όταν διαβάζω κάτι τέτοιο. 

 

Συνεχίζω και τώρα κυρίως με κονσόλες και παιχνίδια καθώς και φιγούρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

Ξεχνιούνται αυτά? (μερικές φορές απορώ και γω με το άτομό μου :P ) Μα τόσες θέσεις κενές και συ πήγες και έκατσες στη θέση του ανθρώπου?? 😭

Ον τόπι. Μπουγελόφατσες μόνο ρε \m/

Και γω απορώ με το άτομο σου! Θυμάσαι μέχρι και σε τι θέμα έγινε το σχόλιο!! Τα σημειώνεις;;; 😂

 

Οι Μπουγελόφατσες μου άρεσαν τότε αλλά ήταν δύσκολο να βρίσκω νερό έξω για να τις γεμίζω συνέχεια! Οπότε αυτή η συλλογή σταμάτησε νωρίς. 

Επίσης έκανα συλλογή από τα παιχνίδια του κιντερ έκπληξη!! Και τάπες και αυτοκόλλητα από το κρουασάν τσιπικαο. 

Επεξ/σία από lek88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, NickTG είπε

Κονσόλες και παιχνίδια, κάρτες Magic The Gathering και Pokemon, καμποσα περιοδικά της De Agostini, κάτι λίγο από Action Man και πολλά περιοδικά Disney, GamePro, Games, Computer Games Magazine. 

Προφανώς τα έχω όλα, προφανώς δεν πέταξε ποτέ κάτι η μάνα μου και πάντα μου κάνει εντύπωση όταν διαβάζω κάτι τέτοιο. 

Συνεχίζω και τώρα κυρίως με κονσόλες και παιχνίδια καθώς και φιγούρες. 

Όντως σου κάνει εντύπωση???  😛

Εμένα το αντίθετο. Σπάνια να υπάρχει κάποιος που δε του τα πέταξε η μάνα του όταν "μεγάλωσε"... 

Είναι κλασσικό παράδειγμα Ελληνίδας μάνας νομίζω.

Ακόμα θυμάμαι πως ένιωσα όταν έμαθα ότι πέταξε τις περιπέτειες.. Απλά μου είχε πει ότι θα τα πάει στο χωριό για να μη πιάνουν χώρο εδώ στην Αθήνα.. Όταν έφτασα στο χωριό εκείνο το καλοκαίρι τελικά τα είχε πετάξει. 

Τα μόνα που δεν πείραξε ποτέ και τα έχω ακόμα ήταν οι κονσόλες, προφανώς γιατί ήξερε ότι θα έφευγα από το σπίτι αν ακουμπούσε το Psx, και τα επιτραπέζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...