Προς το περιεχόμενο

Οι παιδικές- εφηβικές μας συλλογές


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 ώρες πριν, NickTG είπε

Προφανώς δεν τα είχα και εγώ πεταμένα πέρα δώθε αλλά πάντα ρωτούσε πριν το οτιδήποτε. 

Έτσι μου φαίνεται και λογικό να γίνεται. 

Δυστυχώς ρωτάει μόνο όταν είσαι/μένεις εκεί. Οταν φεύγεις (πχ φοιτητής σε άλλη πόλη, μετακομίζεις) και έρχεσαι 20-30 μέρες το χρόνο, δε ρωτάει.... πετάει!! :mad:

3 ώρες πριν, *nenya* είπε

 Η συλλογή μου υπάρχει ακόμα [γλίτωσε απ'τα χέρια της μάνας, yaaaay!] κλεισμένη σε ένα ντουλάπι στο πατρικό.

Η τα παίρνεις μαζί σου, ή καταπίνεις το κλειδί. Αλλη λύση δε βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Stamer είπε

Όχι μωρέ... ας πούμε οτι ο περίγυρός σου καλό θα ήταν να φυλάγεται λίγο... 😜 

ρε σεις! αυτο το έχουμε ποστάρει?
Image result for 90s toys

Υπάρχει ακόμα βέβαια τέτοιο :)

Αγορίνα, πήγαινε μια βόλτα στο Μουστάκα. Θα πάθεις πλάκα από το τι παιχνίδια έχει. Όλων των γενιών θα πω. Τις προάλλες που πήγα είχε από στρατιωτάκια, GI Joe και χλαπάτσες, μέχρι αυτό με τα ψαράκια που πόσταρες. Έπαθα σοκ καθώς κατάλαβα πόσο πολύ μεγάλωσα αλλά και θυμήθηκα πάρα πολλά από αυτά που είχα ξεχάσει.

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6 Ιουνίου 2018 στις 1:23 ΜΜ, lek88 είπε

Το σκηνικό που λες με τις κάρτες ποκεμον και την πολιμπαγκ.... Έγινε σε δημοτικό της Γλυφάδας ;;;; Στο έκτο;

Γιατί θυμάμαι ακριβώς ένα ίδιο περιστατικό εκεί. 

Οχι!!! Μάλλον είχε κι άλλος την ίδια ηλίθια ιδέα... :)

23 ώρες πριν, theoritikos είπε

Βρήκα τη συλλογή μου από τρελομπαλάκια και το άλμπουμ με τις τάπες looney tunes :)

20180607_110535.jpg.23897c54b1dc57f53d60778e4ef36ee3.jpg20180607_110524.jpg.5a96d8d9489b0c433a97e5d5a0e86ade.jpg20180607_110508.jpg.b39c42533d1c14a6d6fb127cfd534227.jpg20180607_110102.jpg.beb5d054a4950382b47ec3a315a9e2cd.jpg

Τι όμορφη άλμπουμαρα ! Το εξώφυλλο μ αρέσει πολυ, δεν θυμάμαι αν έπαιζε κατι τετοιο στο σπιτι παντως εμείς ήμασταν λιγο χύμα με τις τάπες σ ένα απλό κουτί τις είχα θυμάμαι ...όσο για τα τρελό μπαλάκια το διάφανο με τ αστεράκια το χά κι εγω κ το δίχρωμο με τα σχέδια.... Τι ωραία!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2018 στις 1:59 ΜΜ, Sugizo είπε

Κάτι NBA κάρτες το 94-95 θυμάται κανεις;

Βρήκα τις NBA Hoops αλλά δεν πρέπει να είναι αυτές 

Και τις θυμάμαι και μάζευα. Πλέον έχει απομείνει μόνο το άλμπουμ το οποίο έχει μέσα τηλεκάρτες τις οποίες μάζευα φανατικά. Οι κάρτες τι απέγιναν δε ξέρω. Ή τις πέταξε η μάνα μου ή σε καμία αποθήκη έγιναν τροφή για αρουραίους 

IMG_20180608_104926.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 2 Ιουνίου 2018 στις 11:32 ΜΜ, nipoa είπε

καλα σημερα βρηκα τυχαια σε ξεκαθαρισμα, καρτες της Upper Deck 1991-1992 ( ηταν η πρωτη σειρα καρτων που εβγαλε για NBA )

5130M0eUpRL._SY445_.jpg173074-11097829Bk.jpg

απο πισω ειχαν στατιστικα του παιχτη τις τελευταιες εξι σεζον

Καλησπερα φιλε απλα να κανω μια διαπίστωση οτι αν και ηταν η πρώτη σειρα ΝΒΑ που κυκλοφορισε η upper deck , στην Ελλάδα και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες κυκλοφορισε μονο το σετ με τις 200 καρτες και οχι το σετ με τις 500 που κυκλοφορισε μονο στην Αμερική , απο τη φωτο που ανέβασες βλεπω τον Πέτροβιτς αλλα στην αμερικανική εκδοση , στην ευρωπαικη ηταν η καρτα με το νουμερο 75 . 

image.jpg

Στις 8 Ιουνίου 2018 στις 10:53 ΠΜ, mylo είπε

Και τις θυμάμαι και μάζευα. Πλέον έχει απομείνει μόνο το άλμπουμ το οποίο έχει μέσα τηλεκάρτες τις οποίες μάζευα φανατικά. Οι κάρτες τι απέγιναν δε ξέρω. Ή τις πέταξε η μάνα μου ή σε καμία αποθήκη έγιναν τροφή για αρουραίους 

IMG_20180608_104926.jpg

Καλησπερα φιλε , το αλμπουμ υπαρχει περιπτωση να το δίνεις μηπως ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τι δε μάζευα! Περιοδικά disney, βιβλία disney (εγκυκλοπαίδεια των μικρών εξερευνητών), παιδικά βιβλία (τρεις ντετέκτιβ, μυστικοί 7 κλπ), αυτοκινητάκια, playmobil, lego, παιδικά περιοδικά, μπιλες-μπίλιες (βόλους), τεράτακια, χεράκια, μπουγελόφατσες, στρουμφάκια, φιγούρες Καραγκιόζη, λεφτά ψεύτικα, αυτοκόλλητα διάφορα, τρελομπαλάκια, περιοδικά τεχνολογίας, περιοδικά διάφορα, αθλητικές εφημερίδες και άλλα που ξεχνάω! 

Επεξ/σία από zio10
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εγώ πειράζει που άρχισα να συλλέγω κάρτες Yu-Gi-Oh ως ενήλικη; ευτυχώς μακριά από τα χέρια μάνας γιατί θα την έπαιρνε ο διάολος έτσι και τις άγγιζε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, evabb είπε

Εγώ πειράζει που άρχισα να συλλέγω κάρτες Yu-Gi-Oh ως ενήλικη; ευτυχώς μακριά από τα χέρια μάνας γιατί θα την έπαιρνε ο διάολος έτσι και τις άγγιζε. 

Καποτε μαζευαν αρκετα παιδια εδω που ειμαι. Μιλαω για χιλιαδες καρτες με λευκο δρακο και αρκετα αλλες σπανιες καρτες. Κατι ειχε παιχτει ενα διαστημα ελεγαν οτι ειναι του διαβολου κτλ και τις εβαλαν ολες φωτια. Ειχα σκασει στα γελια οταν το ακουσα αλλα ποτε δεν ξανα εμφανιστηκε καρτα yu-gi-oh εδω. Ειχε παιδια με 2000 καρτες ολες πανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Καποτε μαζευαν αρκετα παιδια εδω που ειμαι. Μιλαω για χιλιαδες καρτες με λευκο δρακο και αρκετα αλλες σπανιες καρτες. Κατι ειχε παιχτει ενα διαστημα ελεγαν οτι ειναι του διαβολου κτλ και τις εβαλαν ολες φωτια. Ειχα σκασει στα γελια οταν το ακουσα αλλα ποτε δεν ξανα εμφανιστηκε καρτα yu-gi-oh εδω. Ειχε παιδια με 2000 καρτες ολες πανε.

Αν κάποιος κάψει την συλλογή μου θα έχει να πληρώσει πάρα πολλά λεφτά για φθορά περιουσίας. Παίζει να έχω χαλαρά πάνω από 5000 κάρτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, evabb είπε

Αν κάποιος κάψει την συλλογή μου θα έχει να πληρώσει πάρα πολλά λεφτά για φθορά περιουσίας. Παίζει να έχω χαλαρά πάνω από 5000 κάρτες. 

Exodia έχουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, evabb είπε

Η σωστή ερώτηση είναι "πόσες κόπιες" όχι αν έχουμε 

Αυτα που εχουμε 2-3-4-5 φορες τα ανταλλαζουμε να παρουμε κατι που δεν εχουμε. Ακομα θυμαμαι το πρωτο αλμπουμ με αυτοκολλητα pokemon τα ειχα μαζεψει ολα και με ειχε μεινει ο Raichu που ηταν το πιο σπανιο. Τελικα το βρηκα εδωσα 17 αλλα για αυτο. Αλλα το ολοκληρωσα πρωτος και ακομα το εχω μαζι με τις αλλες συλλογες που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...