Προς το περιεχόμενο

Οι παιδικές- εφηβικές μας συλλογές


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Arkin είπε

Αυτα που εχουμε 2-3-4-5 φορες τα ανταλλαζουμε να παρουμε κατι που δεν εχουμε. Ακομα θυμαμαι το πρωτο αλμπουμ με αυτοκολλητα pokemon τα ειχα μαζεψει ολα και με ειχε μεινει ο Raichu που ηταν το πιο σπανιο. Τελικα το βρηκα εδωσα 17 αλλα για αυτο. Αλλα το ολοκληρωσα πρωτος και ακομα το εχω μαζι με τις αλλες συλλογες που εχω.

Τις κάρτες Yu-Gi-Oh πρέπει να τις έχεις τουλάχιστον 3 φορές την κάθε μία αλλιώς δεν παίζουν κάποια ντεκ. Επίσης επειδή μοιράζομαι την συλλογή με τον άντρα μου κάποιες τις κρατάμε εξαδες. Κάποιες φορές κρατάμε έξτρα κόπιες για μελλοντική ανταλλαγή ή αν η κάρτα παίζει παντού, για να μην κάνουμε πέρα δώθε τις κάρτες κρατάμε καμιά 10δα κόπιες (φτηνές κάρτες όχι τις ακριβές, εκτός αν πρόκειται για brilliant fusion). Σε γενικές γραμμές η ανταλλαγή δεν σε πάει μακρια. Πρέπει να ρίξεις λεφτά. 

Επεξ/σία από evabb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι μου θυμίσατε τώρα.....

αν κάποιος δεν θέλει να κρατήσει συλλογή απο κόμιξ, μίκυ μάους κτλ έχει περίπου κανα χρόνο άρχισα να ξαναμαζεύω σιγά σιγά, θα με ενδιέφερε αγορά τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 5/12/2018 στις 10:26 ΠΜ, poulas είπε

οποιος φιλος εχει playmobil και δεν τα χρειαζεται μπορω να του τα αγορασω....αν ενδιαφερεται κανεις π.μ.....

ενδιαφέρομαι γιατί έχω αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2018 στις 9:45 ΜΜ, Πανος999 είπε

καρτες sim.. Ειχα φαει ενα κολλημα στα 13-14 κ αλλαζα καθε μηνα (κυριολεκτικα) αριθμο

Φίλε δεν έχω ξανακούσει πιο περίεργη συλλογή σοβαρά :lol:

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα μια συλλογη απο καρτες yu gi oh και επαιζα καποτε και με φιλους καθως και ταππες μεταλικες ,απο αυτη τη συλλογη οταν την εψαξα στο πατρικο μου εμαθα οτι κατεληξαν αδοξα στον καλαθο ,οταν τους ειπα οτι μερικες καρτες πανε τωρα ανετα και κανα 15 ευρω η μια για οσους ασχολουνται κλαμμα ο λαος , τελικα οταν οι μανες μπαινουν μεσα σε ενα δωματιο να καθαρισουν κανουν ολοκαυτωμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Στις 2/6/2018 στις 1:59 ΜΜ, Sugizo είπε

Κάτι NBA κάρτες το 94-95 θυμάται κανεις;

Βρήκα τις NBA Hoops αλλά δεν πρέπει να είναι αυτές 

Ναι και μάλιστα τα έχω συμπληρώμενα δύο άλμπουμ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απειρα lego που μετα την ενηλικιωση συνεχιζω ακαθεκτος σε μεγαλυτερες και πιο ακριβες σειρες τους. Ο καθενας καπου ξοδευει τα λεφτα του. Πώς και πώς περιμενω τις εποχες που διαφορα μαγαζια βαζουν προσφορα σε lego

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panostom είπε

Απειρα lego που μετα την ενηλικιωση συνεχιζω ακαθεκτος σε μεγαλυτερες και πιο ακριβες σειρες τους. Ο καθενας καπου ξοδευει τα λεφτα του. Πώς και πώς περιμενω τις εποχες που διαφορα μαγαζια βαζουν προσφορα σε lego

Κι εγώ το ίδιο! Κυρίως από amazon τα αγοράζω. Παίζει να έχω σχεδόν κάθε σκηνή από όλες τις Star Wars ταινίες. 😛 😛

 

Και μοντελισμός, κυρίως σε διαστημόπλοια από το Star Trek. Όλα τα Enterprise, το Voyager, τον σταθμό Deep Space 9 και κάποια άλλα Klingon σκάφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mylo είπε

Ωραια σε βρίσκω. Και εγώ σε άλμπουμ τις έχω. Την Βεργίνα την έχεις; 

Τώρα θα σε γελάσω... Το άλμπουμ το έχω στην αποθήκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...