Προς το περιεχόμενο

Με 3D Face Unlock και dual GPS ανακοινώθηκε το κορυφαίο Xiaomi Mi 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Εσυ εξισορρόπησε στο μυαλό τις σκέψεις σου και άσε εμάς με τα I phone 

“Τρομερή συσκευή και πολυ όμορφη(!) ΑΝ και αποτύπωμα της βλακείας (!) Χ»

ερε κοοοομπλεξξξξξξ λέμεεεεεε

Δε θέλει να του απαντήσεις, δεν θα καταλάβει τιποτα. Ρεπορτ θέλει και αυτός και όλοι όσοι εκφράζονται με ανάλογο προσβλητικό τρόπο για αλλα μέλη, μπας και γλιτώσουμε και ανεβει επιτέλους το επίπεδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2018 στις 4:24 ΜΜ, billdanos είπε

Βγάζουν που βγάζουν κλώνο πολυτελείας του Χ ...και τσιγκουνεύονται  να τερματίσουν την οθόνη στο κάτω μέρος? Τς τς τς τς...

Feelsbadman -_-

6 ώρες πριν, billdanos είπε

Ο εγκέφαλός μας είναι μια χαρά μέχρι που βλέπει αυτό: 

Screen_Shot_2018-05-31_at_16.24.24.png

Μετά γεμίζει (ο εγκέφαλος) με εικόνες από μαϊμουδάκια κλπ και αδυνατούμε να συζητήσουμε φυσιολογικά. It's a feature or a bug? 😛

Δηλαδή με το που βγήκε το iPhone X μας πρήξατε τα ...σκώτια για να καταλήξετε τώρα που? Στο να έχετε κόπιες του και να χαίρεστε? τς τς τς τς

Δώσε 1200 ευρώ εσύ για κάτι που δεν αξίζει ούτε 700. Το έχω πει και το ξαναλέω. Είναι χαζό να δίνεις λεφτά κατηγορίας λάπτοπ, για κινητό που θα κρατήσεις 2 χρόνια και μπορεί να πάθει το παραμικρό snafu και να πάει στα σκουπίδια. Η Xiaomi κάνει κοινωνικό έργο. Φέρνει στο κοινό, mainstream χαρακτηριστικά, σε λογική τιμή. Που είναι το κακό; Χάνει η Apple; Όχι, γιατί αυτός που θα το πάρει, δεν είχε λεφτά για iPhone έτσι και αλλιώς. Εγώ αν το iPhone X είχε Android θα το έπαιρνα. Μόλις έγινε η επιθυμία μου, πραγματικότητα, μέσω της Xiaomi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Feelsbadman -_-

Δώσε 1200 ευρώ εσύ για κάτι που δεν αξίζει ούτε 700. Το έχω πει και το ξαναλέω. Είναι χαζό να δίνεις λεφτά κατηγορίας λάπτοπ, για κινητό που θα κρατήσεις 2 χρόνια και μπορεί να πάθει το παραμικρό snafu και να πάει στα σκουπίδια. Η Xiaomi κάνει κοινωνικό έργο. Φέρνει στο κοινό, mainstream χαρακτηριστικά, σε λογική τιμή. Που είναι το κακό; Χάνει η Apple; Όχι, γιατί αυτός που θα το πάρει, δεν είχε λεφτά για iPhone έτσι και αλλιώς. Εγώ αν το iPhone X είχε Android θα το έπαιρνα. Μόλις έγινε η επιθυμία μου, πραγματικότητα, μέσω της Xiaomi.

Ενω τα 700 ειναι λιγα χρηματα για κινητο ας πουμε.. 

Λαπτοπ υπαρχουν απο 200 μεχρι 2000ε+ (για το μεσο χρηστη).. αρα τα 1200 για high end κινητο ειναι το 60% ενος high end λαπτοπ...

"Η Xiaomi κάνει κοινωνικό έργο" ..οκ το ακουσαμε και αυτο..

"Φέρνει στο κοινό, mainstream χαρακτηριστικά, σε λογική τιμή"..ποια εταιρια δεν βγαζει mid range/low end κινητα σε mid/low τιμες...

"Που είναι το κακό.." Δεν ειπε κανεις οτι η χιαομι ειναι κακη..(περαν του προφανες οτι αντιγραφει ιδεες και design) αυτοι που εχουν χιαομι λενε κακιες για τους υπολοιπους..

"Χάνει η Apple?.."

Τελευταια φορα που κοιταξα καπιταλισμο εχουμε, κανεις δε χανει φιλε μου ολες οι εταιριες πουλανε και βγαζουν κερδος 2-3 (οσες μπορουν) φορες πανω απο το κοστος τους... απλα η απλ το κανει καλυτερα απο ολους και η χιαομι φαινεται να πηγαινει αρκετα καλα..αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει φτασει την απλ ..εχει ψωμια ακομη..

Βtw αν το iPhone X είχε Android με 6core 3gb ram 2700mha με 5.8 inch oled θα το πετουσες απο το παραθυρο γιατι ουτε αυτονομια πανω απο μιση μερα θα ειχες ουτε επιδωσεις...

Επεξ/σία από cpgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 31/5/2018 στις 3:23 ΜΜ, nikcrf είπε

Αυτη η apple έχει κάνει ζημια, αν βγάλει κινητό σε σχήμα και χρώμα κουράδας , θα την αντιγράψουν.

Μέχρι στιγμής έχει μόνο το άρωμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cpgr είπε

Ε ειναι λιγο προβατα ...να πεις οτι αντεγραφαν και κανα σπουδαιο design παει στο καλο..

Εδώ θα διαφωνήσω. Το προωθητικό υλικό της Apple και ο τρόπος που "ντύνει" τις παρουσιάσεις των συσκευών της είναι second to none. Και όταν τις αντιγράφεις frame for frame γίνεσαι γελοίος. Θεμελιώνεις το brand awareness του κακέκτυπου. It's something I guess...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Εύκολο να μιλάς με γεμάτες τσέπες ❤️

Και με αδειες θα συμπληρωνα .

Πετας  ενα ειναι ολα υπερτιμημενα  ,ψαχνουν για θυματα- προβατα, εγω ειμαι ψαγμενος καταναλωτης(ολοι οι αλλοι ειναι βλακες δλδ ) ,vfm αγορες,φτηνα και καλα ,στο 1/3 της τιμης τα κανει ολα καλυτερα και συμφερει   και ολα αυτα τα τυχαρπαστα  που  αποτελουν στην ουσια συμβιβασμους και αυθυποβολη  για να μπορεις να κοιμασαι το βραδυ  και καθαριζεις . 

Αλλα τι σχεση εχει αυτο με το θεμα ?

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

...  vfm αγορες,φτηνα και καλα ,στο 1/3 της τιμης τα κανει ολα καλυτερα και συμφερει   και ολα αυτα τα τυχαρπαστα  που  αποτελουν στην ουσια συμβιβασμους και αυθυποβολη  για να μπορεις να κοιμασαι το βραδυ  και καθαριζεις..

Δεν εχει κανενα μεγαλο μυστικο επιτυχιας απλα ξοδευει το μικρο budget που διαθετει στα σωστα σημεια.. μια οκ οθονη, μια οκ καμερα, καλη μπαταρια και πολυ γρηγορο os.. ουτε διαφημεις εκατομυρριων, ουτε r&d για καμερες, κλεβει και ετοιμα design για να κανει εντυπωση, βασιζεται και παρα πολυ στις κριτικες πελατων να βελτιωσει εκει που τη συμφερει, με καταγωγη απο τη χωρα παραγωγης ολων των ηλεκτρονικων παγκοσμιως ξερει/μπορει να παραξει το ιδιο προιον με τον αμερικάνο στο μισο κοστος .... ετσι φτιαχνει vfm κινητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σημαντικοτερο ολων ο δεικτης SAR δλδ η ακτινοβολια του ποσο ειναι; διοτι ολες οι κινεζιες κ οι μηλιες ειναι στο Θεο. Μονο οι κορεατικες εταιριες (LG κ Samsung) ειναι σε "λογικα" πλαισια. Προσωπικα εαν δεν πεσουν οι δεικτες sar των υπολοιπων εταιριων τουλαχιστον στα πλαισια των LG κ Samsung, η επιλογη των κορεατικων ειναι μονόδρομος. Διοτι δυστυχως η ακτινοβολια λειτουργει αρθροιστικα. Οσο λιγοτερη εκθεση στην ακτινοβολια τοσο το καλυτερο. Η υγειας μας ειναι οτι πολυτιμοτερο εχουμε κ δυστυχως ειναι κατι το ευθραυστο. Η τεχνολογια δυστυχως κ δη η ασυρματη, ειναι ο μεγιστος εχθρος της υγειας μας. 

Επεξ/σία από logica1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, logica1 είπε

Το σημαντικοτερο ολων ο δεικτης SAR δλδ η ακτινοβολια του ποσο ειναι; διοτι ολες οι κινεζιες κ οι μηλιες ειναι στο Θεο. Μονο οι κορεατικες εταιριες (LG κ Samsung) ειναι σε "λογικα" πλαισια. Προσωπικα εαν δεν πεσουν οι δεικτες sar των υπολοιπων εταιριων τουλαχιστον στα πλαισια των LG κ Samsung, η επιλογη των κορεατικων ειναι μονόδρομος. Διοτι δυστυχως η ακτινοβολια λειτουργει αρθροιστικα. Οσο λιγοτερη εκθεση στην ακτινοβολια τοσο το καλυτερο. Η υγειας μας ειναι οτι πολυτιμοτερο εχουμε κ δυστυχως ειναι κατι το ευθραυστο. Η τεχνολογια δυστυχως κ δη η ασυρματη, ειναι ο μεγιστος εχθρος της υγειας μας. 

https://www.fcc.gov/consumers/guides/specific-absorption-rate-sar-cell-phones-what-it-means-you

 

Με βάση το παραπάνω το Samsung με sar 0.23 δεν είναι κάτι ανάγκη πιο ασφαλές από το κάθε xiaomi, iPhone κτλπ με sar 1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Feelsbadman -_-

Δώσε 1200 ευρώ εσύ για κάτι που δεν αξίζει ούτε 700. Το έχω πει και το ξαναλέω. Είναι χαζό να δίνεις λεφτά κατηγορίας λάπτοπ, για κινητό που θα κρατήσεις 2 χρόνια και μπορεί να πάθει το παραμικρό snafu και να πάει στα σκουπίδια. Η Xiaomi κάνει κοινωνικό έργο. Φέρνει στο κοινό, mainstream χαρακτηριστικά, σε λογική τιμή. Που είναι το κακό; Χάνει η Apple; Όχι, γιατί αυτός που θα το πάρει, δεν είχε λεφτά για iPhone έτσι και αλλιώς. Εγώ αν το iPhone X είχε Android θα το έπαιρνα. Μόλις έγινε η επιθυμία μου, πραγματικότητα, μέσω της Xiaomi.

Απ' οτι φαινεται σε αυτο το τόπικ διαγωνίζονται οι apple haters ποιος θα βγάλει το μεγαλύτερο κόμπλεξ και ποιος θα προσβάλλει περισσότερο τους συνομιλητές του. Ηρεμήστε λίγο, ποιος σας είπε ότι ξεκίνησε διαγωνισμος ποιος θα ρίξει την περισσότερη χολή; 

 

ΥΓ:  "Η Xiaomi κάνει κοινωνικό έργο" Σοβαρά;  Σοβαρά τώρα, έγραψες αυτό και το εννοείς κιολας;🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό μπορεί να το γράψει μόνο κάποιος όποιος δεν ασχολείται *επαγγελματικά*με την τεχνολογία αδερφέ μου !!

 Γιατί όταν πρέπει να ασχοληθείς επαγγελματικά με την τεχνολογία δεν μπορείς να προσπεράσεις την Apple και να την βγάλεις εκτός σχεδίου!

Το να πω παραπανίσια λόγια  Για το τι λέει ο καθένας για την συσκευή που γουστάρει είναι περιττό !!!

*Προσωπική μου άποψη*( που έχουν περάσει από τα χέρια μου όλες οι κορυφέες ναυαρχίδες  Με αρκετούς μήνες χρήσης )

Είναι ότι σαν την Apple δεν έχει!

 Το μόνο που θα σου δώσω δίκιο είναι το ότι είναι τσιμπημένες οι τιμές στην Ευρώπη ( Σχετικό αυτό )

 

 Αλλά και πάλι εγώ λέω ότι δίνεις παίρνεις !!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...