Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το humble bundle όσο αφορά την συνδρομή που δίνεις κάθε μήνα η χρόνο παίρνεις και τα παιχνίδια του κάθε μήνα , αν ακυρώσεις συνδρομή τα χάνεις η σου μένουν , επίσης ειναι για steam / ubisoft κτλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, SPANK είπε

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το humble bundle όσο αφορά την συνδρομή που δίνεις κάθε μήνα η χρόνο παίρνεις και τα παιχνίδια του κάθε μήνα , αν ακυρώσεις συνδρομή τα χάνεις η σου μένουν , επίσης ειναι για steam / ubisoft κτλπ ?

Καταρχάς ό,τι γράψω από κάτω ισχύει για το Steam και μόνο, για το Uplay (που αφορά το The Division) δεν έχω ιδέα μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το Uplay...

Κατά συντριπτική πλειοψηφία είναι κλειδιά για Steam, σπάνια όπως τώρα βάζουν και κανά τίτλο για άλλη πλατφόρμα.

Λοιπόν, στο HB κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα εμφανίζεται το Bundle του επόμενου μήνα, πχ. του Φεβρουαρίου που έχει ως βασικά τα Yakuza και Division, τα οποία παίρνεις επί τόπου.

Την επόμενη πρώτη Παρασκευή του μήνα (1η Μάρτη για το εν λόγω παράδειγμα) θα ξεκλειδωθούν και 5-6 mystery games ακόμα, τα οποία επίσης παίρνεις επί τόπου.

Όλα αυτά στα δίνει σε μορφή κλειδιών που πας και τα βάζεις στο Steam και μένουν για πάντα, κλασικά εικονογραφημένα.

Αν ακυρώσεις συνδρομή (σε περίπτωση τρίμηνης ή ετήσιας) δεν χάνεις τίποτα, κλειδιά δίνουν όπως σε όλα τα κλειδομάγαζα.

Επίσης, μπορείς να κατεβάσεις παιχνίδια απευθείας στο PC σου (όχι Steam) από το Trove τους που είναι καμιά 70αριά DRM-free παιχνίδια και προσθέτουν και άλλα κάθε τόσο, σε αυτά δεν θα έχεις πρόσβαση αν ακυρώσεις συνδρομή.

Αυτά σε γενικές γραμμές.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ακυρώσεις την συνδρομή σου μένουν και είναι για steam, ubisoft. Επίσης έχεις και πρόσβαση στα παιχνίδια του trove.

11 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Καταρχάς ό,τι γράψω από κάτω ισχύει για το Steam και μόνο, για το Uplay (που αφορά το The Division) δεν έχω ιδέα μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το Uplay...

Κατά συντριπτική πλειοψηφία είναι κλειδιά για Steam, σπάνια όπως τώρα βάζουν και κανά τίτλο για άλλη πλατφόρμα.

Λοιπόν, στο HB κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα εμφανίζεται το Bundle του επόμενου μήνα, πχ. του Φεβρουαρίου που έχει ως βασικά τα Yakuza και Division, τα οποία παίρνεις επί τόπου.

Την επόμενη πρώτη Παρασκευή του μήνα (1η Μάρτη για το εν λόγω παράδειγμα) θα ξεκλειδωθούν και 5-6 mystery games ακόμα, τα οποία επίσης παίρνεις επί τόπου.

Όλα αυτά στα δίνει σε μορφή κλειδιών που πας και τα βάζεις στο Steam και μένουν για πάντα, κλασικά εικονογραφημένα.

Αν ακυρώσεις συνδρομή (σε περίπτωση τρίμηνης ή ετήσιας) δεν χάνεις τίποτα, κλειδιά δίνουν όπως σε όλα τα κλειδομάγαζα.

Επίσης, μπορείς να κατεβάσεις παιχνίδια απευθείας στο PC σου (όχι Steam) από το Trove τους που είναι καμιά 70αριά DRM-free παιχνίδια και προσθέτουν και άλλα κάθε τόσο, σε αυτά δεν θα έχεις πρόσβαση αν ακυρώσεις συνδρομή.

Αυτά σε γενικές γραμμές.

Νομίζω σχετικά με το trove ότι τα παιχνίδια άπαξ και τα κατεβάσεις σου μένουν. 

Επεξ/σία από antbyron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, antbyron είπε

Νομίζω σχετικά με το trove ότι τα παιχνίδια άπαξ και τα κατεβάσεις σου μένουν. 

Ναι, προφανώς. Από τη στιγμή που είναι DRM-Free δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, antbyron είπε

Νομίζω σχετικά με το trove ότι τα παιχνίδια άπαξ και τα κατεβάσεις σου μένουν. 

Αν τα έχεις ήδη κατεβάσει ναι σου μένουν. Η πρόσβαση για να κατεβάσεις και άλλα ακυρώνεται.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά συμφέρει, τα βασικά παιχνίδια που βάζουν πάντα κοστίζουν πολύ περισσότερο από τα 12 δολλάρια της συνδρομής ακόμα και όταν είναι σε έκπτωση.

Plus bonus τα 5-6 secret παιχνίδια που συνήθως τα μισά είναι από καλά μέχρι αξιοπρεπέστατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για όσους δεν τους ενδιαφέρει αυτός ο μήνας (όπως εμένα επειδή εχω ήδη το Yakuza, το αγόρασα στην BF 😑) καλό είναι να μην ακυρώσετε ακόμα αυτό τον μήνα καθώς οσο έχετε ενεργή monthly συνδρομή, έχετε και 10% επιπλέον έκπτωση στο Humble store στο οποίο τώρα θα ξεκινήσουν τα winter sales του οπότε θα έχετε ακόμα χαμηλότερες τιμές.

Βέβαια στα υπόψιν οτι 25/01 θα χρεωθείτε οπότε μέχρι τότε θα πρέπει να ακυρώσετε φυσικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει έχει το humble bundle μηνιαία 12€ αν δεν κάνω λάθος κάπου λέει January έχει κάποια παιχνίδια πχ observer project cars 2 και κάποια άλλα επίσης έχει Yakuza και division τώρα αν εγώ το ενεργοποιήσω παίρνω όλα τα παιχνίδια δωρεάν με κλειδιά ξέρει κανείς ?

 

Δηλαδή παίρνω και τα 9 του μήνα και τα άλλα δύο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mene είπε

@dinos234 όχι, το πακέτο με το observer τελείωσε. Αν το πάρεις τώρα θα σου δώσει Yakuza, The Division (Uplay)  και ότι άλλο ανοίξει στο τέλος του μήνα.

Α κατάλαβα ευχαριστώ νόμιζα παίρνεις και τα 9 κατευθείαν του μήνα + 2 Yakuza division αλλά δυστυχώς τα δύο τα έχω περισσότερο ήθελα observer project cars 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηνιαίο HB είναι εξαιρετικό ειδικά για αυτούς, όπως εγώ, που δεν αγοράζουν  day one τα παιχνίδια που βγαίνουν παρά μόνο συγκεκριμένα για online ( πχ PES, Fifa, BF). Το καλό είναι πως μπορείς να κάνεις παύση το μήνα ώστε να περιμένεις τα βασικά 2-3 παιχνίδια του επόμενου και να δεις αν θα το πάρεις.  Προσωπικά πήρα την ετήσια συνδρομή που βγήκε το Δεκέμβρη με τα 99$ που και αυτή μπορείς να παγώσεις αν δεν θες κάποιο μήνα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Α κατάλαβα ευχαριστώ νόμιζα παίρνεις και τα 9 κατευθείαν του μήνα + 2 Yakuza division αλλά δυστυχώς τα δύο τα έχω περισσότερο ήθελα observer project cars 2. 

Δεν είναι όλα του ίδιου μήνα και για αυτό δεν μπορείς να τα πάρεις! Τα 9 που λες, είναι του προηγούμενου μήνα και είχες ευκαιρία να τα πάρεις μέχρι εχτές. Όταν τελειώνει το πακέτο ενός μήνα αυτομάτως ανακοινώνεται του επόμενου και μπορείς να αγοράσεις μόνο το πακέτο του τρέχοντος μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ggelhsva είπε

Δεν είναι όλα του ίδιου μήνα και για αυτό δεν μπορείς να τα πάρεις! Τα 9 που λες, είναι του προηγούμενου μήνα και είχες ευκαιρία να τα πάρεις μέχρι εχτές. Όταν τελειώνει το πακέτο ενός μήνα αυτομάτως ανακοινώνεται του επόμενου και μπορείς να αγοράσεις μόνο το πακέτο του τρέχοντος μήνα.

Μάλιστα διότι έλεγε juanary 9 games και κατάλαβα ότι είναι αυτού του μήνα και τα 9 μέχρι να λήξη ο μήνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στην αρχή είχα μπερδευτεί με τις ονομασίες του Humble. Ο μήνας που λες έχει να κάνει με τον μήνα στον οποίο ανακοινώνονται τα υπόλοιπα παιχνίδια του τρέχοντος πακέτου. Άρα τώρα που έχουμε Ιανουάριο, το Yakuza & The Division ανήκουν στο πακέτο του Φλεβάρη γιατί τότε είναι (την πρώτη Παρασκευή του μήνα και κάθε μήνα!) που θα λήξει η προθεσμία για να το πάρεις και θα ανακοινωθούν τα υπόλοιπα παιχνίδια του πακέτου. :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...