Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλές προσφορές σε Monster Hunter, RE2 και Okami (όλα -50%) για 20 ώρες ακόμη:

https://www.greenmangaming.com/

Μέχρι 26/5 έχει προσφορές καθημερινά το GMG.

Και στο Fanatical συνεχίζονται τα Flash deals.

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2019 στις 1:02 ΠΜ, bad_freddy είπε

Μετράει για μεμονομένο προιον και οχι για συνολικα 15 ευρώ στο καλάθι ε? Χτυπούσα άνετα Shakedown Hawaii + WD Final season που βγάινουν στα 15 μαζί αν ισχύει η έκπτωση...

Τι θέλανε κι αυτοί και σκοτώσανε τόσο χαμηλά 50% το Shakedown τόσο νωρίς, πόσο είναι καμιά βδομάδα που κυκλοφόρησε? Ας το βάζανε ενα 15αρι να τσιμπούσαμε και την έκπτωση!

Τελικά έκανα λάθος και τα δυο παιχνίδια που ανέφερα έχουν τιμή 15-20 ευρώ και απλά με το 10αρικο που δίνει η Epic κατεβαίνουν τόσο χαμηλά.

Προσωπικά τα τσίμπησα και τα 2, ειδικά το WD πέρα απο ιστορικό χαμηλό και πολύ καλό deal, δεν προβλέπεται να επιστρέψει ποτέ στο Steam αρα είναι ψιλοαδιέξοδο για εμάς που θέλουμε να δούμε την ιστορία αλλά και το Shakedown θεωρώ οτι ενα 10αρικο (50%) για παιχνίδι που κυκλοφόρησε κυριολεκτικά πριν 11 μέρες αξίζει σε όσους άρεσε το Retro City Rampage.

Το μόνο που θα πρότεινα σε όσους κοιτάτε τα deals να κινηθείτε σύντομα γιατί ηδη αρκετοί developers είναι αντίθετοι σε αυτό το "extra $10 discount" με αποτέλεσμα άλλοι να αποσύρουν τα παιχνίδια τους εντελώς μέχρι το τέλος των εκπτώσεων (VTMB2 κ.α.), άλλοι αφαιρούν την δυνατότητα αγοράς παραμένοντας στο store (Borderlands 3) και άλλοι αύξησαν την αρχική τιμή προκειμένου να μην βγαίνει τόσο χαμηλά με την έκπτωση (Hades κ.α.). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Τελικά έκανα λάθος και τα δυο παιχνίδια που ανέφερα έχουν τιμή 15-20 ευρώ και απλά με το 10αρικο που δίνει η Epic κατεβαίνουν τόσο χαμηλά.

Προσωπικά τα τσίμπησα και τα 2, ειδικά το WD πέρα απο ιστορικό χαμηλό και πολύ καλό deal, δεν προβλέπεται να επιστρέψει ποτέ στο Steam αρα είναι ψιλοαδιέξοδο για εμάς που θέλουμε να δούμε την ιστορία αλλά και το Shakedown θεωρώ οτι ενα 10αρικο (50%) για παιχνίδι που κυκλοφόρησε κυριολεκτικά πριν 11 μέρες αξίζει σε όσους άρεσε το Retro City Rampage.

Το μόνο που θα πρότεινα σε όσους κοιτάτε τα deals να κινηθείτε σύντομα γιατί ηδη αρκετοί developers είναι αντίθετοι σε αυτό το "extra $10 discount" με αποτέλεσμα άλλοι να αποσύρουν τα παιχνίδια τους εντελώς μέχρι το τέλος των εκπτώσεων (VTMB2 κ.α.), άλλοι αφαιρούν την δυνατότητα αγοράς παραμένοντας στο store (Borderlands 3) και άλλοι αύξησαν την αρχική τιμή προκειμένου να μην βγαίνει τόσο χαμηλά με την έκπτωση (Hades κ.α.). 

Ισχύει αυτό με το the walking dead ότι δεν θα επιστρέψει στο steam; 

Υποθέτω πως τα saves of the walking dead μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε στο final season της epic, έτσι δεν είναι;

 

Επεξ/σία από antbyron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, antbyron είπε

Ισχύει αυτό με το the walking dead ότι δεν θα επιστρέψει στο steam; 

Υποθέτω πως τα saves of the walking dead μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε στο final season της epic, έτσι δεν είναι;

Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει δηλωθεί πουθενά σαν timed exclusive και επίσης είχα διαβάσει οτι η Epic είχε χρηματοδοτήσει την ολοκλήρωση των επεισοδίων μετά το κλείσιμο της Telltale και απο εκεί προέκυψε και η αποκλειστικότητα.

Δεν το εχω τρέξει ακόμα το παιχνίδι αλλά λίγο που το έψαξα είδα οτι περνάνε κανονικά τα παλιά saves αλλά αν κατάλαβα πρέπει να έχεις τα saves όλων των season και οχι μόνο της τελευταιας (New Frontier)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν υποθεσουμε οτι περνανε επιλογες απ ολα τα προηγουμενα παιχνιδια τοτε ναι, αν τα εχεις ολα ειναι το καλυτερο. η αλλιως υποθετω τραβαει τις αποφασεις απ οποια βρει. 

δεν εχω παιξει ακομα τα 2 τελευταια.

παντως τα telltale saves ειναι στο documents ανεξαρτητως εκδοσης.

αρκει να μην εχουν χαθει απο κανα φορματ ολα ειναι εκει

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Για κάποιο λόγο, δεν με άφηνε να το πάρω για τον εαυτό μου παρά μόνο σαν gift για κάποιον άλλον. Έπρεπε να το προσθέσω στη wishlist μου και έπειτα από εκεί να προχωρήσω σε 'αγορά' για τον εαυτό μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

XCOM: Enemy Unknown Complete Pack 5.99€ στο steam.
Πολύ καλή τιμή νομίζω για όλο το πακέτο.
Το πήρα μόνο και μόνο για το Enemy Within, το base game το είχα ήδη.

Επεξ/σία από vadou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ggelhsva είπε

Για κάποιο λόγο, δεν με άφηνε να το πάρω για τον εαυτό μου παρά μόνο σαν gift για κάποιον άλλον. Έπρεπε να το προσθέσω στη wishlist μου και έπειτα από εκεί να προχωρήσω σε 'αγορά' για τον εαυτό μου.

Το ίδιο και σε μένα, άρα αυτός είναι ο τρόπος να το πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...