Προς το περιεχόμενο

Το Crying is not Enough από την ελληνική Storyline Team κυκλοφορεί στο Steam στις 8 Ιουνίου


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ομάδα ανάπτυξης Storyline Team ανακοινώνει οτι το νέο της παιχνίδι Crying is not Enough έρχεται στο Steam στις 8 Ιουνίου.

Το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει το φθινόπωρο για Ps4 και Xbox One.

Το Crying is not Enough είναι ένα παιχνίδι τρίτου προσώπου που ανήκει στην ευρύτερη κατηγορία των Action Adventure/ Horror Survival παιχνιδιών.

Ο παίχτης καλείται να αντιμετωπίσει μεταφυσικούς εχθρούς χρησιμοποιώντας όπλα και άλλους μηχανισμούς επιβίωσης. Να λύσει γρίφους και να σημειώσει πρόοδο ξετυλίγοντας σιγά, σιγά την ιστορία.

Story:

Το παιχνίδι ασχολείται με την ιστορία του 35χρονου Jacob Helten και πιο συγκεκριμένα τα βιώματά του μετά τον σοβαρό τραυματισμό της συντρόφου του Claire σε τροχαίο ατύχημα.

Λίγες εβδομάδες μετά το ατύχημα η υγεία της Claire αρχίζει να βελτιώνεται αισθητά, ωστόσο προτού πάρει εξιτήριο, εξαφανίζεται μυστηριωδώς από το νοσοκομείο.

Το ίδιο βράδυ, μια άγνωστη γυναίκα πλησιάζει τον Jacob επικαλούμενη ότι γνωρίζει που βρίσκεται η σύζυγός του, δηλώνοντας παράλληλα την προθυμία της να τον βοηθήσει.

 Σε αυτό το σημείο ξεκινά ένα σκοτεινό ταξίδι αναζήτησης, σε ένα μυστήριο μακρινό μέρος, όπου σύντομα ο κεντρικός χαρακτήρας θα καταλάβει πως η εξαφάνιση της συζύγου του δεν είναι παρά ένα μικρό σημείο του puzzle που ξετυλίγεται μπροστά του. Σύντομα θα βρεθεί μπλεγμένος σε ένα παιχνίδι για γερούς παίχτες γεμάτο μίσος, φόβο και ίντριγκα, που παρόλο που δεν τον αφορά, αναγκάζεται να προσαρμοστεί και να επιβιώσει, η τουλάχιστον έτσι νομίζει…

scfeenshot_08.jpg.097b14773c856b4e3e89e96ad7e3def2.jpgscfeenshot_01.jpg.60753fb4fa050d95682cdd38fa3f64b2.jpg

Storyline Team

Η storyline Team είναι μια ελληνική ομάδα ανάπτυξης αποτελούμενη από 2 άτομα. Για τα τελευταία 5 χρόνια εργάζεται για την ολοκλήρωση του Crying is not Enough

Επεξ/σία από insomnia.gr
  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στα παιδιά καλή επιτυχία πολύ ωραία προσπάθεια άκρος ατμοσφαιρικό το τρέιλερ. Μια αγορά από εμένα την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μια στιγμή νόμιζα ότι έβλεπα τρέηλερ από νέο παιχνίδι Silent Hill / Resident Evil. Δυστυχώς δεν έχω καν παιχνιδοκονσόλα (είτε PS, είτε XBOX), αλλιώς θα το τιμούσα. Άκυρο, τώρα είδα ότι θα κυκλοφορήσει και στο steam, μπορεί να το τιμήσω κάποια στιγμή όταν τα οικονομικά μου θα είναι καλά (άνεργος γαρ).

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαίρομαι όταν ακούω για παιχνίδια από Έλληνες δημιουργούς.

Θα το τιμήσω και εγώ, και φαίνεται να ναι καλό.

Καλή επιτυχία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βάλετε Ελληνικά κανένα μπράβο κανένα εύγε...Το μονο που θα με εκανε να παιξω αυτο το Game ειναι να ξεχωριζει απο ολα τα αλλα μεχρι τωρα...Δεν είδα καμία διάφορα ισα ισα που ειναι πολυ Light σε σχεσει με αλλους κολοσσιαίους τίτλους...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, vgctgr said:

Αν δεν βάλετε Ελληνικά κανένα μπράβο κανένα εύγε...Το μονο που θα με εκανε να παιξω αυτο το Game ειναι να ξεχωριζει απο ολα τα αλλα μεχρι τωρα...Δεν είδα καμία διάφορα ισα ισα που ειναι πολυ Light σε σχεσει με αλλους κολοσσιαίους τίτλους...

Έχεις ασχοληθεί ποτέ σου με game development;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vgctgr είπε

Αν δεν βάλετε Ελληνικά κανένα μπράβο κανένα εύγε...Το μονο που θα με εκανε να παιξω αυτο το Game ειναι να ξεχωριζει απο ολα τα αλλα μεχρι τωρα...Δεν είδα καμία διάφορα ισα ισα που ειναι πολυ Light σε σχεσει με αλλους κολοσσιαίους τίτλους...

Ε ναι βρε συ γιατι απο την Ελλαδα του Pro και του Fifa περιμενουν να κανουν πωλησεις ....

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vgctgr είπε

Αν δεν βάλετε Ελληνικά κανένα μπράβο κανένα εύγε...Το μονο που θα με εκανε να παιξω αυτο το Game ειναι να ξεχωριζει απο ολα τα αλλα μεχρι τωρα...Δεν είδα καμία διάφορα ισα ισα που ειναι πολυ Light σε σχεσει με αλλους κολοσσιαίους τίτλους...

Φίλε μου δύο άτομα είναι, πως να είναι εφάμιλλο τίτλων από μεγάλα στούντιο? Από εμένα μπράβο στα παιδιά που κατόρθωσαν και το έφεραν εις πέρας και θα φροντίσω να είναι μέσα στις επόμενες αγορές μου

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, JohnVani18 είπε

Έχεις ασχοληθεί ποτέ σου με game development; 

Φιλε μου φυσικά και δεν εχω ασχοληθεί γιατι δεν ειναι η δικια μου δουλειά...Εμενα η δουλειά μου είναι να παίζω τα game οταν αυτα αρμόζουν στις απαιτήσεις μου...

Γεγονός ειναι οτι την Ελλαδα στα Game αν οχι σε ολα στα περισσότερα και σε πολλά αλλα ακόμα προϊόντα την εχουνε χεσμένη παντελώς...Πράγμα που με ενοχλεί και με κάνει να νιώθω λιγο σκουπίδι...Θα μου πεις τώρα εσυ περιμένεις απο ενα παιχνίδι να εχει Ελληνικά για να μην νιώσεις σκουπίδι...Φυσικα και οχι θα σου απαντήσω..Αλλα οταν μου λένε οτι 2 Έλληνες κατάφεραν να κάνουν κάτι τοσο σπουδαίο περιμένω να δω αυτό το κάτι παραπάνω....Ελπίζω να σε κάλυψα για ποιον λόγο έγραψα αυτο το σχόλιο....

Παιδιά η απάντηση που έδωσα στον φίλο

JohnVani18

 

Ελπίζω να σας κάλυψε όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vgctgr είπε

Φιλε μου φυσικά και δεν εχω ασχοληθεί γιατι δεν ειναι η δικια μου δουλειά...Εμενα η δουλειά μου είναι να παίζω τα game οταν αυτα αρμόζουν στις απαιτήσεις μου...

Γεγονός ειναι οτι την Ελλαδα στα Game αν οχι σε ολα στα περισσότερα και σε πολλά αλλα ακόμα προϊόντα την εχουνε χεσμένη παντελώς...Πράγμα που με ενοχλεί και με κάνει να νιώθω λιγο σκουπίδι...Θα μου πεις τώρα εσυ περιμένεις απο ενα παιχνίδι να εχει Ελληνικά για να μην νιώσεις σκουπίδι...Φυσικα και οχι θα σου απαντήσω..Αλλα οταν μου λένε οτι 2 Έλληνες κατάφεραν να κάνουν κάτι τοσο σπουδαίο περιμένω να δω αυτό το κάτι παραπάνω....Ελπίζω να σε κάλυψα για ποιον λόγο έγραψα αυτο το σχόλιο....

Παιδιά η απάντηση που έδωσα στον φίλο

JohnVani18

Ελπίζω να σας κάλυψε όλους...

Οι 2 Ελληνες αγαπητε εριξαν καποια χρηματα και φυσικα μπολικο χρονο σε αυτο που εφτιαξαν ανεξαρτητως της ποιοτητας του.

Ξερεις απο που θα ανταμοιφθουν για τον κοπο τους?Πρωτα απο τους ξενους και μετα απο τον Ελληνα του pro/Fifa και GTA/minecraft.

Ουτε βεβαια εχουμε κρατος το οποιο να στηριζει τετοιες προσπαθειες.

Αρα καλα κανουν και την εχουν γραμμενη την Ελλαδα στα games,γιατι και αυτη περαν του οτι ειναι μικρη σαν αγορα μονο συγκεκριμενα παιχνιδια πουλανε.

Ποσοι νομιζεις γνωριζουν στην χωρα μας οτι το παραπανω παιχνιδι που θα κυκλοφορησει(που οι περισσοτεροι προφανως δεν γνωριζουν καν)ειναι απο Ελληνες και ποσους θα τους ενδιαφερει να τους στηριξουν?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 άτομα και release se pc playstation και xbox. Και καποιοι αλλοι δεν μπορουν να κανουν ενα παιχνιδι να μπορουμε να παιξουμε και σε linux.

Ευγε στα παιδια +1 απο εμενα και ας μην το παιξω ποτε.Μονο support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...