Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το νέο Huawei Watch 2 (2018) και σε εκδόσεις eSIM και nano-SIM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, cpgr είπε

Δεν εχω καταλαβει σε τι κοινο απευθυνονται αυτα τα ρολογια.. pro (garmin κλπ) δεν ειναι... ενας συνδυασμος casual+fitness μαλλον με αθλητικη αισθητική δηλαδη για pro χρηστες ?... και γιατι δεν εχει ant+ πχ...

Απλα εκαναν ολα τα κινητα τεραστια για να αγοραζει ο κοσμος και ρολογια (μινι κινητα δηλαδη).. i like it!

Εγώ είχα ένα Sony Smartwatch 3 και μου ήταν πολύ χρήσιμο εώς και αναγκαίο. Στη δουλειά μου λαμβάνουμε πάρα πολλά email και ειδοποιήσεις μερικά από τα οποία είναι πάρα πολύ σημαντικά ή επείγοντα. Είναι πολύ πιο εύκολο να κοιτάς το ρολόι σου παρά να βγάζεις ένα κινητό 5,5 ιντσών από την τσέπη σου κάθε φορά που έρχεται κάτι. Από την ώρα του φαγητού, μέχρι την οδήγηση, το λεωφορείο ή το μετρό. Επίσης κάποια έχουν δόνηση που στον καρπό την αισθάνεσαι πολύ περισσότερο σε ένα περιβάλλον που έχει φασαρία και το κινητό μπορεί να είναι σε μια τσάντα κλπ.

Αν σκεφτείς ότι μπορείς να ελέγχεις και τη μουσική σου, να μετράει καθημερινά τα βήματά σου κλπ, νομίζω όχι για όλους, αλλά για κάποιους λύνει χέρια (κυριολεκτικά).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος κι εγώ της Kingwear, θα πω πως τουλάχιστον για την Ελλάδα αυτή η αγορά είναι ανύπαρκτη. Το κυριότερο φυσικά είναι η τιμή. εκτός αν θεωρούν ότι πουλώντας 20 κομμάτια το μήνα σε χώρα 10000000 ατόμων είναι επιτυχία......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια αυτονομία τα smartwatches βρίσκονται ακόμα στη παλαιολιθική εποχή.... Ότι και να μου λέει ο οποιοσδήποτε... στη αρχή είναι καταενθουσιαμενος.... Μετά από μερικές μέρες όμως το βάζει για πούλημα στις αγγελίες του insomnia... Που πας ρε καραμήτρο με τόση αυτονομία... Γι αυτό τα smart band fitness έχουν σαρώσει την αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, macboy είπε

Με 270 ευρώ περνώ ένα ωραι Garmin που κάνει και καλύτερη δουλειά 

Για πες... πως κανει καλυτερη καλυτερη δουλεια απο ενα garmin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Fulgore είπε

'''Η μπαταρία σε τυπικές συνθήκες εξάσκησης θα κρατήσει περίπου μιάμιση μέρα ωστόσο μειώνεται στη μία μέρα εφόσον χρησιμοποιηθεί 4G'''

Να γιατι πανε απατα αυτα τα ρολογια.Δεν ειναι τοσο το κοστος αγορας τους που ξενερωνει τους περισσοτερους αλλα η τραγικη αυτονομια που εχουν.

Φορτιση καθε μερα το ρολοι?Γελανε και οι πετρες.

Γιαυτο και αρκετοι το εχουν γυρισει σε fitness tracket(αν και με λιγοτερες δυνατοτητες βεβαια),γιατι σου δινουν αυτονομια κοντα 1 μηνα και κοστιζουν και λιγο.

Χρησιμοποιω smartwatch 4 χρονια.  Η μπαφαρια πραγματικα δεν εχει λογο να κραταει παραπανω απο 36 ωρες. Εμενα σπανια πεφτει κατω απο 50%. Μπαινεις στο σπιτι, το βγαζεις ( οπως βγαζεις και το κανονικο ρολοι αλλωστε) το ακουμπας στον ασυρματο φορτηστη του , κ τελος. Μονο στις διακοπες ειναι η αληθεια σε ενοχλει λιγο. Εμενα με εχει βολεψει παρα πολυ! Σου επιτρεπει να μην χανεις κλησεις mail κλπ χωρις να εχεις το κινητο σκουλαρηκι και να το κοιτας καθε ενα λεπτο.  Ερχεται καποια ειδοποιηση, κοιτας, και αν ειναι κατι σημαντικο, πας στο κινητο σου. Αν οχι ( spam mails, sms διαφημησεις κλπ κλπ ) συνεχιζεις τη δουλια σου. 

Οσον αφορα το συγκεκριμενο ρολοι , δεν προσφερεις τιποτα παραπανω απο το gear s2 που το δινει εδω και 2+ χρονια και σε χαμηλοτερη τιμη, και με πιο ποιοτικο λουρακι κλπ!

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manik1974 είπε

Κάτοχος κι εγώ της Kingwear, θα πω πως τουλάχιστον για την Ελλάδα αυτή η αγορά είναι ανύπαρκτη. Το κυριότερο φυσικά είναι η τιμή. εκτός αν θεωρούν ότι πουλώντας 20 κομμάτια το μήνα σε χώρα 10000000 ατόμων είναι επιτυχία...... 

ειχα και εγω KingWear KW99 σχετικη απογοητευση πολλες αποσυνδεσεις με ολα ανοιχτα μερα δεν βγαζεις , heart rate monitor εχει κατι τρελλα spikes και σχετικα ανακριβες pedometer μετραει οπος γουσταρει gps στιγμες στιγμες εγραφε οτι παω με 100 και βαλε....
καλη οθονη απο την αλλη πολλες λειτουργιες αλλα........ τυποτα απο αυτα δεν δουλευει καθος πρεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω όλους να γκρινιάζουν για την αυτονομία........... 

Τα κινητά σας ρε παιδιά πόσες μέρες κρατάνε; ή να το πω αλλιώς.. κρατάνε μια μέρα; 

Αυτό γιατί να ειναι διαφορετικό; ΤΗΛΕΦΩΝΟ ειναι σε ρολόι ... τι περιμένατε... 

 

Αν δεν θέλετε να αντικαταστήσετε το τηλέφωνο σας τότε πάρτε την έκδοση ΧΩΡΙΣ SIM που έχει τις ίδιες λειτουργίες αλλά κρατάει 4-7 μέρες χωρίς ενδιάμεση φόρτιση ή και παραπάνω ανάλογα το τι έχεις ενεργοποιημένο (πχ Bluetooth ) και για ποιο μοντέλο μιλάμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

επιτελους με σιμ. αυτο ειναι και ομορφο. μαλλον το πρωτο αξιολογο ρολοι!

Το gear s3 frontier δεν το εχεις δει?

Το εχω και δεν βρισκω κατι αρνητικο στην εμφανιση σε σχεση με το huawei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μιχαλάκης Ιππότης (ή Νύχτας), ο πρώτος διδάξας! Φορούσε smartwatch στα 80s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Garmin fenix 5x ... κρατάει 15 μέρες με όλα ανοικτά! Και δεν κοιτάς ποτέ άλλη μάρκα σε smart watch! Ακριβό μεν αλλά δεν το αλλάζεις ποτέ, γιατί δεν του λείπει και τίποτα! Τώρα η sim για μένα δεν είναι καλό να υπάρχει σε ρολόι, κυρίως λόγω ακτινοβολίας σε κάτι που ακουμπάει πάνω μας ολόκληρη τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα το gear sport S2 της Samsung (για όποιον δεν ξέρει.) Νόμιζα ότι με την αγορά αυτή θα λύσω το πρόβλημα μετρήσεων μου για αερόβιες προπονήσεις. Τελικά απογοητεύτικα οικτρά διότι την μια κόλλαγε και μόνο όταν το πάταγα να φωτίσει η οθόνη ξεκινούσε να μετράει απόσταση, οι μετρήσεις του ήταν αναξιόπιστες και αναγκαστικά, μετά απο λίγο καιρό το πούλησα σε τιμή που έχασα αρκετά. Διότι είναι ένα ακριβό ρολόι. Και γύρισα πάλι σε προπονήσεις με το... βαρύ κινητό στην τσέπη. 

Περιμένω λοιπόν, να εξελιχθούν στον βαθμό που πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...