Προς το περιεχόμενο

OOTT part 1


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους παρακολούθησαν το χθεσινό θρεντ ο @georkaral3 λέει ότι το πήρε το τηλεφωνακι.

Μάλλον την πλάκωσε στο ξύλο και έκλεψε την συσκευή..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 800
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, *nenya* είπε

Τα θρεντ γκομενικων συνβουλων ειναι τα καλυτερα τελικα.

Κάποιοι έχουμε γράψει χιλιόμετρα σ' αυτά τα θρετζ... Με τις συμβουλές μας πολλά ινσομνιόπουλα γίνανε άντρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 26/12/2018 at 11:51, Vassilis_24 said:

Βασικά αντέχουν και θ'αντέξουν ακριβώς επειδή δεν έχουν κίνηση.

Αλλιώς θα το κυνηγούσαν, ακριβώς όπως θα γινόταν αν άνοιγε ένα αντίστοιχο θέμα στο μπλα μπλα.

Νομίζω ότι τα κλαμπ εξυπηρετούν τους φίλους της απλ και όσους θέλουν να μιλήσουν για οπαδικά με ομοϊδεάτες τους, εκεί υπάρχει ανοχή.

Υπήρχε κλαμπ, το οποίο ήταν πρώτο τρεντ σε όλο το φόρουμ και είχε ξεκινήσει απ'το μπλα μπλα και όντας κι ιδιωτικό δεν ενοχλούσε και κανέναν που δεν ήθελε να το βλέπει. Υπήρχε...

Αλλά όπως θα έχεις διαπιστώσει, πλέον όποιο θέμα πάει να γίνει λίγο πιο ευχάριστο ή ενδιαφέρον, κλειδώνει στη στιγμή ή σβήνεται τελείως και χάνεται στη λήθη...

Όλα αυτά σε έναν δικό σου "Φανταστικό" κόΖμο! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όλα αυτά σε έναν δικό σου "Φανταστικό" κόΖμο! :) 

Θα σε παρακαλούσα να μου πεις τι απ'όλα όσα έγραψα δεν ισχύει.

Γιατί μάλλον έχεις φτιάξει μια δική σου ψευδεπίγραφη πραγματικότητα και δυσκολεύεσαι να βγεις και να κοιτάξεις παραέξω.

Καλή χρονιά παρ'ολ'αυτά και σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Vassilis_24 said:

Θα σε παρακαλούσα να μου πεις τι απ'όλα όσα έγραψα δεν ισχύει.

Γιατί μάλλον έχεις φτιάξει μια δική σου ψευδεπίγραφη πραγματικότητα και δυσκολεύεσαι να βγεις και να κοιτάξεις παραέξω.

Καλή χρονιά παρ'ολ'αυτά και σε όλους!

Το ότι το "παραέξω" βρωμάει και αναβλύζει "μπόχα", δεν σημαίνει πως είναι και το σωστό και πρέπει να το υιοθετήσουμε όλοι επειδή "αυτό κάνουν οι περισσότεροι". 😛

Το 2019 αποφάσισα να εξηγώ ακόμη λιγότερο τα αυτονόητα πράγματα. 

Καλή Χρονιά! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Vassilis_24 said:

Θα σε παρακαλούσα να μου πεις τι απ'όλα όσα έγραψα δεν ισχύει.

Γιατί μάλλον έχεις φτιάξει μια δική σου ψευδεπίγραφη πραγματικότητα και δυσκολεύεσαι να βγεις και να κοιτάξεις παραέξω.

Καλή χρονιά παρ'ολ'αυτά και σε όλους!

εγω απλα θα κανω μια διορθωση σε αυτο.

ειπες  :Αλλά όπως θα έχεις διαπιστώσει, πλέον όποιο θέμα πάει να γίνει λίγο πιο ευχάριστο ή ενδιαφέρον, κλειδώνει στη στιγμή ή σβήνεται τελείως και χάνεται στη λήθη...

το οποιο για μενα μεταφραζεται σε 

Αλλά όπως θα έχεις διαπιστώσει, πλέον όποιο θέμα πάει να γίνει λίγο πιο ευχάριστο ή ενδιαφέρον, ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΕΝΑΣ  ΚΑΙ ΤΡΟΛΛΑΡΕΙ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ REPORT ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ QUOTE ΤΗΝ ΤΡΟΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.δεν το κανουν  ολοι αλλα γινεται.

δεν το λεω για να υπερασπιστω κανεναν ή καταστασεις ή δεν ξερω τι.απλα το λεω για να το πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το ότι το "παραέξω" βρωμάει και αναβλύζει "μπόχα", δεν σημαίνει πως είναι και το σωστό και πρέπει να το υιοθετήσουμε όλοι επειδή "αυτό κάνουν οι περισσότεροι". 😛

Το 2019 αποφάσισα να εξηγώ ακόμη λιγότερο τα αυτονόητα πράγματα. 

Καλή Χρονιά! :) 

Η αλήθεια είναι ότι το να έχεις επαφή με την πραγματικότητα είναι κάτι που στις μέρες μας δεν είναι και το πλέον εύκολο ούτε να το κάνεις ούτε να το αντέξεις, είναι όμως ο μόνος τρόπος για να βγεις στον καθαρό αέρα.

Διαφορετικά ζεις μες στην μπόχα, απλά δεν μπορείς να το καταλάβεις...

9 λεπτά πριν, poulinos είπε

εγω απλα θα κανω μια διορθωση σε αυτο.

ειπες  :Αλλά όπως θα έχεις διαπιστώσει, πλέον όποιο θέμα πάει να γίνει λίγο πιο ευχάριστο ή ενδιαφέρον, κλειδώνει στη στιγμή ή σβήνεται τελείως και χάνεται στη λήθη...

το οποιο για μενα μεταφραζεται σε 

Αλλά όπως θα έχεις διαπιστώσει, πλέον όποιο θέμα πάει να γίνει λίγο πιο ευχάριστο ή ενδιαφέρον, ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΕΝΑΣ  ΚΑΙ ΤΡΟΛΛΑΡΕΙ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ REPORT ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ QUOTE ΤΗΝ ΤΡΟΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.δεν το κανουν  ολοι αλλα γινεται.

δεν το λεω για να υπερασπιστω κανεναν ή καταστασεις ή δεν ξερω τι.απλα το λεω για να το πω.

Κοίτα, πλέον κλείνουν θέματα και χωρίς να έχει τρολάρει κάποιος.

Το τρολάρισμα πάντως δεν είναι πάντα κατακριτέο, όταν γίνεται με χιουμοριστική διάθεση.

Και νομίζω ότι εκεί έγκειται περισσότερο αυτό που λες, αν μια συμπεριφορά ενοχλεί, λογικά θα γίνει το ριπόρτ, το χιούμορ συνήθως κάθε άλλο παρά ενοχλεί και δε χαλάει κάποιο θέμα.

Σε κάθε περίπτωση, αν κάποιος ενοχλεί με τον τρόπο που γράφει, θα μπορούσε να δεχτεί μια παρατήρηση, ώστε να καταλάβει ότι ενοχλεί και να μη συνεχίσει.

Αν απλά σβήνονται θέματα χωρίς εξήγηση θα επαναλαμβάνονται οι ίδιες συμπεριφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
49 minutes ago, Vassilis_24 said:

Η αλήθεια είναι ότι το να έχεις επαφή με την πραγματικότητα είναι κάτι που στις μέρες μας δεν είναι και το πλέον εύκολο ούτε να το κάνεις ούτε να το αντέξεις, είναι όμως ο μόνος τρόπος για να βγεις στον καθαρό αέρα.

Διαφορετικά ζεις μες στην μπόχα, απλά δεν μπορείς να το καταλάβεις...

Κοίτα, πλέον κλείνουν θέματα και χωρίς να έχει τρολάρει κάποιος.

Το τρολάρισμα πάντως δεν είναι πάντα κατακριτέο, όταν γίνεται με χιουμοριστική διάθεση.

Και νομίζω ότι εκεί έγκειται περισσότερο αυτό που λες, αν μια συμπεριφορά ενοχλεί, λογικά θα γίνει το ριπόρτ, το χιούμορ συνήθως κάθε άλλο παρά ενοχλεί και δε χαλάει κάποιο θέμα.

Σε κάθε περίπτωση, αν κάποιος ενοχλεί με τον τρόπο που γράφει, θα μπορούσε να δεχτεί μια παρατήρηση, ώστε να καταλάβει ότι ενοχλεί και να μη συνεχίσει.

Αν απλά σβήνονται θέματα χωρίς εξήγηση θα επαναλαμβάνονται οι ίδιες συμπεριφορές.

Ανοίξτε κάνα λεξικό να δείτε πρώτα τι σημαίνει χιούμορ! Γιατί νομίζω πως κάπου στην πορεία ...το χάσατε! :)

Όταν η πραγματικότητα μυρίζει βοθρίλα, δεν ανοίγεις το παράθυρο για να πάρεις βαθιά αναπνοή αλλά τα σφραγίζεις όλα και ανάβεις τον ιονιστή μαζί με το φίλτρο αέρα! 

Είναι καιρός η τοξικότητα να σταματήσει να μεταφράζεται σε ...πραγματικότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Vassilis_24 said:

 

Κοίτα, πλέον κλείνουν θέματα και χωρίς να έχει τρολάρει κάποιος.

Το τρολάρισμα πάντως δεν είναι πάντα κατακριτέο, όταν γίνεται με χιουμοριστική διάθεση.

Και νομίζω ότι εκεί έγκειται περισσότερο αυτό που λες, αν μια συμπεριφορά ενοχλεί, λογικά θα γίνει το ριπόρτ, το χιούμορ συνήθως κάθε άλλο παρά ενοχλεί και δε χαλάει κάποιο θέμα.

Σε κάθε περίπτωση, αν κάποιος ενοχλεί με τον τρόπο που γράφει, θα μπορούσε να δεχτεί μια παρατήρηση, ώστε να καταλάβει ότι ενοχλεί και να μη συνεχίσει.

Αν απλά σβήνονται θέματα χωρίς εξήγηση θα επαναλαμβάνονται οι ίδιες συμπεριφορές.

αλλο τρολλαρω αλλο εχω χιουμορ. συνηθως οτραν τρολλαρει καποιος και δεν εννοω χιουμορ πολλα ατομα δεν θα τον κανουν report αλλα θα κανουν παραθεση το τρολλαρισμα και θα συνεχισουν. εγω ειπα πει οτι το πιο ευκολο θα ειναι να φευγουν χρηστες.πιστολι κατευθειαν.

επισης δεν νομιζω οτι χρειαζεται εξηγηση για την διαφορα τρολλινγ ή γιατι κλειδωθηκε ενα θεμα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ εκτος αν ο αλλος ανηκει σε iq 10.

και ατομα που εχουν φαει παρατηρηση πολλες φορες το συνεχιζουν. ειχα αναφερει πολλα στους προηγουμενους τσακωμους που ειχαν γινει εδω στο oottt αλλα τα  εσβησα γιατι δεν εχει νοημα.

η διαφορα trolling με χιουμορ ειναι τοσο εντονη σαν να συγκρινουμε το ασπρο με το μαυρο.

θα πω μερικα απλα παραδειγματα.

α.οταν εγω ανοιγω ενα σοβαρο θεμα και εσυ γραφεις κατι ασχετο με το θεμα τελειως ναι ειναι τρολλινγ δεν ειναι χιουμορ. αν εγω πχ πω τι αμαξι 2000 κυβικα να παρω και εσυ μου γραψεις απο κατω τι το θες ρε βλακα το αμαξι 2000 κυβικα ναι δεν ειναι χιουμορ ειναι τρολλινγ.

β.οταν εγω ανοιγω ενα αστειο θεμα αλλα  εσυ ξεφευγεις απο τους κανονες και κρινεις κοσμο ναι ειναι trolling.το εγω και το εσυ ειναι παραδειγμα.

γ.οταν βλεπεις ατομα να κανουν τα ιδια και τα ιδια αστεια σε καθε θεμα κατανταει κουραστικο.οταν πας να διαβασεις λεω πχ θεμα για τα samsung και βλεπεις να συνεχιζουν να λενε οτι θα κανει μπαμ εδω και 2 χρονια ποσο παει που εγινε αυτο με τις μπαταριες τοτε καταλαβαινεις οτι αυτο δεν ειναι humor αλλα χαλαει ενα θεμα. ειναι ξεπερασμεν οτο αστειο.γελασαμε μια γελασαμε δυο βρες κατι πιο πρωτοτυπο να γελασουμε.

δ. ανοιγουν θεμα ειτε ειναι σοβαρο ειτε οχι και βλεπεις απο κατω εδω και 10 χρονια το α σημερα ειναι παρασκευη ναι δεν ειναι πλεον Humor αλλο τοσο οταν το θεμα δεν ειναι trolling πραγμα που το εχω επαληθευσει πολλες φορες. ή οταν βλεπεις να λενε 1/10 5/10.οκ την πρωτη φορα γελασαμε.τωρα ειναι βαρετο.  αλλα γενικως το πιο μεγαλο τρολαρισμα ειναι να γραφει καποιος κατι τελειως ασχετο με το θεμα του τοπικ σταρτερ.κοινως ηρθα να πεταξω την βλακεια και να φυγω είτε να προσβαλει τον αλλον που το κανει για να ξεκινησει flame topic.  ποσες φορες εχουν ξεκινησει θεματα που καποιος ρωταει γνωμη και μερικοι αντι να πουν γνωμη απλα κραζουν τον αλλον . βλεπε πχ για τσιγαρα.ανοιγει ο αλλος τι μαρκα να καπνισει και ολοι πεφτουν να τον φανε γιατι καπνιζει.δεν περιμενει ο χρηστης εσας να του πειτε να το σταματησει ρωτησε κατι συγκεκριμενο. και εγω ειμαι κατα του καπνισματος οποτε απλα δεν θα απαντησω στο θεμα του και θα το προσπερασω.ποιος ειμαι εγω αλλωστε που θα του πω τι ειναι σωστο και τι οχι.

με ενα γρηγορο search μπορω να βρω πολλα θεματα.

η ο αλλος ειχε ανοιξει θεμα για το αστερι του δαυιδ και ο αλλος του απαντησε σε στυλ γιατι ρωτας ρε μεγαλε. αυτο δεν ειναι χιουμορ.

οποτε ναι η διαφορα humor,trolling ,προσβαλλω τον αλλον και flame εχουν μεγαλη διαφορα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ανοίξτε κάνα λεξικό να δείτε πρώτα τι σημαίνει χιούμορ! Γιατί νομίζω πως κάπου στην πορεία ...το χάσατε! :)

Όταν η πραγματικότητα μυρίζει βοθρίλα, δεν ανοίγεις το παράθυρο για να πάρεις βαθιά αναπνοή αλλά τα σφραγίζεις όλα και ανάβεις τον ιονιστή μαζί με το φίλτρο αέρα! 

Είναι καιρός η τοξικότητα να σταματήσει να μεταφράζεται σε ...πραγματικότητα. 

Δε σου είπα ν'ανοίξεις το παράθυρο, αλλά να βγεις έξω!

Γιατί όσο και να κρύβεσαι μες στη βοθρίλα κι ας έχεις τον ιονιστή να σε ξεγελάει, κάποια στιγμή θα σταματήσει να λειτουργεί και τότε θα μείνεις εκεί στην μπόχα γιατί αυτή θα είναι η πραγματικότητα στην οποία έχεις επιλέξει να ζεις.

Και όταν δεν ανοίγεις τους ορίζοντές σου, είναι δύσκολο ν'αντιλαμβάνεσαι και διαφορετικά ερεθίσματα, όπως είναι το χιούμορ. Γιατί είναι κάτι που δεν μπορείς να το βρεις σ'ένα λεξικό, πάλι κλεισμένος μες στον μικρόκοσμό σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αλλο παραδειγμα.ο αλλος ειχε ρωτησει πως να γλυτωσει να μην παει σε ασκηση στο στρατο που τον καλεσαν και ολοι επεσαν να τον φανε.

Και ενα δευτερο θεμα

μονο απο αυτα τα δυο θεματα καταλαβαινεις πολλα για τα ατομα που απαντανε.δεν ειναι humor Πανω απο ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...