Προς το περιεχόμενο

OOTT part 1


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, guido said:

καλα στα ΝΕΑ ειναι άλλος κοσμος.

τραβαω τα μαλλια μου καθε φορα με το γεγονος οτι θα πανε καμια 10ρια να γραψουν το ιδιο ακριβως αστειο με το πρωτο-δευτερο κομμεντ, λες και δεν το εχουν διαβασει

μα δεν τον διαβαζουν:P. απλα γραφουν κατι και φευγουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 800
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

μα δεν τον διαβαζουν:P. απλα γραφουν κατι και φευγουν.

εχω την εντυπωση οτι τα διαβαζουν και απλά επειδή πηρε 30 λαικ ο πρωτος, πανε να τσιμπήσουν και αυτοι κανα 5-6 ανουσιους ιντερνετικους πόντους.

φανταζει περιεργο, αλλα βλέπεις πχ στο reddit τυπους να κανουν ρεποστ θεματα αλλων που ειχαν γινει μολις πριν απο μια εβδομάδα for internet karma

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, guido said:

κατανοητο.

απλα πολλες φορες ολα αυτα ισως εχουν οδηγήσει και σε "μηδενική ανοχή" στο χιουμορ.

δηλαδη στο να σβηστει ενα χιουμοριστικο σχολιο εξαρχής για να μη ξεφυγει μετα και απο τους υπολοίπους.

ναι κατα 99% θα ξεφυγει, αλλα καπως κανει οταν σβήνεται.

ναι γινεται αυτο που λες και εξηγησαμε το γιατι.και σε αυτο ευθυνονται οι χρηστες για τους παρακατω λογους.

α. κανουν ολοι χιουμορ και οχι μονο ενας.

β.επαναλαμβανουν το ιδιο αστειο πχ samsung.

γ.δεν κανουν report. ασε το humor που οκ ειναι humor και δεν κανεις report .Αλλα στο trolling οχι μονο δεν κανουν Report αλλα  επιπροσθετα βοηθανε με παραθεση.

ουτε εμενα μου αρεσει να σβηνω κατι που ειναι αστειο αλλα δεν μενει ενα ποστ αστειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όταν έχεις ένα αστείο (έστω και κρύο) στα 50 μηνύματα, δεν τρέχει κάτι και δεν δίνει σχεδόν κανείς σημασία. Όταν όμως τα "αστεία" αυτά γίνονται συστηματικά από χρήστες που εγώ αποκαλώ "επαγγελματίες εκνευριστές"(άλλη λέξη χρησιμοποιώ αλλά δεν μπορώ να τη γράψω), είναι λογικό η ανοχή να είναι έως και μηδενική... Αν οι υπόλοιποι χρήστες έκαναν άμεσα αναφορές όταν οι καταστάσεις ξεφεύγουν από τα όρια, θα ήταν όλα οκ και δεν θα χρειαζόταν να κλειδωθεί τιποτα. Αντί για αυτό όμως αρχίζουν όλοι τα quotes και τα επιπλέον σχόλια και καταλήγει μετά ο διαχειριστής να έχει να διαβάσει εκατοντάδες μηνύματα για να αποφασίσει ποια θα σβήσει κλπ... 

ναι δε διαφωνώ σε αυτό. το ανέφερα και στον πουλινο πιο πάνω.

απλά ίσως καμιά φορά παίζει minority report με το πρώτο χιουμοριστικο που θα σκάσει.

θα μου πεις αν εχεις δει την ίδια ιστορία 1000 φόρες λογικό ισως

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, guido said:

εχω την εντυπωση οτι τα διαβαζουν και απλά επειδή πηρε 30 λαικ ο πρωτος, πανε να τσιμπήσουν και αυτοι κανα 5-6 ανουσιους ιντερνετικους πόντους.

φανταζει περιεργο, αλλα βλέπεις πχ στο reddit τυπους να κανουν ρεποστ θεματα αλλων που ειχαν γινει μολις πριν απο μια εβδομάδα for internet karma

Καθολου απιθανο.ειναι αυτο που λενε να δουμε ποιος την εχει πιο μεγαλη. με το να παρουν 10likes ή Karma ή οτιδηποτε νομιζουν οτι επιασαν το jackpot. 

και αυτο φαινεται πολυ ευκολα.δες ατομα που εχουν 20000 Posts στο Forum οχι στο μπλα μπλα και εχουν Reputation πχ 3000.δες ατομα που γραφουν στο μπλα μπλα μονο εχουν 1000 posts και εχουν Reputation 20000

2 minutes ago, guido said:

ναι δε διαφωνώ σε αυτό. το ανέφερα και στον πουλινο πιο πάνω.

απλά ίσως καμιά φορά παίζει minority report με το πρώτο χιουμοριστικο που θα σκάσει.

θα μου πεις αν εχεις δει την ίδια ιστορία 1000 φόρες λογικό ισως

Ναι γενικως ξερεις απο πριν που θα καταληξει.δεν ειναι οτι εγινε αυτο απο καινουριο moderator που δεν ξερει.ολα ταπαιδια εχουν αρκετο καιρο στο Moderating και καθε μερα τα ιδια.απλα καθε μερα.

οσο για το Repuation (Likes)απλο  παραδειγμα

εγω

 7,985 repuation // 66,878 posts

REACTIONS RECEIVED

Like 7770
Thanks 321
Haha 77
Confused 17
Sad 19

εσυ

 8,287 reputation // 5,068 posts

REACTIONS RECEIVED

Like 4873
Thanks 346
Haha 3337
Confused 45
Sad 116

δεν εχω κατι με σενα απλα το εφερα σαν παραδειγμα.οποιος γραφει μπλα μπλα  παιρνει Likes για την πλακα. απλα το αναφερω αυτο που ειπες οτι πολλοι πραγματι γραφουν πραγματα για τα Likes και ξερουν στο μπλα μπλα οτι θα παρουν Likes.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

Καθολου απιθανο.ειναι αυτο που λενε να δουμε ποιος την εχει πιο μεγαλη. με το να παρουν 10likes ή Karma ή οτιδηποτε νομιζουν οτι επιασαν το jackpot. 

και αυτο φαινεται πολυ ευκολα.δες ατομα που εχουν 20000 Posts στο Forum οχι στο μπλα μπλα και εχουν Reputation πχ 3000.δες ατομα που γραφουν στο μπλα μπλα μονο εχουν 1000 posts και εχουν Reputation 20000

καλα αυτο δε σημαίνει κατα αναγκη οτι το κανουν για τα λαικς

πολλοι απο αυτους που αναφερεις στο μπλα μπλα, έγραφαν με την ιδια συχνοτητα και στυλ και οταν δεν μέτραγαν τα λαικς στην ψυχαγωγία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, poulinos said:

Καθολου απιθανο.ειναι αυτο που λενε να δουμε ποιος την εχει πιο μεγαλη. με το να παρουν 10likes ή Karma ή οτιδηποτε νομιζουν οτι επιασαν το jackpot. 

και αυτο φαινεται πολυ ευκολα.δες ατομα που εχουν 20000 Posts στο Forum οχι στο μπλα μπλα και εχουν Reputation πχ 3000.δες ατομα που γραφουν στο μπλα μπλα μονο εχουν 1000 posts και εχουν Reputation 20000

Ναι αλλά το Reputation αυτών που συχνάζουν στο Μπλα Μπλα κλπ είναι reputation ...μλκίας! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, guido said:

καλα αυτο δε σημαίνει κατα αναγκη οτι το κανουν για τα λαικς

πολλοι απο αυτους που αναφερεις στο μπλα μπλα, έγραφαν με την ιδια συχνοτητα και στυλ και οταν δεν μέτραγαν τα λαικς στην ψυχαγωγία.

ναι καποιοι ειναιγια Likes αλλοι ειναι απλα για να περναει ο χρονος τους. μερικοι την βρισκουν να χαλανε θεματα ή δεν ξερουν τι να κανουν και μπαινουν και κραζουν κοσμο ή trollaroun. μπορει ο αλλος να ειναι εισοδηματιας να μην ξερει τι να κανει στο σπιτι ή στην δουλεια και να περναει ετσι τον χρονο του

Just now, billdanos said:

Ναι αλλά το Reputation αυτών που συχνάζουν στο Μπλα Μπλα κλπ είναι reputation ...μλκίας! 😛 

ακριβως.βλεπεις ατομα με κατι Reputation στα υψη.για ποιο λογο αραγε?λογω μπλα μπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, billdanos said:

Όταν όμως τα "αστεία" αυτά γίνονται συστηματικά από χρήστες που εγώ αποκαλώ "επαγγελματίες εκνευριστές"

Γιατι δεν πεφτει μπαν σε οσους το χουν χουι να χαλανε τα θεματα ομως; Οπως ειπες, οσα μηνυματα και να σβησεις, αλλα τοσα θα γραφτουν. Αν ομως πεφτει τσεκουρι θα το σκεφτουν καλυτερα πριν τρολαρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, poulinos είπε

Καθολου απιθανο.ειναι αυτο που λενε να δουμε ποιος την εχει πιο μεγαλη. με το να παρουν 10likes ή Karma ή οτιδηποτε νομιζουν οτι επιασαν το jackpot. 

και αυτο φαινεται πολυ ευκολα.δες ατομα που εχουν 20000 Posts στο Forum οχι στο μπλα μπλα και εχουν Reputation πχ 3000.δες ατομα που γραφουν στο μπλα μπλα μονο εχουν 1000 posts και εχουν Reputation 20000

Ναι γενικως ξερεις απο πριν που θα καταληξει.δεν ειναι οτι εγινε αυτο απο καινουριο moderator που δεν ξερει.ολα ταπαιδια εχουν αρκετο καιρο στο Moderating και καθε μερα τα ιδια.απλα καθε μερα.

οσο για το Repuation (Likes)απλο  παραδειγμα

εγω

 7,985 repuation // 66,878 posts

REACTIONS RECEIVED

Like 7770
Thanks 321
Haha 77
Confused 17
Sad 19

εσυ

 8,287 reputation // 5,068 posts

REACTIONS RECEIVED

Like 4873
Thanks 346
Haha 3337
Confused 45
Sad 116

δεν εχω κατι με σενα απλα το εφερα σαν παραδειγμα.οποιος γραφει μπλα μπλα  παιρνει Likes για την πλακα. απλα το αναφερω αυτο που ειπες οτι πολλοι πραγματι γραφουν πραγματα για τα Likes και ξερουν στο μπλα μπλα οτι θα παρουν Likes.

ναι βρε δεν το παίρνω προσωπικά, κουβέντα κάνουμε

απλά πχ εγω, οσο σπαμαρα  έγγραφα στα ριαλιτοθρεντ όταν δεν μετρούσαν αντιδράσεις, έγραφα και αφού μετρούσαν. Δεν το έκανα για τα λαικζ

τωρα γιατι αποφασίσατε να μετρήσουν ξαφνικά μια μέρα οι αντιδράσεις σε αυτές τις κατηγορίες είναι άξιο απορίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, guido said:

ναι βρε δεν το παίρνω προσωπικά, κουβέντα κάνουμε

απλά πχ εγω, οσο σπαμαρα  έγγραφα στα ριαλιτοθρεντ όταν δεν μετρούσαν αντιδράσεις, έγραφα και αφού μετρούσαν. Δεν το έκανα για τα λαικζ

τωρα γιατι αποφασίσατε να μετρήσουν ξαφνικά μια μέρα οι αντιδράσεις σε αυτές τις κατηγορίες είναι άξιο απορίας.

to εφερα το account σου σαν παραδειγμα.υπαρχουν ατομα με πολυ λιγοτερα posts και πολλες χιλιαδες παραπανω likes ακομα και αποτο δικο σου account . απλα το εκανα σαν μια συγκριση επειδη εγω δεν γραφω γενικα στο μπλα μπλα που η μεγαλυτερη κινηση ειναι εκει και εχω αρκετα Posts  .δεν σημαινει οτι ολοι το κανουν για τα likes οπως σωστα ειπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Kostasspil said:

Γιατι δεν πεφτει μπαν σε οσους το χουν χουι να χαλανε τα θεματα ομως; Οπως ειπες, οσα μηνυματα και να σβησεις, αλλα τοσα θα γραφτουν. Αν ομως πεφτει τσεκουρι θα το σκεφτουν καλυτερα πριν τρολαρουν

Οι συγκεκριμένοι θα ανοίξουν νέο profile/profiles μέσα στο πρώτο λεπτό μετά το ban, οπότε δεν θα αλλάξει κάτι σημαντικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

to εφερα το account σου σαν παραδειγμα.υπαρχουν ατομα με πολυ λιγοτερα posts και πολλες χιλιαδες παραπανω likes ακομα και αποτο δικο σου account . απλα το εκανα σαν μια συγκριση επειδη εγω δεν γραφω γενικα στο μπλα μπλα που η μεγαλυτερη κινηση ειναι εκει και εχω αρκετα Posts  .δεν σημαινει οτι ολοι το κανουν για τα likes οπως σωστα ειπες.

νομιζω ειναι απλα τα πραγματα. επειδή ολοι μας εχουμε ζησει και εποχές χωρίς μπλα μπλα, και επειδή το φορουμ τεχνολογικο ειναι, ουτε το ποστ κάουντ, ουτε τα ριακτιονζ θα επρεπε κατα τη γνωμη μου να μετρανε στο μπλα-μπλα, όπως ηταν και μεχρι πριν κανα χρόνο.

απλά ασχετα με το παραπάνω, αυτο δεν θα άλλαζε κάτι στην ποιότητα ή συχνότητα των ποστ κάποιων.

και ναι καταλαβαινω πως ο Πιλ ισως τωρα τραβάει τα μαλλια του, δεν βγάζω τον εαυτο μου εξω απο τους παραπάνω 😅

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 λεπτά πριν, guido είπε

κατανοητο.

απλα πολλες φορες ολα αυτα ισως εχουν οδηγήσει και σε "μηδενική ανοχή" στο χιουμορ.

δηλαδη στο να σβηστει ενα χιουμοριστικο σχολιο εξαρχής για να μη ξεφυγει μετα και απο τους υπολοίπους.

ναι κατα 99% θα ξεφυγει, αλλα καπως κανει οταν σβήνεται.

Κοιτα, εισαι πολυ παλιο μελος εδω. Με το χερι στην καρδια, πες μου πως οταν ανοιγει ενα νημα στο Μπλα, δεν ξερεις απο την αρχη πως θα παει.

Προσωπικα (και το γραφω καθαρα ως χρηστης αυτο, οχι ως mod) εχω βαρεθει να ανοιγει ενα θεμα, να πιανω την προταση του TS που θα μαζεψει υαινες απο κατω, και εν τελει να πεφτω μεσα, με αποτελεσμα να ξεσκιζεται πατοκορφα ενα thread το οποιο θα μπορουσε να εχει κατα τ'αλλα ενδιαφερον. 
Ε οταν το βλεπεις αυτο να γινεται ξανα και ξανα και ξανα και ξανα, καπου σε κουραζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...