Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ribo7 είπε

LTC με μέση τιμή αγοράς ~ 160€, θα κάνατε hold, ή να τα σκοτώσω τώρα που ισοφάρισα τη χασούρα (με μικρό κέρδος αν τα πουλήσω στα >170€)?

Τα ιδια ..στην ιδια τιμη.. δεν τα πουλησα στα 200... 

το καλο είναι πολυ υποτιμημενο..η grayscale κρατάει παραπολλά απο δαυτα...  υιοθετειται απο πλατφόρμες πληρωμων...σημερα 15/3 ολοκληρωθηκε το MimbleWimble-Extension  

απ την αλλη είνια παλια τεχνολογια  ...αν το BTC ανεβεί και δεν φάει καμμια τούμπα ..πιστευω θα πάει... περιμένουμε μεγάλο καντηλι. Αποφάσισε μονος σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, poulaki1976 είπε

Εχει καποιος αποψη για το ποτε θα ξεκινησει το bear market ?

Σιγουρα οχι πριν το φθινοπωρο αλλα απο κει και περα οι αποψεις διιστανται.

Οι πιο πολλοι λενε για Δεκεμβριο, ακολουθωντας την πορεια προ τετραετιας.

Αλλοι λενε οτι μπορει να εχουμε supercycle και να κρατησει ακομα και μεσα στο 22 ωστε να φτασει κοντα στα 300Κ

Και καποιοι αλλοι λενε οτι επειδη ηδη ανεβαινει με πολυ γρηγορους ρυθμους (πιο γρηγορα απο το 17) μπορει και να σκασει λιγο μετα το καλοκαιρι

Προσωπικα περιμενω Δεκεμβριο η αρχες 22 με top 120-150Κ και σκασιμο παλι στα 50Κ μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bspus είπε

Σιγουρα οχι πριν το φθινοπωρο αλλα απο κει και περα οι αποψεις διιστανται.

Οι πιο πολλοι λενε για Δεκεμβριο, ακολουθωντας την πορεια προ τετραετιας.

Αλλοι λενε οτι μπορει να εχουμε supercycle και να κρατησει ακομα και μεσα στο 22 ωστε να φτασει κοντα στα 300Κ

Και καποιοι αλλοι λενε οτι επειδη ηδη ανεβαινει με πολυ γρηγορους ρυθμους (πιο γρηγορα απο το 17) μπορει και να σκασει λιγο μετα το καλοκαιρι

Προσωπικα περιμενω Δεκεμβριο η αρχες 22 με top 120-150Κ και σκασιμο παλι στα 50Κ μετα

Συγνώμη για να καταλάβω υποθετικά πάντα λες ότι θα ακουμπήσει τα 100 χιλιάρικα και μετά θα πάει πάτο ; Και ούτε καν 20Κ αλλά 50 Κ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulaki1976 είπε

Συγνώμη για να καταλάβω υποθετικά πάντα λες ότι θα ακουμπήσει τα 100 χιλιάρικα και μετά θα πάει πάτο ; Και ούτε καν 20Κ αλλά 50 Κ ;

Περιμενω λιγο πανω απο 100K στο top, μπορει μεχρι 150K. Μετα στο πεσιμο περιμενω 50Κ αν εχει φτασει 150Κ πριν. Αν φτασει 100-120Κ  ισως πεσει μεχρι τα 40Κ

Πιο κατω δεν περιμενω οντως. Εχουν αγορασει πολλοι με βαριες τσεπες σε αυτα τα νουμερα και δεν περιμενω να παει πιο κατω. Τα 20Κ ειναι το προηγουμενο top και θεωρω οτι αποκλειεται να το ξαναδουμε. Ακομα και περυσι που επεσε στα 3100 με τον covid ηταν σχεδον τριπλασιο απο το top του προηγουμενου κυκλου (1000 κατι)

Δεν ξερω ποσο θα παρει η κατηφορα. Μπορει μηνες, μπορει και χρονια.

Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι εικασιες και μαλιστα συντηρητικες σε σχεση με τους περισσοτερους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, zio10 είπε

Μπήκαν επιτέλους τα λεφτά στο kraken, τώρα τι κάνουμε όμως; Αγοράζουμε ή περιμένουμε;

Ρε τρελέ, τώρα θα αγοράσεις; Που είσουνα όταν είχε το BTC 4Κ-5Κ...10Κ...20Κ;;; 😃

 

Εγώ για Σεπτέμβριο-Οκτώβριο το βλέπω να σκάει. Θα σταματήσει λίγο κάτω από τα 100Κ και μετά θα πέσει στα 40-50Κ... και από το 2022 (κατά το καλοκαίρι) θα αρχίσει την τρελή του άνοδο πάλι.

Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι δεν θα κάνουν καμία κίνηση ματ οι κυβερνήσεις και οι κεντρικές τράπεζες....

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Ρε τρελέ, τώρα θα αγοράσεις; Που είσουνα όταν είχε το BTC 4Κ-5Κ...10Κ...20Κ;;; 😃

 

Εγώ για Σεπτέμβριο-Οκτώβριο το βλέπω να σκάει. Θα σταματήσει λίγο κάτω από τα 100Κ και μετά θα πέσει στα 40-50Κ... και από το 2022 (κατά το καλοκαίρι) θα αρχίσει την τρελή του άνοδο πάλι.

Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι δεν θα κάνουν καμία κίνηση ματ οι κυβερνήσεις και οι κεντρικές τράπεζες....

Είχα πάρει κάποια, τα είχα δώσει, ένας χαμός γενικά!

Απλά τώρα έχω σχεδόν πειστεί ότι θα ανέβει πολύ, οπότε θα αγοράσω και σε αυτή την τιμή.

Περίμενα λίγο επειδή χθες στιγμιαία έπεφτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγ

Στις 15/3/2021 στις 11:54 ΜΜ, poulaki1976 είπε

Εχει καποιος αποψη για το ποτε θα ξεκινησει το bear market ?

Εγώ είμαι από αυτούς που περιμένουν super cycle αλλά δεν θα είναι τόσο εύκολο. Περιμένω δηλαδή ένα μοτίβο σαν το 2013 με top στα 140k μεχρι τα χριστούγγενα μετά διόρθωση στα 60k και συνέχιση στα 400k το 2022.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει ασχοληθεί κανένας με futures. Ξέρει ότι είμαι μεγάλο ρίσκο αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω με κάνα 2€. Ξέρω ότι μπορεί να βάλεις  leverage  μέχρι x125 αλλά είναι εύκολο να γίνει liquidation. Τα 2€ δεν με νοιάζει να τα χάσω αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να χρεωθείς και παραπάνω. Μην βρεθώ με κάνα 100άρι χρέος ξαφνικά.

Στο binance σκεφτόμουν.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Silverage είπε

Έχει ασχοληθεί κανένας με futures. Ξέρει ότι είμαι μεγάλο ρίσκο αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω με κάνα 2€. Ξέρω ότι μπορεί να βάλεις  leverage  μέχρι x125 αλλά είναι εύκολο να γίνει liquidation. Τα 2€ δεν με νοιάζει να τα χάσω αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να χρεωθείς και παραπάνω. Μην βρεθώ με κάνα 100άρι χρέος ξαφνικά.

Στο binance σκεφτόμουν.

Στα περισσότερα exchanges γίνεται liquidation και χάνεις το margin (τα 2 ευρω). Δεν παίρνεις χρέος. Στις σπάνιες περιπτώσεις που μπορεί να υπάρξει flash crash και να μην προλάβει να γίνει το liquidation οταν πρεπει, το χρέος το παίρνουν τα exchanges με insurance funds που έχουν.

Τώρα με leverage x100 το liquidation θα έρθει σε δευτερόλεπτα :D Επίσης πρέπει να υπολογίσεις το funding rate που πληρώνεις ανα ώρα για το ποσο που δανείστηκες . Με x100 θα πληρωνεις πολύ. 

Από exchanges προτιμώ ftx. Χειρίζεται τα liquidations πολύ καλύτερα από binance, έχει γενικά λιγότερα .

Επεξ/σία από mech35
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2021 στις 10:49 ΜΜ, zio10 είπε

Μπήκαν επιτέλους τα λεφτά στο kraken, τώρα τι κάνουμε όμως; Αγοράζουμε ή περιμένουμε;

Κάποιος έγραψε ένα ωραίο .... Οταν ο απλός κοσμάκης αργεί να παέι στο λιμάνι το χάνει το καράβι...Οταν αργούν όμως οι θεσμικοί το γυρίζουν  το καράβι πίσω....

Θα γυρίσει λοιπόν πίσω σε κάποια φάση και κει πρέπει να μπείς ίσως.... θα έρθει μια μερα που θα είναι όλα διψήφια κόκκινα...BTFD  Buy the fckkkkng dips  που λένε και οι κρυπτάδες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...