Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σαν αρχαριος μετα απο ενα ψαξιμο κατεληξα στο Crypto.com και θελω να θεσω καποια ερωτηματα

1)ειναι καλη επιλογη το συγκεκριμενο

2) χρειαζεται wallet;σκεφτομαι να βαλω 400-500ευρω και να τα αφησω 

3)ποιο wallet αν χρειαζεται ειναι το καλυτερο για ios

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, jok είπε

Καλησπερα σαν αρχαριος μετα απο ενα ψαξιμο κατεληξα στο Crypto.com και θελω να θεσω καποια ερωτηματα

1)ειναι καλη επιλογη το συγκεκριμενο

2) χρειαζεται wallet;σκεφτομαι να βαλω 400-500ευρω και να τα αφησω 

3)ποιο wallet αν χρειαζεται ειναι το καλυτερο για ios

ευχαριστω πολυ

Για crypto.com δες σελίδα 115

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, jok είπε

Καλησπερα σαν αρχαριος μετα απο ενα ψαξιμο κατεληξα στο Crypto.com και θελω να θεσω καποια ερωτηματα

1)ειναι καλη επιλογη το συγκεκριμενο

Είναι σχετικά επίφοβο. Δεν έχει πιστοποίηση απο FDIC ή απο SIPC. Δεν έχει email ούτε τηλέφωνο επικοινωνίας και έχει έδρα το Hong Kong, εκεί δεν πιάνουν οι κανονισμοί και οι νόμοι απο Ευρώπη ή Αμερική.

Επεξ/σία από giorgosk12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgosk12 είπε

Είναι σχετικά επίφοβο. Δεν έχει πιστοποίηση απο FDIC ή απο SIPC. Δεν έχει email ούτε τηλέφωνο επικοινωνίας και έχει έδρα το Hong Kong, εκεί δεν πιάνουν οι κανονισμοί και οι νόμοι απο Ευρώπη ή Αμερική.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση απλα

επειδη ασχολουμε μονο με iphone ποιο ειναι το καλυτερο overall app για να κατεβασω ; Και με μεγαλη ποικιλια  και να μπορει να δεχθει και revolut η Ν26 γιατι δεν θα ηθελα να βαλω της εθνικης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jok είπε

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση απλα

επειδη ασχολουμε μονο με iphone ποιο ειναι το καλυτερο overall app για να κατεβασω ; Και με μεγαλη ποικιλια  και να μπορει να δεχθει και revolut η Ν26 γιατι δεν θα ηθελα να βαλω της εθνικης 

φίλε εγώ χρησιμοποιώ binance, έχει άμεση συνεργασία με ρεβο (στέλνεις λεφτά στο λεπτό πραγματικά, και δοκίμασα και να τραβήξω απο ΒΙΝ σε ΡΕΒΟ και έγινε επίσης πολύ γρήγορα), το android app είναι εύκολο (δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο άλλο για να συγκρίνω βέβαια)... και είναι και από τα τοπ ανταλακτήρια με χαμηλότερες προμήθειες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pp6210 είπε

φίλε εγώ χρησιμοποιώ binance, έχει άμεση συνεργασία με ρεβο (στέλνεις λεφτά στο λεπτό πραγματικά, και δοκίμασα και να τραβήξω απο ΒΙΝ σε ΡΕΒΟ και έγινε επίσης πολύ γρήγορα), το android app είναι εύκολο (δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο άλλο για να συγκρίνω βέβαια)... και είναι και από τα τοπ ανταλακτήρια με χαμηλότερες προμήθειες

Πως πληρωνεις με ρεβο?τα κανεις μεσω sepa η χρησιμοποιεις την καρτα ?

Εγω που προσπαθησα να βαλω με την καρτα της ρεβο μου εβγαζε οτι δεν υποστηριζεται ο εμπορος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, aspirini είπε

Πως πληρωνεις με ρεβο?τα κανεις μεσω sepa η χρησιμοποιεις την καρτα ?

Εγω που προσπαθησα να βαλω με την καρτα της ρεβο μου εβγαζε οτι δεν υποστηριζεται ο εμπορος .

 

οχι μεσω καρτας, με αποστολή χρημάτων από το ΙΒΑΝ της ρεβο στο ΙΒΑΝ της ΒΙΝΑΝΨΕ

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2021 στις 1:58 ΠΜ, fchris81 είπε

Έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας μέχρι το bear run, κάποιοι εκτιμούν ότι αυτή τη φορά θα είναι και πολύ μικρότερο.

Προσωπικά εκτιμώ πως θα έχουμε πολύ μεγάλο bull run (αξία BTC > 150k), όπου το bear μπορεί να είναι της τάξης 30-40%, αλλά εφόσον έχεις μπει νωρίς θα είσαι πάλι κερδισμένος.

my 2 cents (αν και έπρεπε να πω satoshi :P )

 

My 2 sats. 😉

Περιεγραψα τη περιρρεουσα ατμοσφαιρα και τα φαινομενα που παρουσιαζονται σε μια bubble phase.

Κανεις δεν μπορει επακριβως να προσδιορισει τι προκειται να συμβει βραχυπροθεσμα & μακρυπροθεσμα.

Εκτιμησεις θετικες υπαρχουν και απο τον Cowen επισης. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stylish είπε

Για ανταλλακτηριο εννοούσα ποιο προτείνεις; 

Δεν έχω να προτείνω κάτι. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το kraken και τα χειρότερα για το coinbase. Δεν το έχω επιβεβαιώσει όμως, γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ από ανταλλακτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, pp6210 είπε

φίλε εγώ χρησιμοποιώ binance, έχει άμεση συνεργασία με ρεβο (στέλνεις λεφτά στο λεπτό πραγματικά, και δοκίμασα και να τραβήξω απο ΒΙΝ σε ΡΕΒΟ και έγινε επίσης πολύ γρήγορα), το android app είναι εύκολο (δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο άλλο για να συγκρίνω βέβαια)... και είναι και από τα τοπ ανταλακτήρια με χαμηλότερες προμήθειες

Το binance έχει μεγάλη ποικιλία σε coins, δέχεται απευθείας κατάθεση μέσω κάρτας και γενικώς μπορείς να κάνεις τα πάντα μέσω εφαρμογής. Εχει παρά πολλές δυνατοτητες. Ίσως υπερβολικά πολλες για ένα αρχάριο χρηστη. Προσωπικά, αν και μου αρέσει η ποικιλία των coins του, δεν μου αρέσει ότι μπορείς ότι μπορείς μέχρι και να στείλεις σε εξωτερικό πορτοφόλι από το κινητό.

25 λεπτά πριν, RedYonko είπε

Δεν έχω να προτείνω κάτι. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το kraken και τα χειρότερα για το coinbase. Δεν το έχω επιβεβαιώσει όμως, γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ από ανταλλακτήρια.

Το kraken το χρησιμοποιώ προσωπικά περισσότερο και με βολεύει ότι η εφαρμογή του κινητού δουλεύει με api. Οπότε δίνεις στο api συγκεκριμένες δυνατότητες για μεγαλύτερη ασφάλεια. Για εμένα που ήθελα απλά να παρακολουθώ τιμές και να κάνω μερικά trades ήταν βολικό. Το κακο του βέβαια είναι ότι αρκετές φορές που αρχίσει να γίνεται μεγάλος χαμός από συναλλαγές.... Κολλάει και δεν μπορείς να περάσεις παραγγελία.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, panosdes είπε

We need some more ΑDAs μαγκες. We need another dip to go shopping❤️

Ναι γιατί και όταν έπεσε πριν λίγες μέρες...... Είχαμε λεφτά να αγοράσουμε. Πόσο να αγοράσεις πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...