Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, GeoM11 είπε

Δεκτό αυτό που λες, όμως εγώ αναφέρθηκα στο ότι θέλω να χρησιμοποιήσω τα χρήματα της Paypal για αγορές. Εκτός κι αν εννοείς να μεταφέρω τα λεφτά της paypal στην Revolut, να αγορασω coins από εκεί και μετά μεταφορά στο binance. Αν ισχύει το τελευταίο πες το μου γιατί δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι άλλο.

Το πιο εύκολο που μπορεις να κάνεις είναι να τα αλλάξεις χέρι με χερι (πχ να του στείλεις απο paypal και να πάρεις usdt) πληρώνοντας ενα fee φυσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, astavlas είπε

Και από το λογαριασμό της revo μπορώ να τα μεταφέρω στη δική μου τράπεζα?

ωπου θελεις. σου δινει iban. ειναι κανονικη τραπεζα.

μπορεις να βγαλεις στην revo  και καρτα visa. εικονικη, εικονικη μιας χρησης και φυσικη καρτα.

22 λεπτά πριν, GeoM11 είπε

Δεκτό αυτό που λες, όμως εγώ αναφέρθηκα στο ότι θέλω να χρησιμοποιήσω τα χρήματα της Paypal για αγορές. Εκτός κι αν εννοείς να μεταφέρω τα λεφτά της paypal στην Revolut, να αγορασω coins από εκεί και μετά μεταφορά στο binance. Αν ισχύει το τελευταίο πες το μου γιατί δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι άλλο.

η revo ειναι τραπεζα χωρις φυσικα καταστηματα.

απο paypal τα βαζεις στην revo και απο εκει binance, και μετα αγοραζεις νομισματα (απο την binance).

οταν θελεις να πουλησεις ενα νομισμα γιατι χρειαζεσαι ευρω, εχεις 2 τροπους να ξοδεψεις τα ευρω.

1. να βγαλεις binance visa 

2. να καταθεσες τα λεφτα στην revo. κι εκει μπορεις να βγαλεις καρτα visa virtual ή φυσικη καρτα .

ενα πακετο λογο καπιταλ κοντρολ εφαγα περσι με την κολο αλφα, δυστυχως δεν ηξερα την revo. τωρα που την εμαθα bye bye αλφα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2021 στις 2:08 ΠΜ, sharke είπε

ναι θελει να εχεις το νομισμα τους το cro 5000 και πάνω το οποίο σου δίνη και τόκο, 0,50$ καθε μερα στα προσθετη στο υπόλοιπο  σου σε cro (το αντιστοιχο νομισμα του binance bnb 660$),, το οποιο ειναι πολυ φθηνο ακομα 0,19$  αλλα θα κάψουν νομίσματα και θα ανεβη η τιμη του, φαντασου να σε λιγο καιρο ποσο μπορει να φθαση οταν το παρη χαμπάρι ο κόσμος και αρχίσει να αγοράζει

η καρτα τους περνάει παντού, visa ειναι , και η αλήθεια ειναι οτι με βοήθησε σε αγορες εκει που δεν μπορούσα να κανω με mastercard.

Δεν νομιζω πλεον οτι με 5000 cro παιρνεις νετφλιξ. Με 50.000 ισως.https://blog.crypto.com/crypto-com-visa-card-staking-requirements-update/Μηπως εχεις απο παλια λογαριασμο και εχεις τοσο χαμηλο staking?

Επισης μπορεις να αναφερεις λεπτομεριες για τους τοκους; Με 1000$ stake - 0.5$ τοκο ειναι περιπου 18% p.a. Παλι υπερβολικο μου ακουγεται. Γυρω στο 6% δινουν νομιζω.

Τελος εχεις εμπειρια με την εταιρια ή οτι εχεις ακουσει; Εγω προσπαθησα να ολοκληρωσω την ταυτοποιηση, που εν τελη δεν εγινε για αστειο δικο τους λογο, και η ολη εμπειρια με το support μου εδειξε οτι ειναι εντελως αναξιοπιστοι και με ποση προχειροτητα εχουν χτυσει το "μαγαζακι" τους.

Μην ακουτε τα αμερικανακια που εμπιστευονται χιλιαρικα $$$ σε καθε τετοια εταιρια που ξεπηδαει απο το πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mcstefan7 είπε

Εγώ δουλεύω το profittrailer με signals απο tradingview. Έχω φτιάξει και εναν δικό μου Indicator αν ενδιαφέρεται κάποιος να το δοκιμάσει

Αυτά τα μποτς φαντάζομαι ότι αφορούν short term trading. Πόσο short όμως; Μπορείς να ορίσεις τον χρόνο που θα μπεις/βγεις σε ένα trade; Και με τι κριτήρια;

Γενικά βγαίνεις κερδισμένος από τη χρήση τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, windserf2020 είπε

Δεν νομιζω πλεον οτι με 5000 cro παιρνεις νετφλιξ. Με 50.000 ισως.https://blog.crypto.com/crypto-com-visa-card-staking-requirements-update/Μηπως εχεις απο παλια λογαριασμο και εχεις τοσο χαμηλο staking?

Επισης μπορεις να αναφερεις λεπτομεριες για τους τοκους; Με 1000$ stake - 0.5$ τοκο ειναι περιπου 18% p.a. Παλι υπερβολικο μου ακουγεται. Γυρω στο 6% δινουν νομιζω.

Τελος εχεις εμπειρια με την εταιρια ή οτι εχεις ακουσει; Εγω προσπαθησα να ολοκληρωσω την ταυτοποιηση, που εν τελη δεν εγινε για αστειο δικο τους λογο, και η ολη εμπειρια με το support μου εδειξε οτι ειναι εντελως αναξιοπιστοι και με ποση προχειροτητα εχουν χτυσει το "μαγαζακι" τους.

Μην ακουτε τα αμερικανακια που εμπιστευονται χιλιαρικα $$$ σε καθε τετοια εταιρια που ξεπηδαει απο το πουθενα.

Τι είδους ταυτοποίηση δεν έγινε? Η αρχική σε εμένα έγινε σε λιγότερο από 5 λεπτά μεσω app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

ωπου θελεις. σου δινει iban. ειναι κανονικη τραπεζα.

μπορεις να βγαλεις στην revo  και καρτα visa. εικονικη, εικονικη μιας χρησης και φυσικη καρτα.

η revo ειναι τραπεζα χωρις φυσικα καταστηματα.

απο paypal τα βαζεις στην revo και απο εκει binance, και μετα αγοραζεις νομισματα (απο την binance).

οταν θελεις να πουλησεις ενα νομισμα γιατι χρειαζεσαι ευρω, εχεις 2 τροπους να ξοδεψεις τα ευρω.

1. να βγαλεις binance visa 

2. να καταθεσες τα λεφτα στην revo. κι εκει μπορεις να βγαλεις καρτα visa virtual ή φυσικη καρτα .

ενα πακετο λογο καπιταλ κοντρολ εφαγα περσι με την κολο αλφα, δυστυχως δεν ηξερα την revo. τωρα που την εμαθα bye bye αλφα .

 

Στο app της binance όμως όταν πατάω deposit δεν βλέπω πουθενά να λέει revolut. Εκτός κι αν, θεωρώντας την revolut τράπεζα όπως λες κι εσύ, η διαδικασία γίνεται με το "bank transfer". Αυτό παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeoM11 είπε

Στο app της binance όμως όταν πατάω deposit δεν βλέπω πουθενά να λέει revolut. Εκτός κι αν, θεωρώντας την revolut τράπεζα όπως λες κι εσύ, η διαδικασία γίνεται με το "bank transfer". Αυτό παίζει;

οταν πατας deposit, βλεπεις αλφα ή εθνικη??? οχι.

η revolut ειναι τραπεζα (οπως η αλφα κ η εθνικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, windserf2020 είπε

Δεν νομιζω πλεον οτι με 5000 cro παιρνεις νετφλιξ. Με 50.000 ισως.https://blog.crypto.com/crypto-com-visa-card-staking-requirements-update/Μηπως εχεις απο παλια λογαριασμο και εχεις τοσο χαμηλο staking?

Επισης μπορεις να αναφερεις λεπτομεριες για τους τοκους; Με 1000$ stake - 0.5$ τοκο ειναι περιπου 18% p.a. Παλι υπερβολικο μου ακουγεται. Γυρω στο 6% δινουν νομιζω.

Τελος εχεις εμπειρια με την εταιρια ή οτι εχεις ακουσει; Εγω προσπαθησα να ολοκληρωσω την ταυτοποιηση, που εν τελη δεν εγινε για αστειο δικο τους λογο, και η ολη εμπειρια με το support μου εδειξε οτι ειναι εντελως αναξιοπιστοι και με ποση προχειροτητα εχουν χτυσει το "μαγαζακι" τους.

Μην ακουτε τα αμερικανακια που εμπιστευονται χιλιαρικα $$$ σε καθε τετοια εταιρια που ξεπηδαει απο το πουθενα.

σχεδόν 5 μηνες ειμαι staking

είχα πάρει 5000 cro και μου τοκίζονται  με 1,38 cro την ήμερα 10% εχω εγω

δεν ειναι απάτη  φιλε μου, και καρτα εχω και αρκετα κεφαλαια εκανα συναλλαγες στην crypto ,, την ιδια μερα που ειχα παραγγείλει απο binance visa card  παραγγείλα και απο crypto visa ,  ηταν πιο γρηγορη σε ολα.

ναι netflix θελει να εχεις cro  4000$ αλλα θα  εχεις 8-10$ τοκο καθε μερα επιστροφη κερδος , δεν ειναι και ασχημα 250$ το μηνα.

εγω περνω 1,38 την ημερα με 5000 cro με 300$ τα ειχα παρη σε 5 μηνες γινανε 945$ και ακομα ειναι στα 0,18$ το ενα .σε 47 μερες εχω unstake .δες τα ,,

ααα και μου εδωσαν και 50$ δωρο crypto

cr.JPG

crr.JPG

crrrr.JPG

Επεξ/σία από sharke
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Ξέρεις κάνεις πόσο χρεώνει η binance για κάθε limit order; Δεν μπορώ να το βρώ 🙄

γραψε fees binance θα τα βρεις... νομιζω 0.1%  και maker και taker... Αν γραφτηκες με link affiliate tote εχεις και εκτωση αναλογα με το λινκ μέχρι 20% επιπλέον

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακομα εχει  25 $ USD μπόνους για νεους πελατες

που αγοράζουν cro, και για καθε άτομο που βαζης  25$  απεριόριστα

https://help.crypto.com/en/articles/3124990-bg25-referral-program

δεν το εχω δοκιμάσει προσωπικα αλλα τα 50$ που μου είχαν πει το τήρησαν

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tryxx1 είπε

γραψε fees binance θα τα βρεις... νομιζω 0.1%  και maker και taker... Αν γραφτηκες με link affiliate tote εχεις και εκτωση αναλογα με το λινκ μέχρι 20% επιπλέον

Είμαι στο 25% discount. Είχα κάνει 5 limit orders και παρακρατούσε από 10€ (σύνολο 50€ 🙄), ήμουν -50€ στο cash balance. Τα ακυρώνω... το -50€ συνεχίζει 😐. Τώρα που ξαναβλέπω μετά από λίγες ώρες ούτε γάτα ούτε ζημιά, επέστρεψαν :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχαμε αναφερει σε παλιοτερο post, πως μια τακτικη είναι να επιλεγετε coins είτε από ολόκληρο οικοσυστημα πχ

είτε από διαφορες κατηγοριες για να είστε καλυμμενοι μελλοντικα σε ενδεχόμενη έκρηξη σε καποιες από αυτές. ( η ακομη και οταν γινουν listed και σε αλλα exchanges οπως coinbase)

Τα περισσοτερα τα βρισκετε σε μεγαλα exchanges, οπως Binance.

Έχουμε λοιπον τις εξής αξιολογες κατηγοριες, με καποια χαρακτηριστικα coins (προστεθηκαν καποια links) :

  1. Ethereum
  2. BNB
  3. Solana
  4. Polkadot
  5. Cardano
  6. Polygon
  7. Zilliqa 

 

  1. Uniswap
  2. Pancakeswap
  3. Sushiswap
  4. Quickswap
     
  • Payments
  1. Terra
  2. Bitcoin Cash
  3. Litecoin
     
  1. Enjin
  2. Superfarm
  3. Chiliz
  4. Ethernity
  5. Terra virtua
     
  • Gaming
  1. Decentraland
  2. Alien Worlds
  3. My Neighbor Alice
  4. REVV
  5. The Crypto Prophecies

 

  1. Arweave
  2. Akash
  3. Filecoin
  4. Aioz

 

  1. Aave
  2. Chainlink
  3. The Graph
  4. Unmarshal 

Καλες κερδοφόρες αγορές λοιπον.

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 13
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Τι είδους ταυτοποίηση δεν έγινε? Η αρχική σε εμένα έγινε σε λιγότερο από 5 λεπτά μεσω app.

Για την αρχικη μιλαω και γω. Id verification στην οποια και μου εδειξαν ποσο ερασιτεχνες και αναξιοπιστοι ειναι ως εταιρια. Βεβαια τσιμπισανε και τα προσωπικα δεδομενα στο βωμο του KYC...

12 ώρες πριν, sharke είπε

σχεδόν 5 μηνες ειμαι staking

είχα πάρει 5000 cro και μου τοκίζονται  με 1,38 cro την ήμερα 10% εχω εγω

δεν ειναι απάτη  φιλε μου, και καρτα εχω και αρκετα κεφαλαια εκανα συναλλαγες στην crypto ,, την ιδια μερα που ειχα παραγγείλει απο binance visa card  παραγγείλα και απο crypto visa ,  ηταν πιο γρηγορη σε ολα.

ναι netflix θελει να εχεις cro  4000$ αλλα θα  εχεις 8-10$ τοκο καθε μερα επιστροφη κερδος , δεν ειναι και ασχημα 250$ το μηνα.

εγω περνω 1,38 την ημερα με 5000 cro με 300$ τα ειχα παρη σε 5 μηνες γινανε 945$ και ακομα ειναι στα 0,18$ το ενα .σε 47 μερες εχω unstake .δες τα ,,

ααα και μου εδωσαν και 50$ δωρο crypto

cr.JPG

crr.JPG

crrrr.JPG

1.38 cro δεν ειναι 0.5$ τη μερα οπως εγραψες αλλα 0.27... Το ιδιο και τα 8-10$ που ξαναναφερεις δεν ξερω με ποια αριθμητικη τα υπολογισες. Επισης το να δεσμευσω σε αυτους 4k, μαλιστα οχι σε fiat αλλα σε ενα token, για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα να χαιρομαι επειδη εχω free συνδρομη στο netflix εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι.  Δεν ειναι απατη με την εννοια οτι θα θα χασεις αμεσα τα χρηματα σου, αλλα αυτο που κανουν ειναι ο ορισμος της πυραμιδας. Οκ εσυ ησουν τυχερος, προλαβες να απολαυσεις τα κερδη σου. Τα ορια για τα "benefits” ομως συνεχως προσαρμοζονται προς τα πανω.

Επι του θεματος, αφου εχεις κανει την ερευνα σου, ποιες ειναι οι εξασφαλισεις και οι εγγυησεις που προσφερει μια εταιρια στη σιγκαπουρη πχ σε περιπτωση που χρεοκοπισει; Σε περιοδο staking και μεγαλης μεταβολης των τιμων τι γινεται;

Αντι να μιλαμε για referrals και προνομια που μπορουμε ολοι να κερδισουμε ειναι καλυτερο να αναφερουμε τους ορους πρωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Damianus είπε

Ειχαμε αναφερει σε παλιοτερο post, πως μια τακτικη είναι να επιλεγετε coins είτε από ολόκληρο οικοσυστημα πχ

  • ...............

Καλες κερδοφόρες αγορές λοιπον.

Γεια σου δάσκαλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...