Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφορά σε κείμενο

Σαφώς γράφουμε ότι νομίζουμε. Και εσύ γράψε ότι νομίζεις. Δεν χρειάζεται να απαντήσεις προσβλητικά σε κάποιον που έχει διαφορετική άποψη με εσένα.

 

Προφανώς δεν έχω καμία όρεξη/διάθεση να προσβάλω κανέναν.Απλά είμαστε ΟΛΟΙ σε ένα φόρουμ και συγκεκριμένα σε ένα τόπικ που λέγεται Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies . 

 

Τώρα πού κολλάνε πόστ του τύπου "παίδες σας το είπα θα πέσει κάτω απο 30" "παιδιά τι να αγοράσω σήμερα" "σε τί τιμή να πουλήσω" με τα "νέα της ημέρας γύρω απ τα κρύπτο" μπορείτε να μου πείτε. Κοινώς ότι έχω πεί το λέω με σκοπό να μήν χαθεί ο μπούσουλας του τόπικ΄. Εφόσον η πλειοψηφία δεν έχει θέμα κανένα με το πως έχει γίνει τις τελευταίες 10 μέρες το τόπικ δεν ξαναγράφω τίποτα σχετικό , κανένα πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από τι καταλάβατε τελικά το τελευταίο spike ήταν trap και ξανά προς την κατηφόρα τραβάμε. Θέλει ψυχραιμία και μην παρασυρόμαστε από ενθουσιασμό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Προφανώς δεν έχω καμία όρεξη/διάθεση να προσβάλω κανέναν.Απλά είμαστε ΟΛΟΙ σε ένα φόρουμ και συγκεκριμένα σε ένα τόπικ που λέγεται Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies . 

 

Τώρα πού κολλάνε πόστ του τύπου "παίδες σας το είπα θα πέσει κάτω απο 30" "παιδιά τι να αγοράσω σήμερα" "σε τί τιμή να πουλήσω" με τα "νέα της ημέρας γύρω απ τα κρύπτο" μπορείτε να μου πείτε. Κοινώς ότι έχω πεί το λέω με σκοπό να μήν χαθεί ο μπούσουλας του τόπικ΄. Εφόσον η πλειοψηφία δεν έχει θέμα κανένα με το πως έχει γίνει τις τελευταίες 10 μέρες το τόπικ δεν ξαναγράφω τίποτα σχετικό , κανένα πρόβλημα.

 

Όπως και να έχει τα crypto θέλουν στήριξει απο κόσμο για να εδραιωθούν.

Επιθετικές συμπεριφορές και κατηγορίες για ασχετοσύνη και αερολογία το απομονώνουν.

Αυτό εκανε και η κοινότητα με τον Elon, και ήταν μεγάλο λάθος γιατί αν και άσχετος μέχρι εκεί που δεν πάει ήταν η καλύτερη διαφήμιση για τα crypto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Προφανώς δεν έχω καμία όρεξη/διάθεση να προσβάλω κανέναν.Απλά είμαστε ΟΛΟΙ σε ένα φόρουμ και συγκεκριμένα σε ένα τόπικ που λέγεται Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies . 

 

Τώρα πού κολλάνε πόστ του τύπου "παίδες σας το είπα θα πέσει κάτω απο 30" "παιδιά τι να αγοράσω σήμερα" "σε τί τιμή να πουλήσω" με τα "νέα της ημέρας γύρω απ τα κρύπτο" μπορείτε να μου πείτε. Κοινώς ότι έχω πεί το λέω με σκοπό να μήν χαθεί ο μπούσουλας του τόπικ΄. Εφόσον η πλειοψηφία δεν έχει θέμα κανένα με το πως έχει γίνει τις τελευταίες 10 μέρες το τόπικ δεν ξαναγράφω τίποτα σχετικό , κανένα πρόβλημα.

 

Όντως έχει ξεχειλωσει το θέμα. Όπως είπα και σε άλλο ποστ μπορεί να σπάσει σε ΝΕΑ και σε Γενική συζήτηση. Εδώ υπάρχουν τόσες ερωτήσεις για revo που έχει και δικό του θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Όπως και να έχει τα crypto θέλουν στήριξει απο κόσμο για να εδραιωθούν.

Επιθετικές συμπεριφορές και κατηγορίες για ασχετοσύνη και αερολογία το απομονώνουν.

Αυτό εκανε και η κοινότητα με τον Elon, και ήταν μεγάλο λάθος γιατί αν και άσχετος μέχρι εκεί που δεν πάει ήταν η καλύτερη διαφήμιση για τα crypto.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό. Και είμαι κατά του τόσου μίσους προς τον elon προφανώς γτ μόνο τυχαίος και άσχετος ΔΕΝ είναι. Πολύ το κούρασα/σαμε το ουσιαστικό πρόβλημα είναι ότι θα έπρεπε να υπάρχουν ξεχωριστά τόπικς. Απο εμένα τέλος σχετικά με όλα αυτά δεν πρόκειται να ξανααναφερθώ γτ όντως απλά το κλίμα χαλάει .Σόρυ αν ήμουν εριστικός προς κάποιους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον είδαμε λίγο κίνηση σήμερα. Ήταν πολύ βαρετή η μέρα. Πάντως αν επαναληφθεί το σκηνικό της Τετάρτης εγώ είμαι πολύ οριακά πλέον από άποψη ζημιών 😱 Προς το παρόν hold. Αλλά μου τη σπάει που σε πολλά crypto, ειδικά alts, είναι φανερό ότι μετά την Τετάρτη μπήκαν shortακηδες.

@sheik πολλά crypto μπορείς να τα αγοράσεις μόνο σε usdt, δεν υπάρχει η δυνατότητα σε ευρώ. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, snet είπε

image.png.7635b2701dae430d22909301587733d2.png

αυτο ειναι το πρόβλημα με τα whale alerts, βλέπεις κατι εκατομμύρια να πηγαίνουν και να έρχονται, βλέπεις και τα "0,0τα 3 του καράμπελα0" BTC που έχεις στο λογαριασμό σου και σε πιανει μια κατάθλιψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, pp6210 είπε

αυτο ειναι το πρόβλημα με τα whale alerts, βλέπεις κατι εκατομμύρια να πηγαίνουν και να έρχονται, βλέπεις και τα "0,0τα 3 του καράμπελα0" BTC που έχεις στο λογαριασμό σου και σε πιανει μια κατάθλιψη...

ο Vitalik μόνο να μεταφέρει τα premined coin του το ethereum μπορεί να φτάσει στο 1 δολάριο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Odyss3us είπε

και 30k να παει θα ειναι προσκαιρο, παντα θα υπαρχουν τα whales που θα σορταρουν, το θεμα δεν ειναι πιο ειναι το bottom αλλα πιο ειναι το top, το 2017 δεν εχει καμια σχεση με το 2021 απο θεμα συνθηκων,
το ΑΤH το 2017 ηταν 17,8k και σημερα συζηταμε αν πεσει στα 30k  για λιγο..

Παραείσαι σίγουρος και δεν καταλαβαίνω το λόγο.

Προσωπικά αν και το λέω και ξενερώνω φοβάμαι πως βρισκόμαστε ακριβώς στον Φλεβάρη του 2018 και αρνούμαστε να το παραδεχτούμε...

Και επειδή πέρσι τέτοιο καιρό έκανα ενα exit plan που πάνω κάτω ψιλοβγήκε, άρχισα να κάνω σιγά σιγά και ενα plan για την περίπτωση που πιάσαμε τοπ.

Στις σημειώσεις του κινητού κάτω απ το exitplan πλεον είναι οι κατώτατες τιμές που θα μπορούσαμε να δούμε στην επομενη τετραετία και είναι κάπως έτσι...

BTC 13000

ETH     340

 

 

 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε. Μετά το σοκ της Δευτέρας το κλίμα είναι επηρεασμένο και έχει δρόμο. Όπως είδατε έπεσε ξανά λιγάκι αλλά κρατήθηκε στηρίχτηκε και άντεξε και αντί για επανάληψη στα 30Κ κράτησε τα 37.  Οι τάσεις στο volume είναι μικτές και η πίτα ακόμα μοιράζεται.

Όσοι μπήκαμε τη Δευτέρα δεν υπάρχει νόημα να ψαχνόμαστε με άγχος. 4μέρες πέρασαν και δε παίζουμε nba play ins που αν χάσουμε τελειώνει η σεζόν...η σεζόν θα είναι όλο το 2021 τουλάχιστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι υπάρχει μεγάλυτερη στεναχώρια για την απώλεια του παιχνιδιου, παρά για την απώλεια όποιων κερδών/κεφαλαίου.

Επεξ/σία από panospeter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...