Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, FANBOUKLEN21 είπε

200 σε 15 μέρες τώρα για 30 δε θυμάμαι. 

Η αλήθεια είναι πως είναι πουστονεο οπότε δεν ήξερα ότι είναι ετήσιο κέρδος , εγώ νομίζω ότι το κέρδος θα είναι μετά το 15ημερο

Είμαι νέος σε όλο αυτό και όσα είχα διαβάσει και δει για το staking , μάλλον το έγραφαν στα ψιλά γράμματα ότι είναι ετήσιο το κέρδος. Εγώ νόμιζα ότι βάζεις όσα βάζεις και μετά από 15 μέρες μπορείς να πιάσεις ένα 15% συν. 

Γενικά αν το παιχνίδι σου είναι long term , πιστεύεις αξίζει να τα παγώσεις και να τα στακαρεις?

Γράφει ξεκάθαρα ότι είναι annualized κέρδος. Κέρδος ανά χρόνο δλδ. Επίσης όταν τα βάζεις του λέει και πόσα περίπου θα πάρεις σαν "τόκο". Στο συγκεκριμένο πχ με 200 ada σου δίνει πίσω γύρω στο 1.46 ada στις 15 μέρες.

 

Αν θες να τα κρατήσεις για καιρό τότε γιατί να μην κερδίζεις κάτι? 

 

Screenshot_20210522-170847.jpg

9 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Νομίζω ότι το 17.79 αφορά το apy δηλαδή 17.79 / 365 = 0.048% * ( το ποσό μας ) έτσι βλέπεις τι βγάζεις την ημέρα 

Στο binance σου λέει ξεκάθαρα τι θα έχεις κερδίσει στο τέλος οπότε... Γιατί να υπολογίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Γράφει ξεκάθαρα ότι είναι annualized κέρδος. Κέρδος ανά χρόνο δλδ. Επίσης όταν τα βάζεις του λέει και πόσα περίπου θα πάρεις σαν "τόκο". Στο συγκεκριμένο πχ με 200 ada σου δίνει πίσω γύρω στο 1.46 ada στις 15 μέρες.

 

Αν θες να τα κρατήσεις για καιρό τότε γιατί να μην κερδίζεις κάτι? 

 

Screenshot_20210522-170847.jpg

Στο binance σου λέει ξεκάθαρα τι θα έχεις κερδίσει στο τέλος οπότε... Γιατί να υπολογίσεις?

Με 5000 ada κάνουμε δουλειά; εγώ κάνω γύρω στα 300 cake στο pool του pancakeswap 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

defi100.org δε ξέρω αν το χει δει κανείς η έχει ψάξει για το coin απλά μόλις παραδέχτηκαν ότι σκαμμαραν τον κοσμο

Επεξ/σία από teo1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
58 λεπτά πριν, teo1966 είπε

defi100.org δε ξέρω αν το χει δει κανείς η έχει ψάξει για το coin απλά μόλις παραδέχτηκαν ότι σκαμμαραν τον κοσμο

 

falling.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Καλησπέρα παιδιά , 

Θέλω μια βοήθεια γιατί ίσως καταλαβαίνω κάτι λάθος. 

Έχω σκοπό να κάνω staking κάποια κομμάτια ADA, για πιο λόγο μου δίνει για 15 μέρες , 17.79% ενώ για 30 μου δίνει 5%? 

Έχει λογική αυτό το πράγμα? 

Έτσι συμφέρει να τα κλείνω συνέχεια στο 15ημερο. 

Staking ada μπορεις να κάνεις και στο Ελληνικό pool, να στηρίξεις και την τοπική αγορά! :D . Είχε ανεβάσει ενα βίντεο ο κυρίτσης απο pcsteps 

4 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Γράφει ξεκάθαρα ότι είναι annualized κέρδος. Κέρδος ανά χρόνο δλδ. Επίσης όταν τα βάζεις του λέει και πόσα περίπου θα πάρεις σαν "τόκο". Στο συγκεκριμένο πχ με 200 ada σου δίνει πίσω γύρω στο 1.46 ada στις 15 μέρες.

 

Αν θες να τα κρατήσεις για καιρό τότε γιατί να μην κερδίζεις κάτι? 

 

Screenshot_20210522-170847.jpg

Στο binance σου λέει ξεκάθαρα τι θα έχεις κερδίσει στο τέλος οπότε... Γιατί να υπολογίσεις?

Κάθε μέρα σου δίνει το αναλογο ποσοστο. Και η περιοδος δεν ειναι ακριβως Locked. Μπορεις ανα πασα στιγμή να ακυρώσεις αλλα θα σου αφαιρέσουν οτι είχες κερδίσει μέχρι εκείνη την μέρα απο το staking και τo αρχικό σου κεφάλαιο το λαμβάνεις μια μέρα μετά την ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, teo1966 είπε

defi100.org δε ξέρω αν το χει δει κανείς η έχει ψάξει για το coin απλά μόλις παραδέχτηκαν ότι σκαμμαραν τον κοσμο

Βγήκε κέρδος 32 εκ δολάρια. Από την πλευρά των “devs” είναι άκρως επιτυχημένο. 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ooaris είπε

Staking ada μπορεις να κάνεις και στο Ελληνικό pool, να στηρίξεις και την τοπική αγορά! :D . Είχε ανεβάσει ενα βίντεο ο κυρίτσης απο pcsteps 

Κάθε μέρα σου δίνει το αναλογο ποσοστο. Και η περιοδος δεν ειναι ακριβως Locked. Μπορεις ανα πασα στιγμή να ακυρώσεις αλλα θα σου αφαιρέσουν οτι είχες κερδίσει μέχρι εκείνη την μέρα απο το staking και τo αρχικό σου κεφάλαιο το λαμβάνεις μια μέρα μετά την ακύρωση.

χανεις και απο το αρχικο σου κεφαλαιο εαν τα βγαλεις πιο νωρις το λεω γιατι ετσι την επαθα εγω στο κρας του απριλιου.

 

Y.g. για το staking locked της binance μιλαω

Επεξ/σία από MySql
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Τι φάση ρε φίλε αυτό το pancakeswap? , Πως λειτουργεί?

Παίρνεις cake και τα κάνεις stake στο pool του έβγαλε και ένα auto compound που δίνει γύρω στα 145%  το οποίο 145% / 365 = 0.39% * το ποσό σου , τόσα σου δίνει την ημέρα 

Γενικα το pancakeswap ειναι ωραίο defi μπορείς να κάνεις και αλλαγές σε νομίσματα του binance smart chain βέβαια υπάρχει πολύ σκατο εκεί μέσα χδ δεν προτείνω να ασχοληθείς με τα shitcoins απλά cake και staking 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...