Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεχνάτε οι γιουτιούμπερς πουλάνε κατ'αρχήν βίντεο.

Τα κλικ θέλουν.

Τι θα σας πουν; Μην αγοράσετε γιατί η τεχνική ανάλυση λέει ότι έρχετε διόρθωση;

Ποτέ δεν θα πάρετε σοβαρά υπόψιν κάτι τέτοιους.

Υπάρχουν 1-2 άνθρωποι που αν και θα σας προτείνουν κάποια τεχνικά για το πότε θα αγοράσετε συγκεκριμένα κρύπτο, το κυριότερο που λένε και προειδοποιούν είναι τρόπους που οι αγορές θα σας φάνε τα φραγκάκια.

Ακόμα και μεταξύ τους σε λάιβ τους ξεφεύγει και λέγανε ότι είναι απαραίτητη η διόρθωση όταν ακόμα ήταν στα 45Κ.

Το λέγανε στα πεταχτά βέβαια, μην τυχόν και ακουστεί.

Ακούστε και κάτι άλλο:

Τα κρύπτο τα θέλουν σαν όχημα για να ληστέψουν χρήμα. Όσοι θυμόσαστε το χρηματιστήριο το 2000 θα ξέρετε τι εννοώ.

Πάνω στα κρύπτο θα συνδέσουν Assets αξίας 900 τρις.

Δεν λέω κάτι άλλο προς το παρόν, τα υπόλοιπα σε 1-2 χρόνια.

Δείτε και προς Wall Street, κάτι πήρε το αυτάκι μου μετά το καλοκαίρι θα εξετάσουν να χρησιμοποιήσουν την τεχνολογία blockchain (ίσως για αυτό τόσο ανώμαλη και γρήγορη πτώση).

Τα κρύπτο όπως έπεσαν έτσι και θα ανέβουν (πιο αργά βέβαια και όχι σε 2 βδομάδες).

Υπομονή για αυτούς που έχουν αγοράσει σε ψηλές τιμές, καλά κέρδη για τους υπόλοιπους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως ειμαι σε αυτους που πιστευα οτι οντως δεν γινοταν να συνεχιστει αυτο, καθε τρεις και λιγο εβγαινε νεο νομισμα, γινοταν ενα tweet και εφευγαν εκατομμυρια απο εδω και απο εκει. 

Κυριοι πραγματικα δεν ηταν δυνατον να συμβαινει αυτο για πολυ καιρο, με τον εαυτο μου τα βαζω που δεν βγηκα πιο νωρις ενω το περιμενα. Τωρα θα κατσω να το γευτω μαζι με τα lexotanil αγκαλια. Φυσικα δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαρκεια και για αυτο μεχρι προχτες ημουν χαλαρος. Πλεον ομως εχει αρχιζει και με επηρεαζει.

Αυτο που γινεται συμβαινει κυριως λογω των απειρων alts που ξεπεταχτηκαν σε μια νυχτα.(γνωμη μου)

Επεξ/σία από cliobaccarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα περάσαμε και το '17-18, το να κανεις time το market δεν ειναι εύκολη υποθεση για κανέναν, αυτα που ακουτε "πουλησα στα 60k" "αγόρασα στα 25k" ειναι συνηθως χαζομαρες, οι τεχνικες αναλυσεις των youtubers δεν διαφερουν και πολυ απο την αστρολογια.. Οτι ειναι να γινει θα γινει, αγοραστε με λεφτά που σας περισσευουν οταν θεωρειτε οτι η τιμη ειναι σωστη και μην κοιτατε ολη μερα τα charts και το twitter.

Αυτη ειναι η γνωμη μου επειδη το εχω ξαναπερασει το ολο θεμα. Οτι λεφτα έχετε μεσα να ξερετε οτι ειναι πιθανο να χαθουν ξεκιναμε απο εκει απο κει και περα αν ειστε και σε περιεργα alts το ρισκο ειναι μεγαλυτερο.

Χαλαρωστε και απολαυστε το.. :P 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Εγώ που τόσο καιρό από τον Νοέμβριο που ξεκίνησα δεν εχω πειράξει τίποτα από τα κέρδη + το αρχικό κεφάλαιο και τα είχα εκεί να κάθονται είναι λάθος δηλδ ;

Δεν υπάρχει λάθος και σωστό. Ο καθένας κάνει τις απόφασεις του. Αν τα δεις σαν χαμένα λεφτά τοτε... γιατί όχι, τα αφηνεις. Παίζει ρόλο όμως και τι ποσό βάζεις αρχικά πιστεύω αλλά και η εμπειρία/αντοχές του καθενός.

 

Εγώ πχ  πρωτομπήκα στον χώρο κατά την άνοδο στο προηγούμενου bull market. Λίγο καιρό μετά έλαβα κάποια χρήματα από την εργασία μου που δεν τα περίμενα (αποζημίωση για πολλές παλιές άδειες που δεν είχα πάρει). Το ποσό αυτό μπήκε στα cryptos. Όταν ανέβηκε αρκετά....Τράβηξα το ποσό αυτό μαζί με την αρχική επένδυση οπότε απλά εκεί και πέρα έπαιζα με κέρδη.

 

 

23 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αυτά τα περάσαμε και το '17-18, το να κανεις time το market δεν ειναι εύκολη υποθεση για κανέναν, αυτα που ακουτε "πουλησα στα 60k" "αγόρασα στα 25k" ειναι συνηθως χαζομαρες, οι τεχνικες αναλυσεις των youtubers δεν διαφερουν και πολυ απο την αστρολογια.. Οτι ειναι να γινει θα γινει, αγοραστε με λεφτά που σας περισσευουν οταν θεωρειτε οτι η τιμη ειναι σωστη και μην κοιτατε ολη μερα τα charts και το twitter.

Αυτη ειναι η γνωμη μου επειδη το εχω ξαναπερασει το ολο θεμα. Οτι λεφτα έχετε μεσα να ξερετε οτι ειναι πιθανο να χαθουν ξεκιναμε απο εκει απο κει και περα αν ειστε και σε περιεργα alts το ρισκο ειναι μεγαλυτερο.

Χαλαρωστε και απολαυστε το.. :P 

Το doge έγινε το 3ο νόμισμα. Τι τεχνικές αναλύσεις και λαλακίες.

😛😛😛

RDT_20210523_1711561186439278727173468.jpg

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Σνιφ σνιφ, μου μυριζει ανοδικη αντιδραση καπου εδω γυρω...

Ειδικα οταν αλλαξει η μερα...

Πολύ μίρλα ρε παιδί μου...

Τα ιδια κανει φιλαρακι μου εδω και τοσο καιρο. Μακαρι να ισχυει κατι τετοιο αλλα αμα δεν περασει τα 40k δεν μπορεις να πεις τπτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το dip ήταν αναμενόμενο και θα έλεγα αναγκαίο. Κανείς δεν ήξερε πραγματικά ποτε θα γίνει. 

Το θέμα είναι να μπουν ξεκάθαρα regulations πριν το επόμενο ανέβασμα, για να αποφύγουμε χειραγωγήσεις (σε ο,τι βαθμό γίνεται) και πάνω απ' όλα τα διάφορα scam/meme coins.

Να πάνε τα λεφτά αυτή τη φορά μόνο σε σοβαρά projects, για να προχωρήσει και η τεχνολογία του Blockchain σε πραγματικό utility.

Δε πρόκειται αλλιώς ο κόσμος να χώνει λεφτά επί μία ζωή σε μια τεχνολογία που συνεχώς υπόσχεται ότι είναι το μέλλον, αλλά δε χρησιμοποιείται σχεδόν πουθενά.

Επεξ/σία από MakeGreeceSexyAgain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ισχύει στο χρηματιστήριο νομίζω ότι ισχύει κι εδώ "αν δεν έχεις μετοχές (κρύπτος) στην πτώση δεν έχεις ούτε στην άνοδο". Δεν το λέω εγώ αλλά ο Warren κι αυτός κάτι ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Το θέμα είναι να μπουν ξεκάθαρα regulations πριν το επόμενο ανέβασμα, για να αποφύγουμε χειραγωγήσεις (σε ο,τι βαθμό γίνεται) και πάνω απ' όλα τα διάφορα scam/meme coins.

Regulations όπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι περισσοτεροι που ασχολουμαστε με τα crypto ειναι γιατι πιστευουμε οτι ειναι το μελλον κατι που αδιαμφισβητητα ισχυει,  απο κει και περα ομως μεχρι να εδραιωθουν και να γινουν κοινος τοπος θα περασουν 40 κυματα, καποιοι απο εμας το βλεπουμε απο τεχνικης αποψης, πχ οτι θα ανεβει η τιμη του Eth με το EIP 1559 ή θανεβει η τιμη του Cardano οταν ανοιξει τα smart contracts τον Αυγουστο,
αυτοι που το βλεπουν ως χρηματιστηριο δε τους πολυενδιαφερουν αυτα, αγοραζουν και πουλανε σωρηδον σε καθε dip & high,
μεχρι να φτασει το Btc να εδραιωθει απο τη μαζα ωστε να μην εχει τοσο μεγαλα σκαμπανεβασματα (που παντα θα εχει)  απο τουιτς και ανακοινωσεις θα περασουν πολλα χρονια,
μεχρι τοτε θα σορταρουν τα whales οποτε γουσταρουν κι εμεις απλα θα κανουμε αφελεις εικασιες οτι θα ανεβει γιατι ανακοινωθηκε αναβαθμιση του δικτυου του ταδε κρυπτο,  2 δλδ εντελως διαφορετικοι δρομοι και προσεγγισεις της κοινης πραγματικοτητας, το ποιος κερδιζει για την ωρα ειναι ολοφανερο

γνωμη μου οτι απο δω και περα δε θα πρεπει να εχουμε μπουσουλα το 2017 και τον κυκλο του halving με οτι αυτο συνεπαγεται καθε 4 χρονια, τετοια σκαμπανεβασματα θα γινονται ολο και πιο συχνα μια και ολο και περισσοτερος κοσμος θα μπαινει στο κρυπτο ειτε για κερδοσκοπικους λογους, ειτε απο μιμητισμο, ειτε για λογους πιστης σε αυτα, λαμβανοντας υποψη οτι η υφεση και ο πληθωρισμος δεν αφηνουν μεγαλα περιθωρια κερδων στους κατεχοντες ρευστου στις υπολοιπες παραδοσιακες αγορες

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...