Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, KaRouLi είπε

Είναι δυνατόν να πάει τόσο χαμηλά το ADA? 

Εάν το Bitcoin φάει κακή κατρακύλα τα alts θα σβήσουν όπως πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τρώει το χέρι μου τώρα τέλος του μήνα να πάρω και άλλα ADA, βλέποντας και τις πτώσεις. Και έπεσε πολύ και το THETA, το οποίο βλέπω και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρνητικό των τελευταίων εβδομάδων δεν είναι τόσο η συχνή πτώση του btc  στα 32 κ, εκείνο πέφτει κάθεται εκεί λίγο κι άντε πάλι... 

Το μεγάλο θέμα είναι οτι τα alts, που βλέπω μ αυτά ασχολλούμαστε οι περισσότεροι εδώ πέρα, σε κάθε επαναφορά του  btc  στα 37-40κ, επανέρχομνται χαμηλότερα απ τον πρηγούμενο κύκλο ΚΟΚ. 

Οπότε αν συνεχίσει το btc να επισκέπτεται τα 32, τα πράγματα δε μοιάζουν ιδιαίτερα αισιόδοξα στο άμεσο άμεσο μέλλον. Αν πάλι σε κάποια απ τις επόμενες πτώσεις σπάσουμε και τα 30 κ, εκεί θα σφίξουμε πραγματικά.

Εγώ παρόλ αυτά, μυαλό δε βάζω και μπαίνω  ada κι αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε  matic  και  theta  για τα υπόλοιπα. 

Εκ των 2 τελευταίων τί θα επιλέγατε εσείς;  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, trelaras22 είπε

Εγώ παρόλ αυτά, μυαλό δε βάζω και μπαίνω  ada κι αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε  matic  και  theta  για τα υπόλοιπα. 

Εκ των 2 τελευταίων τί θα επιλέγατε εσείς; 

Τα στατιστικά είναι υπέρ του Matic.

image.png.8b3c777489c875237b420167f1c22f01.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Δεν είμαστε ακόμα σε bear market.

 

Όταν απο τα 60 πέφτεις στα 30 δεν το λες και bull. Βασικά bear είναι απλά δεν έχει γίνει το capitulation ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, mech35 είπε

Όταν απο τα 60 πέφτεις στα 30 δεν το λες και bull. Βασικά bear είναι απλά δεν έχει γίνει το capitulation ακόμα.

Αυτό είναι διόρθωση. Μην ακούς τους youtuber λένε τις μλκιες τους. Αν το weekly δεν ανέβει πάνω απο ema20 και αποτύχει ή εχει συνεχόμενη πτώση δεν έχεις bear market.

image.png.1f973d76fe51e70115b70a8834b0cb5c.pngΔες αυτά που σου έχω κυκλώσει!

 

Επεξ/σία από mcstefan7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Αυτό είναι διόρθωση. Μην ακούς τους youtuber λένε τις μλκιες τους. Αν το weekly δεν ανέβει πάνω απο ema200 και αποτύχει ή εχει συνεχόμενη πτώση δεν έχεις bear market.

Δεν ακούω youtubers. Από εμπειρία μιλάω. Έχουμε χαλάσει πολλά supports και bullish patterns. Τα 30k τις επόμενες μέρες φαίνεται θα σπάσουν, έστω και προσωρινά. Τωρα το ότι μπορεί να κρατήσει λίγο δεν σημαίνει ότι ολο αυτό δεν είναι bear market. Προσωπικά πιστεύω ότι θα τεσταρουμε τα 20k πριν το bounce προς τα 40k+. Εκεί ναι θα φανεί αν είμαστε σε macro bear ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

28-30k είναι η τιμή που θα είχαμε αν δεν υπήρχε ο Musk. Υπάρχει πολύ χρήμα σε shitcoins. Προσωπική μου άποψη οτι θα χτυπήσουμε 70ρι πρωτού αρχίσει η μεγάλη πτώση.

Επεξ/σία από mcstefan7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Ιούλιο θα ξεκαθαρίσει το πράγμα.Αν δεν αρχίσει να υπάρχει σοβαρή άνοδος οδεύουμε για τα 23k.Εγώ πιστευω ότι είμαστε σε bear market και ότι αυτό δεν είναι διόρθωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

28-30k είναι η τιμή που θα είχαμε αν δεν υπήρχε ο Musk. Υπάρχει πολύ χρήμα σε shitcoins. Προσωπική μου άποψη οτι θα χτυπήσουμε 70ρι πρωτού αρχίσει η μεγάλη πτώση.

Ακριβώς. Το fair value είναι γύρω στα 30k αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι και το bottom. Για την ακρίβεια σπανίως γίνεται. Πάντα χρειάζεται ενα γερό capitulation για να φύγουν και οι τελευταίοι αδύναμοι και να ανοιχτούν τα μεγάλα longs. Δες το 17 που ήμαστε κάτι μήνες στα 6k και εκεί που όλοι πανηγύριζαν ότι πάτωσε ήρθαν τα 3k και τους καθάρισαν. Ιδιαίτερα τώρα που όπως λες τα shit έχουν ακόμα λεφτά δείχνει το πόσο χώρο έχουμε για να πέσουμε. Όλοι αυτοί πρέπει να περάσουν σε φάση απελπισίας πρώτα.

Επεξ/σία από mech35
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...