Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Έτσι είναι. Τι κι αν είναι το πρώτο πραγμα που πρέπει να αποβάλλεις; 

😂

Λογική και συναίσθημα δεν πάνε μαζί. 

Πάνε μαζί μια χαρά, συναισθηματική νοημοσύνη λέγεται. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν το συναίσθημα εξουσιάσει τη λογική.

11 λεπτά πριν, snet είπε

image.png.8024a8ddff7029ce4a7897d4c3c27dc9.png

image.png.9920ccff3b9dc444294fbcd3b25c68ad.png

image.png.35b2ba6ef90535d76bc0380d5b76d07e.png

μοιάζει πχ και με kadena και τι συμπέρασμα βγαίνει;

 

Το συμπέρασμα είναι απλό, δε θα τ' αγόραζα και τα τρία ταυτόχρονα. Αν είχαν αρνητική συσχέτιση θα ήταν super.

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, snet είπε

image.png.8024a8ddff7029ce4a7897d4c3c27dc9.png

image.png.9920ccff3b9dc444294fbcd3b25c68ad.png

image.png.35b2ba6ef90535d76bc0380d5b76d07e.png

μοιάζει πχ και με kadena και τι συμπέρασμα βγαίνει;

 

Όχι ακόμα δεν έχω βγάλει συμπέρασμα γιατί εξακολουθείς να μου απαντάς εσύ χαχαχ

Επίσης μου έχεις βάλει στα δύο πρώτα Γράφημα μίας ημέρας και στο τρίτο Γράφημα 7 ημερών δεν ξέρω τι προσπαθείς να αποδείξεις αλλά τα δύο πρώτα έχουν να κάνουν με το metaverse ενώ το τρίτο όχι.

Για αυτό τόνισα να απαντήσει μόνο που κάποιος που γνωρίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Πάνε μαζί μια χαρά, συναισθηματική νοημοσύνη λέγεται. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν το συναίσθημα εξουσιάσει τη λογική.

Το συμπέρασμα είναι απλό, δε θα τ' αγόραζα και τα τρία ταυτόχρονα. Αν είχαν αρνητική συσχέτιση θα ήταν super.

Βασικά μιλάω για το trading. Και στο trading το συναίσθημα δεν έχει θέση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, zio10 είπε

Έτσι ενημερωτικά, μετά από περίπου 2 μήνες πήρα πίσω τα λεφτά μου από το zonda τελικά... :)

Είχες Zonda και το πούλησες;

Τελικά πολύ χρήμα τα crypto 🤣

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Pump and dump πριν τη μήνυση από το SEC. Το ίδιο και το Luna.

Τυχαίο; Δεν νομίζω...

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-25/crypto-firm-terraform-reveals-sec-subpoena-as-it-sues-sec

Γενικα οσοι παιρνουν αψηφιστα το delist του etoro για cardano και TRX , θα πρεπει να προσεξουν λιγο παραπανω, ειδικα αν εχουν επενδυσει σε ενα απο τα δυο. Ας αγνοησουν για λιγο τα διαφορα moonboys και ας ψαξουν λιγο να δουν τι γινεται γυρω απο αυτα τα δυο κρυπτο για να παρουν τις αποφασεις τους, αν δεν εχουν ηδη εγκλωβιστει στο μεταξυ, διοτι με -50% στο κεφαλι μεσα σε 3 μηνες για το cardano και -40% για το TRX και το γνωστο hype αριστερα-δεξια, σιγουρα ειναι πολλοι οι εγκλωβισμενοι που ψωνισαν με FOMO κοντα σε ATH, ειδικα cardano.

Oποτε καλο το youtube clown fiesta, καλα και τα forums, αλλα καλυτερο ειναι και λιγο διαβασμα, πχ εδω (πολλα περισσοτερα βρισκει κανεις με απλο googlαρισμα αν θελει να μαθει):

https://financefeeds.com/will-ripples-xrp-be-joined-by-cardano-and-tron-against-the-sec/

*Τα χθεσινα νεα που δωσανε ενα 10% pump στο cardano πουληθηκαν ηδη. Ειπαμε, τυπικα pumps and dumps ειναι αυτα...για οποιον καταλαβαινει το παιχνιδι που γινεται γυρω απο συγκεκριμενα coins.

**Οι Ισραηλινοι δεν ειναι χθεσινοι στα χρηματοοικονομικα για να τους παιρνει αψηφιστα κανεις.

***Και με το XRP η ιστορια καπως ετσι ξεκινησε. Warnings απο SEC στην Ripple. Η Ripple δεν συμορφωνοταν, αρχισαν σιγα σιγα τα US ανταλλακτηρια να το κανουν delist, ακολουθησε η μηνυση και η συνεχεια ειναι γνωστη, με τους XRP holders να ασχολουνται με τα νομικα της Ripple, παραπανω απ'οτι με την κρυπτοαγορα...

****Αν τυχον πεσει μηνυση απο το SEC, τοτε ο Charles o Hoskinson θα πρεπει να σκαρφιστει αλλες μεθοδους για να πεισει, αντι για βρισιδια, θεωριες συνομωσιας και οτι αλλο σερβιρει καθε φορα που πιεζεται για να δωσει απαντησεις σε δυσκολα ερωτηματα που -προς το παρον και για καλη του τυχη- του τιθενται μονο απο το community κι ετσι εχει την ανεση να (μην) απαντα ή να πουλαει την τρελα που πουλαει. Eκει, δεν περνανε οι συνηθισμενες "απαντησεις" του , πχ σαν την παρακατω...

image.png.7afce701b04d73cb99cd9eb862c74106.png

 

Τουλαχιστον, οι ιθυνοντες στην Ripple εχουν τα politics λιγο καλυτερα και λαου-λαου μπορει να τα καταφερουν καποια στιγμη με το SEC. Ο Hoskinson θα εχει δυσκολιες και σε αυτο το ζητημα, λογω προσωπικοτητας.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι τόσο εύκολο το arbitrage όσο λένε στα discord rooms?

Εχει δηλαδή την ίδια ώρα το bitcoin 5 χιλιάδες διαφορά από το ένα ανταλλακτήριο στο άλλο;

553509427_Screenshot2021-12-03at9_36_02PM.png.1640972d868d9a2b71903f5554a9e0a6.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, skiabox είπε

Καλά είναι τόσο εύκολο το arbitrage όσο λένε στα discord rooms?

Εχει δηλαδή την ίδια ώρα το bitcoin 5 χιλιάδες διαφορά από το ένα ανταλλακτήριο στο άλλο;

553509427_Screenshot2021-12-03at9_36_02PM.png.1640972d868d9a2b71903f5554a9e0a6.png

Αυτές οι ευκαιρίες είναι για λίγα seconds ή milliseconds... Οπότε arbitrage bots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, pano είπε

Kαλησπέρα σας,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ,πως μπορούμε από το binance να ρευστοποιήσουμε;

Eυχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

το εξηγείς λίγο καλύτερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλιστα, γι΄αυτό τα '''γέλια'' ,κάτι δε λέω καλά.

Με προτροπή ενός φίλου αγόρασα  ένα kρυπτονόμισμα μέσω binance ,μετά τα μετέφερα στο exodus  και για να τα ρευστοποιήσω ,μου είπε ότι πρέπει να τα πάω πάλι στο binance.

Πάλι ΄΄παλαβά'' λέω ή καταλάβατε,γιατί έχω μαύρα μεσάνυχτα από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, pano είπε

Mάλιστα, γι΄αυτό τα '''γέλια'' ,κάτι δε λέω καλά.

Με προτροπή ενός φίλου αγόρασα  ένα kρυπτονόμισμα μέσω binance ,μετά τα μετέφερα στο exodus  και για να τα ρευστοποιήσω ,μου είπε ότι πρέπει να τα πάω πάλι στο binance.

Πάλι ΄΄παλαβά'' λέω ή καταλάβατε,γιατί έχω μαύρα μεσάνυχτα από αυτά.

προφανώς σου είπε να το αποθηκεύσεις στο exodus για μεγαλύτερη ασφάλεια

 

αν θες όμως να ρευστοποιήσεις θα πρέπει να το στείλεις πίσω στο binance και να κάνεις την αντίστροφη διαδικασία, μετά πώληση σε ευρώ...και ελπίζω να έχεις και κάρτα binance visa διαφορετικά τα ευρώ θα τα στείλεις σε δικιά σου visa...

 

Επεξ/σία από snet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...