Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ασχολείται κανείς με το ALPHA; Είχα αγοράσει συμπαθητικό ποσό στα 0.18€ και έχει κάνει bulls run δυο εβδομάδες τώρα και αισίως είναι στα 1.60€. που το βλέπετε.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, Silverage είπε

Είμαι πολύ γκαντέμης όμως ρε γαμώτο. 1 μήνα τώρα ανεβοκατεβαίνει το bitcoin. Χθες βράδι είχε ανέβει και σκέφτηκα να πουλήσω και να αγοράσω ξανά μόλις πέσει. Σήμερα έχει ανέβει 20%.... Πάντα έτσι την πατάω.

hodl.png?w=2000%26auto=format%26q=70%26f

ακριβώς γιαυτόν τον λόγο είμαι hodler :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Silverage είπε

Τελικά έβγαλα 100€ κέρδος. Ξαναγόρασα όταν έπεσε λίγο. Αλλά 2 μέρες τώρα ήμουν

683041536_Screenshot_2021-01-30BuildingYourFirstPcBeLike.png.4783d6faa22a04eb81eac73e45911aa6.png

 

Κι εγώ μέσα σε ένα μήνα με έπιασε 4 φορές η ασυδοσία μου και παραλίγο να τα σκατωσω αλλά με ψυχραιμία και υπομονή και ίσως και λίγη τύχη έφερα το απόθεμα σε btc τουλάχιστον εκεί που ήταν χωρίς να βγάλω κέρδος,τρομάρα μου πάω να το παίξω και trader

Επεξ/σία από poulaki1976
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, chek2fire είπε

hodl.png?w=2000%26auto=format%26q=70%26f

ακριβώς γιαυτόν τον λόγο είμαι hodler :P 

Δυστυχώς κι εγώ για hodler με βλέπω. Από όταν ξεκίνησα έχω βάλει ένα στόχο. Με το pump του doge ήμουν μια τρίχα μακριά από αυτό τον στόχο. Επειδή λόγω δουλειάς δεν είμαι όλη την ώρα στο κινητό... Όταν το είδα να πέφτει είχα πέσει αρκετά. Πιο πάνω από ότι ήμουν αρχικά αλλά... Πιο κάτω από τον στόχο.

 

Με βλέπω απλά να ρίχνω τις προσδοκίες μου και να μένω στα αυγά μου. Κι αυτό γιατί κι εγώ δεν έχω γνώσεις να διαβάζω καμπύλες κλπ. Απλά... Κάποιες φορές μου κάθεται.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ να πω ότι φεύγοντας από το doge γύρισα σε btc. Και επειδή κάπου διάβασα ότι ίσως να γίνει μετά pump το xrp ή το xlm.... Τα έβαλα σε xrp. Από.οτι φαίνεται μέχρι τώρα έπραξα καλα. Και ακόμα καλύτερα που έβαλα ένα λογικό trigger για limit sell

 

https://www.google.com/amp/s/www.coindesk.com/gme-dogecoin-bitcoin-china-fomo%3famp=1

 

 

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα πάρει  10000  LEND  τα πούλησα με λιγο κέρδος  και είχα αφήσει λιγα στο BINANCE και το Kucoin ,μπήκα πριν μια βδομάδα μετά απο καιρο  και ειδα οτι έχουν γινει  γινει αυτόματα Migrate σε AAVE που ειναι στο θεο.Εντωμεταξύ εχω κρατήσει οτι σαπακι υπήρχε και  μονο τοLEND  ειχα πουλήσει με λιγο κερδος  γ@μω την γκαντεμια μου .2,5 AAVE  εχoυν γινει 800 $  περίπου ,οσοι ασχολείστε πιο πολύ  πως το βλέπετε θα συνεχίσει και αλλο το ραλυ η να τα κάνω ETH για σιγουριά.

Επεξ/σία από Rockavlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι λένε θα είναι η ALT χρονιά φέτος... Επίσης Θα είναι η χρονιά του ETH  και των DEFI...πάει για 2Κ$.. (αναρωτιέμαι αν όλοι διαβάζουν την τεχνικη ανάλυση ...ποιός θα πρωτοπουλήσει στις 2Κ$...)

Το BTC έσερνε κανονικά για 26k$  τελικά βγαινει ο Ελον λέει μια μλκ ίσως προς συμφέρον του και πάει στα ύψη!! 

Αυριο θα βγει ένας πολιτικός μπορεί και να κατρακυλήσει 10κ$  κάτω.

Τι θέλω να πω,,, Πάντα δεν μπορείς να αγοράσεις στον πάτο και να πουλήσεις στα υψη αυτο είνια γνωστο αλλά απο ότι φαίνεται όποιος κράταγε είναι κερδισμένος (σε μια bull αγορά). 

Αυτοί που ξέρουν καλά τεχνική ανάλυση σίγουρα βγάζουν λεφτά. Λένε τα σήματα συνήθως αφού έχει πάρει πολύ ανηφόρα το πράγμα (παρακολουθω κάποιους στο twitter .... αν ξέρετε κανέναν καλό συστήστε τον.....) Υπάρχει η πλατφόρμα PrimeXBT που ίσως είναι καποιοι καλοί Traders εκει μέσα αλλά παιρνουν 40%. Δεν ξέρω αν γνωρίζετε κάποια άλλη να την συστησετε

ΕΙπα θα μπω πολύ Long αλλά τελικά ακολουθώ τα σκαμπανεβάσματα ...

Καλή συνέχεια κέρδη και προτάσεις ευπρόσδεκτες

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λες παλικαρι ετσι ειναι

το θεμα ειναι οτι πρεπει να παρακολουθεις συνεχεια τις εξελιξεις και αν εχεις κι αλλες δουλειες δεν μπορεις ευκολα να εισαι απικο

παντως ενα ειναι ξεκαθαρο οτι παντα μετα απο αποτομη,μεγαλη και ανευ λογου ανοδο ακολουθει παντα μια κατηφορα πριν στρωσουν οι τιμες και βγαινει ενα κερδος ευκολα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tryxx1 είπε

Αυτοί που ξέρουν καλά τεχνική ανάλυση σίγουρα βγάζουν λεφτά. Λένε τα σήματα συνήθως αφού έχει πάρει πολύ ανηφόρα το πράγμα (παρακολουθω κάποιους στο twitter .... αν ξέρετε κανέναν καλό συστήστε τον.....) Υπάρχει η πλατφόρμα PrimeXBT που ίσως είναι καποιοι καλοί Traders εκει μέσα αλλά παιρνουν 40%. Δεν ξέρω αν γνωρίζετε κάποια άλλη να την συστησετε

ΕΙπα θα μπω πολύ Long αλλά τελικά ακολουθώ τα σκαμπανεβάσματα ...

Καλή συνέχεια κέρδη και προτάσεις ευπρόσδεκτες

 

 

https://youtube.com/c/TheMoonCarl

https://youtube.com/c/MMCryptoTube

οι περισσότεροι παίζουν εδώ

https://www.bybit.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

Πώς το παίζουν έτσι το xrp? Γιογιό έχει καταντήσει. Μια στα 0.75$ μια στα 0.5

Didn't you get the memo? 😄

Σημερα ειναι η μερα pump & dump για το XRP. Ενα telegram group με 200000 μελη δηλωσε απο χθες (η προχθες) οτι θα παιξουν με το XRP την πρωτη Φεβρουαριου.

Πολλοι ξεκινησαν να το αγοραζουν απο χθες. Και σημερα ηδη φαινεται να ξεθυμαινει το κινημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bspus είπε

Didn't you get the memo? 😄

Σημερα ειναι η μερα pump & dump για το XRP. Ενα telegram group με 200000 μελη δηλωσε απο χθες (η προχθες) οτι θα παιξουν με το XRP την πρωτη Φεβρουαριου.

Πολλοι ξεκινησαν να το αγοραζουν απο χθες. Και σημερα ηδη φαινεται να ξεθυμαινει το κινημα

Παιδιά δε νομίζω. ΑΥτό όντως έγινε αλλά τα λεφτά που χωθηκαν είναι υπερβολικά πολλά. Και 5000$ να έβαζε καθένας απο τους 20000 είναι κλάσματα αυτωn που χωθηκαν όπως διάβασα σε ένα tweet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cucumber είπε

Αγορασα 100.12 xrp @ 0.6$ .... Τα λεμε σε 10 χρονια I guess 

χαχαχαχαχα. Ι've been there my friend. Στην προηγούμενη κατάρρευση που έφτασε πάτο 0.15. Και όμως ξανά πήγε στο 0.6 και πρόλαβα να πουλήσω οπότε μην απογοητεύεσαι, η ζωή και τα crypto κύκλους κάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...