Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, katsapoli είπε

 Τι άποψη  έχετε  για το ADA  σαν πρότζεκτ ;

Εγω χωρίς να είμαι κανένας ειδικός έχω την καλύτερη αλλά έχει μια βδομάδα που ανεβαίνει και πιστεύω οτι όπου να ναι θα κάνει διόρθωση οπότε αν δεν έχεις αγοράσει καλύτερα να περιμένεις το dip.

Επαναλαμβάνω οτι δεν είμαι είδικός και μπορεί να σου λέω μπούρδες, αλλά πιστεύω οτι θα πάει καλά γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεπαναληπτος ο Dr Doom μονο που δεν ξεσπαει σε κλαμματα 😄

Το cognitive dissonance εχει φτασει off the charts. Συνεχιζει να λεει τις ιδιες αηδιες εδω και χρονια και 2 λεπτα μετα μιλαει για τα cbdc και τα negative rates που θα ερθουν και συνεχιζει να αγνοει επιδεικτικα το πως θα μπορουσε να χρησιμοποιησει καποιος το bitcoin για να προστατευτει

Μεχρι και οι συνομιλητες του πλεον δεν μπορουν να συγκρατησουν τα γελια τους

Επεξ/σία από Bspus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε έγκριση σήμερα το πρώτο Bitcoin ETF στο χρηματιστήριο του Καναδά 

θα έχει το ticker ABTC. Θυμόμαστε την οδύσσεια που κράτησε 4 χρόνια και που τελικά απορρίφθηκε της αντίστοιχής αίτησης των αδερφών Winklevoss στην Αμερική. 

Το άλλο σημαντικό γεγονός είναι ότι η αρχαιότερη τράπεζα στην Αμερική μπαίνει στο παιχνίδι της διαφύλαξης ψηφιακών νομισμάτων αρχικά Bitcoin και stablecoin και μετά όπως είπαν και άλλων. Μέχρι το τέλος του χρόνου θα είναι έτοιμη. 

https://www.forbes.com/sites/billybambrough/2021/02/11/2-trillion-investment-giant-bny-mellon-reveals-bitcoin-and-crypto-plans-digital-assets-are-the-future/?sh=4ca803be76e4

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.

Όλα τα ανταλακτηρια για να στείλεις crypto κάνουν generate ένα wallet address που διαρκεί για λίγο (15-30 λεπτά; κάτι τέτοιο.) 

Μετά από αυτό το χρονικό διάστημα, δημιουργεί καινούριο address, αν ξαναζητησεις crypto deposit.

Αν εγώ στείλω στο παλιό/προηγούμενο address , τι θα γίνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ερώτηση.

Όλα τα ανταλακτηρια για να στείλεις crypto κάνουν generate ένα wallet address που διαρκεί για λίγο (15-30 λεπτά; κάτι τέτοιο.) 

Μετά από αυτό το χρονικό διάστημα, δημιουργεί καινούριο address, αν ξαναζητησεις crypto deposit.

Αν εγώ στείλω στο παλιό/προηγούμενο address , τι θα γίνει; 

νομίζω τα περισσότερα κρατάνε το ίδιο deposit address. στο binance πχ αυτό γίνεται σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mech35 είπε

νομίζω τα περισσότερα κρατάνε το ίδιο deposit address. στο binance πχ αυτό γίνεται σίγουρα.

Ναι μάλλον έχεις δίκιο για binance. 

Αυτο γίνεται σίγουρα σε coinbase και coinbase pro. 

Όταν γίνεται όμως generated συνέχεια τι γίνεται; 

Άσχετο... Μιας που ασχολείσαι με binance. 

Το task που ζητάει $40 trade για reward cash voucher 0.004 bot tokens το έκανες;

Γιατί εμένα μου βγαζει σφάλμα συνέχεια όταν κάνω claim 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ναι μάλλον έχεις δίκιο για binance. 

Αυτο γίνεται σίγουρα σε coinbase και coinbase pro. 

Όταν γίνεται όμως generated συνέχεια τι γίνεται; 

Άσχετο... Μιας που ασχολείσαι με binance. 

Το task που ζητάει $40 trade για reward cash voucher 0.004 bot tokens το έκανες;

Γιατί εμένα μου βγαζει σφάλμα συνέχεια όταν κάνω claim 

οχι δεν το έκανα. μόνο κάτι doge μου εδωσαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, θυμάμαι το 18' ήθελα να βάλω 100ε σε ένα από τα δυο shitcoins (LINK,REQ) και για κακή μου τύχη τα είχα βάλει σε req βλέπω τώρα το link απο 0,20 έχει πάει 25++ τρελά πράγματα, είπα να δοκιμάσω πριν κάτι μήνες τα του uniswap με τα νέα shitcoins και είχα πάρει με 100$ https://www.coingecko.com/en/coins/fera αυτό εδώ , έχω 80000 τέτοια σε κάποια φάση είχα 300+ στο πορτοφόλι μου, λέω να τα κρατήσω μιας και ποτέ δεν ξέρεις , για την ώρα περιμένω να γίνει το μπαμ να πέσουν και να δω που θα πάει το επόμενο 100ρι, πάντως αυτό το Bit torrent αρκετά χαμηλό έκανε σε μια μέρα ένα καλό jump.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2021 στις 1:34 ΜΜ, ooaris είπε

Το ρημάδι το graph όταν το χορτάσαμε λεφτά, έκανε το δύσκολο και τώρα που τα τράβηξα πήγε +700%

Φτου!

Μη στεναχωριέσαι δεν εισαι ο μονος... εγω πάλι καλά κρατησα τα μισα τα άλλα μισα διπλασιασαν σε μια μερα... Οταν θα τα πάρει η κατρακύλα βέβαια... Να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@katsapoli

υποθέτω θα ακολουθεί την τιμή του btc σαν δείκτης, σύμφωνα με την λογική όλων των ETF's

δεν θα έχεις δλδ bitcoins στην κατοχή σου αλλά κομμάτια του ETF που θα ακολολουθούν έναν δείκτη.

δεν το έχω ψάξει, γενικά το λέω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα etfs  είναι πολλών  μετοχών  σε μια και έτσι βγάνει ο δείκτης  δλδ αμα πεσει  μια η άλλες μπορεί να ανέβουν  και έτσι είσαι  κερδισμένος  πχ τωρα στο btc  αμα έχεις κάνει btc δεν κάνει την ίδια δουλειά  συν ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις εκεί κάπου το χανω  εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, katsapoli είπε

Τα etfs  είναι πολλών  μετοχών  σε μια και έτσι βγάνει ο δείκτης  δλδ αμα πεσει  μια η άλλες μπορεί να ανέβουν  και έτσι είσαι  κερδισμένος  πχ τωρα στο btc  αμα έχεις κάνει btc δεν κάνει την ίδια δουλειά  συν ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις εκεί κάπου το χανω  εγω

ναι και εγώ αυτό δεν έχω καταλάβει με αυτά τα χρηματιστηριακά. Γιατί κάποιος να επενδύσει πλέον εκεί όταν μπορεί να αγοράσει απλά bitcoin σε κάποιο ανταλλακτήριο. Μπορεί μάλλον λόγο ποιο εξοικείωσης και ασφάλειας που δίνουν στους παραδοσιακούς επενδυτές. 

3 ώρες πριν, ooaris είπε

Ερώτηση.

Όλα τα ανταλακτηρια για να στείλεις crypto κάνουν generate ένα wallet address που διαρκεί για λίγο (15-30 λεπτά; κάτι τέτοιο.) 

Μετά από αυτό το χρονικό διάστημα, δημιουργεί καινούριο address, αν ξαναζητησεις crypto deposit.

Αν εγώ στείλω στο παλιό/προηγούμενο address , τι θα γίνει; 

δεν ξέρω αν στα πιστώσουν άμεσα αλλά από την στιγμή που είναι δικιά τους διεύθυνση δεν υπάρχει περίπτωση να τα χάσεις συν ότι λογικά θα σου έχουν δημιοουργήσει αυτή την διεύθυνση μόνο για τον λογαριασμό σου κάτι που κρατάει για πάντα.

Για μεγαλύτερη ανωνυμία δημιουργούν συνέχεια νέες διευθύνσεις όπως κάνουν και τα προσωπικά wallet όπως προτείνουν και όλοι να μην χρησιμοποιούμε ποτέ τις ίδιες διευθύνσεις συνέχεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να βολευουν καποιους γιατι ειναι σαν ενα κλασικο χρηματοπιστωτικο προιον, το οποιο επισημα και αποδεδειγμενα κατεχουν. Μπορουν ετσι να γλυτωσουν απο μπλεξιματα τυπου χασιμο κλειδιων, backup, κλοπες κλπ αλλα και κανει πιο ευκολα τα πραγματα στα φορολογικα.

Ταυτοχρονα εχουν το exposure που θελουν στο bitcoin, εστω και με καπελο στην τιμη, και φυσικα μπορουν ανα πασα στιγμη να βγουν εξω με ενα τηλεφωνημα χωρις να ασχολουνται με ανταλλακτηρια και liquidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tryxx1 είπε

Μη στεναχωριέσαι δεν εισαι ο μονος... εγω πάλι καλά κρατησα τα μισα τα άλλα μισα διπλασιασαν σε μια μερα... Οταν θα τα πάρει η κατρακύλα βέβαια... Να δούμε

Ποιο διπλασιασμο... στα 25 cents ειχα αγορασει αρχες του χρονου και τα κρατησα μεχρι μέσα Γενάρη και τωρα εχει ενα μηνα... +1100% και συνεχιζει...

 

δηλαδη ετσι μου ερχετε να αγορασω ξανα για να πέσει!

Επεξ/σία από ooaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...