Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Ερώτηση: δεν είχα ποτέ revolut και έφτιαξα πριν κάποιες μέρες. Έφτιαξα μια εικονική καρτα και πριν λίγο πήγα να βάλω κάποια χρήματα στο binance. Έλαβα πάντηση ότι η συναλλαγή ακυρώθηκε και στο revolut έβγαλε μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται ο έμπορος. 

 

εδώ διάβαζα ότι με revolut εμφανίζεται σε λίγα λεπτά. Τι κάνω λάθος?

 

μπορεις να στειλεις σαν τραπεζικη μεταφορα (sepa) απο revolut προς binance κ θα φανουν τα λεφτα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα. Μεσω της εικονικης καρτας δεν γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, Heisenbend είπε

μπορεις να στειλεις σαν τραπεζικη μεταφορα (sepa) απο revolut προς binance κ θα φανουν τα λεφτα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα. Μεσω της εικονικης καρτας δεν γινεται

Ok. Θα το δω. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gassim είπε

Υπαρχει κανενα θεμα με το binance ; Μπαινω απο το κινητο μου και δεν μου βγαζει το υπολοιπο μου στο wallet. Θα δοκιμασω και απο το σπιτι, ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.

Μην αγχώνεσαι  έχει  ένα θέμα με το σύστημα  γράψαν στο Twitter  και εμένα  μ ελεγε 0 υπόλοιπο  αλλά εδώ και μια ώρα διορθωθηκε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συμβαινει ρε παιδια με την Binance pancake ΒΝΒ και γενικά τοσος ντορος  τελευταία. Πέρα οτι πηγε το BNB στα υψη τι παιζει; Δεν πολυκατάλαβα ισως γιατι είμαι εκτος farming swap κλπ. Εδω χρειάζεται πολύ φροντιστήριο!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heisenbend είπε

μπορεις να στειλεις σαν τραπεζικη μεταφορα (sepa) απο revolut προς binance κ θα φανουν τα λεφτα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα. Μεσω της εικονικης καρτας δεν γινεται

σχετικά με αυτό, το binance μου δίνει ενα reference code που πρεπει οπωσδηποτε να βάλω.

Στην εφαρμογή της revolut κάνω προσθήκη αποδεκτη. Υποθέτω ότι σαν τυπο λογαριασμου επιλεγω επιχειρηση και χώρα τραπεζας UK, αλλα τα μόνα άλλα πεδία είναι η ονομασία (που θα μπεί binance) και το IBAN. Το reference code που μπαινει εφόσον δεν εχει πεδίο για μήνυματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

σχετικά με αυτό, το binance μου δίνει ενα reference code που πρεπει οπωσδηποτε να βάλω.

Στην εφαρμογή της revolut κάνω προσθήκη αποδεκτη. Υποθέτω ότι σαν τυπο λογαριασμου επιλεγω επιχειρηση και χώρα τραπεζας UK, αλλα τα μόνα άλλα πεδία είναι η ονομασία (που θα μπεί binance) και το IBAN. Το reference code που μπαινει εφόσον δεν εχει πεδίο για μήνυματα?

προσωπικα συμπληρωσα μονο ονομασια κ IBAN χωρις να προσθεσω πουθενα το reference code που μου εδινε το binance κ τα λεφτα εμφανιστηκαν κανονικα. Να σε ενημερωσω απλα οτι αυτη την διαδικασια την εκανα μια φορα δοκιμαστικα με ενα μικρο ποσο (20ευρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι αποδοσεις ειναι απιθανες, ομως με προσοχη και με κλιμακωτα stop loss προς τα κατω για να μην βρεθειτε προ δυσαρεστων dump.

Προσοχη και με τις Pump and Dump ομαδες, που εχουν ξεφυτρωσει σαν τα μανιταρια τελευταια.

Ειδοποιουν λιγα λεπτα πριν τους δικους τους , την κλειστη ομαδα, για επικειμενο pump και στη συνεχεια το επιπλεον κοινο, με συνεπεια αυτοι που θα μπουν αργοτερα να μπαινουν ψηλα.

Επισης πριν κατι μερες ενας youtuber ανακοινωσε ενα altcoin ως αξιολογο , με καλες προοπτικες,

και το νομισμα ανεβηκε 700% σε 20 λεπτα.

Φυσικα και εκει αυτοι που μπηκαν στην κορυφη ειχαν μεγαλες απωλειες μετα.

Ειναι λιγο Wild West, η ολη φαση.

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tryxx1 είπε

Τι συμβαινει ρε παιδια με την Binance pancake ΒΝΒ και γενικά τοσος ντορος  τελευταία. Πέρα οτι πηγε το BNB στα υψη τι παιζει; Δεν πολυκατάλαβα ισως γιατι είμαι εκτος farming swap κλπ. Εδω χρειάζεται πολύ φροντιστήριο!!

Το DeFi ειναι πολυ hot αυτην τη στιγμη αλλα επειδη τα fees του ethereum ειναι στο θεο, ειναι αποτρεπτικα τα uni-sushi κλπ swap που βασιζονται εκει

Οποτε πολλες παραλλαγες εμφανιζονται στο binance που εχει ακομα φθηνα fees και κανουν θραυση εκει. Κανεις δεν δινει δεκαρα για το οτι το binance chain ειναι centralized. Ψιλα γραμματα οταν χ*ζεσαι στο ταληρο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω καιρό να βάλω λεφτά στο kraken, με κάρτα απευθείας νομίζω δε γίνεται και η τραπεζική μεταφορά θέλει 1-2 εργάσιμες νομίζω ε; Δηλαδή αν στείλω σήμερα θα φανούν Δευτέρα-Τρίτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κι από εμένα. Θα κάνω μια κουτή ερώτηση αλλά έχω προσπαθήσει και δεν έχω καταλάβει πως γίνεται. Έχω λογαριασρεμό που δεν έχω επαληθεύσει, και ούτε θέλω, τα στοιχεία μου. Θέλω να ρευστοποιήσω τη θέση μου, μη φανταστείτε τίποτα σπουδαίο, και να κρατήσω τα χρήματα στο binance για μελλοντικές αγορές. Ξέρετε πως και εάν γίνεται; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bspus είπε

Το DeFi ειναι πολυ hot αυτην τη στιγμη αλλα επειδη τα fees του ethereum ειναι στο θεο, ειναι αποτρεπτικα τα uni-sushi κλπ swap που βασιζονται εκει

Οποτε πολλες παραλλαγες εμφανιζονται στο binance που εχει ακομα φθηνα fees και κανουν θραυση εκει. Κανεις δεν δινει δεκαρα για το οτι το binance chain ειναι centralized. Ψιλα γραμματα οταν χ*ζεσαι στο ταληρο!

Ναι είδα  στο pancake έχει πολύ χαμηλά fees αλλά τι πάει να κάνει ο κινέζος;;; να τα βάλει με το eth?? Aν δεν βγει γρήγορα το eth2 τους βλέπω να εχω έχουν προβλημα...

8 ώρες πριν, Damianus είπε

Οι αποδοσεις ειναι απιθανες, ομως με προσοχη και με κλιμακωτα stop loss προς τα κατω για να μην βρεθειτε προ δυσαρεστων dump.

 

 

Εχεις δίκιο αλλά όσες φορές έβαλα  στα σημεία στήριξης.. τα βούτηξαν και ανέβηκε...!!!!! Πραγματικά πονοκέφαλος... πρέπει να είσαι καλός trader πάνω απο το μονιτορ με κλιμακωτα stoploss και conditional orders ή κρατάς τουλάχιστον BTC ..τα άλλα θα μας μείνουν στο χέρι!!!!😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω φτιαξει ένα account στο coinbase και αφού κατάφερα να ανεβάσω τα  εγγραφα που ήθελε και έγιναν 

verify εκανα και 1ευρω κατάθεση την τρίτη στις 16 του μηνα και ακομα δεν μου εχουν κανει verify τον τραπεζικο μου λογαριασμό τι γίνετε με αυτούς γενικά αργούν η θέλει μεγαλύτερο ποσο να καταθέσω?

το περίεργο ειναι οτι την ιδια ήμερα έφτιαξα  και στο nicehash account και εκανα και εκεί κατάθεση 1ευρω και την παρασκευή μου ηρθε mail οτι εγινε verify ο λογαριασμος της εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...