Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, zio10 είπε

Επειδή έχω καιρό να βάλω λεφτά στο kraken, με κάρτα απευθείας νομίζω δε γίνεται και η τραπεζική μεταφορά θέλει 1-2 εργάσιμες νομίζω ε; Δηλαδή αν στείλω σήμερα θα φανούν Δευτέρα-Τρίτη;

Μπορείς αν θες να αγοράσεις κατευθείαν με κάρτα αλλά να βάλεις λεφτά να υπάρχουν δεν γίνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Silverage είπε

Μπορείς αν θες να αγοράσεις κατευθείαν με κάρτα αλλά να βάλεις λεφτά να υπάρχουν δεν γίνεται.

Σ' ευχαριστώ αλλά δεν βλέπω την επιλογή να αγοράσω με κάρτα. Μου λέει ότι πρέπει να κάνω κατάθεση...

Στην κατάθεση ποια είναι η σωστή επιλογή από αυτές που δίνει;

Εdit, συμβουλή - υπενθύμιση επειδή έχασα ένα σεβαστού ποσό, βάλτε 2fa!

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το kraken ποσες μερες εκανε για ταυτοποιηση του λογαριασμου σας 

εχω 3 εβδομαδες που τους εστειλα ταυτοτητα και λογαριασμο και τιποτα ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Tony_Montana είπε

 Για εμάς που είμαστε Ευρώπη καλύτερα kraken μέσω SEPA.

 

Απλά έχει τρεις επιλογές που λένε sepa. Clear junction, bank frick και incore bank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Απλά έχει τρεις επιλογές που λένε sepa. Clear junction, bank frick και incore bank.

https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/360000381846-Fiat-currency-deposit-options-fees-minimums-and-processing-times-

Πρώτη επιλογή νομίζω πρέπει να σου βγάζει Fidor.

 Eπίσης μετά τη πρώτη σου κατάθεση θα σε αφήσει να αρχίσεις το trade μετά από 72 ώρες.

Ταλαιπωρεία  μεν, αλλά είναι πιο σοβαρή εταιρεία μακράν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zio10 είπε

Σ' ευχαριστώ αλλά δεν βλέπω την επιλογή να αγοράσω με κάρτα. Μου λέει ότι πρέπει να κάνω κατάθεση...

Στην κατάθεση ποια είναι η σωστή επιλογή από αυτές που δίνει;

Εdit, συμβουλή - υπενθύμιση επειδή έχασα ένα σεβαστού ποσό, βάλτε 2fa!

 

Τώρα θέλει οπωσδήποτε 2FA. Εγώ το είχα χύμα τελείως αλλά τώρα που μαζεύτηκε ένα ποσό τα ενεργοποίησα όλα. Το μόνο πρόβλημα είναι άμα γίνει τίποτα με το κινητό π.χ. αν χαλάσει θα πρέπει να επικοινωνήσω με το support για να απενεργοποιήσουν το authenticator αλλά καλύτερα απο το να τα χάσω όλα.

Για αγορά με κάρτα που λέω το έχει πάνω πάνω χωρίς βέβαια πολλές ρυθμίσεις

kraken.png.8a638459323fcbd6704921bf17c33afe.png

 

Επεξ/σία από Silverage
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Silverage είπε

Τώρα θέλει οπωσδήποτε 2FA. Εγώ το είχα χύμα τελείως αλλά τώρα που μαζεύτηκε ένα ποσό τα ενεργοποίησα όλα. Το μόνο πρόβλημα είναι άμα γίνει τίποτα με το κινητό π.χ. αν χαλάσει θα πρέπει να επικοινωνήσω με το support για να απενεργοποιήσουν το authenticator αλλά καλύτερα απο το να τα χάσω όλα.

Για αγορά με κάρτα που λέω το έχει πάνω πάνω χωρίς βέβαια πολλές ρυθμίσεις

kraken.png.8a638459323fcbd6704921bf17c33afe.png

 

Thanks, δε μου το δείχνει έτσι εμένα. Εκείνη που δείχνει κάρτα σε σένα στο δικό μου λέει ότι πρέπει να καταθέσω ευρώ.

Τέλος πάντων, έκανα μεταφορά και όποτε φανούν. Ή που θα έχει πέσει λίγο ή που θα έχει φτάσει 70 χιλιάρικα μέχρι να μπουν τα λεφτά! :lol:

Iσχύει αυτό με το κινητό, αλλά σε μια μετά στο ανοίγουν. Αν και μπορείς να έχεις ένα master key και να μη χρειαστεί.

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, zio10 είπε

Thanks, δε μου το δείχνει έτσι εμένα. Εκείνη που δείχνει κάρτα σε σένα στο δικό μου λέει ότι πρέπει να καταθέσω ευρώ.

Τέλος πάντων, έκανα μεταφορά και όποτε φανούν. Ή που θα έχει πέσει λίγο ή που θα έχει φτάσει 70 χιλιάρικα μέχρι να μπουν τα λεφτά! :lol:

 

Εκεί που λέει mastercard αν πατήσω να ανοίξει μου έχει επιλογή "Add new card", δεν ξέρω γιατί δεν σου έχει εσένα. Ίσως δεν έχεις κάνει verify; Αλλά αφού έστειλες έμβασμα ok, απλά να ξέρεις θα φανούν τα λεφτά Τρίτη - Τετάρτη.

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Silverage είπε

Τώρα θέλει οπωσδήποτε 2FA. Εγώ το είχα χύμα τελείως αλλά τώρα που μαζεύτηκε ένα ποσό τα ενεργοποίησα όλα. Το μόνο πρόβλημα είναι άμα γίνει τίποτα με το κινητό π.χ. αν χαλάσει θα πρέπει να επικοινωνήσω με το support για να απενεργοποιήσουν το authenticator αλλά καλύτερα απο το να τα χάσω όλα.

Για αγορά με κάρτα που λέω το έχει πάνω πάνω χωρίς βέβαια πολλές ρυθμίσεις

Δοκίμασε το authy για 2FA authentication. Είναι φοβερό πρόγραμμα. Έχει και backup, οπότε αν χαθεί το κινητό το επαναφέρεις εύκολα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, xray2201 είπε

Παιδιά κανένα καλό ico τρέχει τώρα.; Ξεχώρισα το pointpay.io. Πώς σας φαίνεται; 

Προσωπική μου άποψη ότι ενδιαφέρον ico δεν παίζουν πλέον..

Για το pointpay δεν βλέπω καμιά καινοτομία που εμένα τουλάχιστον να μου φαίνεται αξία αναφοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Silverage είπε

Χαμός, έπεσε σχεδόν 20% πριν λίγο.

Ευκαιρία όποιος θέλει να αγοράσει αν και υπάρχει υποψία ότι θα πέσει πιο κάτω.

Βγηκε μια φάλαινα και πούλαγε στο gemini πόσες χιλιάδες bitcoin περίπου 28.000  δλδ 1.6 δισ $

Λένε και για το OKEx μυστηρια δνση με money laundring... ποιός ξέρει...

https://coinmarketcap.com/headlines/news/calls-for-bitcoin-plunge-emerge-over-mysterious-1-5bn-btc-transfer/

στα 47κ$ που έπεσε έχει μεγάλη αντισταση αλλά ποτε δεν ξέρεις

Πραγματικά σφαγή σήμερα αλλά μάλλον οι καλλίτερες ευκαιρίες. Δλδ ETH dip στα 880ε!! τωρα που γράφω είνια 1440

DOT  dip στα 12e τωρα 29.5  και όλα τα υπόλοιπα shitcoins...

Βάλε orders στον πατο και που ξέρεις... μπορει να εισαι ο τυχερός!! Βέβαια η μερα και οι μηνες έχουν συνέχεια....

Επεξ/σία από tryxx1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...