Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, andreas314p είπε

Παιδιά μην παίζετε με leverage στα κρυπτο γιατί κάνει μεγάλα σκαμπανεβασματα και σου κάνει liquidation χωρίς να πάρεις χαμπάρι.  Πρέπει να ξέρεις πολλά για να το κάνεις!  Μακριά από margin και futures εκτός και αν ξέρεις να παίξεις.  Πάντα σε αυτά πας με εντολές stop lost στο 4% και βγαίνεις πάλι κάπου στο 4% δηλαδή 40 €  στο χιλιάρικο ή χάνεις ή κερδίζεις.  Απλά είναι πολύ ψυχοφθορο! Θέλει γνώσεις και άντερα.  Έχεις πολύ λίγες πιθανότητες να βγεις κερδισμένος.  Καλύτερα αγόρασε με τα λεφτά που έχεις χωρίς δανεισμό ένα νόμισμα περιμενε το ανέβασμα και εξαργύρωση σε FIAT νόμισμα.  € δηλαδή 

Αυτός που το έκανε ξέρει!  Έκανε borrow τα λεφτά του 5 φορές και αγόρασε κάποιο νόμισμα.  Αυτό το νόμισμα έπεσε και για να πάρει ο δανειστης τα λεφτά του όταν φτάσει στο όριο του χρέους θα του τα πάρει όλα.  Απλά τα πράγματα. 

 

Με repay ξεχρέωνει

Ότι δεν καταλαβαίνεις ρωτα . Εγώ έμαθα με 400 χάσιμο.  

Να φανταστω μπορεις να δανειστεις μονο οσα ευρω εχεις μεσα; Πως παει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, spamo είπε

Ναι το έκανα με sepa στη ρεβο και σε λίγα λεπτά μου ήρθε ειδοποίηση στη Binance, δεν το περίμενα έτσι γρήγορα.

Το πρόβλημα μου είναι ότι εδώ και δύο χρόνια με ψάχνει η ρεβο για πιστοποίηση ταυτότητας αλλά έχω παλιά χειρόγραφη και δεν την δέχεται. (Σιγά το νέο θα μου πείτε)

Οπότε ψάχνω άλλες εναλλακτικές εκτός από ελληνικές τράπεζες και ρεβο.

Η αλλαγη της ταυτότητας σου πρέπει να γινει αμεσα. 

Εγω που την εχω με λατινικους χαρακτήρες κ ειναι λιγο παλια, δύο μέρες παιδευομουν κ εστειλα 15 φωτο μεχρι να με δεχτούν. 

Στην binance εκανες πιστοποιηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Damianus είπε

Κεφαλαιοποιηση διαφορων αγαθων. Bitcoin no 8, Ethereum no 22

https://companiesmarketcap.com/assets-by-market-cap/

Αν οι προβλεψεις αρκετων για bitcoin των 100000$ /150000$ τελος του καλοκαιριου επαληθευτουν , τοτε θα εχουμε ενα κρυπτονομισμα (ψηφιακο χρυσο) στη 2η θεση να ανταγωνιζεται το χρυσο.

 

Κι αν επαληθευτεί και το S2FΧ model το 2025 τον περνάει κι αυτόν. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα και εγώ στην binance, έστειλα με έμβασμα Πειραιώς. Έξοδα αποστολής 2,5€. Λογική τιμή τα "μεταφορικά". Δε θα μπλέξω στα βαθειά, σταδιακή αγορά crypto με euro για long term αποδόσεις. Έχω κάνει την παρακάτω λίστα. Όπως είναι αριθμημένα (2-30) σε ποια ρίχνουμε περισσότερους ψήφους; Εκτός από το DOGE, έχουμε άλλες φούσκες; :P

image.png.959dfcf11d8c0225cb624cc257904386.png

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Μπήκα και εγώ στην binance, έστειλα με έμβασμα Πειραιώς. Έξοδα αποστολής 2,5€. Λογική τιμή τα "μεταφορικά". Δε θα μπλέξω στα βαθειά, σταδιακή αγορά crypto με euro για long term αποδόσεις. Έχω κάνει την παρακάτω λίστα. Όπως είναι αριθμημένα (2-30) σε ποια ρίχνουμε περισσότερους ψήφους; Εκτός από το DOGE, έχουμε άλλες φούσκες; :P

image.png.959dfcf11d8c0225cb624cc257904386.png

 Πειραιώς. Έξοδα αποστολής 2,5€.. Με 1€ κανεις την ιδια σχεδον δουλεια. σε 24 ωρες τα εχεις...Μην τα πετατε σε προμηθειες τα λεφτα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

 Πειραιώς. Έξοδα αποστολής 2,5€.. Με 1€ κανεις την ιδια σχεδον δουλεια. σε 24 ωρες τα εχεις...Μην τα πετατε σε προμηθειες τα λεφτα σας...

1€ με τι όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

1€ με τι όμως;

Με ΑΠΛΟ εμβασμα, εσυ εβαλες το ας το πουμε γρηγορο,χωρις να κοιταξεις οτι ειχες κι αλλη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Με ΑΠΛΟ εμβασμα, εσυ εβαλες το ας το πουμε γρηγορο,χωρις να κοιταξεις οτι ειχες κι αλλη επιλογη

Δε νομίζω να έχει άλλη επιλογή, το ξανακοιτάω τώρα, το είχα "Με Κανονική Προτεραιότητα" αλλιώς δεν με αφήνει.

image.png.da8c968e6995f6c5f4f3faaf8776db05.png

Βρήκα και αυτό

image.png.15f6761408f25226e2f4cde7e89e8843.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Δε νομίζω να έχει άλλη επιλογή, το ξανακοιτάω τώρα, το είχα "Με Κανονική Προτεραιότητα" αλλιώς δεν με αφήνει.

image.png.da8c968e6995f6c5f4f3faaf8776db05.png

Βρήκα και αυτό

image.png.15f6761408f25226e2f4cde7e89e8843.png

Αν τα συμπληρωσεις ολα τα στοιχεια θα σου βγαλει και τις  2 επιλογες λογικα. Να επιλεγεις τη φτηνη με το 1 ευρω για οικονομια , σε 24 ωρες εχει φτασει...Το εχω δοκιμασει πολλες φορες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Αν τα συμπληρωσεις ολα τα στοιχεια θα σου βγαλει και τις  2 επιλογες λογικα. Να επιλεγεις τη φτηνη με το 1 ευρω για οικονομια , σε 24 ωρες εχει φτασει...Το εχω δοκιμασει πολλες φορες

ok thanks το είδα, by default πάει υψηλή προτεραιότητα και δεν αναφέρει ότι χρεώνει παραπάνω 💥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά πρόβλεψη έχουμε η απαγορεύεται;

Σαν τελείως άσχετος και αφου τα είδα ολα κόκκινα σήμερα το πρωι αποφάσισα να ποντάρω στο ncash η θα βγάλω τα σπασμένα η θα πάμε παλι κουβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Προς το παρόν, δεν εχω λογαριασμό στο crypto και τα ποσά που εχω αλλού τα εχω σε αλλα νομίσματα. Και βασικά δεν εχω διαβασει ακομα τίποτα για το cro για να διαθέσω ενα χιλιάρικό. Παρόλα αυτα.... το doge ανεβαίνει και αν/οταν φτάσω τον στοχο που εχω θέσει θα το ψαξω περισσότερο και θα το σκεφτώ σοβαρά.

 

Ευχαριστώ

5000 cro ειναι για της vip card με δωρεαν netflix kai spotify και οτι αλλες παροχές δίνουν. και φυσικα τα 5000 τοκισμένα cro ειναι δικα σου σε 180 μερες

η απλη δεν χρειάζεται ειναι free. τα εξοδα αποστολης νομίζω θέλει

Επεξ/σία από sharke
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spamo είπε

Καμιά πρόβλεψη έχουμε η απαγορεύεται;

Σαν τελείως άσχετος και αφου τα είδα ολα κόκκινα σήμερα το πρωι αποφάσισα να ποντάρω στο ncash η θα βγάλω τα σπασμένα η θα πάμε παλι κουβά.

Δεν νομίζω να απαγορεύονται αλλά... Δεν θέλει κανείς να σε πάρει στον λαιμό του.

Κυρίως όμως επειδή ειναι ανάλογα με το τι θέλει ο καθένας. Άλλος θέλει να βγάλει κέρδος σε μια μέρα, άλλος σε ένα χρόνο. Άλλος κρατάει αυτά που έχει ότι και να γίνει στην τιμή, ενώ άλλος τα πουλάει στην 1η πτώση.

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Μπήκα και εγώ στην binance, έστειλα με έμβασμα Πειραιώς. Έξοδα αποστολής 2,5€. Λογική τιμή τα "μεταφορικά". Δε θα μπλέξω στα βαθειά, σταδιακή αγορά crypto με euro για long term αποδόσεις. Έχω κάνει την παρακάτω λίστα. Όπως είναι αριθμημένα (2-30) σε ποια ρίχνουμε περισσότερους ψήφους; Εκτός από το DOGE, έχουμε άλλες φούσκες; :P

image.png.959dfcf11d8c0225cb624cc257904386.png

Πέρα από την πλάκα, το doge μπορεί να ειναι φούσκα αλλά στις 8/5 έχει συνέντευξη ο elon musk και όλοι περιμένουν να μιλήσει για το doge. Αυτός είναι ένας από τους λόγους (αν όχι ο μοναδικός) που ανεβαίνει. Βέβαια.... Όταν θα αρχίσει να πέφτει, θα πέσει κατακόρυφα. Οπότε θέλει πολύ πολύ προσοχή και παρακολουθήση.

 

Αν μιλάμε για long term εγώ θα έβαζα σε ada. Ίσως και λίγο bnb.

 

Not financial advice 😛

7 λεπτά πριν, sharke είπε

5000 cro ειναι για της vip card με δωρεαν netflix kai spotify και οτι αλλες παροχές δίνουν. και φυσικα τα 5000 τοκισμένα cro ειναι δικα σου σε 180 μερες

η απλη δεν χρειάζεται ειναι free. τα εξοδα αποστολης νομίζω θέλει

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση. Προς το παρόν δεν σκοπεύω να τραβήξω τίποτα αλλα... Στο.μελλον θα βολεψει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που νομίζω να πάει καλά είναι το sc sia coin . Μικρό διαμαντάκι είναι.  Μακροχρόνια όμως.  Όχι πολλά κανα 100 ήθελα να πάρω και δεν με αφήνει.  Πήγα να κάνω sepa 20 ευρώ και η εθνική ζήταγε 10 ευρώ προμήθεια.  Δεν πάμε καλά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Πέρα από την πλάκα, το doge μπορεί να ειναι φούσκα αλλά στις 8/5 έχει συνέντευξη ο elon musk και όλοι περιμένουν να μιλήσει για το doge. Αυτός είναι ένας από τους λόγους (αν όχι ο μοναδικός) που ανεβαίνει. Βέβαια.... Όταν θα αρχίσει να πέφτει, θα πέσει κατακόρυφα. Οπότε θέλει πολύ πολύ προσοχή και παρακολουθήση.

Αυτό απ ότι φαίνεται είναι μόνο για καμιά αρπαχτή... Σήμερα ειδικά, αερόστατο έγινε. Κάποιος το είχε προβλέψει καλά. Αν δεν έχω το κινητό του elon δε θα το ρίσκαρα, αν πιάσει πάτο βλέπουμε.

image.png.f829a1716f0cd67c9b7430ec703ed84b.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...