Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, windserf2020 είπε

Για την αρχικη μιλαω και γω. Id verification στην οποια και μου εδειξαν ποσο ερασιτεχνες και αναξιοπιστοι ειναι ως εταιρια. Βεβαια τσιμπισανε και τα προσωπικα δεδομενα στο βωμο του KYC...

1.38 cro δεν ειναι 0.5$ τη μερα οπως εγραψες αλλα 0.27... Το ιδιο και τα 8-10$ που ξαναναφερεις δεν ξερω με ποια αριθμητικη τα υπολογισες. Επισης το να δεσμευσω σε αυτους 4k, μαλιστα οχι σε fiat αλλα σε ενα token, για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα να χαιρομαι επειδη εχω free συνδρομη στο netflix εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι.  Δεν ειναι απατη με την εννοια οτι θα θα χασεις αμεσα τα χρηματα σου, αλλα αυτο που κανουν ειναι ο ορισμος της πυραμιδας. Οκ εσυ ησουν τυχερος, προλαβες να απολαυσεις τα κερδη σου. Τα ορια για τα "benefits” ομως συνεχως προσαρμοζονται προς τα πανω.

Επι του θεματος, αφου εχεις κανει την ερευνα σου, ποιες ειναι οι εξασφαλισεις και οι εγγυησεις που προσφερει μια εταιρια στη σιγκαπουρη πχ σε περιπτωση που χρεοκοπισει; Σε περιοδο staking και μεγαλης μεταβολης των τιμων τι γινεται;

Αντι να μιλαμε για referrals και προνομια που μπορουμε ολοι να κερδισουμε ειναι καλυτερο να αναφερουμε τους ορους πρωτα.

δεν υπάρχει καμία πυραμίδα,  έρχεται token burn στο cro.

εφερες την καταστροφή με τα αν και αν.. μην ασχολείσαι  αν φοβασαι με τα crypto.

με το ζόρι δεν θα ανοίξω τα μάτια κανενός.

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, sharke είπε

δεν υπάρχει καμία πυραμίδα,  έρχεται token burn στο cro.

εφερες την καταστροφή με τα αν και αν.. μην ασχολείσαι  αν φοβασαι με τα crypto.

με το ζόρι δεν θα ανοίξω τα μάτια κανενός.

Χαχα All in στην crypto.com δηλαδη και μην ρωτατε και πολλα.😅

Καλα μαθε πρωτα αριθμητικη και μετα ανοιξε μας τα ματια. Εγω φταιω που ασχολουμαι με παιδακια. 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, windserf2020 είπε

Χαχα All in στην crypto.com δηλαδη και μην ρωτατε και πολλα.😅

Καλα μαθε πρωτα αριθμητικη και μετα ανοιξε μας τα ματια. Εγω φταιω που ασχολουμαι με παιδακια. 

ούτε τα μισά μου χρονια δεν εχεις μαθηματικέ.  😉 😄

τα ιδια ελεγε και ενας άλλος  για το bnb οταν ειχε 0,10$ τον Σεπτέμβριοι του 2017 

για την binance. ( για πανε να αγοράσεις τώρα 5000 bnb μπορείς?)

γιατι και αυτη ετσι ξεκίνησε  απο Σαγκάη

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

DeFi More Disruptive to Banks Than Bitcoin, Says ING

Οι τραπεζες αντιλαμβανονται την μελλοντική προοπτικη και τη υπαρξιακη δοκιμασια που θα υποστουν αν δεν υιοθετήσουν αντιστοιχες λύσεις.

Αυτη τη στιγμη πχ υπηρεσιες μεσω exchanges , μέσω staking η lending , αλλα και μέσω πλατφορμων τυπου AAVE, προσφερουν ασυγκριτα μεγαλυτερο επιτοκιο απο οτι οι τραπεζες. (περα απο τα οποια rewards απο συγκεκριμενα coins)

Φυσικα ενέχει ο κίνδυνος της πτωτικης πορειας της τιμής του νομισματος που επιλεγει κανεις, όμως ενας συντηρητικος επενδυτης μπορει να κλειδώσει τα χρηματα του και σε stablecoins πχ. USDC σε bear market seasons.

https://defipulse.com/

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το VET τι λέει στα 0,19€ ; Ελπίζω να μπουν μέσα πολλοι φάλαινοτραπεζίτες και σε 5-10 χρόνια να πάρουμε πρόωρη σύνταξη :lol:.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Το VET τι λέει στα 0,19€ ; Ελπίζω να μπουν μέσα πολλοι φάλαινοτραπεζίτες και σε 5-10 χρόνια να πάρουμε πρόωρη σύνταξη :lol:.

Οι φαλαινοτραπεζιτες θα μπουνε στο BTT 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jok είπε

Τι λετε να γινει με το doge τελικα;

Έχει γίνει πολύ meme το όλο θέμα. Είναι ζήτημα εβδομάδων να καταρρεύσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, jok είπε

Τι λετε να γινει με το doge τελικα;

Το Doge το θελουμε για να ανεβασουμε το πορτοφολι μας και να βαλουμε τα κερδη μας σε BTT,ADA,VET κτλ κτλ και να τα ξεχασουμε εκει! :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, rallistas είπε

Το Doge το θελουμε για να ανεβασουμε το πορτοφολι μας και να βαλουμε τα κερδη μας σε BTT,ADA,VET κτλ κτλ και να τα ξεχασουμε εκει! :)

 

Χαχαχα ετσι ακριβως ολοι εντωμεταξυ περιμενουμε την συνεντευξη του elon για το τι θα γινει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, jok είπε

Χαχαχα ετσι ακριβως ολοι εντωμεταξυ περιμενουμε την συνεντευξη του elon για το τι θα γινει

Πολλοί βέβαια δηλώνουν ότι θα πουλήσουν πριν από αυτό.

1 ώρα πριν, rallistas είπε

Το Doge το θελουμε για να ανεβασουμε το πορτοφολι μας και να βαλουμε τα κερδη μας σε BTT,ADA,VET κτλ κτλ και να τα ξεχασουμε εκει! :)

 

Αυτό ακριβώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

Οι φαλαινοτραπεζιτες θα μπουνε στο BTT 😁

Σκέφτομαι "αρνητικά" γιατί τα torrents, όσο περνάν τα χρόνια χάνουν την διασημότητα που είχαν κάποτε. Μπορείτε να με βοηθήσετε; Αν είναι να βάλω καμιά δραχμή και εκεί :lol:.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Σκέφτομαι "αρνητικά" γιατί τα torrents, όσο περνάν τα χρόνια χάνουν την διασημότητα που είχαν κάποτε. Μπορείτε να με βοηθήσετε; Αν είναι να βάλω καμιά δραχμή και εκεί :lol:.

Αυτο που εχω ακουσει για το ΒΤΤ ειναι οτι θελει να γινει αποθηκευτικό μεσο. Αντι να πληρώνεις google drive κτλ, κ να εχεις ολα τα δεδομενα σε ενα μερος που το ελεγχει η google, να τα αποθηκευεις στο 'BTT', θα ειναι αποθηκευμενα διασπαρτα στους BTT users. Εχεις πχ 1 γιγα μοιρασμενο σε 1μυριο pc. Ουτε να στα κλεψει καποιος, ουτε να κλείσει κ να τα χασεις. 

Ετσι το εχω καταλαβει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...