Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, zafevolution είπε

Hello!

Θα σας τη χαλάσω βέβαια τώρα γιατί δεν θα μιλήσω για το doge και θα ρίξω το επίπεδο. 😅

Σχετικά με τις κάρτες crypto / binance visa etc. Πως λειτουγεί η φάση;

Είναι μια για όλα τα cryptos που έχει κάποιος στο wallet;

Πας να κάνεις αγορά και κατά τη συναλλαγή κάνει μετατροπή από κάποιο crypto στο νόμισμα της συναλλαγής πχ ευρώ ;

Θέλω να ζήσω την στιγμή που θα πάω στην αντιπροσωπεία της Φεραρι, θα βγάλω την Binance κάρτα μου και θα πω "Θα πληρώσω με καρτούλα"! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παιδιά επειδή δεν είχα χρόνο να το ψάξω και απλά έκανα αγορές , είχα ανοίξει την bitstamp, από εκεί παίζω και κάνω τις καταθέσεις μου μέσω κάρτας μαστερκαρτ αλλά ρε φίλε μου τρώει πολλά λεφτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μη μου φεύγουν τα 50αρικα αέρας στις προμήθειες? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Λοιπόν παιδιά επειδή δεν είχα χρόνο να το ψάξω και απλά έκανα αγορές , είχα ανοίξει την bitstamp, από εκεί παίζω και κάνω τις καταθέσεις μου μέσω κάρτας μαστερκαρτ αλλά ρε φίλε μου τρώει πολλά λεφτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μη μου φεύγουν τα 50αρικα αέρας στις προμήθειες? Ευχαριστώ

Φόρτωμα από την κάρτα στον λογαριασμό σου στην revolut και από εκεί τα στέλνεις έμβασμα στην bitstamp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zafevolution είπε

Hello!

Θα σας τη χαλάσω βέβαια τώρα γιατί δεν θα μιλήσω για το doge και θα ρίξω το επίπεδο. 😅

Σχετικά με τις κάρτες crypto / binance visa etc. Πως λειτουγεί η φάση;

Είναι μια για όλα τα cryptos που έχει κάποιος στο wallet;

Πας να κάνεις αγορά και κατά τη συναλλαγή κάνει μετατροπή από κάποιο crypto στο νόμισμα της συναλλαγής πχ ευρώ ;

Επιλέγεις εσύ από που θες να τραβάει. Αν για παράδειγμα έχεις δέκα νομίσματα και ευρώ στο balance σου δίνει την δυνατότητα να τα βάλεις σειρά προτεραιότητας ή αν θες πρώτα να τραβήξει από τα ευρώ του balance. Βέβαια δεν ξέρω αν "κλέβει" στις μετατροπές αλλά έτσι δουλεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

προς το παρον θελω να ζησω την στιγμη να πιασω στα χερια μου την binance visa. περασε η εβδομαδα και ακομα τιποτα.

Μπορεί να περιμένεις και μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, mourgakos2007 είπε

προς το παρον θελω να ζησω την στιγμη να πιασω στα χερια μου την binance visa. περασε η εβδομαδα και ακομα τιποτα.

Τι φοβερό έχει ? Δεν είναι metal black να είχε ένα ενδιαφέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, omitziz είπε

Τι φοβερό έχει ? Δεν είναι metal black να είχε ένα ενδιαφέρων.

δεν το λεω απο αυτην την αποψη, αλλα οτι ειναι κατι πραγματικο 

23 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

Μπορεί να περιμένεις και μήνες

σοβαρα???????

υπαρχει καποιος που να την εχει στα χερια του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αυτή την εποχή ο πιο καλός τρόπος να βγάλεις λεφτά είναι με το που βγαίνει ένα καινούριο shitcoin, ό,τι και να είναι αυτό να μπαίνεις όσο πιο γρήγορα γίνεται απο τους πρώτους. Όλα ανεβαίνουν τουλάχιστον 100% στις αρχές. Πριν λίγες μέρες αγόρασα 200 εκατομμύρια GMR με 10€. Τώρα έχει αξία 100€ αν και πέφτει. Δεν ξέρω αν πρέπει να τα πουλήσω ή να τα κρατήσω λίγο ακόμα μήπως κάνει και δεύτερο μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Silverage είπε

Νομίζω αυτή την εποχή ο πιο καλός τρόπος να βγάλεις λεφτά είναι με το που βγαίνει ένα καινούριο shitcoin, ό,τι και να είναι αυτό να μπαίνεις όσο πιο γρήγορα γίνεται απο τους πρώτους. Όλα ανεβαίνουν τουλάχιστον 100% στις αρχές. Πριν λίγες μέρες αγόρασα 200 εκατομμύρια GMR με 10€. Τώρα έχει αξία 100€ αν και πέφτει. Δεν ξέρω αν πρέπει να τα πουλήσω ή να τα κρατήσω λίγο ακόμα μήπως κάνει και δεύτερο μπαμ.

Ναι, στα 10.000 shitcoins που υπάρχουν... βάλε από 10€ 😄 και καλή τύχη 🙄. Ότι ανεβαίνει γρήγορα κατεβαίνει πιο γρήγορα.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Silverage είπε

Μα δεν θα τα κρατάς, θα τα πουλάς μετά απο 2-3 μέρες που τελειώνει το hype.

Ναι έτσι μπορεί να δουλέψει αλλά θα πρέπει να το παρακολουθείς 24/7. Συνήθως έτσι γίνονται αρπαχτές και μετά τα βάζουν στα σοβαρά coins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα απολαυστικο site που ανακαλυψα πριν απο λιγο.

Ειναι αντιστοιχα, εναλλακτικο των https://coinmarketcap.com/  https://www.coingecko.com/en

Σας δινει την εικονα της αγορας με ..... φουσκες.

Πανω αριστερα οριζετε το time frame , μερας, ωρας, εβδομαδας, οπως και αλλες παραμετρους.

https://cryptobubbles.net/

Εχει και app, μεσα απο το οποιο μπορειτε να δημιουργείστε και ενα δευτερο tab με τα coins που εχετε στο portfolio σας. Μια γρηγορη εποπτικη ματια στη ημερησια κατασταση.

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mrfan είπε

Επιλέγεις εσύ από που θες να τραβάει. Αν για παράδειγμα έχεις δέκα νομίσματα και ευρώ στο balance σου δίνει την δυνατότητα να τα βάλεις σειρά προτεραιότητας ή αν θες πρώτα να τραβήξει από τα ευρώ του balance. Βέβαια δεν ξέρω αν "κλέβει" στις μετατροπές αλλά έτσι δουλεύει. 

Με το θέμα φορολόγησης τι γίνεται σε περίπτωση που τη χρησιμοποιούμε για μικροαγορες μέχρι 200€ ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...