Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωπω τον Elon τι έκανε παλι....

1588957044_giphy(5).gif.c1241dcf677f9cae0bc8a69679024dd9.gif

 

 

8 λεπτά πριν, k_dinos είπε

με το Shiba χαμός, 

βγήκε ο άλλος και έκανε δωρεά στην Ινδία. Να χαρώ εγώ τέτοια δωρεά, αφού ήταν βέβαιο ότι με την κίνησή του αυτή θα το ισοπέδωνε.

Τόσο χρήμα έχει, αν ήθελε ας έδινε δολάριο κανονικό. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι κρύβεται πίσω από αυτή την κίνηση..

Ο άνθρωπος έχει ρίζες σλαβικές. Κοίτα τον πως είναι. Και μετά κοίτα την νταλίκα με την οποία τράκαρε. Τι περιμένεις; 

Τέτοια βλέπουν όλοι και μιλανε για φούσκες.

Επεξ/σία από snips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, k_dinos είπε

με το Shiba χαμός, 

βγήκε ο άλλος και έκανε δωρεά στην Ινδία. Να χαρώ εγώ τέτοια δωρεά, αφού ήταν βέβαιο ότι με την κίνησή του αυτή θα το ισοπέδωνε.

Τόσο χρήμα έχει, αν ήθελε ας έδινε δολάριο κανονικό. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι κρύβεται πίσω από αυτή την κίνηση..

Μα ο σκοπός του ήταν να το ισοπεδώσει (Ή τουλαχιστον αυτο κατάλαβα). Αυτο που εκαναν αρχικα οι developers του shiba είναι να δώσουν στον vitalik το 50% του supply τους. Προφανώς περίμεναν οτι δεν θα το χρησιμοποιήσει χρησιμοποιόντας το έτσι ως μέσο που θα αποδείκνυε την εμπιστοσύνη του προς το νομισμα. Με αυτη του την κίνηση έριξε όχι μόνο το shiba αλλα και άλλα μικρα shitcoins που έκαναν το ίδιο πράγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johnzoro750 είπε

Μα ο σκοπός του ήταν να το ισοπεδώσει (Ή τουλαχιστον αυτο κατάλαβα). Αυτο που εκαναν αρχικα οι developers του shiba είναι να δώσουν στον vitalik το 50% του supply τους. Προφανώς περίμεναν οτι δεν θα το χρησιμοποιήσει χρησιμοποιόντας το έτσι ως μέσο που θα αποδείκνυε την εμπιστοσύνη του προς το νομισμα. Με αυτη του την κίνηση έριξε όχι μόνο το shiba αλλα και άλλα μικρα shitcoins που έκαναν το ίδιο πράγμα 

Γιατί να θέλει να το κάνει αυτό όμως? αυτό δεν έχω καταλάβει...

Οι ρομαντικοί λένε ότι το ποσό που έδωσε είναι μόνο ένα μέρος από αυτά που έχει και ότι με αυτόν τον τρόπο αναγκάζει "έμμεσα" την Ινδία να αποδεχθεί τα κρυπτονομίσματα.
Αν περάσει εκεί με τόσα δισεκατομμύρια κόσμο, θα καθιερωθεί παγκόσμια μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα τα ειχαμε ολα. Που αλλου θα ζησετε τετοιες συγκινησεις?

O Vitalik δωρισε τα meme coins που του χαρισαν σε φιλανθρωπικες οργανωσεις.

Ο Elon δηλωσε πως η Tesla δεν θα δεχεται πλεον Bitcoin λογω περιβαλλοντικων επιπτωσεων του mining.

Στη πρωτη περιπτωση ο Vitalik κατα τη γνωμη μου καλα επραξε, διοτι οι δημιουργοι αυτων των coins, αποκλειστικα για λογους μαρκετινγκ, εκαναν screenshot τη blockchain διευθυνση του Vitalik στις ιστοσελιδες τους και στα social , με τα coins που του δωρισαν, για να αποκτησουν αποδοχη και αναγνωριση.

Στη δευτερη περιπτωση , με βαση τα λεγομενα αναλυτων το 76% του bitcoin mining γινεται απο ανανεωσιμες πηγες.

Το πιο πιθανο ο Elon να ζυγισε τις πιεσεις που του ασκουνταν εξαρχης απο την αποδοχη του Bitcoin ως μεσο πληρωμης και να αποφασισε αυτη τη κινηση.

Να δουμε ποσο μεγαλο αντικτυπο/διορθωση θα εχουν ολα τα παραπανω στο χωρο.

Υπηρξε ενα bounce back στα 46κ, αυτη τη στιγμη ειναι στα 50κ

https://www.binance.com/en/trade/BTC_USDT?layout=pro&type=spot

Επεξ/σία από Damianus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Γιατί να θέλει να το κάνει αυτό όμως? αυτό δεν έχω καταλάβει...

Οι ρομαντικοί λένε ότι το ποσό που έδωσε είναι μόνο ένα μέρος από αυτά που έχει και ότι με αυτόν τον τρόπο αναγκάζει "έμμεσα" την Ινδία να αποδεχθεί τα κρυπτονομίσματα.
Αν περάσει εκεί με τόσα δισεκατομμύρια κόσμο, θα καθιερωθεί παγκόσμια μετά 

Υποθέτω πως εκτός απο το οτι είναι αρκετά scammy διαφορα νομισματα να ανεβαζουν την αξία τους το shiba είναι ένα τελείως αχρηστο coin το οποίο μάλιστα τις τελευταίες μέρες τριπλασίασε εως και πενταπλασίασε τα network fees του ethereum (Gas Fees). Ισως με την πτωση του επανελθει το Ethereum σε λογικά επίπεδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη σφαγή με το bitcoin.

Σίγουρα το λαμόγιο ο έλον παίζει με κρύπτο.

Τρελές ρευστοποιήσεις σε όλα τα ανταλλακτήρια.

Για να καταλάβετε τι έγινε, στο λίμιτ ντάουν του bitcoin, πάνω που άρχιζε να παίρνει τα πάνω του, σκάει το τουί του βλάκα του έλον.

Είχε ήδη πτώση 3-4Κ, πήρε +6Κ κάτω.

Μεγάλη σφαγή λέμε.

Υπάρχει ένας ουκρανός που κάτι είχε πει στα ψιλά. Δεν μπαίνω σε bitcoin γιατί ακόμα δεν έχω δει άλλη μία πτώση.

Παίζει να ήξερε τι παιζόταν.

Το βίντεο:

Νταξ, όσοι την γλυτώσαν σήμερα δεν θα χάσουν ποτέ από crypto.

Μέσα σε 20 ώρες 12Κ κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρησιμοποιω το crypto.com αλλά νομίζω με γδυνει. Ενώ βλέπω μια αξία που έχει το νόμισμα μου, όταν κάνω sell μου αφαιρεί 2 ευρώ περίπου. Ξέρει κάνει αν μπορώ να το αποφύγω αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, k_dinos είπε

Γιατί να θέλει να το κάνει αυτό όμως? αυτό δεν έχω καταλάβει...

Οι ρομαντικοί λένε ότι το ποσό που έδωσε είναι μόνο ένα μέρος από αυτά που έχει και ότι με αυτόν τον τρόπο αναγκάζει "έμμεσα" την Ινδία να αποδεχθεί τα κρυπτονομίσματα.
Αν περάσει εκεί με τόσα δισεκατομμύρια κόσμο, θα καθιερωθεί παγκόσμια μετά 

Γιατι να το ισοπεδωσει? 

Για να μην παιρνει ο κόσμος τα λεφτα απο το eth κ τα βαζει σε σκυλια για να γινει 'πλουσιος' σε μια μερα. 

Εχουν μαζεψει πολλα δις τα σκυλια, που θα μπορουσαν να πανε σε σοβαρά προτζεκτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, stylish είπε

Παιδιά χρησιμοποιω το crypto.com αλλά νομίζω με γδυνει. Ενώ βλέπω μια αξία που έχει το νόμισμα μου, όταν κάνω sell μου αφαιρεί 2 ευρώ περίπου. Ξέρει κάνει αν μπορώ να το αποφύγω αυτό; 

να αλλάξεις ανταλακτήριο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, k_dinos είπε

Γιατί να θέλει να το κάνει αυτό όμως? αυτό δεν έχω καταλάβει...

Οι ρομαντικοί λένε ότι το ποσό που έδωσε είναι μόνο ένα μέρος από αυτά που έχει και ότι με αυτόν τον τρόπο αναγκάζει "έμμεσα" την Ινδία να αποδεχθεί τα κρυπτονομίσματα.
Αν περάσει εκεί με τόσα δισεκατομμύρια κόσμο, θα καθιερωθεί παγκόσμια μετά 

Γιατι ειναι γνωστο ότι τα δις των ινδων ειναι με ενα smartphone στο χερι και αγοραζουν crypto!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, Damianus είπε

Τωρα αγοραζει κανεις τα dip. Buy the fear, sell the greed. (Αγορασε το φοβο, πουλα την απληστια)

Capture.png

 

χαχαχχααχχα το εβλεπα live χθες ξημερωματα, καθως γινοταν το dip 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι είναι πιο επικίνδυνο. Ο Musk με τα tweets του κάθε λίγο και λιγάκι ή όλοι αυτοί που τον ακολουθούν σα σκυλάκια και αντιδρούν έτσι σε κάθε tweet του; Οι και οι 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι σίγουρος ότι ο μασκ μαζεύει τους φίλους του και σπάνε πλάκα με τους χαζούς.

Επόμενο tweet του musk:

Ήμουν στην τουαλέτα και ξαφνικά είδα στη λεκάνη να σχηματίζεται ανάμεσα στα σκ@τ@ το logo του doge.

Θα τρέξουν όλοι να αγοράσουν doge coin, θα πάει +50%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...