Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Martini είπε

Άρα αν δε τα ανταλλάζεις συνέχεια συμφέρει να τα κάνεις stacking αν καταλαβαίνω καλά!

Εξαρτάται από το τους νόμους της χώρας σου και πότε έχεις σκοπό να τα "βγάλεις". πχ στην Γερμανία το stacking θεωρείται (για την ώρα) σαν να έχω δική μου επιχείρηση (πχ σαν να έχω ένα σπίτι και παίρνω ενοίκιο σαν κέρδος), συνεπώς έχεις διαφορετική φορολογία. Δεν είναι τζάμπα το κέρδος. Φορολογείται κανονικά. Το θέμα είναι ότι όλοι οι νόμοι για την φορολογία δεν καλύπτουν όλα αυτά τα καινούρια πράγματα (staking, DeFi, κλπ) οπότε υπάρχουν μεγάλα ερωτηματικά για το τι θα γίνει μέσα στα επόμενα ~5 χρόνια στον τομέα αυτό.

 

Τώρα όσο για το Ethereum τα fees είναι σκέτο κλέψιμο αυτή τη στιγμή. Πήγα να μεταφέρω 2 AAVE από ένα πορτοφόλι σε ένα άλλο, και μου ζήτησε gas αξίας ενός AAVE. Δηλαδή 50% της αξίας που ήθελα να μεταφέρω. Τραγικό. Ελπίζω να πάρει τα πάνω του το οικοσύστημα του Cardano κάποια στιγμή. Για την ώρα κανένα δεν μπορεί να αγγίξει καν το επίπεδο και την ποιότητα που έχουν τα εργαλεία για dapps του Ethereum. Οπότε... πληρώνετε... :P

Επεξ/σία από drpaneas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Νέος στον χώρο των crypto! Μια ερώτηση: πόσες μέρες κάνει η binance να επιστρέψει χρήματα;

Πήγα να κάνω μια αγορά αλλά το μετάνιωσα και την ακύρωσα, αλλά είχαν δεσμεύσει τα χρήματα.

Χρησιμοποίησα απευθείας την κάρτα της Eurobank για την συναλλαγή.

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

Καλησπέρα παιδιά. Νέος στον χώρο των crypto! Μια ερώτηση: πόσες μέρες κάνει η binance να επιστρέψει χρήματα;

Πήγα να κάνω μια αγορά αλλά το μετάνιωσα και την ακύρωσα, αλλά είχαν δεσμεύσει τα χρήματα.

Χρησιμοποίησα απευθείας την κάρτα της Eurobank για την συναλλαγή.

Ευχαριστώ. 

Μην εμπιστεύεσαι το binance, βρες άλλο ανταλλακτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

Καλησπέρα παιδιά. Νέος στον χώρο των crypto! Μια ερώτηση: πόσες μέρες κάνει η binance να επιστρέψει χρήματα;

Πήγα να κάνω μια αγορά αλλά το μετάνιωσα και την ακύρωσα, αλλά είχαν δεσμεύσει τα χρήματα.

Χρησιμοποίησα απευθείας την κάρτα της Eurobank για την συναλλαγή.

Ευχαριστώ. 

δες αν τα χρηματα ειναι μεσα στην binance  η αν εχεις τα νομίσματα σε υπόλοιπο, μπορεί σαν open orders να ειναι, ακύρωσε οτι θέσει έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαι αλλο FUD με το κερασακι στην τουρτα.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-13/binance-probed-by-u-s-as-money-laundering-tax-sleuths-bore-in

Κατα τα αλλα

Veteran Crypto Hodler

Επεξ/σία από Damianus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sharke είπε

δες αν τα χρηματα ειναι μεσα στην binance  η αν εχεις τα νομίσματα σε υπόλοιπο, μπορεί σαν open orders να ειναι, ακύρωσε οτι θέσει έχεις

Οχι δεν υπάρχουν μέσα στην binance. Έχει γίνει failed η συναλλαγή και μου έβγαλε μνμ ότι θα επιστραφούν σε 3 εργάσιμες αλλά έχουν περάσει 6 μέρες από τότε.

Φαίνονται σαν δεσμευμένα στην τράπεζα. 

Επεξ/σία από Geokorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Κλασσικά μου απορρίπτεται η συναλλαγή από κάρτα εθνικής σε binance και kraken. Το κακό είναι, όμως, ότι δεν μπορώ να κάνω top up ούτε σε revolut και n26 που μόλις έφτιαξα. Καμιά ιδέα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ge-lyk είπε

Καλησπέρα! Κλασσικά μου απορρίπτεται η συναλλαγή από κάρτα εθνικής σε binance και kraken. Το κακό είναι, όμως, ότι δεν μπορώ να κάνω top up ούτε σε revolut και n26 που μόλις έφτιαξα. Καμιά ιδέα? 

η εθνικη δεν υποστηρίζει τέτοιες συναλλαγές πλέον αλλάξτε τράπεζα, μάλλον σε μπλόκαρε και την καρτα σου παρτα και φυγε απο εκει τζάμπα παιδεύεσαι

23 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

Οχι δεν υπάρχουν μέσα στην binance. Έχει γίνει failed η συναλλαγή και μου έβγαλε μνμ ότι θα επιστραφούν σε 3 εργάσιμες αλλά έχουν περάσει 6 μέρες από τότε.

Φαίνονται σαν δεσμευμένα στην τράπεζα. 

ρωτα την τραπεζα σου καλύτερα, πιο πιθανό αυτοί να μην τα εχουν εμφανιση ακομα αν ηταν mastercard καθυστερούν .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Cli είπε

Μην εμπιστεύεσαι το binance, βρες άλλο ανταλλακτήριο.

Εγώ σήμερα τα σήκωσα απ' αυτούς για άλλο λόγο και τα πήγα Coinbase. Εχθές το βράδυ στη κατρακύλα είχα σε eth euro 2 open orders , μια στα 3011 και μια στα 2959. Ενώ σταμάτησε min στα 2938 η μια order μου έμεινε να με κοιτάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sharke είπε

η εθνικη δεν υποστηρίζει τέτοιες συναλλαγές πλέον αλλάξτε τράπεζα, μάλλον σε μπλόκαρε και την καρτα σου παρτα και φυγε απο εκει τζάμπα παιδεύεσαι

ρωτα την τραπεζα σου καλύτερα, πιο πιθανό αυτοί να μην τα εχουν εμφανιση ακομα αν ηταν mastercard καθυστερούν .

Ναι Mastercard είναι.. Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής η αγορά των cryptos έχει πάει 1 μήνα πίσω. Βέβαια με τις επενδύσεις που θα γίνουν μετά, μπορεί να έχουμε bullish run. To ETH μπορεί να ανακάμψει μέσα σε λίγες ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...