Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, snet είπε

ενώ στο coinbase θα κοιμάσαι ήσυχος;

Δεν είχα ποτέ θέμα με το pro ( με τα ελάχιστα trades/fiat/moves που κάνω) ..ξεφορτωνω και 1 rig εκεί έτσι και αλλιώς.

Για 1 μήνα που τα κρατάω πριν πάνε Revo ή Trezor κουμπλε.

2 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Μέχρι στιγμής η αγορά των cryptos έχει πάει 1 μήνα πίσω. Βέβαια με τις επενδύσεις που θα γίνουν μετά, μπορεί να έχουμε bullish run. To ETH μπορεί να ανακάμψει μέσα σε λίγες ημέρες.

Μακάρι να πάει κανένα 6μηνο πίσω και μετά να ανακάμψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, omitziz είπε

Εγώ σήμερα τα σήκωσα απ' αυτούς για άλλο λόγο και τα πήγα Coinbase. Εχθές το βράδυ στη κατρακύλα είχα σε eth euro 2 open orders , μια στα 3011 και μια στα 2959. Ενώ σταμάτησε min στα 2938 η μια order μου έμεινε να με κοιτάει. 

Εμένα στα 2998 προχώρησε κανονικά, μικρό ποσό μιας και μόλις μπήκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, omitziz είπε

Δεν είχα ποτέ θέμα με το pro ( με τα ελάχιστα trades/fiat/moves που κάνω) ..ξεφορτωνω και 1 rig εκεί έτσι και αλλιώς.

Για 1 μήνα που τα κρατάω πριν πάνε Revo ή Trezor κουμπλε.

Μακάρι να πάει κανένα 6μηνο πίσω και μετά να ανακάμψει.

Αν πάει ένα εξάμηνο πίσω, μάλλον θα χρειαστούν χρόνια για να πάρει μπροστά η μηχανή. Θα χαθεί η εμπιστοσύνη τελείως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Αν πάει ένα εξάμηνο πίσω, μάλλον θα χρειαστούν χρόνια για να πάρει μπροστά η μηχανή. Θα χαθεί η εμπιστοσύνη τελείως.

4 για την ακρίβεια .. αλλά πού τέτοια τύχη ( προς το παρών)🐦🐦

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έχει φτιάξει κανείς εδώ πέρα οδηγό για εντελώς αρχάριους; Η έχετε να προτείνετε κάποιο καλά δομημένο στα αγγλικά;

ερωτησεις όπως:

- βασική ορολογία

- τι είναι wallet και που το χρειάζεσαι

- τι είναι το exchange και ποια τα πιο έμπιστα. Πως συνδυάζεις exchange with wallets

- πως ρευστοποιείς. Πως τα εμφανίζεις Ελλάδα

- εκτός του να αγοράσεις coins τι παίζει με τα perpetual swaps και λοιπά ποντάρισματα στα crypto

- κατάλογο των κρύπτο και υποδομή τους (αέρας doge, υποδομή etherium, κτλ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dstilio είπε

Παιδιά καλησπέρα. Έχει φτιάξει κανείς εδώ πέρα οδηγό για εντελώς αρχάριους; Η έχετε να προτείνετε κάποιο καλά δομημένο στα αγγλικά;

ερωτησεις όπως:

- βασική ορολογία

- τι είναι wallet και που το χρειάζεσαι

- τι είναι το exchange και ποια τα πιο έμπιστα. Πως συνδυάζεις exchange with wallets

- πως ρευστοποιείς. Πως τα εμφανίζεις Ελλάδα

- εκτός του να αγοράσεις coins τι παίζει με τα perpetual swaps και λοιπά ποντάρισματα στα crypto

- κατάλογο των κρύπτο και υποδομή τους (αέρας doge, υποδομή etherium, κτλ)

Δες κρυπροβιο από την αρχή.  Θα σου λυθούν πολλές απορίες.  Ο τύπος έχει ασχοληθεί.  Μέσα είναι και άλλοι που θα βρεις σε συνεντεύξεις!  Απλά να ξέρεις ότι τα πρώτα πειράματα κοστίζουν μέχρι να πάρεις ένα μπούσουλα.  Εγώ έψαχνα και google κάποιες λέξεις που δεν καταλάβαινα. Πχ liquidation.  Αυτό να μην σου τύχει!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, andreas314p είπε

Δες κρυπροβιο από την αρχή.  Θα σου λυθούν πολλές απορίες.  Ο τύπος έχει ασχοληθεί.  Μέσα είναι και άλλοι που θα βρεις σε συνεντεύξεις!  Απλά να ξέρεις ότι τα πρώτα πειράματα κοστίζουν μέχρι να πάρεις ένα μπούσουλα.  Εγώ έψαχνα και google κάποιες λέξεις που δεν καταλάβαινα. Πχ liquidation.  Αυτό να μην σου τύχει!  

Αν δεν χάσεις δε θα μάθεις. Οι επόμενες 2 βδομάδες είναι κρίσιμες για τις τιμές. Πιστεύω μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας να πάμε sideway 47-56. Μετά ή θα πάμε για ATH ή θα πάμε κατω απο 40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/5/2021 στις 9:35 ΜΜ, snet είπε

πάλι κάτω το doge!

 

αφού έπεσαν μερικά τρολαρίσματα σε Tweets τώρα τρώει και πτώση! πολύ επικίνδυνο να τ χάσεις όλα και δε βλέπω και άνοδο που λέγανε μέσα στη βδομάδα! έπρεπε να τα πουλήσω όλα στα .43!!

 

Να η 2η ευκαιρία σου. Αν δεν τα έχεις πουλήσει ακόμα. Αν θες να τα πουλήσεις βασικα

Στα πρώτα λεπτα μιλάει γιατί ανέβηκε. Όλα μαζεμένα. Προσωπικά με κουράζει αυτός... Αλλά ξέρει πολλά και μιλάει απλά.και ωραία.

https://youtu.be/9dJO3uKic_w

 

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Αν δεν χάσεις δε θα μάθεις. Οι επόμενες 2 βδομάδες είναι κρίσιμες για τις τιμές. Πιστεύω μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας να πάμε sideway 47-56. Μετά ή θα πάμε για ATH ή θα πάμε κατω απο 40.

Technical Analysis ή Litsa Patera?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Doubt είπε

Technical Analysis ή Litsa Patera?

Προσωπική άποψη βάσει ανάλυσης. Ένα tweet, ένα καλό/κακό νέο μπορεί να τα αλλάξει ολα.

Επεξ/σία από mcstefan7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή δεν έχω χρόνο για tutorials κλπ. Εξηγειστε με δυο λόγια τι παίζει στο παρακάτω FUTURE. Βάζω για πλάκα 12.48 Tether στο Doge/USDT. Και σε λίγα λεπτά πήρα πίσω (μετά τα fees) 11.48.

IMG_20210514_093430.jpg.4a67c946ef06edd2a0fedfd98b83ba12.jpg

IMG_20210514_093514.jpg.02317254c05c9f3343527716ebf149ea.jpg

 

Πώς βγήκε τόσο μεγάλο κέρδος; βασικά ξέρω ότι με το x30 (που δεν άλλαξα), τζογαρεις το x30 του κεφαλαίου σού αλλά δεν μου βγαίνουν τα νούμερα. Επίσης τα 12.48 ήταν όλο το κεφάλαιο που είχα διαθέσιμο. Άρα πως μου επέτρεψε να "δανειστώ"?

ΥΓ. Δεν κάνω trade ποτέ σε FUTURes επειδή δεν σκαμπάζω προφανώς. Αυτά τα 12.48 ήταν κέρδος από μια mining εφαρμογή, τα οποία δεν μπορούσα να κάνω ανάληψη έτσι κι αλλιως και είπα να τα χωσω στο Doge που ανέβαινε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Να η 2η ευκαιρία σου. Αν δεν τα έχεις πουλήσει ακόμα. Αν θες να τα πουλήσεις βασικα

Στα πρώτα λεπτα μιλάει γιατί ανέβηκε. Όλα μαζεμένα. Προσωπικά με κουράζει αυτός... Αλλά ξέρει πολλά και μιλάει απλά.και ωραία.

https://youtu.be/9dJO3uKic_w

 

 ωρέ τι έγινε; ξύπνησα σήμερα και μου φυγε η κατάθλιψη!! στα πόσα αν πουλήσω, να τα πουλήσω όλα λες και να μην ξανασχοληθώ με αυτό το νόμισμα του %^#$%#$%^# ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, snet είπε

 ωρέ τι έγινε; ξύπνησα σήμερα και μου φυγε η κατάθλιψη!! στα πόσα αν πουλήσω, να τα πουλήσω όλα λες και να μην ξανασχοληθώ με αυτό το νόμισμα του %^#$%#$%^# ;;;;

Αυτό.... Το ξέρεις εσύ. Εγώ θα τα κρατήσω κάμποσο. Μέχρι γύρω στο 0.95. Οπότε τα πιάσει

 

20210514_105334.jpg

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτη την εποχη οι παραγοντες που επηρεαζουν την τιμη ενος κρυπτονομισματος ειναι οι παρακατω ιεραρχικα:

1) Νεα&Ειδησεις (πχ για το ada η ελευση του Alonzo update τελος του Μαι, εισοδος του dogecoin στο coinbase σε λιγες βδομαδες) 

Ειδησεογραφικα sites και ημερολογιο για εξελιξεις των coins

https://coinmarketcal.com/en/

https://cointelegraph.com/

https://www.coindesk.com/

2)Influencer, Marketing, Αφηγημα ( Elon Musk tweets, αφηγημα για αντικατασταση του bitcoin απο πιο περιβαλλοντικα φιλικα blockchain οικοσυστηματα πχ ada,solana)

https://twitter.com/elonmusk

3) Δυστυχως τελευταια η ομαδα και τα fundamentals των coins.

Επισης ενας οδηγος για αρχαριους στο binance 

 

Και ενας με βαση τη τεχνικη αναλυση , ενημερωνει για ευκαιριες

https://twitter.com/Sheldon_Sniper

Επεξ/σία από Damianus
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...