Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Οταν αρχισε να ανεβαινει το xrp τα εκανα ολα xrp. Η αλήθεια είναι ότι πούλησα στα 0.60 και μετά μπήκα στον πειρασμό και πήρα ξανά xrp στα 0.47. Για λίγο ανέβαινε αλλά μόλις άρχισε να πέφτει παλι τα πούλησα και τώρα απλά περιμένω. Έχασα 25-30$ από αυτό αλλά δεν πειράζει.

Τώρα έχω βάλει buy στα 0.3$ απλά να υπάρχει. Αν κάτσει αυτό τότε θα τα έχω διπλασιάζει σχεδόν. Και τώρα όμως με όλη αυτή την άνοδο του xrp έβγαλα ένα καλό κέρδος. 

Υγ: βλέπω στο kraken ότι έχει σημερινό low 0.28$. Και φαίνεται ένα στιγμιαία drop και μετά αμεσως επανέρχεται. Αναρωτιέμαι. Αν είχα από τότε το buy θα αγόραζε; καλά θα ήταν. 

εγω παιδιά εκανα επένδυση πέρυσι στα 2500-3000 δολ 

 

έβαλα 250 ευρό. έφτασα στα 750 και μετα δεν ξερw πως εγινε τι λαθοι εκανα και τωρα ειμαι στα 30 δολλαρια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

εγω παιδιά εκανα επένδυση πέρυσι στα 2500-3000 δολ 

έβαλα 250 ευρό. έφτασα στα 750 και μετα δεν ξερw πως εγινε τι λαθοι εκανα και τωρα ειμαι στα 30 δολλαρια.

250 ή 2500€;

Εγώ ξεκίνησα με περίπου 150. Αν θυμάμαι καλά μετά είχα βάλει περίπου αλλά τόσα. Έφτασα στα 900$ περίπου όταν το ripple ήταν κοντά στα 3$. Λίγο μετά που έπεφτε πούλησα και έβγαλα την αρχική επένδυση. Εκεί μετά από πολλές λάθος κινήσεις και Day trading έφτασα περίπου στα 200$. Σε ένα σημείο έβγαλα 100€ από ένα νομισμα που είχα αγοράσει μόνο 2€. Εντελώς τυχαίο αλλά έκατσε 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

250 ή 2500€;

Εγώ ξεκίνησα με περίπου 150. Αν θυμάμαι καλά μετά είχα βάλει περίπου αλλά τόσα. Έφτασα στα 900$ περίπου όταν το ripple ήταν κοντά στα 3$. Λίγο μετά που έπεφτε πούλησα και έβγαλα την αρχική επένδυση. Εκεί μετά από πολλές λάθος κινήσεις και Day trading έφτασα περίπου στα 200$. Σε ένα σημείο έβγαλα 100€ από ένα νομισμα που είχα αγοράσει μόνο 2€. Εντελώς τυχαίο αλλά έκατσε 

hi,250 , εκανα μερικές καλες κινήσεις επειτα απο φίλο συμβουλές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ μίσος αυτός ο Ρουμπινι. Έχει κάποια points για το centralization του Bitcoin, αλλά με το μηδενισμό που δείχνει σε ότι εχει να κάνει με blockchain, χάνει έστω και αυτά τα λίγα σωστά που είπε.

Κλάμα

Screenshot_2018-10-13-10-05-00-432_com.a

Screenshot_2018-10-13-10-05-12-379_com.a

Screenshot_2018-10-13-10-05-24-638_com.a

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ethereum εγινε fork στο testnet που δοκιμάζουν το νέο τους μεγάλο upgrade και θα πάει πολύ πίσω μάλλον. Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που οι δύο μεγαλύτεροι core κώδικες του ethereum το parity και το geth γίνονται fork μεταξύ τους σε κάποιο μεγάλο upgrade.

 

https://www.coindesk.com/ethereums-next-blockchain-upgrade-faces-delay-after-testing-failure/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

οπως είχα γράψει και παλιότερα δεν μπορεί να σταθεί ψηφιακό νόμισμα που να έχει τον ίδιο mining αλγόριθμο με το Bitcoin και το πιθανότερα είναι αργά η γρήγορα να γίνει attack. 

Η μόνη λύση είναι να γίνει merge mining με το bitcoin για να επιβιώσει η φυσικά να αλλάξει mining

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το petro αν και κυκλοφόρησε επίσημα από την δευτέρα ποιο πολύ για scam κάνει παρά για ένα κανονικό crypto καθώς όσοι πάνε να το αγοράσουν παίρνουν μόνο μια πιστοποίηση κατοχής και τπτ άλλο συν ότι για να το χρησιμοποιήσουν θα πρέπει να το κάνουν μόνο μέσω κυβερνητικής υπηρεσίας. 

https://bitcoinnews.com/venezuela-begins-selling-petro-buyers-get-certificates-instead-of-crypto/

το πρώτο βήμα νομίζω έχει γίνει και το επόμενο κράτος που θα φτιάξει κάτι ανάλογο θα είναι πραγματικό crpyto νόμισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bcash 15 Νοεμβρίου πάει για fork. Ούτε ένα χρόνο δεν κράτηθηκαν οι τύποι χωρίς να τσακωθούν μεταξύ τους. Το γέλιο είναι ότι ήταν οι ίδιοι που κατηγορύσαν τους υπόλοιπους του bitcoin οικοσυστήματος ως τοξικούς.

 

το binance ήδη έχει αναφέρει ότι θα υποστηρίξει και τα δύο νομίσματα. Το θέμα είναι πως θα επιβιώσουν χωρίς hashrate. Δλδ αυτό το chain του wirght έχει την συντριπτική επεξεργαστική ισχύ. Το άλλο του ver δεν έχει καθόλου. 

DrB-J4nXcAIoNaT.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, zio10 είπε

Επειδή πλησιάζει τέλος της χρονιάς θα έχουμε καμιά εορταστική επέτειο με αντίστοιχη άνοδο λέτε;; :lol:

είναι σαν να ρωτάς αν θα βρέξει σε ένα μήνα :P 

Από την άλλη το 2020 με το επόμενο havling δεν απέχει πλέον και πολύ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ethereum εξακολουθεί να μην μπορεί να βρει μια τεχνολογική λύση για το scaling του καθώς το plasma μάλλον μας έχει αφήσει μετά το epic fail στο testnet και τα σοβαρά bug που βρέθηκαν

As 'Plasma' Stalls, SNARKs Become New Hope for Scaling Ethereum Now

https://www.coindesk.com/as-plasma-stalls-snarks-become-new-hope-for-scaling-ethereum-now/

τώρα στο χώρο του Bcash προβλέπω να γίνετε σφαγή. Μόλις πριν λίγο που έγραφα αυτό το post το poloniex άνοιξε trade για τα δύο νέα token που θα δημιουργηθούν μετά το fork με ticket BCHABC BCHSV και όχι μόνο αυτό αλλά έγινε και ένα trade αμέσως του sv για 0.14btc :P

 

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι την ίδια ώρα το Wright :D

DrcD38GUcAA1SHX.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί στο bcash έχουν σφαχτεί στην κυριολεξία. Ο Craig Wright πλέον από εκεί που μας τον παρουσιάζαν σαν τον Satoshi οι ίδιοι που τον προμοτάρανε τον παροσυιάζουν σήμερα σαν πράκτορα της Blockcstream :D

Και ο ίδιος δεν πάει πίσω αφού ξεκατινιάζεται με τον Ver σε email

Δεν έχει καμία αξία νομίζω πλέον να ανεβάσω όλο αυτό το ξεκατίνιασμα έδω πέρα καθώς είναι ξεκάθαρο πλέον ότι το bcash έχει τελειώσει και μαζί του τελείωσε και όποιο απόπειρα fork του bitcoin χωρίς καθολική συναίνεση καθώς όλα πλέον τα fork του έχουν αποτύχει. 

Απλά μόνο για το τρολάρισμα θα βάλω το bcash σε ένα φωτογραφικό collage :P

hup9er5pl7x11.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...