Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ πράσινο ρε παιδιά. 

Ο ελον αποκοιμήθηκε? Καιρο εχει να ακουστεί. 

Το καλο ειναι παντως οτι ειναι γενικη η πρασινιλα. 

Αντε καλη εβδομάδα, χτες ηταν κυριακη β.  😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, sdevil είπε

Καλημέρα. Ποιο online wallet προτεινετε; θα ήθελα να εχει την δυνατοτητα να μεταφερθει σε hardware wallet ποιο μετα.

Για κανένα λόγο online wallet. Μόνο non custodial. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εκεί που έλεγα να ρίξω λίγα χοντρά στο sushi, τσουπ 4 δολάρια πάνω από χθες. 

@sdevil εγώ χρησιμοποιώ το coinomi 

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yiatsek είπε

το fiat wallet απο την εφαρμογή του crypto, δεν αξίζει δλδ?

Δεν γνωρίσω για ποιο λες αλλά Fiat wallet δεν έχει σχέση με crypto wallet. Γενικά αν δεν κάνεις trading, τα βάζεις σε ένα wallet όπως το coinomi. Υπάρχει αντίστοιχο thread στο φόρουμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή του crypto στο κινητό έχει το crypto wallet και το fiat wallet. Από το fiat τραβάς (ή βάζεις) με sepa ή κάρτα για πιο άμεσα. Στο fiat μπορείς να κρατάς το κέρδος κτλπ. Δεν ξέρω αν τα κάνω σωστά , είμαι νέος στο χώρο αυτό βρήκα σαν πιο χρήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, greekfragma είπε

απαγορεύονται τα referrals φίλε

Η πλάκα είναι το έψαξα πρώτα και δεν το είδα κάπου να αναφέρετε στους κανόνες. Τόσο στραβός είμαι; 😅

 

8 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Κάθε ανταλλακτήριο έχει τους δικούς του κανόνες για κάθε κυπτονόμισμα και για κάθε κατηγορία συναλλαγής (πχ Χcrypto -> Y crypto άλλη κατηγορία απο Ycrypto->Xcrypto και το ίδιο και με τα FIAT) 

 

Συγκεκριμένα για το binance και συγκεκριμένα για BTC->ευρώ einai 68.19789941ΒΤC max ανά συναλλαγή 

Ωραία οπότε δεν θα έχω πρόβλημα με τα 0.00+ BTC 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, yiatsek είπε

Η εφαρμογή του crypto στο κινητό έχει το crypto wallet και το fiat wallet. Από το fiat τραβάς (ή βάζεις) με sepa ή κάρτα για πιο άμεσα. Στο fiat μπορείς να κρατάς το κέρδος κτλπ. Δεν ξέρω αν τα κάνω σωστά , είμαι νέος στο χώρο αυτό βρήκα σαν πιο χρήσιμο

Αυτά είναι wallet του exchange. Ότι βρίσκεται εκεί, ουσιαστικά βρίσκεται στο exchange. Αν έχεις σκοπό να κάνεις trading, τότε τα αφήνεις εκεί. Αν θες μόνο να τα κρατήσεις, τότε χρειάζεσαι ένα wallet όπως το coinomi. 

Χωρις να θέλω να σε αποπάρω, θα σου πω ότι κακώς μπήκες σε αυτόν τον χώρο χωρίς να έχεις διαβάσει βασικά πράγματα. Μπορείς να βγάλεις χρήμα, αλλά πρώτα κάτσε και διάβασε. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι ξέρω λίγα. Την εφαρμογή την τρέχουμε με ένα φίλο. Αυτός είναι ένα 4μηνο μέσα. Εμπειρικά το πάμε. Εγώ διαβάζω λίγο περισσότερο κ βλέπω αρκετά video. Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι να τα αφήσω καιρό μέσα. Ο φίλος με 350 buy και τις προσθαφαιρέσεις και τις ιστορίες τελευταία βρίσκεται στα περίπου 600-650. Εγώ έβαλα λίγα να δω πως λειτουργεί, γιατί και τα λάθη είναι μέσα στο πρόγραμμα. Τα λεφτά που έχω βάλλει δεν θα μου λείψουνε και τα διπλά να βγουν πάλι δεν είναι ότι κάτι κάνω. Για αυτό είπα να τα αφήσω κ χρόνο ενδεχομένως κ βλέπουμε.
Κ σε αυτή τη περίπτωση θεωρείς ότι χρειάζομαι wallet πέρα του ότι είναι απλά στην crypto εφαρμογή?

Επεξ/σία από yiatsek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiatsek είπε

Η αλήθεια είναι ότι ξέρω λίγα. Την εφαρμογή την τρέχουμε με ένα φίλο. Αυτός είναι ένα 4μηνο μέσα. Εμπειρικά το πάμε. Εγώ διαβάζω λίγο περισσότερο κ βλέπω αρκετά video. Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι να τα αφήσω καιρό μέσα. Ο φίλος με 350 buy και τις προσθαφαιρέσεις και τις ιστορίες τελευταία βρίσκεται στα περίπου 600-650. Εγώ έβαλα λίγα να δω πως λειτουργεί, γιατί και τα λάθη είναι μέσα στο πρόγραμμα. Τα λεφτά που έχω βάλλει δεν θα μου λείψουνε και τα διπλά να βγουν πάλι δεν είναι ότι κάτι κάνω. Για αυτό είπα να τα αφήσω κ χρόνο ενδεχομένως κ βλέπουμε.
Κ σε αυτή τη περίπτωση θεωρείς ότι χρειάζομαι wallet πέρα του ότι είναι απλά στην crypto εφαρμογή?

Αφου θες απλά να τα κρατήσεις, τότε στείλε τα σε wallet όπως το coinomi. Να σιγουρευτείς όμως ότι το wallet που θα επιλέξεις υποστηρίζει τα coins σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Παίρνεις 2 μηνύματα

1) ότι επεξεργάστηκε η αίτηση

και μετά απο μερικές μέρες

2) ότι σου στείλανε την κάρτα

Απο την ημερομηνία που λαμβάνεις το 2ο μήνυμα περιμένεις τουλάχιστον +30 μέρες αν δεν περάσουν τουλάχιστον 40 μέρες μην μπεις καν στον κόπο να τους μιλήσεις δεν θα σου απαντήσουν. 

God... εχει περασει 1 μηνας και τωρα παρατηρησα οτι δεν εχω παρει ποτε το 2ο μηνυμα. Και στο πρωτο μου ελεγαν "We will notify you shortly once your physical card is on its way." 

Στα faq βλεπω οτι μπορει να κανουν και 14 μερες για να στειλουν την καρτα και σε μενα ειναι 1+ μηνας  και ακομα να στειλουν. Τους εστειλα στο support chat.

Thanks

 

Edit: Λένε το έστειλαν την ίδια μερα με την παραγγελια παρολο που δεν έλαβα 2ο email

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλέπω κάτι ξεμυτήσματα προς τα πάνω τα οποία όμως ακυρώνονται από αντίστοιχα sell γενικά είναι λίγο νωρίς να πούμε τι θα γίνει!

 

 αντίθετα πχ το doge το βλέπω να έχει εδραιωθεί και να μην επηρεάζεταιimage.png.84ff6dfe56360d53b2ddb0785083c8c2.png

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...