Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, zananiro είπε

Κάτω από 30k? Έχω αρχίσει και σε φοβάμαι πλέον εσένα! 😀 Πετάς 💣

why not ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, zafevolution είπε

Το ότι σχεδόν ΟΛΑ τα νομίσματα ανεβαίνουν κατα 30% με 60%, εμένα με τρομάζει λίγο...

Κάποιες μανούλες θα κλάψουν πολύ...

Απλά δεν ξέρω αν θα κλάψουν αυτές που πούλησαν ή αυτές που αγοράζουν τώρα 😅

Είναι θεμα οπτικής γωνίας. Εσύ βλέπεις να είναι όλα πάνω 30-60% από χθες. Άλλος βλέπει ότι στην βδομάδα πολλά ειναι κάτω 30%.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Είναι θεμα οπτικής γωνίας. Εσύ βλέπεις να είναι όλα πάνω 30-60% από χθες. Άλλος βλέπει ότι στην βδομάδα πολλά ειναι κάτω 30%.

Εγώ έχω κάνει τα ανάλογα κουμάντα μου και από τις 2 οπτικές. 😜

Το λέω γιατί την μαζική κάθοδο την καταλαβαίνω από θέμα ψυχολογίας και φόβου απλά φοβάμαι μήπως αυτή η μαζική άνοδος παντού οδηγήσει σε δεύτερο λουτρό 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για binance και revolut γιατί απ ότι είδα κάποιοι λένε ότι δεν επιτρέπουν πλέον την ρεβολούτ κάποια πόστ μετά ωστόσο κάποια παιδιά βάλανε κανονικά χρήματα απο ρεβο στο binance. Τελικά ισχύει η όχι;

 

Ανάληψη απο binance σε revolut φαντάζομαι ανεξάρτητα αν αφήνει να φορτώσεις χρήματα γίνεται έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Ερώτηση για binance και revolut γιατί απ ότι είδα κάποιοι λένε ότι δεν επιτρέπουν πλέον την ρεβολούτ κάποια πόστ μετά ωστόσο κάποια παιδιά βάλανε κανονικά χρήματα απο ρεβο στο binance. Τελικά ισχύει η όχι;

 

Ανάληψη απο binance σε revolut φαντάζομαι ανεξάρτητα αν αφήνει να φορτώσεις χρήματα γίνεται έτσι;

Για Revolut διαλεγεις deposit με iDEAL και ετσι μαλιστα γλυτωνεις τρελα fees. Μιας και απο ελληνικη καρτα σε χρεωνει 1.8% ενω απο καρτα Revolut είναι μόλις 1.3 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού. Δηλαδή στα 1000 ευρώ με ελληνική κάρτα θα σου φάει 18 ευρώ ενώ με Revolut 1.3 ευρω.

(Κατάθεση με iDEAL . βάζεις το ποσό και από κάτω διαλέγεις την τράπεζα . Έχει καμμία 15ρια, μεταξύ αυτών Bunq και Revolut)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το pump αυτο είναι σταυρόλεξο για γερούς λύτες , ιδίως για τους βραδυνους Κινέζους. Εγώ το stop loss θα το βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου; Δεν μπορεί απλά το flash crash να έγινε , να πέρασε και τώρα όλα να επιστρέφουν σε φυσιολογικά πλαίσια; Δεν λέω προφανώς θετική σκέψη but, why not? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Για Revolut διαλεγεις deposit με iDEAL και ετσι μαλιστα γλυτωνεις τρελα fees. Μιας και απο ελληνικη καρτα σε χρεωνει 1.8% ενω απο καρτα Revolut είναι μόλις 1.3 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού. Δηλαδή στα 1000 ευρώ με ελληνική κάρτα θα σου φάει 18 ευρώ ενώ με Revolut 1.3 ευρω.

(Κατάθεση με iDEAL . βάζεις το ποσό και από κάτω διαλέγεις την τράπεζα . Έχει καμμία 15ρια, μεταξύ αυτών Bunq και Revolut)

όπως εχει γραφτει αρκετες φορές (εγώ μονο το εχω αναφερει 2-3 φορες) στην Binance στελνεις με sepa απο revolut IBAN (LTxxxxx) και παει σχεδον αμέσως και με μηδεν fees , μεχρι και προχτες δουλευε κανονικά και χτες με καθυστερησεις... 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου; Δεν μπορεί απλά το flash crash να έγινε , να πέρασε και τώρα όλα να επιστρέφουν σε φυσιολογικά πλαίσια; Δεν λέω προφανώς θετική σκέψη but, why not? 

έχει γίνει ζημιά τεχνικά στα διαγράμματα

για να πουμε πάει πέρασε, πρέπει η αντίδραση να είναι V shape  κ να μας κλείσει η εβδομάδα πάνω απο $46κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Ερώτηση για binance και revolut γιατί απ ότι είδα κάποιοι λένε ότι δεν επιτρέπουν πλέον την ρεβολούτ κάποια πόστ μετά ωστόσο κάποια παιδιά βάλανε κανονικά χρήματα απο ρεβο στο binance. Τελικά ισχύει η όχι;

 

Ανάληψη απο binance σε revolut φαντάζομαι ανεξάρτητα αν αφήνει να φορτώσεις χρήματα γίνεται έτσι;

πριν απο 30 λεπτα, alpha visa , revolut, binance  σε 5 λεπτακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Για Revolut διαλεγεις deposit με iDEAL και ετσι μαλιστα γλυτωνεις τρελα fees. Μιας και απο ελληνικη καρτα σε χρεωνει 1.8% ενω απο καρτα Revolut είναι μόλις 1.3 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού. Δηλαδή στα 1000 ευρώ με ελληνική κάρτα θα σου φάει 18 ευρώ ενώ με Revolut 1.3 ευρω.

(Κατάθεση με iDEAL . βάζεις το ποσό και από κάτω διαλέγεις την τράπεζα . Έχει καμμία 15ρια, μεταξύ αυτών Bunq και Revolut)

Δεν καταλαβαινω . Απο που γλιτώνεις fees ? Withdrawal απο binance στοιχιζει 80 cents  και φόρτιση από κάρτα ελληνικής τράπεζας δεν έχει κανένα fee

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η ερώτησή μου ήταν για ανάληψη.Μήν απαντάτε όλοι για τη φόρτωση απο ρεβολούτ το είπαμε αυτό γίνεται απο sepa πανεύκολα και ταχύτητατα.ΑΝΑΛΗΨΗ απο binance se revo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...