Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Martini είπε

Υπάρχει κανένα καλό free app να κρατάει ιστορικό από trading, να δείχνει πληροφορίες πόσο πάνω κάτω είσαι ανά νομισμα / μέση τιμή / σύνολο / live και διάφορα τέτοια ??  Και συγχρόνως τιμές κτλ ?? Γίνεται και αυτόματα με το API ε?? ( Πειράζει αυτό από θεμα security ? Αν και λογικά οκ θα ναι )

Είδα μια το coinGecko αλλά δε τρελάθηκα... 

Γτ μες τη binace δε βλέπω κάτι τέτοιο..

blockfolio για android.

και στην binance εχει trade history. στο pro (αλλα οχι μεσες τιμες και πόσο χανεις ή κερδιζεις.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, ήθελα να ρωτησω με φορολογίες τι γίνεται? Αλλες χώρες τα φορολογουν κανονικά τα λεφτά. Πες οτι επενδυω ενα χ ποσο και βγάζω ποσο με πανω απο 3 μηδενικά. Τα κραταω μέσω στο binance πχ? Κάνω  revolut και βγάζω λιγα λιγα? Η μπορω να τα μεταφέρω όλα πίσω? Εννοείται οτι για κάτι τέτοια ρωτας λογιστή αλλά τελειως χοντρικά, τι παιζει? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα σε όλους. Παραθέστε τα coins που πιστεύετε ότι βρίσκονται σε απίστευτα χαμηλές τιμές σε σχέση με το που θα φτάσουν στο μέλλον να γίνει κουβεντούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GeoM11 είπε

Kαλημέρα σε όλους. Παραθέστε τα coins που πιστεύετε ότι βρίσκονται σε απίστευτα χαμηλές τιμές σε σχέση με το που θα φτάσουν στο μέλλον να γίνει κουβεντούλα.

Απο τα τοπ 20 πιστεύω πολύ στο theta απο τις 30 Ιουνίου και μετα που θα βγει το v3 mainnet του. Αλλά μέχρι τοτε έχω εδώ και κάνα μήνα παρακολουθώ πολλά αλτ (είναι της μόδας) αλλά κανένα δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον πέρα απο ενα ultrasafe αλλά ποτε δεν ξέρεις με αυτά την μια μέρα υπαρχουν την αλλη εξαφανίζονται.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GeoM11 είπε

Kαλημέρα σε όλους. Παραθέστε τα coins που πιστεύετε ότι βρίσκονται σε απίστευτα χαμηλές τιμές σε σχέση με το που θα φτάσουν στο μέλλον να γίνει κουβεντούλα.

Ειμαι biased αλλα θα πώ το Monero. Είναι, κυριολεκτικά, το μόνο κρυπτονομισμα που πραγματικα μπορει να χρησιμοποιηθεί για πληρωμές. Μολις ο κόσμος συνειδητοποιήσει γιατι χρειάζεται η ιδιωτικότητα σε ένα νόμισμα αλλα και με την ελευση νεων τεχνολογιών (όπως τα Atomic Swaps κλπ) θεωρω οτι η τιμή του θα αρχισει να ανεβαίνει σε μεγάλα επιπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnzoro750 είπε

Ειμαι biased αλλα θα πώ το Monero. Είναι, κυριολεκτικά, το μόνο κρυπτονομισμα που πραγματικα μπορει να χρησιμοποιηθεί για πληρωμές. Μολις ο κόσμος συνειδητοποιήσει γιατι χρειάζεται η ιδιωτικότητα σε ένα νόμισμα αλλα και με την ελευση νεων τεχνολογιών (όπως τα Atomic Swaps κλπ) θεωρω οτι η τιμή του θα αρχισει να ανεβαίνει σε μεγάλα επιπεδα.

Ήμουν μεγάλος φαν του απο το 16-17. Αλλα η τιμή του έχει πέσει πολύ και δεν λέει να ανέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Ήμουν μεγάλος φαν του απο το 16-17. Αλλα η τιμή του έχει πέσει πολύ και δεν λέει να ανέβει.

Ειναι όντως περιεργο το θέμα με την τιμή ειδικά αν αναλογιστουμε τις πολλαπλές και σημαντικες καινοτομίες που είχε από το 2017 (RingCT, Random X, Bulletproofs, DSLAG και πολλα καινουργια και καλά wallets για καθε λειτουργικό). Δυστυχως δεν βλέπουν πολλοι ακόμα τα κρυπτονομισματα ως μέσο πληρωμής και για αυτο ίσως δεν έχει ακόμα αναδειχθεί. Παντως αυτην τη στιγμή φαίνεται να κάνει ενα καλό recovery μετα το crash αν και η κατασταση είναι περίεργη με μεγάλο liquidity crisis (Ειδικά απο το binance αλλα αυτό είναι αλλη μεγάλη ιστορία που αναλύω λίγο περισσότερο εδώ).

image.png.9135005003bddade3d0c85cafdcf59a8.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, moure είπε

Έτσι όπως είναι η αγορά αυτήν τη στιγμή είναι για ανθρώπους με πολύ γερά νεύρα.Εγώ πάντως δεν είμαι ένας από αυτούς!

Ειναι όλα τόσο ρευστά που νομίζω ότι θα τα κάνω όλα USdt μέχρι να φανει που πάει το πράγμα.

 

17 ώρες πριν, greekboy είπε

εγω παντως αυτο εκανα αφου δοθηκε  ευκαιρια σημερα...fiat να καθονται στο λογαριασμο και βλεπουμε...

Για προσέξτε λίγο με το tether

https://www.youtube.com/watch?v=jFp86n7QCf0

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον βίντεο όντως. Δεν θεωρώ βέβαια ότι θα σκάσει κάποια "φούσκα" τέτοια στα κοντά ούτε ότι θα επηρεάσει σε loooong term. Ωστόσο εφόσον βλέπουμε τέτοια usdc και δεν ξανασχολείσαι με tether.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Πολύ ενδιαφέρον βίντεο όντως. Δεν θεωρώ βέβαια ότι θα σκάσει κάποια "φούσκα" τέτοια στα κοντά ούτε ότι θα επηρεάσει σε loooong term. Ωστόσο εφόσον βλέπουμε τέτοια usdc και δεν ξανασχολείσαι με tether.

να φανταστώ αντίστοιχα και με BUSD ;

αν έχει βάση το παραπάνω σε εμένα που είμαι άσχετος μου ακούγετε τρομακτικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Πολύ ενδιαφέρον βίντεο όντως. Δεν θεωρώ βέβαια ότι θα σκάσει κάποια "φούσκα" τέτοια στα κοντά ούτε ότι θα επηρεάσει σε loooong term. Ωστόσο εφόσον βλέπουμε τέτοια usdc και δεν ξανασχολείσαι με tether.

You missed the point.

Όσο δεν έχεις το κεφάλαιο σου σε fiat, δεν θα έχεις ποτέ το κεφάλι σου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνω 10000%.

Οταν τα γραφω για 30k η sub30k νομιζουν οτι ειμαι απλα απαισιοδοξος....

 

σημειωση, οντως καλυτερα απο καθε αποψη (εκτος αν αγοραζετε coins που δεν ειναι σε euro pairing ( been there) 

να εχετε τα χρηματα σε ευρω , αφου υπαρχει τετοια δυνατοτητα...

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχουν φυγει 500δις απο το market cap και ειμαστε στα επιπεδα Φεβρουαριου, θα χρειαστουν 3 μηνες τουλαχιστο για να το ξαναπιασουμε μαζι με καλες ειδησεις,
ολο και περισσοτερος κοσμος ασχολειται με κρυπτο και ειναι η καλυτερη περιοδος για newcomers, η αγορα ωριμαζει σιγα-σιγα και θα προσανατολιστει στα πραγματικα projects απο τις φουσκες, η ουσια δεν αλλαζει το blockchain ειναι το μελλον

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

You missed the point.

Όσο δεν έχεις το κεφάλαιο σου σε fiat, δεν θα έχεις ποτέ το κεφάλι σου ήσυχο.

Σε φίατ που αναμένεται η μεγαλύτερη υποτίμηση στον επόμενο καιρό; valid point...

Προφανώς δεν θα εισαι 100% ήσυχος ποτέ με κρύπτο κλπ γιατί απλούστατα αν το είχες θα ασχολούνταν και τα 7 δίς.Προφανώς θα υπάρχουν drawbacks σε κάτι που μπορεί να σου αποφέρει πολλαπλάσια κέρδη σε μικρό χρονικό διάστημα.

Αν το λές καθαρά ότι όχι σε stable coins, ε ωραία κράτα τα σε fiat μέσα στο ανταλλακτήριο.

 

Αναφορά σε κείμενο

Συμφωνω 10000%.

Οταν τα γραφω για 30k η sub30k νομιζουν οτι ειμαι απλα απαισιοδοξος....

Τότε ρε πασάκα μου τι κάνεις εδώ μέσα; Πούλα τα όλα, κράτα τα λεφτά σου, ρίχνε μια στο τόσο απλά ματιές στις τιμές και όταν πέσουν σε τιμές χώμα μπές και αγόρασε, ή μην ξανασχολείσαι τελοσπάντων αν θεωρέις ότι μόνο προς τα κάτω πάει.Δεν σε καταλαβαίνω. Εικασίες κάνεις. Και όταν τις εικασίες σου τις διαβάζει κόσμος (όπου ο κόσμος αποτελεί και τν αγορά) σημαίνει ότι λίγο η πολύ επηρεάζεις. Όταν λοιπο΄ν οι εικασίες σου ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ να γράφεις πράγματα με στοιχεία τύπου πιστεύω ότι θα πάει 30κ λόγω αυτού αυτού και έχω αυτά τα στοιχεία. Άν είναι τύπου "πω να δείτε θα καταρρεύσουν όλα" τότε κυριολεκτικά επηρεάζεις προς αρνητική κατεύθυνση κάτι απλά επειδή έτσι πιστέυεις στην τύχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...