Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Έχουνε λυσσαξει όλοι ότι έρχεται το double bottom , τα orders πάντως τα βλέπω να μπαίνουν πάνω από 30 για να πιάσουν σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και 30k να παει θα ειναι προσκαιρο, παντα θα υπαρχουν τα whales που θα σορταρουν, το θεμα δεν ειναι πιο ειναι το bottom αλλα πιο ειναι το top, το 2017 δεν εχει καμια σχεση με το 2021 απο θεμα συνθηκων,
το ΑΤH το 2017 ηταν 17,8k και σημερα συζηταμε αν πεσει στα 30k  για λιγο..

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Σε φίατ που αναμένεται η μεγαλύτερη υποτίμηση στον επόμενο καιρό; valid point...

Προφανώς δεν θα εισαι 100% ήσυχος ποτέ με κρύπτο κλπ γιατί απλούστατα αν το είχες θα ασχολούνταν και τα 7 δίς.Προφανώς θα υπάρχουν drawbacks σε κάτι που μπορεί να σου αποφέρει πολλαπλάσια κέρδη σε μικρό χρονικό διάστημα.

Αν το λές καθαρά ότι όχι σε stable coins, ε ωραία κράτα τα σε fiat μέσα στο ανταλλακτήριο.

 

Τότε ρε πασάκα μου τι κάνεις εδώ μέσα; Πούλα τα όλα, κράτα τα λεφτά σου, ρίχνε μια στο τόσο απλά ματιές στις τιμές και όταν πέσουν σε τιμές χώμα μπές και αγόρασε, ή μην ξανασχολείσαι τελοσπάντων αν θεωρέις ότι μόνο προς τα κάτω πάει.Δεν σε καταλαβαίνω. Εικασίες κάνεις. Και όταν τις εικασίες σου τις διαβάζει κόσμος (όπου ο κόσμος αποτελεί και τν αγορά) σημαίνει ότι λίγο η πολύ επηρεάζεις. Όταν λοιπο΄ν οι εικασίες σου ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ να γράφεις πράγματα με στοιχεία τύπου πιστεύω ότι θα πάει 30κ λόγω αυτού αυτού και έχω αυτά τα στοιχεία. Άν είναι τύπου "πω να δείτε θα καταρρεύσουν όλα" τότε κυριολεκτικά επηρεάζεις προς αρνητική κατεύθυνση κάτι απλά επειδή έτσι πιστέυεις στην τύχη.

αρα θες ρε μεγαλε να σου λεμε οτι ολα θα πανε στο φεγγαρι? Οτι ολα καλα και θα ανεβει ? Μη τυχον '' επιρεαστει '' ο  κοσμος και δεν κανει αυτο που θεωρεις εσυ σωστο? 

Οτι θα πεσει σε τιμες 30k και πιο κατω , σημαινει οτι δε πιστευει καποιος στην τεχνολογια αυτη ή οτι θα εξαφανιστει?

Υπαρχουν πολλα σεναρια , οχι στην τυχη, και ενα απο αυτα ειναι να πεσει στα 30 ξανα και πιο κατω.

Οχι δε θα εξαφανιστει, δυνατα dips /corrections ειναι στο προγραμμα, μια πολυ καλη buying ευκαιρια θα ειναι ( οπως και μια bear market ειναι στο προγραμμα ),  κι οντως αργα η γρηγορα στο μελλον θα παει εκει που πρεπει.

Εσυ προσεξε μη παρεις στο λαιμο σου ανθρωπους με τη μονοδιαστατη προσεγγιση σου...Λαρωσε τη σκουφια σου

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δεν καταλαβαινω τι κερδιζει καποιος μετατρεποντας πρωτα σε usdt πριν παρει οποιοδηποτε αλλο crypto.

Δηλαδη για ποιο λογο να κανω το εξτρα βημα; Βαζω πχ 50ευρω και λεω φερε για 50 ευρω ETH. Γιατι να τα κανω πρωτα tether; Επισης εστω οτι πουλας καποιο νομισμα σε μια τιμη και παιρνεις fiat, γιατι να μη το αφησεις μεσα στο binance ως ευρω/δολλαριο ; Κανοντας το tether και αφηνοντας το να καθετε δεν βαζεις(με βαση το βιντεο στη προηγουμενη σελιδα) αλλο ενα μπελα-ρισκο στο κεφαλι σου; Στη μια περιπτωση αν βαρεσει "κανονι" το tether(ή το binance) τα εχασες, στην αλλη πρεπει να βαρεσει κανονι μονο το binance.

Επεξ/σία από sheik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

παρακολουθει κανεις τον whale alert στο twitter?

μυριζει τσουναμι.

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι χαρτζιλίκια.

Πωλήσεις 1,3 δις 17:00-18:00.

Ούτε την Τετάρτη που έφτασε 30.000 δεν πωλήθηκαν τόσα μπιτκόιν σε μια ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

αρα θες ρε μεγαλε να σου λεμε οτι ολα θα πανε στο φεγγαρι? Οτι ολα καλα και θα ανεβει ? Μη τυχον '' επιρεαστει '' ο  κοσμος και δεν κανει αυτο που θεωρεις εσυ σωστο? 

Οτι θα πεσει σε τιμες 30k και πιο κατω , σημαινει οτι δε πιστευει καποιος στην τεχνολογια αυτη ή οτι θα εξαφανιστει?

Υπαρχουν πολλα σεναρια , οχι στην τυχη, και ενα απο αυτα ειναι να πεσει στα 30 ξανα και πιο κατω.

Οχι δε θα εξαφανιστει, δυνατα dips /corrections ειναι στο προγραμμα, μια πολυ καλη buying ευκαιρια θα ειναι ( οπως και μια bear market ειναι στο προγραμμα ),  κι οντως αργα η γρηγορα στο μελλον θα παει εκει που πρεπει.

Εσυ προσεξε μη παρεις στο λαιμο σου ανθρωπους με τη μονοδιαστατη προσεγγιση σου...Λαρωσε τη σκουφια σου

Από που το συμπέρανες μεγάλε αυτό; Απ το ότι έγραψα ότι αν έχεις στοιχεία κλπ για κάτι που γράφεις παρέθεσέ τα; Απο αυτό κατάλαβες να μου λέτε ότι θα πάνε όλα στο φεγγάρι; Πρόβλημα κατανόησης ελληνικών; 

 

Πάρα πολύ ωραία. Εφόσον υπάρχουν αυτά τα σενάρια παρέθεσέ τα έστω ονομαστικά .Αλλιώς ποιό το νόημα να γράψει ο οποιοσδήποτε "εγώ θεωρώ ότι θα πάει 30.τελεία." ;  Δεν χρειάζεται να έχει νόημα το τόπικ λοιπόν και γράφουμε όλοι ότι νομίζουμε; Κομπλέ. Η απάντηση μου λοιπόν στα τυχαία νομίζω ότι θα πάει 30 είναι ---> στ @@@@ μας.

Συνεχίζει το γερό dip αυτή την στιγμή με ada στα 1.55$ και btc στα 37400$ . Για να δούμε 

Απο τεχνική ανάλυση μιλώντας μπορούν να γίνουν τα πάντα έτσι;

Γιατί υποτίθεται ότι μετά απο τόσο μεγάλα correction υπάρχει μια προσπάθεια για επαναφορά (τύπου κοντά στα 50-55 τώρα) και εκεί αν απορριφθεί πάει για την μεγάλη κάθοδο. Εδώ βλέπουμε με το ζόρι να πάει στα 42. Πιο πολύ ένας θεωρητικός μπούσουλας είναι δήλ ή έχει κάτι περισσότερο απο πίσω η τεχνική ανάλυση;

Επεξ/σία από fastmanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

παρακολουθει κανεις τον whale alert στο twitter?

μυριζει τσουναμι.

εκεί γράφει για USDT και μεταφορά πχ σε HUOBI τι σημαίνει ότι θα αγοράσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Από που το συμπέρανες μεγάλε αυτό; Απ το ότι έγραψα ότι αν έχεις στοιχεία κλπ για κάτι που γράφεις παρέθεσέ τα; Απο αυτό κατάλαβες να μου λέτε ότι θα πάνε όλα στο φεγγάρι; Πρόβλημα κατανόησης ελληνικών; 

 

Πάρα πολύ ωραία. Εφόσον υπάρχουν αυτά τα σενάρια παρέθεσέ τα έστω ονομαστικά .Αλλιώς ποιό το νόημα να γράψει ο οποιοσδήποτε "εγώ θεωρώ ότι θα πάει 30.τελεία." ;  Δεν χρειάζεται να έχει νόημα το τόπικ λοιπόν και γράφουμε όλοι ότι νομίζουμε; Κομπλέ. Η απάντηση μου λοιπόν στα τυχαία νομίζω ότι θα πάει 30 είναι ---> στ @@@@ μας.

Συνεχίζει το γερό dip αυτή την στιγμή με ada στα 1.55$ και btc στα 37400$ . Για να δούμε 

Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να γράφει ο καθένας πόσο νομίζει οτι θα πάει. Αν έχεις στοιχεία βάλε το διάγραμμα, τράβα γραμμές και δικαιολόγησε το. Αν είσαι σίγουρος τράβα ενα shortάρισμα με 125 μόχλευση να γεμίσουν οι τσέπες σου. Τα άλλα είναι να χαμε να λέμε!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρεμα παίδες. Βρήκα κάποια ενδιαφέροντα σχόλια για το tether και είπα να παστάρω το video. Απλά προσέξτε τα λεφτά σας.

2 ώρες πριν, fastmanakos είπε

Σε φίατ που αναμένεται η μεγαλύτερη υποτίμηση στον επόμενο καιρό; valid point...

Δεν διαφωνώ ότι θα έχουμε υποτίμηση λόγο covid αλλά αυτή θα αφορά τους πάντες και όχι μερικά εκατομμύρια traders.

Ποιούς λες να μπιπ περισσότερο ?

12 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Δεν χρειάζεται να έχει νόημα το τόπικ λοιπόν και γράφουμε όλοι ότι νομίζουμε; Κομπλέ. Η απάντηση μου λοιπόν στα τυχαία νομίζω ότι θα πάει 30 είναι ---> στ @@@@ μας.

Σαφώς γράφουμε ότι νομίζουμε. Και εσύ γράψε ότι νομίζεις. Δεν χρειάζεται να απαντήσεις προσβλητικά σε κάποιον που έχει διαφορετική άποψη με εσένα.

Όπως εσύ εκφράζεις την αισιοδοξία σου και μπορεί να πάρεις στο λαιμό σου  κάποιους, έτσι και κάποιος άλλος μπορεί να εκφράσει την καταστροφολογία του και να χαθούν ευκαιρίες.

Αλλιώς, δημιουργείστε ένα κλειστό group οι ένθερμοι υποστηρικτές και αβαντάρετε ο ένας τον άλλο .

Επεξ/σία από panospeter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, snet είπε

εκεί γράφει για USDT και μεταφορά πχ σε HUOBI τι σημαίνει ότι θα αγοράσουν;

πολυ χοντρικα , οταν μεταφερεται χρημα στα ανταλακτηρια , ειναι για γινουν αγορες, οτα μεταφερονται κρυπτο, ειναι για πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...