Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Carrion είπε

Πότε έκλεισε τα api; 

Μέχρι και πριν από λίγο που κοιτούσα μια χαρά δουλεύουν τα api σε όλα τα exchanges που έχω accounts, συμπεριλαμβανομένου και του binance.

Για μερικές ώρες το έκκλεισαν όχι 2 μέρες. Κατα την διάρκεια της πτώσης όταν έπεσε κάτω απο τα 34-33 το έκλεισαν.

7 ώρες πριν, greekfragma είπε

Θέλω να μοιραστώ μια σκέψη και όποιος θέλει απαντά.

Αν υποθέσουμε οτι pump δε θα δούμε για ένα διάστημα ακόμα....συμφέρει στα μικρά πάνω κάτω που κάνει αυτή τη στιγμή να πουλάς και να αγοράζεις το crypto που σε ενδιαφέρει για να βγάλεις ένα μικρό κέρδος;

εγώ ας πούμε μπήκα vet στο 0.08

Να τα δώσω τώρα στα 0.09 για να ξαναγοράσω στο 0.83 ή πολύ φασαρία για το τίποτα; προφανώς δε μιλάω για 24/7 μονιτορ από πάνω και όλη μέρα τσεκάρισμα.

Μόνο αν το κάνεις με μόχλευση συμφέρει.

8 ώρες πριν, zananiro είπε

Ναι γίνεται να βάλεις και stop-limit για buy. H λογική ακριβώς η ίδια όπως στο sell. Η διαφορά μεταξύ limit και stop-limit είναι ότι στην περίπτωση η εντολή ενεργοποιείται άμεσα και υπάρχει στα open orders. Στο stop-limit θα ενεργοποιηθει όταν πιάσει το stop. 

 

Σωστά. Οι Αμερικάνοι πουλάνε μαζικά, αν παρατηρήσεις σήμερα η πτώση άρχισε όταν ξημέρωσε στην Αμερική. Την Τετάρτη θεωρώ ότι έπεσε στα 30κ απότομα γιατί έγιναν μαζικά και ταυτόχρονα οι πωλήσεις, γι' αυτό και έκανε άμεσα rebound, δεν είχαν διάρκεια οι μεγάλες πωλησεις και το support των 30κ δεν πιέστηκε. Το support 35κ πάντως φαίνεται να είναι δυνατό. Αν κρατήσει έχει καλώς. Αν όχι μετά πάμε για 30-32κ το οποίο όμως δεν έχει δοκιμαστεί. Απλά απ'οτι το κόβω θα υπάρχει αυτή η κατάσταση για πολύ καιρό.   

Την Τετάρτη έπεσε λόγω πάνικ σελ. Πούλαγαν ολοι σε τιμή αγοράς. Τώρα πουλάνε αυτοί που αγόρασαν μετα την πτώση για να βγάλουν κέρδος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Εκανα unistall τα Binance και Coinbase app και έφυγα για σκ εκτός. Να ηρεμήσουμε λίγο ( έβαλα βέβαια ένα order στο πάτο μπας και)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, στην Binance με ποιον τρόπο μπορώ να κάνω το εξής:

Πες ότι βάζω 500 ΕΥΡΩ σε κάποιο Crypto και όταν έχω το κέρδος που θέλω π.χ 550 ΕΥΡΩ άρα 50 ΕΥΡΩ κέρδος! Τα 50 ΕΥΡΩ κέρδος που έχω πως τα βγάζω εκτός;

Με το Sell Your Cryptos to Your Local Currencies;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Καλησπερα, στην Binance με ποιον τρόπο μπορώ να κάνω το εξής:

Πες ότι βάζω 500 ΕΥΡΩ σε κάποιο Crypto και όταν έχω το κέρδος που θέλω π.χ 550 ΕΥΡΩ άρα 50 ΕΥΡΩ κέρδος! Τα 50 ΕΥΡΩ κέρδος που έχω πως τα βγάζω εκτός;

Με το Sell Your Cryptos to Your Local Currencies;

Μπορείς να βάλεις Sell Order και όταν/αν η αξία του κρυπτο σου πιάσει την τιμή που δίνει το 50ρικο κέρδος να πουλήσει αξίας 50€ κρυπτο σε ευρώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mindnever είπε

Μπορείς να βάλεις Sell Order και όταν/αν η αξία του κρυπτο σου πιάσει την τιμή που δίνει το 50ρικο κέρδος να πουλήσει αξίας 50€ κρυπτο σε ευρώ

Οπότε στην ουσία αυτόματα θα μετατρέπει σε € το κέρδος που επιθυμώ; Ωραίο αυτό. Έχεις φόρο στην κάθε μετατροπή;

Επίσης υπάρχει κάτι παρόμοιο όταν παίρνει την κατιούσα; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σαν να έχει σταθεροποιηθεί η κατάσταση ή είναι και απλά αδράνεια Σαββατοκύριακου

Σε κάθε περίπτωση θα το μάθουμε μόλις ανέβει η τιμή λίγο τι τεστ θα φάει!

και

 

Σε κάθε περίπτωση θα χαθεί η ευκαιρία για ψώνια στις εκπτώσεις αφού όταν θα μάθουμε ότι η νέα τιμή είναι ψηλά θα είναι πολύ αργά για τέτοιες αγορές....😵

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Οπότε στην ουσία αυτόματα θα μετατρέπει σε € το κέρδος που επιθυμώ; Ωραίο αυτό. Έχεις φόρο στην κάθε μετατροπή;

Επίσης υπάρχει κάτι παρόμοιο όταν παίρνει την κατιούσα; 

Ευχαριστώ πολύ. 

0,1% fees σε κάθε πώληση/αγορά (στη Binance).

Στην κατιούσα λογικά θες Stop Loss, πάλι Sell σε ευρώ δηλαδή αλλά ορίζεις μεγαλύτερο ή όλο το ποσο των κρυπτο σου για να ελαχιστοποιήσεις τις απώλειες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, snet είπε

σαν να έχει σταθεροποιηθεί η κατάσταση ή είναι και απλά αδράνεια Σαββατοκύριακου

Σε κάθε περίπτωση θα το μάθουμε μόλις ανέβει η τιμή λίγο τι τεστ θα φάει!

και

 

Σε κάθε περίπτωση θα χαθεί η ευκαιρία για ψώνια στις εκπτώσεις αφού όταν θα μάθουμε ότι η νέα τιμή είναι ψηλά θα είναι πολύ αργά για τέτοιες αγορές....😵

Το θέμα είναι να σπάσουμε την αντίσταση του EMA200 (42k) γιατί τις 2 προγούμενες μέρες δεν τα καταφέραμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mcstefan7 είπε

Το θέμα είναι να σπάσουμε την αντίσταση του EMA200 (42k) γιατί τις 2 προγούμενες μέρες δεν τα καταφέραμε.

Εδω με το ζορι κραταμε τα 38k πως θα σπασουμε τα 42k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά , 

Θέλω μια βοήθεια γιατί ίσως καταλαβαίνω κάτι λάθος. 

Έχω σκοπό να κάνω staking κάποια κομμάτια ADA, για πιο λόγο μου δίνει για 15 μέρες , 17.79% ενώ για 30 μου δίνει 5%? 

Έχει λογική αυτό το πράγμα? 

Έτσι συμφέρει να τα κλείνω συνέχεια στο 15ημερο. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Καλησπέρα παιδιά , 

Θέλω μια βοήθεια γιατί ίσως καταλαβαίνω κάτι λάθος. 

Έχω σκοπό να κάνω staking κάποια κομμάτια ADA, για πιο λόγο μου δίνει για 15 μέρες , 17.79% ενώ για 30 μου δίνει 5%? 

Έχει λογική αυτό το πράγμα? 

Έτσι συμφέρει να τα κλείνω συνέχεια στο 15ημερο. 

Πόσα ada σε αφήνει να κάνεις stake στις 15  μέρες και πόσα στις 30 όμως? Επίσης τα ποσοστά δεν θα είναι πάντα έτσι και κυρίως... Είναι ετήσιο κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Καλησπέρα παιδιά , 

Θέλω μια βοήθεια γιατί ίσως καταλαβαίνω κάτι λάθος. 

Έχω σκοπό να κάνω staking κάποια κομμάτια ADA, για πιο λόγο μου δίνει για 15 μέρες , 17.79% ενώ για 30 μου δίνει 5%? 

Έχει λογική αυτό το πράγμα? 

Έτσι συμφέρει να τα κλείνω συνέχεια στο 15ημερο. 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι σημαίνει Est. APY. Σε 15 μέρες θα έχεις 17,79/24=0,74% ADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Πόσα ada σε αφήνει να κάνεις stake στις 15  μέρες και πόσα στις 30 όμως? Επίσης τα ποσοστά δεν θα είναι πάντα έτσι και κυρίως... Είναι ετήσιο κέρδος.

200 σε 15 μέρες τώρα για 30 δε θυμάμαι. 

Η αλήθεια είναι πως είναι πουστονεο οπότε δεν ήξερα ότι είναι ετήσιο κέρδος , εγώ νομίζω ότι το κέρδος θα είναι μετά το 15ημερο

2 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Μάλλον δεν κατάλαβες τι σημαίνει Est. APY. Σε 15 μέρες θα έχεις 17,79/24=0,74% ADA

Είμαι νέος σε όλο αυτό και όσα είχα διαβάσει και δει για το staking , μάλλον το έγραφαν στα ψιλά γράμματα ότι είναι ετήσιο το κέρδος. Εγώ νόμιζα ότι βάζεις όσα βάζεις και μετά από 15 μέρες μπορείς να πιάσεις ένα 15% συν. 

Γενικά αν το παιχνίδι σου είναι long term , πιστεύεις αξίζει να τα παγώσεις και να τα στακαρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Μάλλον δεν κατάλαβες τι σημαίνει Est. APY. Σε 15 μέρες θα έχεις 17,79/24=0,74% ADA

Νομίζω ότι το 17.79 αφορά το apy δηλαδή 17.79 / 365 = 0.048% * ( το ποσό μας ) έτσι βλέπεις τι βγάζεις την ημέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...