Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κάποιος πως τρίβαμε τα χρήματα από το crypto.com ?

Αυτή τη στιγμή εχω ADA . 

Πως θα τα μετατρέψω σε Ευρω ?

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία για να πάρει τα χρήματα του από αυτό το site η μόνο αγοράζετε ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, inetien12 είπε

Ξέρει κάποιος πως τρίβαμε τα χρήματα από το crypto.com ?

Αυτή τη στιγμή εχω ADA . 

Πως θα τα μετατρέψω σε Ευρω ?

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία για να πάρει τα χρήματα του από αυτό το site η μόνο αγοράζετε ?

Δεν γνωρίσω για το Crypto αλλά γενικά η διαδικασία είναι εξής: 

Μετατρέπεις τα ADA σε USDT (αν δεν υποστηρίζεται απευθείας σε EUR) και στη συνέχεια σε EUR. 

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει δοκιμασμένα bot για trading; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, inetien12 είπε

Ξέρει κάποιος πως τρίβαμε τα χρήματα από το crypto.com ?

Αυτή τη στιγμή εχω ADA . 

Πως θα τα μετατρέψω σε Ευρω ?

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία για να πάρει τα χρήματα του από αυτό το site η μόνο αγοράζετε ?

Αν είσαι από.το app επιλέγοντας τα ada έχει επιλογή sell, fiat wallet, επιλέγεις όσα θες και τέλος. Έγιναν ευρώ.

 

Για να τραβήξεις ευρω... Αν και δεν μου χρειαστηκε ποτέ στο crypto.com γράφει ότι για να τραβήξεις σε ένα λογαριασμό σου θα πρέπει πρώτα να έχει κάνει κατάθεση απο αυτο τον λογαριασμό. Δες το σαν ασφάλεια για να μην στα τραβήξει κάποιος τρίτος

Υγ: Ήθελα να απαντήσω την προηγουμενη φορά που ρώτησες αλλά... Έσβησα το κείμενο για να μην φανω κάπως. Είναι λογικό να βάζετε λεφτά χωρίς να δείτε πρώτα πως μπορείτε να τα τραβήξετε? 

 

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Αν είσαι από.το app επιλέγοντας τα ada έχει επιλογή sell, fiat wallet, επιλέγεις όσα θες και τέλος. Έγιναν ευρώ.

 

Για να τραβήξεις ευρω... Αν και δεν μου χρειαστηκε ποτέ στο crypto.com γράφει ότι για να τραβήξεις σε ένα λογαριασμό σου θα πρέπει πρώτα να έχει κάνει κατάθεση απο αυτο τον λογαριασμό. Δες το σαν ασφάλεια για να μην στα τραβήξει κάποιος τρίτος

Υγ: Ήθελα να απαντήσω την προηγουμενη φορά που ρώτησες αλλά... Έσβησα το κείμενο για να μην φανω κάπως. Είναι λογικό να βάζετε λεφτά χωρίς να δείτε πρώτα πως μπορείτε να τα τραβήξετε? 

 

Σε ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Δεν γνωρίσω για το Crypto αλλά γενικά η διαδικασία είναι εξής: 

Μετατρέπεις τα ADA σε USDT (αν δεν υποστηρίζεται απευθείας σε EUR) και στη συνέχεια σε EUR. 

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει δοκιμασμένα bot για trading; 

3commas 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει γίνει μόδα και έχουν λυσσαξει οτι ήμαστε στο κόκκινο βελάκι.

Αλλά αυτοί ξέρουν ότι εμείς ξέρουμε οπότε εμείς δεν ξέρουμε αυτό που αυτοί ξέρουν.

IMG_20210525_154927_957.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, k_dinos είπε

Το 17% είναι προσωρινή προσφορά.

Όπως επίσης είχε 34% προσφορά για το ΒΝΒ.
 

Στο Daedalus πόσο περίπου % δίνει?

 

3 ώρες πριν, ooaris είπε

Ναι

 

ΤΟ daedalus δινει ιδανικά 5% APY σε ενα pool αν αυτό έχει πολύ μεγάλο αριθμό delegated ADA από τον owner και το ιδανικό saturation που είναι όσο πιο κοντά στο 100% αλλά κάτω από αυτό γτ εκεί τρώει άκυρο από τον αλγόριθμο.

3 ώρες πριν, Carrion είπε

Μιλάμε για ένα pool όμως που δεν έχει βρει block ακόμα... Δυστυχώς έχει πολύ μικρό stake. 

https://pooltool.io/pool/f765c73fa3700f6fa735310ebc0255265613db23fd7bb14e8d84e795/epochs

Δεν έχω τίποτα με το να τα κάνει κάποιος stake μέσα από το binance. Για την ασφάλεια του θέματος το είπα, και ειδικά αν μιλάμε για πολλά ada ώστε να είναι σε δικό σου wallet.

Αυτό ήθελα να τσεκάρω και γω. Το πρόβλημα του ellada είναι πως όταν ψαχνομουν εγώ ο owner έκανε delegate 5(ναι πέντε) ADA στο pool και αργότερα το είχαν ανεβάσει στο 1000 όπου έμεινε. ΜΕ 1000 ada δεν πάει πουθενά το pool. Στο TS17 που είναι επίσης ενός Έλληνα έχει κάνει pledge 45κ το παιδί. Αν θες όμως να έχεις πράγματι κάποιο yield θες pool με 500κ pledge απο τον owner. Aκόμη και το TS17 που βγάζει blocks, εμένα μου έδινε estimation 0 για τα 200 που ήθελα να κάνω stake. Μέσα από το daedalus μπορείς να δεις το αναμενομενο reward per epoch ανα pool

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tcktcktck είπε

 

 

ΤΟ daedalus δινει ιδανικά 5% APY σε ενα pool αν αυτό έχει πολύ μεγάλο αριθμό delegated ADA από τον owner και το ιδανικό saturation που είναι όσο πιο κοντά στο 100% αλλά κάτω από αυτό γτ εκεί τρώει άκυρο από τον αλγόριθμο.

Αυτό ήθελα να τσεκάρω και γω. Το πρόβλημα του ellada είναι πως όταν ψαχνομουν εγώ ο owner έκανε delegate 5(ναι πέντε) ADA στο pool και αργότερα το είχαν ανεβάσει στο 1000 όπου έμεινε. ΜΕ 1000 ada δεν πάει πουθενά το pool. Στο TS17 που είναι επίσης ενός Έλληνα έχει κάνει pledge 45κ το παιδί. Αν θες όμως να έχεις πράγματι κάποιο yield θες pool με 500κ pledge απο τον owner. Aκόμη και το TS17 που βγάζει blocks, εμένα μου έδινε estimation 0 για τα 200 που ήθελα να κάνω stake. Μέσα από το daedalus μπορείς να δεις το αναμενομενο reward per epoch ανα pool

Άρα το binance είναι καλό σε σχέση με αυτά που λες. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα από daedalus σε όποιο pool και να μπεις που έχει την δυνατότητα να παράγει blocks, το apy θα είναι 5%.

η binance δίνει πάντα καλύτερα ποσοστά γιατί παίρνει τα κρυπτο σου και τα δανείζει από δω και από κει, με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, omitziz είπε

Έχει γίνει μόδα και έχουν λυσσαξει οτι ήμαστε στο κόκκινο βελάκι.

Αλλά αυτοί ξέρουν ότι εμείς ξέρουμε οπότε εμείς δεν ξέρουμε αυτό που αυτοί ξέρουν.

IMG_20210525_154927_957.jpg


ασε, μονο πενταλφες δεν βαλανε ακομα 😆

"λενε" επισης (σοβαρα τωρα) οτι τις επομενες 20 μερες μετα το προηγουμενο dip θα φανει αν θα επικρατησουν οι bulls ή οι bears, γιαυτο προς ωρας παραμενει τσιμεντωμενο λιγο κατω απτα 40k
οποτε ή θα εχουμε το νεο dip στα ~20k και μετα το V της ανοδου ή θα παμε σιγα σιγα στα 40 με 45k και απο κει και περα βλεπουμε..

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εδώ δε ξέρουμε τι θα γίνει τα επόμενα 10 λεπτά, αυτοί βγάλανε καμπύλη για το παρελθόν παρόν και μέλλον;

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κουράζεστε, 2 είναι οι πιθανότητες...

Η θα ανέβει ή θα πέσει...

εκτός αν μείνει στα ίδια επίπεδα, οπότε και πάλι ή θα ανέβει ή θα πέσει!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
24 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Μην κουράζεστε, 2 είναι οι πιθανότητες...

Η θα ανέβει ή θα πέσει...

εκτός αν μείνει στα ίδια επίπεδα, οπότε και πάλι ή θα ανέβει ή θα πέσει!

exactly as predicted!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...