Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Martini είπε

Οι περισσότεροι τα έχετε σε πορτοφόλια η μες τη Binance ? 

Χρειάζεται τόσο πολύ το πορτοφόλι ή μόνο εμένα μου φαίνεται ότι είναι οκ και μες τη Βinance 😝

Αν κάποτε γίνουν πολλά όπως λέει και ο φίλος πως τα βγάζετε - χρησιμοποιείται ?? Ειδικά αυτοί που λέτε δε χρειάζεται να δηλωθούν 😝

Μετην ίδια την κάρτα της Binance? Μεταφορά σε ελληνική τράπεζα - Revolut? ή υπάρχει και άλλος τρόπος?

αν εχεις συνολικα 300 ευρω αξίας νομίσματα τοτε δεν υπαρχει λόγος για πορτοφόλι (που μπορεί να κοστίσει 100ευρω)

Αν έχεις μισο btc θες πορτοφόλι και θυρίδα.

 

Σε κάθε περίπτωση εσύ κρίνεις το ρίσκο και το κέρδος κάθε επιλογής. Μπορείς φυσικά να παίρνεις τόκο από binance αλλά εσύ κρίνεις πόσο ρίσκο αντέχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, cliobaccarra είπε

Φυσικα και η "μπογια" του εχει αρχισει και περναει. Μην συγκρινεις αυτο που ειχε γινει με το σημερινο. 6% πτωση εχουμε ειναι σαν να μην εχει γινει τπτ, η αγορα θα μαθει να τον αγνοει ολο και περισσοτερο. Πιο πολυ χρησιμος ειναι στους day traders να βγαζουν το ψωμακι τους.

και εγώ αυτό πιστεύω. Το bitcoin μια και μπήκε στα μεγάλα σαλόνια θα πρέπει να επιβιώσει και από τα τέτοια μεγάλα trade και σπεκουλαρίσματα δισεκατομμυρίων που κάνoυν τύποι σαν τον Musk.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι, όπως έχω πει και παλιότερα, πιστεύω ότι αν ο musk βγει "σοβαρά" (όχι με emoji και μαλακίες) και πει ότι πούλησε τα BTC του, τότε το φράγμα των 30-31K θα σπάσει προς τα κάτω.

Το tweet του ήταν ο προάγγελος για την επίσημη ανακοίνωση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panospeter είπε

Εγώ πάλι, όπως έχω πει και παλιότερα, πιστεύω ότι αν ο musk βγει "σοβαρά" (όχι με emoji και μαλακίες) και πει ότι πούλησε τα BTC του, τότε το φράγμα των 30-31K θα σπάσει προς τα κάτω.

Το tweet του ήταν ο προάγγελος για την επίσημη ανακοίνωση.

Αν τα πουλήσει η πτώση θα φανεί πριν την ανακοίνωση... 🙄

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Αν τα πουλήσει η πτώση θα φανεί πριν την ανακοίνωση... 🙄

image.png

Δεν πρόκειται να πουληθούν όλα με τη μία .. ούτε ξέρει κανένας τα address τους. Θα γίνει σε βάθος χρόνου και πιθανότατα έχει αρχίσει ήδη η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, panospeter είπε

Εγώ πάλι, όπως έχω πει και παλιότερα, πιστεύω ότι αν ο musk βγει "σοβαρά" (όχι με emoji και μαλακίες) και πει ότι πούλησε τα BTC του, τότε το φράγμα των 30-31K θα σπάσει προς τα κάτω.

Το tweet του ήταν ο προάγγελος για την επίσημη ανακοίνωση.

και πάλι το Bitcoin θα πρέπει να μπορεί να κάνει recover από τέτοια κατάσταση. Προσωπικά πιστεύω ότι καλό θα είναι να φύγει τέτοιος σπεκουλαδώρος trader αν και σε αγορές όπως του Bitcoin με τόσο μεγάλες αυξομοιώσεις της ισοτιμίας είναι παράδεισος για τύπους σαν το Μusk και δύσκολα την κοπανάνε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, omitziz είπε

Δεν πρόκειται να πουληθούν όλα με τη μία .. ούτε ξέρει κανένας τα address τους. Θα γίνει σε βάθος χρόνου και πιθανότατα έχει αρχίσει ήδη η διαδικασία.

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι πιθανότατα τα έσπρωξε όλα το τελευταίο δεκαήμερο του Απριλίου. Και μετά άρχισε τα tweets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα.

Όλοι οι υποστηρικτές του BTC μιλάνε για manipulation, προκεικένου να πουλήσει ο κόσμος το απόθεμα του και να το αγοράσουν οι ισχυροί φθηνά.

Αν είναι το BTC να φτάσει τα 100K μέχρι το τέλος του χρόνου ή  τα 500K που λέει και η Κάθυ, τα 35-36K που είναι τώρα δεν είναι φθηνά ? Τι φοβούνται (οι ισχυροί) ? ΄Ότι αν ο κόσμος δει να εκτοξεύεται πάλι στα 50K - 62Κ δεν θα τα πουλήσει ?

Πόσοι είναι αυτοί που κάνουν Hodl και τι μερίδιο έχουν στην αγορά ?

Επεξ/σία από panospeter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, panospeter είπε

Δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα.

Όλοι οι υποστηρικτές του BTC μιλάνε για manipulation, προκεικένου να πουλήσει ο κόσμος το απόθεμα του και να το αγοράσουν οι ισχυροί φθηνά.

Αν είναι το BTC να φτάσει τα 100K μέχρι το τέλος του χρόνου ή  τα 500K που λέει και η Κάθυ, τα 35-36K που είναι τώρα δεν είναι φθηνά ? Τι φοβούνται (οι ισχυροί) ? ΄Ότι αν ο κόσμος δει να εκτοξεύεται πάλι στα 50K - 62Κ δεν θα τα πουλήσει ?

Πόσοι είναι αυτοί που κάνουν Hodl και τι μερίδιο έχουν στην αγορά ?

Και αυτοί που λένε για 100K ή 500Κ μέχρι το τέλος του χρόνου προσπαθούν μάταια να χειραγωγήσουν, και να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα. Το BTC όλα αυτά τα χρόνια διανύει μαραθώνιο, ανεβαίνει αργά και σταθερά δεν είναι φούσκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Doubt είπε

Όπως έγραψα και πιο πάνω, όποιος ψάχνεται να πληρώσει φόρους, ελεύθερα. Λιγότεροι για μένα σε τελική ανάλυση.

Δεν προκύπτει όμως υποχρέωση από κάπου.

καλά φίλε προσπάθησε να μεταφέρεις με έμβασμα σε προσωπικό λογαριασμό (όχι εταιρείας με τιμολόγια, κτλ) 20 χιλιάρικα και άνω και μετά πες μας δεν υπάρχει υποχρέωση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι μιλατε για τον musk λες και ειναι ο φουρθιωτης εμενα με ξεπερνα παντως .

Ο κυριος ειναι ιδιοφυια και βλεπει 5- 10 χρονια μπροστα.

Τωρα οποιος πουλαει bitcoin  επειδη ειχε κερι κοκκινο καλα  να παθει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mogsub είπε

καλά φίλε προσπάθησε να μεταφέρεις με έμβασμα σε προσωπικό λογαριασμό (όχι εταιρείας με τιμολόγια, κτλ) 20 χιλιάρικα και άνω και μετά πες μας δεν υπάρχει υποχρέωση

Γιατί; Το έκανες και είχες κάποιο πρόβλημα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mogsub είπε

καλά φίλε προσπάθησε να μεταφέρεις με έμβασμα σε προσωπικό λογαριασμό (όχι εταιρείας με τιμολόγια, κτλ) 20 χιλιάρικα και άνω και μετά πες μας δεν υπάρχει υποχρέωση

Μήλα και πορτοκάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ooaris είπε

Γιατί; Το έκανες και είχες κάποιο πρόβλημα; 

Ναι αλλά δεν είχα πρόβλημα γιατί μπορούσα να το δικαιολογήσω

Προσωπική συμβουλή: μην προσπαθήσει κανείς να στείλει έμβασμα σε προσωπικό του λογαριασμό από τράπεζα του εξωτερικού πάνω από 10 χιλιάδες (ολικώς ή μερικώς δλδ 5 φορές από 2 χιλιάρικα - από τον ίδιο λογαριασμό) γιατί θα γίνει αυτόματα τραπεζικός έλεγχος για ξέπλυμα μαύρου χρήματος. Καλύτερα κρατήστε τα στα πορτοφόλια σας. Βρείτε έναν τραπεζικό φίλο/γνωστό σας να σας το επιβεβαιώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...