Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Odyss3us είπε

long term απο χρονο και πανω στα 12 χρονια των crypto κανεις δε βγηκε χαμενος

Με το ίδιο fiat όμως άλλο να έχεις 1 btc και άλλο 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, omitziz είπε

Με το ίδιο fiat όμως άλλο να έχεις 1 btc και άλλο 20

ναι αλλα το πιθανοτερο σε long term ειναι το 1 να εγινε/γινει  20 κι οχι το αντιθετο

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mech35 είπε

Δεν υπάρχει μια τιμή που λες πάει στο μηδεν, ας σώσω ό,τι σώζεται?

 

προσωπικά ότι χρήματα έβαλα ήταν ένα ρίσκο που δέχθηκα να πάρω οτι μπορεί να τα χάσω. Δεν μου περισσεύουν αλλά είμαι ήσυχος με την απόφασή μου. Αν την πάτησα θα αποδεχθώ τη χασούρα και θα προχωρήσω τη ζωή μου.

Θεωρώ όμως οτι επενδύοντας σε VeChain Theta μακροπρόθεσμα θα πάρω κάποιο κέρδος. Αν θα είναι 2x 4x 100x δε με απασχολεί. Ανάλογα τις ανάγκες μου αν αλλάξουν ή υπάρξουν μελλοντικά θα δω που βρίσκονται και αν θέλω να τα τραβήξω. Αν μείνουν στο 0 για 3 χρόνια...ε ας μείνουν μέσα ως μηδενικά. Δε τα τραβάω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με αγορές Theta στα 6.2ευρώ (τώρα βρίσκεται στα 4.8ευρώ)

και Vechain στα 0.08 (τώρα βρίσκεται στα 0.05)

η ερώτησή μου ήταν σχετικά με το αν είναι να βγάλω και να αγοράσω χαμηλότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα στο λιγο καιρό που ασχολούμαι με τα κρύπτο, εφαγα μια σφαλιάρα και έμαθα για τις επομενες κινήσεις μου.

Μπηκα καπου εκει στο Φεβρουάριο και με μερικές κινήσεις τυχαίες οπως αποδείχθηκε, διπλασίασα και τριπλασίασα το κεφάλαιο.

Επειτα παρασύρθηκα απ'το ευκολο κέρδος και σπατάλησα μέρος των κερδών...εκει ηταν το λάθος μου! Αν αφηνα μεσα τα 700-800ε ως fiat, σήμερα θα αγόραζα κρύπτο που μου δώσαν πριν μήνες "μεροκάμματο"!

Σε κάθε περίπτωση, δε χαθηκαν τα παντα, αλλα θεωρώ πως αυτή η κατηφόρα ειναι καλή στιγμή για επένδυση, θεωρώντας πως θα ανέβουν καποια στιγμη στα προηγούμενα επιπεδα.

Αν οχι...τότε "χασαμε". 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekfragma είπε

η ερώτησή μου ήταν σχετικά με το αν είναι να βγάλω και να αγοράσω χαμηλότερα.

κανείς δεν θα στο πει. Αλλά γενικά πουλάς όταν είναι σε consolidation ή γίνεται breakout από ενα pattern που εχεις δει. Σε όλα τα άλλα ρισκάρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Επειτα παρασύρθηκα απ'το ευκολο κέρδος και σπατάλησα μέρος των κερδών...εκει ηταν το λάθος μου! Αν αφηνα μεσα τα 700-800ε ως fiat, σήμερα θα αγόραζα κρύπτο που μου δώσαν πριν μήνες "μεροκάμματο"!

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω .. με σωστά stop loss κανένας δεν έχασε πολλά και μετά αγόρασε ποιο πολλά.

Εγώ με βλακείες trade έχασα ένα ποσοστό από τα σκαμενα. Όταν είδα ότι δεν υπάρχει άλλο πάνω μου έκατσαν μερικά και βγήκα εδώ και καιρό fiat.

Φυσικά και πάλι θα μπω αλλά όταν θεωρήσω έστω και λάθος , σωστή τιμή και χρονική στιγμή.

 

29κ ο βασιλιάς και δεν αγοράζει κανένας. Κάτι λέει αυτό εκτός charts.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αγόρασα BTC. Σκεφτόμουν και για ETH μιας και δεν έχω καθόλου αλλά δεν προχώρησα.

Αν πέσει παρακάτω που λένε για 20-25k θα ξαναπάρω.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
35 λεπτά πριν, omitziz είπε

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω .. με σωστά stop loss κανένας δεν έχασε πολλά και μετά αγόρασε ποιο πολλά.

Εγώ με βλακείες trade έχασα ένα ποσοστό από τα σκαμενα. Όταν είδα ότι δεν υπάρχει άλλο πάνω μου έκατσαν μερικά και βγήκα εδώ και καιρό fiat.

Φυσικά και πάλι θα μπω αλλά όταν θεωρήσω έστω και λάθος , σωστή τιμή και χρονική στιγμή.

 

29κ ο βασιλιάς και δεν αγοράζει κανένας. Κάτι λέει αυτό εκτός charts.

more blood

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, omitziz είπε

 

29κ ο βασιλιάς και δεν αγοράζει κανένας. Κάτι λέει αυτό εκτός charts.

Ίσως γιατί τόσο καιρό αγόραζαν, γι' αυτό δεν έπεσε άμεσα η τιμή ώστε να κλείσει η πτωτική φάση του κύκλου. Και ο καιρός είναι αρκετός, από αρχές Μαΐου ο κόσμος νόμιζε ότι αγόραζε το dip και αυτό που γινόταν ουσιαστικά ήταν παράταση της πτωτική τάσης. 

Πάντως με βάση τα ιστορικά στοιχεία, το btc δεν ξέρω αν είναι στη φάση του κύκλου για να κλείσει με αρνητικό annual return η χρονιά. Συνήθως αυτό το κάνει κάθε 4 χρόνια. 

Πάντως παιδιά η μόνη λύση για όσους είναι μέσα είναι HODL! Ο αριθμός νομισμάτων που θα έχετε στην κατοχή σας θα είναι ο ίδιος! 

75x48tk0qu861.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, omitziz είπε

Σκυλί στα ποσά ψωνίζουμε? 0.0001?

 

(Δεν είναι τυχαίο το volume )

Screenshot_20210622-162606.jpg

Εγώ έβαλα μια εντολή στα 0.05€ για τον σκύλο του E.M. να υπάρχει, ποτέ δεν ξέρεις 😏.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...