Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Η διαφορά του τζόγου με το trading είναι το risk management! Εξαρτάται για τι ποσά μιλάς. Είναι διαφορετικό ένα άτομο να βγάζει 100ευρώ τον μήνα και άλλο να βγάζει 20-30κ το μηνα.

Πλέον με leverage; Γιατί είναι διαφορετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, RedYonko είπε

Πλέον με leverage; Γιατί είναι διαφορετικό;

Με μόχλευση ασχολούμαι και εγω στο 90%.Η διαφορά είναι στην διαχείριση του ρίσκου. Αλλιώς είναι να παίζεις το 0,5% του λογαριασμού και αλλιώς το 10%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Με μόχλευση ασχολούμαι και εγω στο 90%.Η διαφορά είναι στην διαχείριση του ρίσκου. Αλλιώς είναι να παίζεις το 0,5% του λογαριασμού και αλλιώς το 10%

Και στον τζόγο υπάρχει ρίσκο. Και στον τζόγο υπάρχει leverage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

2. Φέρε 30κ στην τράπεζα και οταν σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό και σε πάνε μέσα για ξέπλυμα πες του οτι οι λογιστές λένε να μην τα δηλώνεις!

ΔΕΝ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙΣ λέμε..

Τα ξοδεύεις ως κρυπτο ή με τις κάρτες που εκδίδουν τα γνωστά μαγαζιά.

(βασικά, αν έχεις τέτοια ποσά, να πληρώσεις φόρους κι ας μη χρειάζεται, εθελοντικά, έτσι είναι το σωστό και το πρέπον... ποιος θα πληρώσει δηλαδή, εγώ; "όλα εγώ;" που λέει και η διαφήμιση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Φέρε 30κ στην τράπεζα και οταν σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό και σε πάνε μέσα για ξέπλυμα πες του οτι οι λογιστές λένε να μην τα δηλώνεις!

Έχω φέρει σε μικρά κομμάτια. Το μόνο τηλ ήταν από την Πειραιώς εάν έχω αλλάξει μισθοδοσία. Βρείτε καλούς λογιστές εάν έχετε ποσα.

Επεξ/σία από laserjesus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

ΔΕΝ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙΣ λέμε..

Τα ξοδεύεις ως κρυπτο ή με τις κάρτες που εκδίδουν τα γνωστά μαγαζιά.

(βασικά, αν έχεις τέτοια ποσά, να πληρώσεις φόρους κι ας μη χρειάζεται, εθελοντικά, έτσι είναι το σωστό και το πρέπον... ποιος θα πληρώσει δηλαδή, εγώ; "όλα εγώ;" που λέει και η διαφήμιση)

Αν έχεις μεγάλα ποσά αναγκαστικά θα τα φέρεις "νόμιμα" για να μπορέσεις να τα ξοδέψεις. Αν θες να κάνεις αγορές σπίτια/ΙΧ θα χτυπήσει πόθεν έσχες και τεκμήρια.

1 λεπτό πριν, laserjesus είπε

Έχω φέρει σε μικρά κομμάτια. Το μόνο τηλ ήταν από την Πειραιώς εάν έχω αλλάξει μισθοδοσία. Βρήκε καλούς λογιστές εάν έχετε ποσα.

Ο λογιστής είναι το Α-Ω. Πρέπει να βρεις εναν που να έχει πελάτες που ασχολούνται με επενδύσεις, χρηματιστήριο, forex. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Ο λογιστής είναι το Α-Ω. Πρέπει να βρεις εναν που να έχει πελάτες που ασχολούνται με επενδύσεις, χρηματιστήριο, forex. 

Σε όποιον πας και ρωτήσεις "να πληρώσω φόρους; θα βγάλεις κι εσύ κάτι" σιγά μη σου πει "όχι"

😁

32 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Αν έχεις μεγάλα ποσά αναγκαστικά θα τα φέρεις "νόμιμα" για να μπορέσεις να τα ξοδέψεις. Αν θες να κάνεις αγορές σπίτια/ΙΧ θα χτυπήσει πόθεν έσχες και τεκμήρια.

Καλά τώρα ΟΚ, γκαράζ να έχει το σπίτι, 2 θέσεις τουλάχιστον, η μια είναι για τη Λάμπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σε όποιον πας και ρωτήσεις "να πληρώσω φόρους; θα βγάλεις κι εσύ κάτι" σιγά μη σου πει "όχι"

Το θέμα είναι να σε συμβουλέψει τι πρέπει να κάνεις. πχ εγώ έχω τον λογιστή της εταιρίας και η γυναίκα μου είχε έναν απλό λογιστή. Όταν παντρευτήκαμε και έπρεπε να κάνουμε κοινή δήλωση τον πήρα τηλέφωνο γιατί είχε βάλει ενα ποσό σε ένα άκυρο πεδίο. Τον παίρνω τηλ για να δω τι ήταν και μου λέει δεν ήξερα που να το βάλω και το έβαλα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mcstefan7 είπε

 

Όταν βλέπω κάτι τέτοια ποστ για σποτ καίγονται τα εγκεφαλικά μου κύτταρα. Αν ήσουν με μόχλευση θα έλεγα οκ. Στο σποτ αγοράζεις και τα ξεχνάς αλλιώς τζάμπα χάνεις την ώρα σου. Καλύτερα αγόρασε λαχεία!

Τι θα πει αγοράζεις και τα ξεχνάς? Εξαρτάται τι trading plan έχει ο καθένας. Εγώ πχ αυτήν την περίοδο ανοίγω και κλείνω 10-15 positions την εβδομάδα και στοχεύω σε συσσωρευμενα μικρά κέρδη. Άλλες περιόδους τα είχα ξεχασμένα. Αλλοι ακολουθούν πιο long term trading plans είτε κάτι μεικτό shorταροντας συγκεκριμένα νομίσματα και κρατώντας κάποια για μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν υπάρχει πανάκεια στο τι είναι το πιο σωστό. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zananiro είπε

Τι θα πει αγοράζεις και τα ξεχνάς? Εξαρτάται τι trading plan έχει ο καθένας. Εγώ πχ ανοίγω και κλείνω 10-15 positions την εβδομάδα και στοχευω σε συσσωρευμενα μικρά κέρδη αυτήν την περίοδο. Αλλοι ακολουθούν πιο long term trading plans είτε κάτι μεικτό shorταροντας συγκεκριμένα νομίσματα και κρατώντας κάποια για μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν υπάρχει πανάκεια στο τι είναι πιο σωστό και τι όχι. 

Αν θες να κάνεις συχνό trading γιατί δεν πας με μόχλευση? Το κέρδος στο spot είναι οτι δεν θα χάσεις (εκτος αν ασχολέισαι με shitcoins). Αργα ή γρήγορα θα έρθει η τιμή που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...