Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

Δε θα μπω σε πλήρεις λεπτομέρειες του τι θα κάνω το porftolio μου @laserjesus

Εδώ πριν ένα ποστ λες και την τιμή του sell order και τώρα μας λες ότι δεν θα μπεις σε λεπτομέρειες?  Ότι νάνε όπως και τα υπόλοιπα.

Btw εδώ ένα ενημερωμένο Excel με interest rates σε διάφορους που μπορεί να κλείσουν αύριο. Δεν πατάμε τα link του Excel γιατί έχουν affiliate.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vpBQI2DFUk7zXS4TCs9ZOnatvWHiYf5jHjKgKpfJG5Y/htmlview

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, laserjesus είπε

Εδώ πριν ένα ποστ λες και την τιμή του sell order και τώρα μας λες ότι δεν θα μπεις σε λεπτομέρειες?  Ότι νάνε όπως και τα υπόλοιπα.

Btw εδώ ένα ενημερωμένο Excel με interest rates σε διάφορους που μπορεί να κλείσουν αύριο. Δεν πατάμε τα link του Excel γιατί έχουν affiliate.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vpBQI2DFUk7zXS4TCs9ZOnatvWHiYf5jHjKgKpfJG5Y/htmlview

 

 

Το οτι γράφω ένα παράδειγμα σημαίνει οτι μπαίνω σε λεπτομέρειες; Μια δικιά μου περίπτωση έγραψα. Άμα δε σ αρέσει προσπέρασε το ποστ να το διαβάσουν οι υπόλοιποι που μάλλον εκτίμησαν τι έγραψα και για ποιο λόγο το έγραψα.

άνοιξε μας τα μάτια LaserEyesJesus. Best Believe.

I am out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

Το οτι γράφω ένα παράδειγμα σημαίνει οτι μπαίνω σε λεπτομέρειες; Μια δικιά μου περίπτωση έγραψα. Άμα δε σ αρέσει προσπέρασε το ποστ να το διαβάσουν οι υπόλοιποι που μάλλον εκτίμησαν τι έγραψα και για ποιο λόγο το έγραψα.

άνοιξε μας τα μάτια LaserEyesJesus. Best Believe.

I am out.

Πες μας και γιε το wychoff της προηγούμενης εβδομάδας που έλεγες και έχει γίνει ήδη invalidate. Μπορεί να πηγε 1-2 βδομάδα πίσω ε , το wyckoff λάστιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, laserjesus είπε

Πες μας και γιε το wychoff της προηγούμενης εβδομάδας που έλεγες και έχει γίνει ήδη invalidate. Μπορεί να πηγε 1-2 βδομάδα πίσω ε , το wyckoff λάστιχο.

αρχίζεις και γελοιοποιείσαι.

για το Wyckoff το έβαλα από τον τύπο που το ξεκίνησε πολύ καιρό πίσω. Παίζει να μην ήσουν και μέλος στο ινσόμνια τότε όπως βλέπω οπότε σε συγχωρώ αν δε το θυμάσαι ή δε το είδες.

Ήταν και είναι μια ωραία θεωρία που έπαιξε για μεγάλο διάστημα και που κατά βάση είχε δίκιο. Αλλά όπως ξέρεις είμαι σίγουρος η αγορά δεν επαναλαμβάνεται ποτέ επακριβώς με το παρελθόν αλλά στο περίπου.

Μπορεί να κυκλοφόρησε αρκετά η αποκάλυψη του Wyckoff και τα μεγάλα πορτοφόλια να αποφάσισαν να παίξουν κι άλλο με τη ψυχολογία της μάζας και να καθυστερούν το spring stage.

Προσωπικά δε το έπαιξα ποτέ Τζίζους ούτε γράφω ως LaserJesus στο crypto thread. Εσύ το κάνεις αυτό από όταν γράφτηκες που μπορει να έχεις γνώσεις αλλά το να γράφεις για τις υποθέσεις των άλλων ως παντογνώστης της μπούρδας μας...μου λέει πολλά για το ποιόν σου.

Να σαι καλά και καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

αρχίζεις και γελοιοποιείσαι.

για το Wyckoff το έβαλα από τον τύπο που το ξεκίνησε πολύ καιρό πίσω. Παίζει να μην ήσουν και μέλος στο ινσόμνια τότε όπως βλέπω οπότε σε συγχωρώ αν δε το θυμάσαι ή δε το είδες.

Ήταν και είναι μια ωραία θεωρία που έπαιξε για μεγάλο διάστημα και που κατά βάση είχε δίκιο. Αλλά όπως ξέρεις είμαι σίγουρος η αγορά δεν επαναλαμβάνεται ποτέ επακριβώς με το παρελθόν αλλά στο περίπου.

Μπορεί να κυκλοφόρησε αρκετά η αποκάλυψη του Wyckoff και τα μεγάλα πορτοφόλια να αποφάσισαν να παίξουν κι άλλο με τη ψυχολογία της μάζας και να καθυστερούν το spring stage.

Προσωπικά δε το έπαιξα ποτέ Τζίζους ούτε γράφω ως LaserJesus στο crypto thread. Εσύ το κάνεις αυτό από όταν γράφτηκες που μπορει να έχεις γνώσεις αλλά το να γράφεις για τις υποθέσεις των άλλων ως παντογνώστης της μπούρδας μας...μου λέει πολλά για το ποιόν σου.

Να σαι καλά και καλή συνέχεια.

Την προηγούμενη εβδομάδα έλεγες ότι είχαμε περάσει spring και winter και σήμερα ότι δεν έχουμε περάσει. Και περιμένεις να σε πάρει κανένας στα σοβαρά ε?

Btw laserjesus.ηταν συγκρότημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.coindesk.com/cryptocurrency-bear-market-bitcoin 

Τελικα ακούμε τον Μήτσο και τον Μπάμπη τον σουγιά από το insomnia ότι ήμαστε bull ή το coin desk ότι ήμαστε bear ?

 

 

 

Επεξ/σία από laserjesus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, laserjesus είπε

https://www.coindesk.com/cryptocurrency-bear-market-bitcoin 

Τελικα ακούμε τον Μήτσο και τον Μπάμπη τον σουγιά από το insomnia ότι ήμαστε bull ή το coin desk ότι ήμαστε bear ?

 

 

 

Πανω πανω γραφει "opinion" 

Ειναι η αποψη του galen moore. Δεν ειναι γεγονός ούτε το coindesk εχει το αλάθητο του πάπα.

Άλλοι εχουν διαφορετική αποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, laserjesus είπε

https://www.coindesk.com/cryptocurrency-bear-market-bitcoin 

Τελικα ακούμε τον Μήτσο και τον Μπάμπη τον σουγιά από το insomnia ότι ήμαστε bull ή το coin desk ότι ήμαστε bear ?

Αυτοί όλες τις πτώσεις bear market τις έχουν βαφτίσει, πολύ μεγάλη αντιεπιστημονική απλούστευση που αχρηστεύει όλους τους δείκτες της αγοράς :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο και απο τους 2 λοιπόν ο καθένας εχει την άποψη του και το συμφέρων του , απλα αλλοι λενε την αποψη τους επωνυμα και αλλοι ανωνυμα σε ενα forum. 

 

Σε αλλα νεα

 

 

photo6019386649936507784.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, laserjesus είπε

Δεκτο και απο τους 2 λοιπόν ο καθένας εχει την άποψη του και το συμφέρων του , απλα αλλοι λενε την αποψη τους επωνυμα και αλλοι ανωνυμα σε ενα forum. 

 

Σε αλλα νεα

 

 

photo6019386649936507784.jpg

Και το συμφερον του. 

Αυτος που αρθρογραφεί, όντος εχει συμφερον. Εγω ομως οχι. 

Οσο για την αποψη που εξέφρασα καποιες σελιδες πίσω οτι δεν ημαστε σε bear, δεν ξύπνησα μια μερα κ διαβασα τα άστρα. Ουτε φυσικα εχω συμφέρον. Απλά, απο τα 100 ας πουμε άρθρα κ απόψεις που διαβασα (κ με την κριτικη μου ικανότητα) όλο αυτο το διάστημα, εβγαλα το συμπέρασμα οτι ειναι μια πτώση οπως δεκαδες άλλες. 

Εμεις εδω μεσα που γράφουμε το μακρυ κ το κοντο μας, δεν εχουμε καποιο συμφερον. Μπορεις μονο να μας κατηγορησεις οτι δεν εχουμε πιασει τον παλμο της αγορας. Οσοι γραφουν ομως σε coindesk κτλ πληρωνονται γι αυτο κ σίγουρα εχουν καποιο συμφερον ή ακομα χειρότερο, κατευθύνουν την αγορα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Εμεις εδω μεσα που γράφουμε το μακρυ κ το κοντο μας, δεν εχουμε καποιο συμφερον. Μπορεις μονο να μας κατηγορησεις οτι δεν εχουμε πιασει τον παλμο της αγορας. Οσοι γραφουν ομως σε coindesk κτλ πληρωνονται γι αυτο κ σίγουρα εχουν καποιο συμφερον ή ακομα χειρότερο, κατευθύνουν την αγορα. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου, γιαυτό και δεν καταλαβαίνω τις αντιπαραθέσεις μεταξύ φίλων για το ποιος το έχει ....μακρύτερο. Για μένα όλες οι απόψεις είναι δεκτές και δεν χρειάζεται αντιπαράθεση για το τι είναι πιο σωστό.

Ειρήνη υμήν αδέλφια, υπομονή και θα τους τα παρουμε τα χαρτιά πατριώτες (ή θα πάρουμε ότι πήραμε και στο χρηματιστήριο.... αυτό το student coin που πήρα π.χ. μοιάζει τόσο πολύ με Κλωστήρια Ναούσης παλιά....)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλα θα πω ότι χαίρομαι που το μοναδικό διάγραμμα παγκοσμίως που βγηκε σωστό και θα συνεχίσει να είναι σωστό για καιρό ακόμη είναι το δικό μου. Για όποιον το έχασε:

 

20210627_163953.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ απλα θα πω ότι χαίρομαι που το μοναδικό διάγραμμα παγκοσμίως που βγηκε σωστό και θα συνεχίσει να είναι σωστό για καιρό ακόμη είναι το δικό μου. Για όποιον το έχασε:

 

20210627_163953.jpg

αστα αυτα και πες ποτε κλεινουμε τα shorts 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ απλα θα πω ότι χαίρομαι που το μοναδικό διάγραμμα παγκοσμίως που βγηκε σωστό και θα συνεχίσει να είναι σωστό για καιρό ακόμη είναι το δικό μου. Για όποιον το έχασε:

 

20210627_163953.jpg

Δεν εμπιστεύομαι άνθρωπο που αφήνει ενεργή την εφαρμογή για τα daily βήματα... 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...