Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλα παει, πολυ καλα. Μοιαζει να εχει μεταφερθει το ranging απο τις 30-35k στις 37k-41k. Αν διατηρησει αυτο το range για μερικες εβδομαδες θα μιλαμε για πολυ θετικα bull νεα.

*Λενε καποιοι που παρακολουθουν πιο στενα τα onchain metrics πως μετα τις 41k υπαρχει ακομα ενα κυμα σορτακιδων για squeeze και liquidations σαν αυτο που συνεβη προχθες και εκτιναχθηκε με ελατηρια προς τα πανω. Δεν ειμαι βεβαιος αν ισχυει και κυριως αν ισχυει στον ιδιο βαθμο που το ειδαμε προχθες. Προς το παρον βλεπουμε οτι καθε φορα που ακουμπαει τις 41000 , τρωει μια μπουνια στο κεφαλι απο πανω και φυτευεται δεκα μετρα κατω απο τη γη :D Ομως ειναι πολυ σημαντικο να πιεζεται οσο πιο τακτικα γινεται αυτη η αντισταση. Aυτος ειναι ενας απο τους λογους που πρεπει το range να μεινει πανω απο τις 37k (καλα, δε το θελουν ακριβως ολοι αυτο, αλλα οκ :D ).

*Απο εκει και περα η μεγαλη εικονα και τα γενικοτερα onchain metrics στελνουν απο παντου θετικα στοιχεια, σε σημειο που να θελω να βρω κατι αρνητικο στα onchain τις τελευταιες μερες και να μη βρισκω! Βασικα, θετικα στοιχεια στελνανε ολη αυτην την περιοδο, δεν ειναι δηλαδη κανενα νεο αυτο. Accumulation κανανε οι φαλαινες στην ουσια ψωνιζοντας απο panic sellers και κατα κυριο λογο νεοκοπους στο χωρο που πουλησαν οσο-οσο με χασουρα επειδη... "ειναι φουσκααα", "η Κινα εκανε bannnn", "ο Elon θα εξοντωσει το bitcoinnnn", "ερχονται regulationsss", "βγαινει το ψηφιακο ευρωωωω", "θα πεθανουμε ολοιι" κλπ κλπ κλπ.

*Επειδη το btc.d γυροφερνει μερες τωρα την αντισταση του 50%, μοιαζει να πλησιαζει και η ωρα των alts. Συνηθως εκει γυρω στο 50% γυρναει σε alts η αγορα (πλην του xrp κανενα αλλο απο τα τοπ10 marketcap δεν εχει υπεραποδωσει του btc τις τελευταιες 7 μερες)

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kkatzos είπε

Χρησιμοποιεί κανείς FTX και αν ναι τι εμπειρίες έχει;

Φαίνεται καλό ανταλλακτήριο με χαμηλά trading fees και μηδενικά deposit/withdraw fees

Εννοείς το πρωην blockfolio. Είμαι εκεί εδώ και καιρό, αλλά δεν είμαι ιδιαίτερα δραστήριος.

Χαμηλά έξοδα, περιορισμένη ποικιλία κρυπτο κι εσχάτως staking σε κρυπτο και fiat. Λόγω αυτού του τελευταίου ετοιμάζομαι να "φορτώσω".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο εντονο και τοσο ακριβειας αυτο το πραγμα με το που παει να πιασει τα 41κ δεν το εχω ξαναδει. Φαινεται πως προσπαθουν να το κρατησουν κατω με νυχια και με δοντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγαλη ευκαρια το να πετυχεις το 1h pump ενος απο τα 9000 shitcoins που κυκλοφορουν :D

Κι ακομα μεγαλυτερη το να πετυχεις και το ath του για να πουλησεις πριν το dump …

Εχετε μπερδεψει λιγο τις ευκαιριες με τον τζογο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alexis-9 είπε

Το προλάβατε ή χάσατε την ευκαιρία? 

IMG_20210729_155030_221.jpg

 

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Μεγαλη ευκαρια το να πετυχεις το 1h pump ενος απο τα 9000 shitcoins που κυκλοφορουν :D

Κι ακομα μεγαλυτερη το να πετυχεις και το ath του για να πουλησεις πριν το dump …

Εχετε μπερδεψει λιγο τις ευκαιριες με τον τζογο.

Ένα ακόμη απίστευτα υποσχόμενο project. Διάβασα το whitepaper του όταν έπινα το τσαγακι μου και ήμουν σίγουρος ότι θα πετύχει. Το έπαιξα 1 με κάλυψη Χ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...